finanskredirehberi.com

3 Şahane Başlıkta ATM Nakit Çekme Limitini Arttırma (ACİL ÇÖZÜM)

Tarih: 11.04.2019
Güncel: 12.04.2019

Bildiğimiz gibi teknoloji çağında yaşıyoruz ve her geçen gün bankalar yatırımlarını bu yönte yapıyor. Tabi hal böyle olunca güvenlik sebebi ile bazı sıkıntıları da beraberinde yaşıyoruz. Bunlardan birisi de ATM günlük nakit para çekme limitleri oluyor. Kişiler 4.000 TL veya 5.000 TL gibi rakamlar çekmek istediklerinde bunu başaramıyor. Eğer bu nakit acil lazımsa 24 saat beklemeleri gerekiyor.

Aslında yaşanan bu sorunun geçici ve acil bir çözümü bulunuyor, tabi acil nakit ihtiyacınızı bankamatikten çözdükten sonra yazımızı tekrar okuyarak daha kalıcı çözümleri bulabilirsiniz. bankamatik günlük para çekme limitini arttırma yöntemi için aşağıdaki önerilerimizi deneyebilirsiniz.

Aslında bu tarz kısıtlamalar, bankanızı korurken, bankacılık ve yanlış el gibi potansiyel güvenlik ihlallerinin büyük kayıplarından korunmanıza yardımcı olur. İzinsiz ve yasal olmayan bir para çekme işlemi karşısında çok uzun bir süre içerisinde bu durum anlaşılmaz ise, oluşacak  kayıpların sorumluluğunu üstlenebilirsiniz ve çalınan paranızı geri almanız pek mümkün değildir.

Ancak, ilave ihtiyaçlar için daha para çekme makinalarından fazla para çekmeniz gerekiyorsa, ATM’den günlük para çekme limitinizi geçici olarak artırabilirsiniz. Öte yandan, limit artışına ek olarak, bankaların hizmet olarak sundukları nakit avans çekimi, artı para, elma hesabı gibi hesaplardan nakit kullanmayı da düşünebilirsiniz.

Bankanızla İletişime Geçerek ATM’den nakit çekimi Limit Arttırımı İsteyin

ATM’nin günlük para çekme limiti sizin için yeterli değilse, lütfen bankanızı arayın ve ATM limitinizi geçici olarak yükseltmelerini isteyin. Bankada tek bir hesabınız varsa, banka bu talebe yaklaşamayabilir. Ancak, eğer yeterince ikna ederseniz, günlük limitinizi 1000 TL veya daha yüksek bir seviyeye çıkarabilirsiniz.

ATM nakit çekme limitindeki artışın çoğu geçicidir, ancak talep artışı olumlu olmayabilir. Bankanızdan bunu talep ederek kaybedecek bir şeyiniz yok. Birçok banka geçici limit artışlarında müşterilerine yardımcı olmaya çalışıyor.

Bankanız bu hizmeti ücretsiz olarak sunabilir veya ek bir ücret ödemeniz gerekebilir. Bu durumda, harekete geçmeden önce olası maliyetleri bilmeniz gerekir.

atm para çekme limitleri

Paramatik Nakit Çekme Limitiniz Doldu İse, Daha Acil Durumlar İçin Nakit Avansı Kullanabilirsiniz

Bazen çok acil durumlar ortaya çıkabilir ve sadece nakit ödeme gerekebilir. Banka hesabınızdan yeterli miktarda para çekemiyorsanız ve limit artırma talebiniz negatifse, nakit avans çekme hizmeti kullanma seçeneğiniz olduğunu size bildirmek isteriz.

Kredi kartı veya kredili hesap kullanıyorsanız, nakit para çekebilirsiniz. Nakit hizmet limiti, tasarruf hesabınızdan çekebileceğiniz günlük nakit limitinden ayrıdır. Çoğu durumda, nakit çekme para çekme limiti, para yatırma hesabınızdan çekebileceğiniz limiti aşıyor. Bankanızdaki kasa servis limitini kontrol edebilirsiniz.

Nakit hizmetler belirli bir oranda faturalandırılır ve nakit hizmetleri kullanmak için belirli bir oranda faiz ödemek zorundasınız. Bununla birlikte, acil bir durum olması durumunda, kredi kartıyla veya kredili mevduat hesabı kullanarak bir nakit avans kullanmayı düşünebilirsiniz.

Bankamatik Nakit Limitinizi Arttıramıyorsanız, Aynı Bankadan İkincil Bir Hesap Açın Veya Bankanızı Değiştirmeyi Düşünün

Nakit para çekme makinesinde nakit çekme limitinin günlük olarak artırılması geçicidir, ancak kalıcı değildir. Bununla birlikte, maliyet nedenleriyle bir nakit servisi seçeneğini kullanmak her zaman makul değildir.

Bankanız günlük para çekme gereksinimlerinize cevap vermezse, yeni bir banka aramak isteyebilir ve mevcut bankanızı kullanmanız gerekse bile yeni bir bankada ikinci bir hesap açmak mantıklı olabilir.

ATM’lerde hangi bankanın günlük nakit para çekme limiti sunduğunu merak ediyorsanız, bankanın günlük ATM para çekme limitini kontrol edebilirsiniz.

CEPTETEB ve Enpara gibi dijital finansal platformlar artık ATM’lerden yüksek günlük nakit çekme limitlerini sunuyor. ATM’ler için günlük para çekme limiti, Enpara için 7.500 lira, CEPTETEB için 3.000 liradır. Ancak CEPTETEB, her müşteri talebi için ilave gereksinimler için nakit çekme limitini 6.000 Türk Lirasına kadar çıkarabiliyor deneyebilirsiniz.

BONUS ! Kartsız Para Çekme Limitinizi Kullandınız Mı ? 

Evet bonus bilgimizi paylaşıyoruz, eğer bankamatiklerden kartlı işlemler ile limitiniz doldu ise kartsız işlemler menüsündeki para çekme limitinizi kullanabilirsiniz. Bu limit bazı bankaların paramatiklerinde günlük para çekme limiti haricinde bir limit olarak tanımlanıyor denemenizde fayda var.

En Çok Kullanılan Bankaların Günlük Para Çekme Limitleri

Ülkemizde çok kullanılan ve merak edilen günlük para çekme limitlerini sizlere en yetkili yerlerden kaynaklar göstererek yazımızı sonlandıracağız.

Garanti Bankası Bankamatik Günlük Para Çekme Limiti : BURADAN

Akbank ATM’lerden Günlük Nakit Çekim Limitleri : https://www.akbank.com/atm-limitleri

Bir başka makalede görüşmek üzere hoşçakalın.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
3 Şahane Başlıkta ATM Nakit Çekme Limitini Arttırma (ACİL ÇÖZÜM)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
hayvan yetiştiriciliği faizsiz devlet kredisi
100 Bin TL Faizsiz Tarım Hayvancılık Kredisi 2019-2020 Şartları

Faizsiz hayvancılık ve tarımsal kredi başvuruları başladı ve...

x