finanskredirehberi.com

100 Bin TL Faizsiz Tarım Hayvancılık Kredisi Şartları

Tarih: 09.04.2019
Güncel: 06.12.2019
hayvan yetiştiriciliği faizsiz devlet kredisi

Faizsiz hayvancılık ve tarımsal kredi başvuruları başladı ve resmi gazete ile yürürlüğe girdi. 2019 ve 2020 yılları arasında çiftçilerimiz, 100 Bin TL faizsiz bir hayvancılık ve tarım kredisi dönemine başlayacaktır.Hayvan yetiştiriciliğinden arıcılığa, kültür balıkçılığından süs bitkisi yetiştiriciliğine, üreticiler yatırım ve işletme kurmak için Devletten 100.000 liraya kadar faizsiz kredi alacaklar.

Hemen belirtmekte fayda var kredi destekleri için faizsiz kredi kullanım süresi 31 Aralık 2020 tarihine kadar sürecektir.

Çiftçilere 100 Bin Türk Lirası Faizsiz Kredi Yeni Yıl Müjdesi

kredi destekleri için kullanım 31 Aralık 2020 tarihine kadaryapılabilecek

Eski Bakanımız olan Sayın Faruk Çelik faizsiz 100 bin tl hayvancılık ve tarımcılık kredisi için Müjde niteliğindeki haberi vermiştir.

“Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) Başkanı Şemsi Kopuz ve beraberinde gıda sektörü temsilcileri ile buluştu. Toplantıda Tarım Bakanı genç çiftçilere 30 bin lira hibe kredi haricinde 100 bin lira faizsiz kredi verileceğinin müjdesini verdi. Tarım Bakanı  şunları söyledi; ‘30 bin lira hibeyi kendi öz sermayesi olarak kabul edelim, bunun üzerine Ziraat Bankasından 90.000-100.000′ TL. da sıfır faizli kredi verelim.’ İnşallah bunu yapacağız. ‘Hadi gelin köyümüze geri dönelim’ diyoruz. Başka çaremiz yok. Çünkü hepimiz köyü terk ettik, üretimi terk ettik. Yolları açmadan, cazibeyi oluşturmadan insanları köye götürmek mümkün mü? Altyapıyı oluşturmamız lazım. İnşallah 130 bin lira ile sürü sahibi olacaklar” dedi.”

Devlet Bankası Olan Ziraat Bankasından 100 Bin Lira Faizsiz Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası, 100.000 TL sıfır faizli çiftçi kredisi sağlayacağını buldu. Şu anda, Ziraat Bankası, çiftçilere belirli bir oranda ve hızla hayvancılık ve hayvancılık kredileri sunmaktadır. Koyun, keçi, inek, manda, sığır, et ve süt üreten çiftçi ve çiftçiler Ziraat Bankası için çiftçinin kredisini kazanabilirler.

Bu kredi, çiftçinin durumuna ve gerçekleştireceği iş türüne göre sağlanmaktadır. Ziraat Bankası, şimdi çiftçilere ve üreticilere, tarımsal krediler ve IPARD uyarınca tarımsal krediler sağlıyor. Çiftçiler faizsiz bir kredi paketi beklemeden 100.000 TL için Ziraat Bankası tarımsal krediler için başvurabilir.

İlgili Konu Resmi Gazete Yayımı : https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/02/20180210-4.pdf

T. C. Ziraat Bankası A.Ş. Tarımsal Kredi Kooperatifleri, Ziraat Bankası’nın faizsiz kredilerinde 100.000 TL ‘ye kadar olan kararına uygun olarak düşük faizli yatırımlar ve tarımsal üretim için işletme kredilerinin kullanılması kararına göre aşağıdaki faiz oranlarına faiz ödeyeceklerdir.

Tarımsal Kredilerde Faiz Oranları

 • Sütçü etçi ve kombine sığır yetiştirmek isteyenlere 100 bin liraya kadar, tarım makniaları kredisi
 • Damızlık Düve Yetiştirmek isteyenlere Sıfır faizli kredi,
 • Küçükbaş hayvancılık için Sıfır faizli, Yatırım Dönemi Kredisi,
 • Arıcılık sektörüne yüzde 50 faiz indirimi,
 • Kanatlı kümes hayvanı yetiştiriciliğine %50 faiz indirimi,
 • Kanatlı damızlık yetiştiren çiftçilerimize Sıfır faizli kredi,
 • Su ürünleri yetiştiriciliğinde ise 100 bin TL. limitle Sıfır faizli kredi,
 • Yaygın hayvansal üretim için 100 bin liraya kadar faizsiz kredi,
 • Seracılığa 100 bin liraya kadar %75 faiz indirimi,
 • Yaygın bitkisel üretime 250 bin TL.’ye kadar yarı yarıya faiz indirimi,
 • Yem bitkisi üretimine Sıfır faizli tarım kredisi,
 • Yurt içi sertifikalı fide üretimine Sıfır faizli tarım kredisi,
 • Yurt içi sertifikalı tohum, fide ve fidan kullanımına 100 bin TL.’ye kadar faizsiz kredi,
 • Süs bitkisi üretimine %50 faiz indirimi,
 • Seraların modernizasyonu için sıfır faizli kredi desteği,
 • İyi tarım uygulamalarına %50 faiz indirimli kredi,
 • Tarımsal mekanizasyon için %75 faiz indirimi
 • Traktör kredisi çekmek isteyenlere 75 bin liraya kadar %50 faiz indirimi uygulanırken, 75 bin liranın üstü için %25 faiz indirimi uygulanacak.
 • Modern basınçlı sulama sistemlerine sıfır faiz,
 • Arazi alımlarına %25 faiz indirimi,
 • Lisanslı depoculuk yatırımlarına %50,
 • Soğuk hava depolarına %50
 • Tarımsal ürünlerin işlenmesine %50,
Sığır Yetiştiriciliği Süt Ve Etcil

