Banka Dışında (Haricinde) Kredi Veren Yerler Ve Özel Şirketler (5 FİKİR)

 

Banka ve finans kuruluşlarına arası pek yakın olmayan, daha önce hiç bir şekilde kredi veya kredi kartı kullanmamış olan kişiler veya daha önce ihtiyaç ve bireysel kredi kullanım ödeyemeyerek kredi sicili bozuk olan kişiler bankalar ile çalışması mümkün olmayabilir. Bunların başında ise bildiğiniz gibi kredi skoru yani kredi notu geliyor. Kredi puanı herhangi bir şekilde düşmüş olan kişiler bankalardan kredi kullanamadığı için kendilerine başka çıkış yolları arayarak başka finans kuruluşlarının sunduğu seçenekleri değerlendirmek ve tercih etmek durumunda kalıyorlar.

Kredi için tek yolun bankalar olmadığını bilen bazı bilinçli kullanıcılar banka dışında kredi veren yerler bulabiliyorlar. Bizde bilmeyenler için banka dışında kredi veren yerler ile ilgili tüm detayları ele almaya çalışacağız tabi ki yasal çerçeve içerisinde. Makalemizi tamamen bitirdiğiniz de bankaların haricinde kredi kullanabileceğiniz finans şirketlerine ve özel kuruluşlara ulaşabileceksiniz. Bir hususu da belirtmeden geçemeyeceğiz banka dışında kredi veren bazı kişiler ve kuyumcular da son zamanlarda bu konuya el atmış bulunuyor bir bakalım bu konuların detayları neler.

Banka Dışında (Haricinde) Kredi Veren Yerler Derken Kasıt Nedir ?

Devlet tarafından düzenlenen bazı yasal dayanaklara ve düzenlemelere göre bazı firmalar bankalar kadar güvenli bir şekilde kredi imakanı sağlayabiliyor. Bunlara örnek vermek gerekir ise, Koç Finans buna iyi bir örnek olabilir. Nedenine gelirsek, Koç Finans Koç Holdinge bağlı olan ve devlet tarafından denetlenen yasal çerçevede hizmet veren bir firmadır. Koç Finans şirketi (kuruluşu) ilk kurulduğunda daha çok taşıt kredisi sağlayan finans ve kredi çıkaran bir kuruluştu.

Fakat son zamanlarda beyaz eşyadan telefona bir çok ürüne Koç Finans kredisine başvuruda bulunabilir ve acil para ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Tabi kurumun kendine özel faiz oranları ve ödeme planları bulunmaktadır. Bu gibi finans kuruluşları oldukça fazladır fakat en bilinenlerden ve en kurumsallaşmış olanı sizlere örnek vermek istedik. Her ne kadar özel bir finans kuruluşu olsa da müşterilerine senetle kredi imkanı tanırken kredi notunu esas almaktadır. Tabi finans kuruluşları kredi notu düşük olsa bile bazen esnek davranabiliyor ve bankalar kadar katı davranmaya biliyorlar.

Koç Holding altında faaliyetlerini sürdüren özel şirket olan koç finansın sizden istediği bazı belgeler olacaktır. Sonuçta hiçbir firma sorgusuz ve sualsiz alın bu kredi sizin demez bunları göz önünde bulundurmalısınız. Sizlere yazımızın sonunda banka dışında kredi veren yerler için bir liste oluşturduk ve sunacağız. Bu tarz firmalarla irtibat kurarak düşük kredi notu ile kredi imkanını yakalayabilirsiniz.

Önemli Not : Kesinlikle kurumsal olmayan bankalar tarafından denetlenmeyen ve hiçbir güvencenizin olmadığı kişilerden senet karşılığı para ve kredi kullanmayın. Sadece ve sadece yasal kuruluşları değerlendirin. Borç para veriyorum https://finanskredirehberi.com/borc-para-veriyorum/ diyerek insanları zor duruma düşürmek isteyen art niyetli insanlardan uzak durun.

Banka Ve Özel Finans Şirketleri Dışında Senetle Kredi Nasıl Bulabilirim ?

Bahsettiğimiz seçenekler daha çok kurumsal karşınızda tüzel kişiliklerin bulunduğu muhtattap olarak alındığınız ve iki tarafında birbirine yasal çerçevede sorumlulukları olan kredi ve para bulma seçenekleriydi. Son zamanlarda internette sosyal medyada sık sık görüyorsunuzdur. Düşük kredi notuna kredi çıkartılır veya kötü kredi notuna hemen kredi gibi başlıkları nedir bunlar derseniz, kısaca açıklayalım.

Bazı kobi tarzı küçük işletme sahipleri, kuyumcular, galericiler, (tabi bu durum herkes için geçerli değil) de sıkışmış olan ve bankadan hiçbir şekilde kredi alamayan kişilere yönelik oluşturdukları bir politika var. Yüksek faiz oranları ile senetler imzalatılarak size para veriyorlar fakat bu durum YASAL DEĞİL hiçbir dayanağı yok ve suç ! Her ne kadar sıkışmış olursanız olun böyle bir borç batağına saplanmayın.

