finanskredirehberi.com

Anasayfa > İş Fikirleri > 7 Adet İnternetten Değişik Para Kazanma Fikri

7 Adet İnternetten Değişik Para Kazanma Fikri

Tarih: 13.06.2017
Güncel: 11.09.2018
internetten para kazanma yolları

Her geçen gün internet kullanıcı sayısının artması ile beraber internetten para kazandıran iş fikirleri de çeşitlenmeye devam ediyor. Yaratıcı iş fikirleri bularak bunları başarılı bir şekilde hayata geçiren kişiler yüksek kazançlar elde ederken yine evden çalışarak para kazanmak isteyen kişiler içinde alternatif iş fikirleri sunuluyor.

Eğer hiçbir işiniz yoksa ve evde pc başında acaba ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız bu yazımız tam siz göre hiç zaman kaybetmeden söyleyeceklerimize kulak kabartmalısınız. İnternet koca bir dünya koca bir rekabet ve reklam alanı sizde kendinizi geliştirerek internet üzerinden güzel paralar kazanabilirsiniz.

Peki nasıl para kazanacağız bunun için bir bilgisayar ve bu bilgisayarın internete bağlı olması yeterlidir. Tabiki her işte olduğu gibi kendinizi geliştirmek şart. İşte, 7 adet internetten değişik para kazanma fikri ve deneyebileceğiniz iş fikirleri.

İnternetten Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

Online stok fotoğraf siteleri internet üzerinden resim satın alarak bunların pazarlamalarını gerçekleştirmektedir. Sizde fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ya da Photoshop gibi resim değiştirme programları kullanarak tamamen özgün resimler oluşturmayı biliyorsanız internetten fotoğraf satışı işini yapabilirsiniz. Bu iş için ilk yapmanız gereken hemen stok foto siteleri arasından kendinize en uygun olanı seçmek ve üyelik başvurusunda bulunarak hemen fotoğraf yüklemeye başlamaktır.

fotoğraf satarak para kazanma

Ancak bu tip sitelerin tümünün yabancı kökenli olması nedeni ile fotoğraf satmak isteyen kişilerin mutlaka iyi derecede yabancı dil bilmeleri gerekmektedir. Buna ek olarak bu işe yeni giren kişilerin acemilere yönelik olarak hizmet veren siteleri tercih etmeleri önerilirken profesyonel resim çekimi gerçekleştiren kişilerin ise Getty Images gibi daha yüksek fotoğraf stok siteleri arasında seçimde bulunmaları gerekmektedir.

Mesleğinizi İnternete Taşıyın, Online Kurs Verin

Eğitim verebileceğiniz bir mesleğe sahipseniz hemen internetten online ders ve online kurs programları oluşturarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. İnternetten özel ders vermek için ilanlar oluşturabileceğiniz gibi bu kurslar her meslek dalı için açılabilmektedir.Örneğin öğretmenler internetten matematik dersi verirken, el örgüsünü çok iyi bilen kadınlar da online örgü kursu ya da dantel kursu gibi farklı kurslarda verebilir.

örgü ve elişi satarak para kazanma

Hatta günümüzde internetten yemek kursları dahi verilebilmektedir. Burada önemli olan kişinin gerçekten karşı tarafa bilmediği bir şeyi öğretebilecek kadar bilgi birikimine sahip olması, öğretebilecek kadar sabırlı ve istekli olmasıdır. Bunları taşıyan kişiler online kurslar açarak kurs saati başına ücretle çalışabilmektedir. Kısacası mesleğinizi başkalarına öğreterek internet üzerinden para kazanma şansına sahipsiniz.

İnternette Web Sitelerine Makale Yazarak Para Kazanmak

İnternetten değişik para kazanma fikri arasında yer alan makale yazarak para kazanma işi 10 parmak klavye kullanmayı bilen ve Türkçe dil bilgisi ile imla kurallarına hakim olan herkesin yapabileceği iş fikirleri arasında yer almaktadır.

internette web sitelerine makale yazarak para kazanma

Bunun için makale yaz para kazan siteleri üzerinden iş başvurusunda bulunabileceğiniz gibi aynı zamanda webmaster forum siteleri üzerinden de üyelik açarak verilen makale yazarı aranıyor ilanlarına başvuruda bulunarak iş almaya başlayabilirsiniz. Bu işe ayırdığınız zaman ile doğru orantılı olarak para kazanabileceğiniz makale yazma işi gerçek anlamda internetten para kazandıran iş fikirleri arasında yer alır. Özelikle de üniversite öğrencileri için biçilmiş kaftandır ve okul harçlığını çıkarmalarına yardımcı olacaktır.

İnternetten Online Çevirmenlik İşi Yaparak Para Kazanma

İnternetten çeviri yapmak ta son derece yüksek paralar kazanabileceğiniz ve ek iş olarak yapabileceğiniz son derece iyi bir iş fikridir. Çevirmenlik yaparak para kazanmak isteyen kişilerin internetten ulaşabilecekleri büyük çevirmenlik firmalarına iş başvuru formu doldurmaları bir seçenek olarak görülürken yine açılan online çeviri siteleri üzerinden de iş aramaları mümkündür. İnternetten çeviri işi ilanları için arama motoru sonuçları size yardımcı olacaktır.

makale çeviris yaparak para kazanma

İnternetten Web sitelerine Tasarım Yaparak Para Kazanmak

Mahallede market işleten kişileri bile artık internet sitesi açmayı tercih etmesi ile beraber internet sitesi kurarak para kazanmak ya da web tasarım işleri yaparak ek gelir elde etmek artık çok daha kolay bir iş olarak kabul edilmektedir. İnternetten yapılarak para kazanılabilecek iş fikirleri arasında en yaygın olanı kesinlikle internet sitesi kurarak para kazanma işidir. Yine web tasarım işi de bu alanda öne çıkmaktadır.

İnternetten takı tasarımı yapmak ya da farklı çantalar tasarlayarak para kazanmak gibi sınırsız tasarım fikri ile para kazanma fırsatı bulunmaktadır. Takı tasarımı, çanta tasarımı, ev aksesuarları tasarımı gibi son derece geniş bir kategori sunan bu seçenekte tek yapmanız gereken tasarımlarınızı İnstagram ve Facebook gibi sosyal medya hesapları üzerinden satışa sunmaktır. Aynı zamanda Pinterest hesabı açmak yabancı kişilere de ulaşmanızı sağlayacaktır.

Video Montajı Yaparak Para Kazanmak

youtube video ile para kazanma

İnternet üzerinden ürünlerini ve hizmetlerini pazarlamak isteyen kişiler bunun için videolar yayınlayarak reklam yapmayı tercih etmektedir. İşte video montajı tam bu noktada devreye girmekte ve bu işi bilmeyen kişiler ya da kurumlar video montajı yaptırarak hizmet satın almaktadır. Video montajı yapan firmalar için sizde ilan açarak uygun fiyatlarla montaj hizmeti sunarak para kazanabilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
7 Adet İnternetten Değişik Para Kazanma Fikri
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
7 Adet İnternetten Değişik Para Kazanma Fikri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Hilal dedi ki:

    Sürekli sitenizi takip ediyorum ben de internetten makale yazarak para kazanıyorum 🙂

    1. sibel dedi ki:

      nasıl banada yardımcı olurmusunuz

Sayfa başına git