Ziraat Bankası ve Tarımsal Kredi Kooperatifleri et, süt ürünleri ve hayvancılık için 12 milyon TL tavan verdi. Kredinizi 100.000 TL’ye uzatmak için% 100 faiz indirimi uygulanacaktır. Faiz oranları ve yatırım süreleri aşağıdaki tabloda belirtilen faiz oranlarında iskonto edilir.

Resmi Gazete bildirisine göre, manda veya anaç olması gereken kararlar neticesinde belirlenen faiz indirimi ile kredinin kullanılması için beşten fazla sığır veya küçük çiftlik kurulmalıdır. Veya halihazırda var olan sığır sayısını beşe kadar arttırın.Damızlık sığır yetiştiriciliği; Sharole, angus, hereford, limousine.

Süt sığırcılığı Avrupa Kırmızı Sığır, Holstein ve Jersey.

Birleştirilmiş bir yarış (Damızlık); Simial montbeliard ve kahverengi İsviçreli.

Gübre için kullanılacak alanın hazırlanması, güneş enerjisi ve gerekli diğer aletlerin kullanımı, sağım makinesi kredisi, süt soğutması, ahır veya inşa edilecek eski ahır, tadilat, çim biçme makinesi, gerekli malzemeleri kullanmak da mümkündür. Ekipman ve su alımı.

2019-220 100 bin tl hayvancilik destegi

Bir kredi mektubu alacak olan inekler, bakanlıklarının veritabanına en az 36 ay, yani doğum veya doğum 3 yaşındaki bir ıslah sertifikasına sahip olmalıdır. Vekaletname, inek ile aynı doğum ve tescil şartlarına sahip olmalı, ancak 48 ay veya 4 yaşında olmalıdır.

Büyükbaş Hayvan Ve Sığır Yetiştiriciliği

Kredi birlikleri ve Ziraat Bankası tarafından desteklenen bir başka hayvancılık alanı da hayvancılıktır. Bu anlamda;

Yatırım döneminde% 50 indirim

Kredi limiti: 5 milyon TL

Karar verildi. Kredi başvurusu yapmak için, bufalo dahil olmak üzere toplam 10 baş hayvanınız olmalıdır. Mevcut işletmeler için, hayvan sayısını arttırmanız gerekir. Hayvanlar en az 20 yıl süreyle kayıtlı olmalı ve üç ay boyunca bakanlık veritabanına kaydedilmelidir. Hayvan yemi ihtiyaçlarını karşılamak için söz vermiş olan kişilerin başvuruları önceden değerlendirilecektir. Çim biçme makinesi, örtü yapımı, güneş enerjisi, ahır yapımı vb. Alınacak ekipman için alınan kredi. 100.000 ton sermaye ile koyun ve sığır yetiştirebilirsiniz.

Arıcılık Yapmak ve Yetiştirmek İçin Devlet Desteği

TKK ve Ziraat Bankası’nın tarımsal kredi sorunlarından biridir. Kredi desteği almak için en az 50 kovanınız olmalıdır. Arının çalışması sırasında kredinin kullanılması için Tarım, Orman ve Balıkçılık Bakanlığı’ndan izin alınması gerekmektedir. Bu nedenle, bu izin belgelere dahil edilmelidir.

İşletme ve yatırım sırasında kredi başvurusunda bulunmak için mevcut arınızı arı kayıt sistemine kaydetmeniz gerekir. Bu sistemden ithal edilecek tescil belgeleri ve arılar hakkında detaylı bilgi bir dosyada saklanmalıdır.

Bu kredi, arıcılık için gerekli olabilecek her türlü ihtiyaç için kullanılabilir (polen, arı kovanı, bal filtrasyonu, bal dolum ve paketleme, güneş enerjisi, raflar). Ayrıca, işletme kredisi, maske, arı elbisesi, petek, ilaçlar, nakliye masrafları, mum kapları, plastik kaplar vb. Satın alırken de kullanabilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
100 Bin TL Faizsiz Tarım Hayvancılık Kredisi Şartları
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git