finanskredirehberi.com

18 Yaş Altı İçin Bankomat Ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Tarih: 28.10.2017
Güncel: 05.10.2019

18 yaş sınırı olmadan kredi kartı veren bankalar, özellikle de öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermelerine ve harcamalarını kontrol etmelerine destek olmaktadır. Çoğu banka genç ve öğrenci kartları gibi ürünler sunar ve bu ürünler için 18 yaş sınırı koyar. 18 yaş altına kredi kartı veren az sayıda bankalar bulunmaktadır. Diğer bankalar ise reşit olmayan bireylerin yine kart kullanmalarına, bir hesaba sahip olmalarına yardımcı olmak adına 18 yaş sınırı koymadan vadesiz hesap ve banka kartı ürünleri sunmaktadır.

Makalemize reşit olmayan ve 18 yaşından küçükler için kredi kartı alma seçenekleri ve reşit olmadan banka ve kredi kartı nasıl çıkartılır, hangi bankalar bu hizmeti veriyor araştırdık, şimdi detaylara geçelim.

18 Yaş Altındakiler Kredi Kartı Alabilir Mi?

18 yaş altı kredi kartı veren bankalar çok fazla olmasa da bazı güzel seçenekler bulunmaktadır. Bu yüzden 18 yaşının altındakiler kredi kartı alabilir mi sorusunu kısıtlı olarak evet diye cevaplamaktayız. Genellikle kredi kartları için bankaların 18 yaş sınırı olmaktadır. Bunun sebebi de reşit olmayan bireylerin harcamalarını kontrol edemeyecek olmaları ve belli bir kazançları olmamasıdır. Bankalar kredi kartı verirken ya da limitini ayarlarken tüketicinin gelir durumunu göz önünde bulundururlar.

18 yaşının altında olanlara kredi kartı veren bankalar ise daha düşük limitlerle bu kartları sunmaktadır. Mesleki durumunu öğrenci olarak değerlendiren bu bankalar düşük limitlerle reşit olmayan kişilere kredi kartı hizmetleri sunarlar. 18 yaşının altındaki bir birey ya bu statüye uygun olarak hazırlanmış kart ürünlerini ya da gelir belgesiz kredi kartı veren bankaları tercih etmelidir.

18 Yaş Altındakiler Nasıl Kredi Kartı Alır?

18 yaşını doldurmayanlar için kredi kartı veren bankalar, bu kişilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak bu kart ürünlerini sunmaktadır. Günümüzde internet alışverişlerinin yayılmasıyla ergin olmayan bireyler de ihtiyaçlarını internet üzerinden gidermek ve taksitli alışveriş yapmak gibi kredi kartı avantajlarından yararlanmak istiyorlar. Birçok banka da gençlerin bu ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak onlara da kredi kartı sunuyorlar. Bazıları oldukça rahat bir şekilde bu fırsatı sunarken bazılarının da belli şartları oluyor. Bu şartlardan bazıları:

 • 18 yaşını doldurmamış bir bireyin kredi kartı alabilmesi için ailesinin onayı istenmektedir. Birçok aile ön ödemeli kartlar ile çocuklarının aylık yapabilecekleri harcamaları belirleyebiliyor. Bu sayede de çocukları bilinçli bir şekilde kredi kartı kullanabiliyor.
 • 18 yaşın altındaki bir birey kart ya da hesap başvurusunu mutlaka yanında ailesi olarak yapar ve bir aile üyesi kefil konumunda olacaktır.
 • Aileler dilerlerse kendi kullandıkları kredi kartlarının ek kartlarını çocuklarına verebilir ve yine kendi belirledikleri limitlerle onlara kart kullanma imkânı sağlar, harcamalarını kontrol ederler.

18 yaş altı kredi kartı vermeyi tercih etmeyen bankalar, onlara banka kartı ya da özel bir ürün hizmeti sağlayabiliyorlar. Bu ürünler ile reşit olmayan bireyler yine nakit taşımıyor, kartlarından hem mağazalarda hem de internet üzerinden harcama yapabiliyor, havale, EFT gibi hizmetlerden yararlanabiliyor.

İş Bankası’ndan MaxiPara Gençlik (-18) Kart

İş Bankası 18 yaş altına kredi kartı hizmetini MaxiPara Gençlik Kart ürünüyle sunmaktadır.  MaxiPara Gençlik Kart, ebeveynlerin çocukları için çıkartabileceği, harçlıklarını kart aracılığıyla verebilecekleri ve harcamalarını takip edebileceği kartlardır.

 • 12 – 18 yaş arasındaki kişilere uygun bir karttır.
 • Kartın üzerinde kişinin adı yazılmaktadır.
 • Karta özel bir şifre oluşturulacaktır ve işlemler bu şifreyle yapılacaktır.
 • Bu karta sahip olan kişiler karta yüklenen tutar kadar harcama yapabilirler.
 • Bu kart ile nakit para çekilebilmektedir. Dilerseniz kartı nakit çekimine kapatabilirsiniz.
 • Bu karta ebeveynler düzenli yükleme talimatı verebilmektedir ya da ne zaman isterlerse para yüklemesi yapılabilir.
 • MaxiPara Gençlik Kart sahibi olmak için çocuğun bir hesabı olmasına gerek yoktur.

Başvuru ve özellikler için gözat

Akbank’tan 18 Yaşından Küçüklere Exi26 Kart

Akbank 18 yaş altındaki kişilere kredi kartı hizmetlerini Exi26 kart ile sağlamaktadır. Akbank Exi26, 16 – 26 yaş arası gençlere özel bir karttır. Bu kart ile Akbank’a özel indirimlerden, kültür, sanat, eğlence aktivitelerinden yararlanabilirsiniz. Bu kart 16 yaşından büyük ve 26 yaşından küçük tüm öğrencilere özel fırsatlar sunmaktadır.

