6 Madde İle Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Alma Ve Detayları

 

Son zamanlarda ihtiyaç kredilerini daha cazip hale getirmek için bankaların yeni çıkan ertelemeli kredi kampanyalarını mutlaka görmüşsünüzdür. Bizlerde bu yazımızda ertelemeli kredi nedir, ertelemeli ihtiyaç kredisi nasıl alınır, erteleme kredinin avantajları ve dezavantajlarını detayları ile ele alarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Daha fazla müşteriye ulaşmak isteyen bankaların şimdi al 3 ay sonra öde kredi kampanyaları ile 3 ay, 4 ay hatta 6 aya kadar ertelemeli kredi başvurusu imkanı sağlayan kredi başvuruları bulunmaktadır.

Ertelemeli kredi veren bankaları soracak olursanız ister özel bankalar olsun ister devlet bankaları olsun şuan için ertelemeli kredi furyasına katılmış durumdadır. Kredi başvuru şekliniz ihtiyaç kredisi, konut kredisi veya ikinci el taşıt kredisi her ne olursa olsun başvuru yapmadan önce ertelemeli kredi kampanyalarını araştırmanızı öneriyoruz. Bu sayede Başvuracağınız kredi ürününün 4 ve 6 ay arasında erteleyerek ödemeye başlayabilirsiniz.

Ertelemeli Kredi Nedir ? Ne Anlama Gelir ?

Bilenler mutlaka vardır fakat bilmeyen arkadaşlarımız için kredi erteleme nedir, ertelemeli krediler hakkında bilgi aktaralım. Örnek vermek gerekir ise sene sonu kredi kampanyalarında kredini şimdi çek ödemeni 2019 da yap gibi ötelemeli kredi imkanları sunuyorlar. Genellikle ertelemeli ve ileri vadeli taksitli krediler genellikle sene sonlarında daha fazla revaçta olmaktadır. Bunun bir farklı şekli ise “kredi ödemesine mola” şeklinde karşımıza çıkıyor.

Öncelikli olarak ertelemeli krediden bahsedelim. 20.000 TL kredi çekmiş olduğunuzu var sayar isek ve taksitleriniz 500 TL olduğunu düşünürsek ilk taksidiniz krediyi kullandıktan sonraki ay değil de, çekmiş olduğunuz ertelemeli kredi kampanyasına göre 3 ay sonra veya 6 ay sonra başlayacaktır.

3 ay veya 6 ay ertelemeli kredi

Mola şeklinde olan kredi kampanyasında ise işleyiş şu şekilde olmaktadır; hali hazırda ödediğiniz bireysel ihtiyaç krediniz olduğunu düşünürsek yaklaşık senede 1 defaya veya senede 2 defaya mahsus olmak üzere kredi ödemenizi 1 ay öteleyebilir veya erteleyebilirsiniz.

Burada şu önemli noktayı atlamaamkta fayda var bulunduğunuz aydaki taksitinizi 1 ay ertelemek isterseniz gelecek aydaki taksitiniz ile birlikte ödeyeceksiniz. Buda demek oluyorki bir sonraki ay taksit yükünüz 2 ye katlanmış olacak. İşte ertelemeli kredi kampanyaları bu şekilde işlemektedir.

Kredi Erteleme Kampanyalarının Avantajlarını Kullanın Ödemelerinizi Rahatlatın

Bütçenizi rahatlatmak ve borçlarınızı zamanında ödeyebilmek için ertelemeli kredi kampanyaları oldukça avantajlı gözükmektedir. Neden derseniz ertelemeli krediler ile yaklaşık 3ay ve 6 ay boyunca herhangi bir ödemeniz olmayacak fakat çekeceğiniz kredi ile tüm borçlarınızı ödeyebileceksiniz ve rahat bir nefes alabileceksiniz. Bankaların tüketici ve ihtiyaç kredisi kullanan müşterileri için oldukça cazip bir kampanya olarak görünüyor.

Ayrıca borcunuzu ödeyemediğinizi düşünür isek kredi notunuz düşürülecek hiçbir bankadan kefilsiz veya ipotek göstermeksizin kredi kullanamayacağınız anlamına gelir. Fakat ötelemeli taksit ertelemeli krediler ile bu olumsuz durumdan kurtulabilirsiniz. Ertelemeli kredi kullanmak kredi notunuzu ve sicilinizi etkilemez bununda parantez içinde söylememiz gerekir.

Taksit ertelemeli kredi kullanarak taksitlerinizi zamanında ödemez iseniz kredi puanınıza olumsuz yansıyacağını ve bankanın size bu süreçten sonra yardımcı olamayacağını bilmenizi isteriz.

