18 Yaşını Doldurmayanlar Kredi Kartı Alabilir Mi ?

 

Günümüzde bankaların en kolay verdikleri bankacılık ürünleri arasında ilk sırada hiç şüphesiz kredi kartı çeşitleri yer almaktadır. Ancak “kredi kartı almak istiyorum” diyen kişilerin yapmış oldukları başvurularda onay alabilmeleri için bankalarca aranılan belirli kriterleri taşımak zorundadır.

Gençlerin günümüzde harcamaları oldukça artmış olduğunu hepimiz biliyoruz. Helede teknolojik gelişmelerin hızlı yaşanması, istemeden de olsa bizleri ve gençlerimizi tüketim toplumu haline getiriyor. Tabi sektörlerin başını cep telefonları çekiyor. Henüz 18 yaşını doldurmamış veya 18 yaşından yeni gün almış gençlerin ilk soruları kredi kartı alabilir miyim oluyor.

18 Yaşından Küçükler Kredi Kartı Kullanabilir Mi ?

Evet, 18 yaşını doldurmayan kişilerin de kredi kartı kullanmaları mümkündür. Ancak bu kişiler sadece ebeveynleri tarafından çıkarılan ek kredi kartı ürünlerini kullanma hakkına sahiptir. Çünkü yasalar gereğince 18 yaşını doldurmayan kişilerin reşitlik kazanmamış kabul edilmesi bankaların böyle bir hizmet vermesini engellemektedir. Bu nedenle bankalar 18 yaş altı kredi kartı alma başvurularına bankaların onay vermesi mümkün değildir. Ancak ailelerin çocuklarının kredi kartı sahibi olmalarını istemeleri durumunda ebeveynler tarafından ek kart çıkarma talebi oluşturarak bu isteklerini gerçeğe dönüştürme imkânı bulunmaktadır.

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalar kesinlikle kredi kartı ürün başta olmak üzere tüm bankacılık hizmetlerinde müşterilerinin reşit olmalarını yani 18 yaşını doldurmuş olmalarını şart koşmaktadır.

 

Bu nedenle 18 yaşını doldurmayan bir kişinin tek başına yapmış olduğu kredi başvurusu ya da kredi kartı başvurusunun kabul edilmesi kesinlikle mümkün değildir. Ancak bazı bankaların yürütmüş olduğu kampanyalar bulunmakta olup bu kampanyalarda da yasal vasinin onayı zorunludur.

İş Bankası MaxiPara Gençlik Kartı

Gençlere yönelik olarak üretilen ve -18 kredi kartı sloganı ile kullanıma sunulan İş Bankası 18 yaş altı kredi kartı ürünü olan Maxi Para kart ailelerin çocuklarının kullanıma sunması adına özenle hazırlanan bir bankacılık ürünüdür.

gençler için maksi para kredi kartı

Bu ürün sayesinde ebeveynler çocuklarının harcamalarını çok daha kolay bir şekilde takip etme imkanı yakalarken aynı zamanda çocuklarda nakit para taşıma zorunluluğu olmadan harcamalarını çok daha kolay bir şekilde yapma fırsatı yakalamaktadır. Bu kredi kartı 12 yaş ile 18 yaş arası çocukların kullanımına sunulan bir bankacılık ürünü olup aynı zamanda kartın üzerinde çocuğun resmi yer aldığı için başkasının kullanımı da kesinlikle mümkün değildir.

Vakıfbank Junior Kart Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Vakıfbank’ın 18 yaş altı müşterileri için özenle hazırlamış olduğu Vakıfbank Junior kart 18 yaş altı çocuklar için özenle üretilen bir kredi kartı ürünüdür. Bu ürün sayesinde çocuklar aileleri tarafından belirlenen limitler dâhilinde yanlarında para taşımadan anne ve babaları yanlarında olmadığında alışveriş yapabilir ya da yine limiti anne ve babaları belirlenen tutarlar dahilinde kartlarından nakit para çekebilir.

Kart şifresi ile alışveriş ve işlemler yapıldığı için çocuğunuz kartını kaybetse dahi bu şifreyi girmeden hiç kimse kartı kullanamaz. Bu nedenle son derece güvenilir ve kullanımı faydalıdır.

18 yaş için vakıfbank junior kredi kartı

18 Yaş Altı İçin Akbank EXİ26 Kredi Kartı Kampanyası

Akbank tarafından 18 yaşından küçüklere kredi kartı verilmesini sağlamak amacı ile geliştirilen bankacılık ürünü olan Akbank EXİ26 öğrenciye kredi kartı kullanımını çok daha güvenilir bir hale getirmektedir. Ailenin onayı ve talebi üzerine verilen kredi kartı ürününde 16 – 26 yaş aralığında olan gençlerin kredi kartı almalarına izin verilmektedir. Kredi kartı olarak kullanılmasının yanı sıra üye iş yerlerinde yapılan alışverişlerde peşin fiyatına taksit yapılması, yapılan alışverişlerden puan kazanılması ve öğrencilere yönelik çok sayıda kampanya düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

exi26 kredi kartı özellikleri

Özetlemek gerekirse bankaların 18 yaş altı için kredi kartı ürünleri bulunmakla beraber bu ürünlerden almak isteyen kişilerin kendileri değil ebeveynlerinin başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Yani hiçbir banka 18 yaş altındaki kişilerin kredi kartı başvurularını kabul etmez ancak aile üyelerinin çocuklarına kredi kartı çıkarmasına onay verir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
iyi kredi notuna nasıl ulaşılır
Banka Kredi Notunun Düşmesine Sebep Olan Faktörler

Bankadan kredi çekmekten kredi kartı onayı almaya, araç...

konut kredilerinde faiz oranları
En Düşük Konut Kredisi Bulma Yöntemleri

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olma yolunu seçen...

x