18 yaş altına kredi kartı

 • Exi26 kart sahibi çocuklara aileleri para gönderirken herhangi bir havale masrafı ödemezler.
 • Exi26 kart sahibi öğrencilere Akbank tarafından Eğitim Kredisi fırsatları sunulmaktadır.
 • ‘Arife Tarife’ ürünü sayesinde bankacılık işlemlerinde avantaj sağlanır.
 • Exi26 kart başvurularını aileler çocukları için yapabilmektedir. Kart çocuğun adına çıkar ve kartın üzerinde onun ismi bulunur. Tüm detayları incelemek için tıklayınız.
Denizbank’tan Gençlere D-Şarj Bonus

Denizbank öğrencilere özel kredi kartı ürünü D-Şarj Bonus’u hem kredi kartı hem de banka kartı özellikleriyle sunmaktadır. Bu kart Denizbank’ın sunduğu tüm Bonus özelliklerini gençlerin kullanabileceği bir karttır.

 • Kart hem yurtiçinde hem de yurtdışında kullanılabilmektedir.
 • Yurtiçi ve yurtdışı harcamalarda ekstra bonus kazanma avantajı sağlanır.
 • Gençler D-Şarj kart ile taksitli bir şekilde alışveriş yapabilirler.
 • D-Şarj Bonus kredi kartlarında acil nakit ihtiyaçları için nakit avans fırsatı bulunmaktadır. Ayrıca taksitli nakit avans özelliğini kullanabilir ve çektiğiniz parayı taksitlerle geri ödeyebilirsiniz.
 • Bu kart aynı zamanda banka kartı olarak da kullanılmaktadır.
 • Bu kart sineman, tiyatro, restoranlar ve çeşitli etkinliklerde de fırsatlar sağlamaktadır.
18 Yaş Altındaki Öğrencilere Banka Kartı Hizmetleri

18 yaşından küçüklere banka kartları sunan banka sayısı kredi kartından daha fazladır. 18 yaş altına kredi kartı vermeyi tercih etmeyen bankalar, kredi kartları ile sunulan fırsatlarından çoğunu banka kartlarıyla da sunmaktadır. Bu banka kartlarına ne kadar para yüklenirse o kadar harcama yapma şansı sunulur.

Bu sayede 18 yaşından küçük çocukların kartlarında ne kadar para olacağına aileleri karar verebilmektedir ve istedikleri zaman çocuklarına havale, EFT gibi yöntemlerle para gönderebilirler. Banka kartları sayesinde çocukların nakit para taşımasına gerek kalmaz ve paralarını daha güvenli bir şekilde taşırlar.

Halkbank’tan Bank24 Kart

Halkbank gençlere kredi ve banka kartı hizmetlerini Bank24 Jet kart ve Bank24 kart ürünleriyle sunmaktadır. Bu kartları 18 yaşından küçük bireyler de kullanabilmektedir. Bank24 kartları hem elektronik para özelliği hem de banka kartı özellikleri taşımaktadır.

 • Visa, Master Card ve Troy logosu bulunan tüm iş yerlerinde ve internet sitelerinde bu kartları kullanabilirsiniz.
 • Kart hem yurtiçinde hem de yurtdışında geçerlidir.
 • Temassız kart özelliği ile şifreli ya da şifresiz ödemeler yapabilirsiniz.
 • Banka kartı özelliği ile hem kolayca para yatırır hem de para çekebilirsiniz.
 • Tüm Türkiye genelinde bankamatiklerden 7 gün 24 saat bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz.

İlgili Makale : Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Vakıf Bankası’ndan Genç Bankomat Kart

Vakıf Bankası gençlere özel banka kartı Bankomat Genç Kart ile 24 yaş altı tüm gençlere ve çocuklara banka kartı hizmeti vermektedir. Bu kartın hesabına gençlerin kendileri ya da aileleri tarafından para yüklenir ve yüklenen miktar kadar harcama yapılabilir.

 • Bankomat Genç Kart ile hesabınızdaki bakiye kadar nakit para çekilebilir.
 • Tüm mağaza ve internet alışverişlerinde bu kart kullanılabilir.
 • Karta yüklenen paralar sayesinde nakit taşımaya gerek kalmaz ve güvenlidir.
İş Bankası’ndan İlk İmza Hesabı

İş Bankası çocuklara ve gençlere hesap seçeneği olan İlk İmza Hesabı ile 18 yaş altına kredi kartı vermek yerine onlara hem birikim yapabilecekleri bir banka hesabı sunuyor hem de bu hesaba ait kart ile yanlarında güvenle nakit taşımalarını ve alışverişlerinde bu kartı kullanma fırsatı veriyor.

 • Bu hesap 12 – 18 yaş arası gençlerin kullanabileceği bir hesaptır.
 • Bu hesap ve kart hem yurtiçinde hem de yurtdışında kullanılabilmektedir.
 • Bu hesaba ait hesap sahibinin adıyla hazırlanmış bir Bankamatik Kartı sunulacaktır.
 • Bu kart ile alışveriş yapılabilmekte ve bankamatiklerden para çekilebilmektedir.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
18 Yaş Altı İçin Bankomat Ve Kredi Kartı Veren Bankalar
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
iyi kredi notuna nasıl ulaşılır
7 Soru Cevapla Kredi Notu Neden Düşer (ADIM ADIM TAKİP)

Bankadan kredi çekmekten kredi kartı onayı almaya, araç...

x