Çünkü bu gibi bir durumda hem çok yüksek faizler ödeyeceksiniz, hem karşınızda bir şirket holding veya banka olmayacak direkt olarak kişilerle muhattap olacaksınız.Bu yüzden bu durum aklınıza gelmiş olsa dahi bir kaç kez daha düşünmelisiniz. Bunun yerine şuanda Merkez Bankası Faiz oranlarını düşürdü bu düşüşün kredi faiz oranlarına yansıması bir iki ayı bulacaktır. Çok cüzzi faizlerle uygun kredi fırsatlarını güvenli ve yasal olan bankaları takip ederek size en uygun seçeneği belirleyebilirsiniz.

Banka Haricinde Kredi Veren Kuruluşlar Arasında İsmi Geçen Faktoring Şirketlerini İnceleyelim

Faktoring şirketleri yasal olan ve Devlet tarafından kontrol altında tutulan finans kuruluşlarıdır. Bankalardan kredi alamayan kişiler için Faktoring Şirketleri farklı bir seçenek olabilir. Hepsi demiyoruz ama bazılarından kredi kullanma imkanınız olabilir. Tabi, her şirketin kendine göre politikaları faiz oranları ve işleyiş şekli olduğundan bu konuda çok fazla bilgi veremiyoruz.

Türkiye’de yaklaşık 60’a yakın irili ufaklı faktoring şirketi bulunmaktadır. Bu listeyi size hemen şu linkte https://www.bddk.org.tr/Kuruluslar-Kategori/Faktoring-Sirketleri/3 bulabilirsiniz. Bu firmalar BDDK BDDK Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu tarafından denetlenir ve yasalara uygun çalışması sağlanır.

Banka Kredisi Olmadan Senetle Araç Kredisi Veya Ev Eşyası Finansmanı Sağlayan Yerler

Bazen para ihtiyacımız direk elimize geçmesini istediğimiz nakit paradan ibaret olmuyor. Bazen senetle veya taksitle araba almak istiyoruz yada evimize yeni alacağımız eşyaları eşit taksitlere bölerek daha rahat ödeyeceğimiz bir ödeme planı arayışı ve finansman ihtiyacı duyuyoruz. Bunun için hizmet çalışan ve tip ihtiyaçlar için kredi ve para imkanı sağlayan kuruluşlarda bulunmaktadır. Biraz da bu firmalardan bahsetmek istiyorum.

  • EVKUR, Firma ev eşyası elektronik eşyalar için hiç peşinatsız şekilde finansman ihtiyacı ve kredi sağlamaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken şey minimum fiyat, maximum fayda oranına kendiniz karar vermelisiniz. Bilmem anlatabildim mi, çünkü bu tarz yerlerde fiyatlar bir nebze tuzlu olabiliyor.
  • WOWWO, firma ikinci el araçlara senetle kredi veren taksit yaparak araba alma fırsatını sunan bir şirkettir bu konuyla alakalı bilgileri detaylı olarak Wowwo İle Senetle Araba Alma konumuzda detaylı olarak ele almıştık dilerseniz inceleyebilirsiniz.
  • KOÇ FİNANS, firma yine ev eşyası, taşıt kredisi ve elektronik eşyalara finansman sağlamaktadır. Detayları https://www.kocfinans.com.tr/ internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bir çok yasal yol var, ayrıca aradığınız miktar çok büyük çapta değilse bu tarz şirketlerden elektronik eşyaları taksitle alarak daha sonra nakit olarak satabilir ve acil para lazım dediğiniz ihtiyacınızı görebilirsiniz.

Şimdi size yazımızın başında söz verdiğimiz gibi finansman şirketlerini ve bilgilerini paylaşmaya geldi sıra…

Türkiye’de Hizmet Veren BDDK Onaylı Faktoring Şirketleri

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler direk olarak BDDK internet sitesi üzerinden alınmıştır. BDDK sitesine girerek şuanda aktif faktoring şirketlerini ve faaliyet izni iptal edilmiş faktoring şirketlerini kendinizde görebilirsiniz. Bir kısmını burada sizlerle paylaşacağım devamına sizler belirttiğimiz adreslerden ulaşabilirsiniz.

bankadan kredi çekemeyenlere 5 firma önerisi

Listenin devamı için BDDK resmi internet sitesini ziyaret ediniz. Sitemiz senetle kredi, borç para ve maddi yardımı yapmamaktadır. 

Banka Dışında (Haricinde) Kredi Veren Yerler Ve Özel Şirketler (5 FİKİR) Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
hesap işletim ücreti
Hesap İşletim Ücreti Almayan Talep Etmeyen Bankalar (5 BANKA)

Günlük yaşantımızda parasal konularda ve para alışverişlerimizde tümüyle...

spot ve nakit krediler
5 Başlıkta Ticari Banka Kredi Çeşitleri ( ROTATİF-OVERNİGHT-SPOT )

Günümüzde bankaların ticari müşterilerine sağlamış olduğu bir çok...

x