Kredi kartımdan nakit avans çekemiyorum diyenler için açıklayıcı bilgiler sunacağız. İster özel olsun, ister kamu bankaları olsun birbirinden çeşitli kredi kartı hizmetleri sunmaktadır. Kredi kartları ile taksitli alışverişin yanı sıra vatandaşların ve kredi kartı kullanıcılarının acil nakit ihtiyaçlarında çözüm olması amacı ile nakit avans hizmetleri de sunmaktadır.

Bankaların kredi kartı kullanıcıları için oluşturdukları güncel kampanyalar ve olanaklar günden güne artıyor bunlardan biriside taksitli nakit avans hizmeti, bu hizmet kişilerin çektikleri nakit parayı taksit taksit aylara bölerek belirli bir faiz karşılığında kredi kartı çekmesinden dolayı çok tercih edilmektedir. Fakat kişiler zaman zaman kredi kartlarından nakit avans kullanamamaktadır, ve bu durum karşısında ne yapacaklarını da bilememektedirler. Aslında bu durumun ortaya çıkması ve çözümü oldukça basit yazımıza sizi daha fazla sıkmadan devam edelim.

Kredi Kartımdan Neden Nakit Avans Çekemiyorum?

Kredi kartı nakit çekime neden kapatılır diye soracak olursanız, bilinçli bir kredi kartı kullanıcısı değilsiniz anlamına gelmektedir. Kredi kartımdan nakit avans çekemiyorum diyorsanız bunun belli başlı sebepleri bulunuyor bunları sıralamam gerekirse ;

  • Kredi kartının sürekli veya 1 takvim yılı içerisinde 3 kez geç ödemek
  • Kredi kartında bulunan nakit avans limitini tüketmek
  • Kredi kartının son kullanma tarihinin geçmiş olması
  • Çekmek istediğiniz nakit avans limitinin, size tanımlı olan limitten çok olması

Şimdi dilerseniz bu konuları biraz daha detaylı ele alarak bir çözüm yolu bulalım.

Bir Takvim Yılı İçerisinde 3 Dönem Geç Ödeme Yapmak

Kredi kartının nakit avansa kapatılmasının sebebi, 1 takvim yılı içerisinde kullanmış olduğunuz kredi kartına 3 defa geç ödeme yapmak. Eğer kredi kartı ekstresini üç kez geç ödediyseniz geçmiş olsun dönem borcunuzu ödeyene kadar kredi kartınız nakit avansa açılmayacaktır. Bu durum bir gün bile gecikse geç ödeme olarak kayda alınacağını unutmamalısınız.

Ekstrenin Devamlı Asgari Tutarını Ödemek Nakit Avans Çekmenizi Engelleyebilir?

İster ziraat bankası kredi kartı kullanın isterse, İş Bankası, Garanti Bankası veya yapı kredi bankasına ait kredi kartı ürünlerinden birini kullanın eğer ekstrenizin sürekli olarak asgari tutarını ödüyor iseniz yine tehlikedesiniz. Bankalar sürekli asgari ödeme tutarı yapılan kartların nakit avans limitlerini kapatabilmektedirler.

Eğer maddi durumunuz elvermiyor ve asgari tutardan daha fazlasını ödeyemiyor iseniz şartları zorlayarak, 3 ayda bir dönem borcunuzu ödemeye gayret edin bu şekilde kartınızın nakit avansa kapatılmasını önleyebilirsiniz.

Mevcut Nakit Avans Limitinizi Tükettiniz Mi?

Diğer bir hususu örnek ile açıklamak gerekirse, kredi kartı ekstrelerinizi düzenli ve geciktirmeden ödüyorsunuz. Ve kredi kartınızda limit var fakat nakit avans çekemiyorum diyorsanız birde nakit avans limitinize bakmanızı öneriyoruz. Çünkü kredi kartındaki tüm limit nakit avans olarak kullanılamıyor.

Yine örnek vermek gerekir ise 5.000 TL kredi kartı limitiniz var ise bunun 2.000 TL si nakit avans limiti olarak kullanılabiliyor, eğer size belirlenmiş olan nakit avansı kullanmış iseniz, nakit avans limitinizi doldurduğunuzdan dolayı nakit avans çekemezsiniz.

Kredi Kartı Nakit Avans Blokesi, Ne zaman Açılır?

Eğer kredi kartınıza bankadan nakit çekim yasağı konulmuş ise bunu eski haline getirmenin tek yolu dönem borcunuzun hepsini kapatmaktan geçiyor. Eğer ilk kesilen kredi kartı ekstrenizin dönem borcunu yatırırsanız ertesi gün nakit avans limitiniz açılacaktır.

Eğer dönem borcunuzu ödeyemiyorsanız 1. aya yani ocak ayına kadar beklemeniz gerekmektedir. Çünkü koyulan nakit avans blokesi sadece bir yıl geçerli, bir sonraki yıla geçildiğinde size verilen ceza kaldırılacak ve tekrar kartınız nakit avansa açılacaktır.

Ziraat Bankası Bankkart Combo Nakit Avans Çekilmiyor?

Ziraat kredi kartınızdan nakit avans çekemiyorsanız son 1 yıl içerisinde kredi kartı ödemenizi 3 kez aksatıp aksatmadığınızı kontrol ediniz. En büyük sorun budur çoğu kimse bilmese de bankalar kredi kartını bir dönem içerisinde 3 kez ve daha fazla geç ödeyen müşterilerinin kartlarını nakit avans limitine kapatır.

Çözüm ilk gelecek olan hesap ekstrenizi mümkünse dönem borcunun hepsini ödeyin bundan sonra nakit avans çekmeyi deneyin. Halen sorun yaşıyorsanız. Ziraat müşteri hizmetleri 444 00 00 numarasını arayarak iletişim kurun.

Akbank Axess Kredi Kartımdan Taksitli Nakit Avans Alamıyorum?

Axess kredi kartınızı asgari ödeme tutarını bile yatırmadan 3 4 dönem geçirdiyseniz bu sorunun ana sebebi eğer yok ben düzenli olarak ödemelerimi yaptım fakat yine de nakit avans çekemiyorum diyorsanız, kredi kartınızın son kullanma tarihini kontrol edin. Bu işlemi de başarıyla geçtiyseniz nakit avans limitinizde boş alan var mı kontrol ediniz eğer bu kısımda da bir sorun gözükmüyor ve yukarıdaki tüm anlatılanlardan herhangi biri size uymuyor ise İş Bankası Müşteri Hizmetleri numarası olan 0850 724 0724 ile irtibat kurarak destek isteyiniz.

İş Bankası Maximum Karttan Taksitli Nakit Avans Çekemiyorum?

Maximum kartınızı kullanarak taksitli nakit avans kullanmak istiyorsunuz fakat ATM’den sürekli red cevabımı alıyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken şey çekeceğiniz tutar faizi ile beraber toplamda nakit avans limitinizi aşıyor mu bunu kontrol edin.

Örnek olarak 3.000 TL nakit avans limitiniz gözüküyorsa ve siz tam olarak 3.000 TL çekmek istiyorsanız nakit avans faizi de toplam nakit avans limitinizden düşeceği için toplam nakit limitinizi aşıyor ve bu yüzden red cevabı alıyorsunuz çekmek istediğiniz tutarı daha düşük bir tutara çekerek denediğinizde olacaktır. Eğer yine çekemiyorsanız. 1 Yılda üç kez kredi kartını geç ödediniz mi kontrol ediniz.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir