finanskredirehberi.com

Anasayfa > İş Fikirleri > 10.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapabilirim?

10.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapabilirim?

Tarih: 16.08.2017
Güncel: 20.01.2020
az sermayeli iş fikirleri

Günümüzde artık sunulan imkânlar sayesinde sermayesiz iş fikirleri dahi büyük paralar kazandırırken 10.000 TL sermayeli işler içinde sunulan pek çok seçenek bulunmaktadır. Dükkân açmak istiyorum diyen kişilere pek çok seçenek sunulurken Franchise sistemi ise zahmetsiz bir şekilde iş sahibi olmak isteyen kişilere hitap ediyor.

Pekala az parayla yapılabilecek işler hangileridir ? Şimdi konumuzu biraz daha derinlemesine açabiliriz.Öncelikle sermaye olarak 10.000 liralık bir birikiminiz bulunuyorsa çıktığınız yolun son derece zorlu olduğunu bilmenizde yarar var.

Çok sermayeli işler her zaman için daha garanti gelir anlamına gelirken düşük sermayeli işlerde risk her zaman daha yüksektir. Yine düşük sermayeli işler aynı zamanda her zaman daha fazla emek ister. Çıktığınız yolculuk zor olsa da öz verili bir şekilde çalışmanız durumunda uzun vadede para kazanmaya başlarsınız.

10 bin lira ile ne iş yapabilirim

Başarıya ulaşmak için ilk dikkat etmeniz gereken doğru alanda işe girişmektir. Mümkünse mesleki bilginizin olduğu bir işe girin. Örneğin ikna kabiliyetiniz yüksekse ve satış konusunda kendinize güveniyorsanız bijuteri dükkânı açmak, gıda mühendisi diplomanız bulunuyorsa süt ve süt ürünleri mağazası açmak gibi niteliğinizin olduğu işe yönelin. Hiçbir bilginizin olmadığı işlerden uzak durun.

Ülkemizde yapılan en büyük yanlışlardan biride çok para kazandırdığı söylenen işlere hiçbir bilgimiz olmadığı halde yönelmemiz ve bir furya patlatması yaşatmamızdır. Dükkan açacağınız yerde ya da yapacağınız işle ilgili olarak iyi araştırma yapın.

10.000 TL İle Bayilik Veren Firmaları Takip Edebilirsiniz

Hazır kurulu bir düzen içinde işine başlamak isteyen kişiler bayilik almayı tercih etmektedir. Bayilik ücretleri tercih edilen marka ve sektöre bağlı olarak değişirken büyük markaların bayilik ücretleri de ne yazık ki son derece yüksek olmaktadır. Ama yine de küçük sermaye ile yapılabilecek işler konusunda son derece uygun seçenekler sunan bayilik veren firmalar bulunmaktadır.

Özellikle de sektöre yeni giriş yapan firmalar daha uygun fiyatlarla bayilik vermektedir. Bu nedenle 10 bin TL ye bayilik veren firmalar arayışınızda geleceği parlak olan yeni markalara yönelmeniz önerilir. Ortalama bayilik ücretleri yeni markalarda 10 bin lira civarında seyrederken bu kadar nakit birikimi olmayan kişilerin bankadan kredi çekmek sureti ile bu parayı temin etmeleri mümkündür.

az para ile işyeri kurma

10.000 TL İle Yapabileceğiniz Bazı Küçük Çaplı İş Fikirleri

Eğer 10.000 TL civarında birikmiş bir sermayeniz var ise ve acaba küçük çapta ne işler yapabilirim diye düşünüyorsanız. Değerlendirebileceğiniz yapılabilecek işler arasında fast Food bayilik başvurusu gibi küçük çaplı giyim mağazası, küçük bir kafe açılması, sandviç dükkânı açmak veya çiğ köfteci gibi basit işler yapmanız da mümkündür.

Aslında 10 bin tl ile ne  iş yapabilirim sorusunun oldukça fazla seçeneği var bu birazda sizin hangi işe yatkın olduğunuz alakalıdır.Ancak sermayenizin tümünü işe yatırmadan önce iyi bir maliyet hesabı yaparak gelecekteki masraflarınızı dükkânınızın ilk etapta iş yapmayacağını düşünerek hesaplamanız yarar sağlayacaktır. 10 Bin TL Ve daha az sermayeler ile yapılabilecek işleri özetleyen güzel bir video belki size uygun bir iş hayali kurdurabilir. Videomuzu izlemenizi tavsiye ederim.

Sizlerde 10 bin tl para ile hangi işleri yapabilirsiniz fikirlerinizi bizimle yorum kısmından paylaşırsanız iş fikirleri arayan arkadaşlarımıza yardımcı olmuş olursunuz.”  Örnekler  ( Izgaracı , manav ve şarküteri, konfeksiyon işlerinin toplu alım ve satımı,  facebook üzerinden satış ,bebek ürünleri satmak, eğlence sektörü ile alakalı play station cafe gibi değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
10.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapabilirim?
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
10.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapabilirim? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Murat dedi ki:

    Çamışırhane işi olabilir , pek duymamış olabilirsiniz.3 çamaşır makinesi bir ütü ve masası alarak başlayın.Tabi detarjan alın.
    İnsanlar size çamışırlarını getirsin yıkayın ütüleyin akşam işten gelince alsın 🙂
    Hiç fena durmuyor.

Sayfa başına git