Ertelemeli İhtiyaç Ve Bireysel Kredi Şartları

  • Eğer ertelemeli ödeme olacak şekilde bir kredi kullanmak istiyorsanız. Bankaların böyle bir başvuruda temiz bir kredi sicili ve daha önce bankalarla herhangi bir parasal bir sıkıntı yaşamamış olması ve kredi notunun en az 1250 puan üzerinde olması gerektiğini bilmelisiniz. Fakat bu durum bankadan bankaya farklılık göstermekte olup bankalar kendi nezdinde insiyatif kredi kullandırabilir.
  • Kredi başvurusunda bulunan kişinin reşit yani 18 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.

şimdi al 3 ay sonra öde kredi

  • Eğer kredi bir konut veya ev için kullanılacak ise konut kredisi eş muvafakatnamesi gerektiğini bilmelisiniz. Yeni yasaya göre kullanılacak konut kredilerinde eş zorunluluğu ve onayı şartı aranmaktadır.
  • Bildiğiniz gibi bireysel ve ihtiyaç kredilerinde maximum taksit imkanı 48 aydır. En fazla 48 ay vade talep edilebilir.
  • Gelirinizi gösteren bordro veya maaş yazısının aslını bankaya ibraz etmek zorundasınız. Eğer ertelemeli konut kredisi kampanyasına başvuracak iseniz sizle beraber yaşayan kişilerin gelirlerini belgenize ek olarak gösterebilirsiniz.
Ötelemeli Ve Taksit Ertelemeli İhtiyaç Ve Bireysel Kredi Başvuru Yolları

Yukarıda bahsettiğimiz ve tüm detaylarını aktardığımız taksit ertelemeli kredi veren bankalara başvurularınızı akıllı cep telefonlarınızdan, bankaların mobil uygulamalarından veya banka şubeleri aracılıkları ile yapabilirsiniz. Fakat bizlerin sizlere önerisi cep telefonu veya uygulamalar ile değil direk banka şubelerinize giderek başvuru yapmanız olacaktır. Çünkü internetten yapacağınız ihtiyaç kredisi başvurularınız otomatik sistemler tarafından yanıtlanacaktır.

Kredi puanınız az riskli bile olsa kredinizin onaylanmama ihtimali var bu yüzden büyük bir avantaj olan ertelemeli kredi başvurusu imkanınızı zora sokmayın. Başvuru yapmadan önce kredi notunuzu öğrenme imkanınız var ise puanınızı bilmeniz davranış şeklinizi belirleyecektir.

3 Veya 6 Ay Taksit Ertelemeli Kredi Veren Özel Ve Devlet Bankaları Kapmanyaları 2018

2018 yılında devlet ve özel bankalarının ötelemeli ve ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyalarından bahsetmek istiyoruz. Arayışlarınıza konumuz yardımı ile çare olabilirsek ne mutlu bize öncelikle Vakıfbank Sarı Panjur 30, 60, 90 gün ötelemeli konut kredisi kampanyasına BURADAN ulaşabilirsiniz. Kampanyanın detaylarından bahsetmek gerekir ise 120 aya kadar vadeli ev ve konut kredisi alabiliyorsunuz hemde 3 ve 6 ay ertelemeli ödeme fırsatı sunmaktadır.

Yine farklı bir erteleme kampanyası oluşturan Akbank, Axess kredi kartınza ait harcamalarınızı ve nakit kredi çekimlerinizi hemen alarak ödemelerinizi 3 ve 6 ay erteleyebiliyorsunuz. Akbank Axess kart kredi erteleme kampanyasına BURADAN erişebilirsiniz.

Son olarak Denizbank’ın sunduğu 3 ay ertelemeli nakit kampanyasına değineceğiz. Denizbank kredi kartlarınız ile çekeceğiniz nakit avanslarınıza 3 ay öteleme ve taksitlendirme yapabiliyorsunuz. Denizbankın sunduğu taksitli ve ertelemeli kredi imkanından yararlanmak için BURAYA göz atabilirsiniz. Sizler için aşağıdaki reklam videosu yararlı olabilir.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kredi taşıma nedir
Borç Transferi Nedir ? Borç Transferi Yapan Bankalar (YASAL MEVZUAT)

Bankalar kredi kullandırma oranlarını arttırmak için kıyasıya bir...

kredi red 11 ve 9 ne demek
Kredi Red Nedeni 11 (Ne Demek) Hangi Anlama Gelir ?

Günümüzde nakit para ihtiyacı duyan ya da ev,...

x