finanskredirehberi.com

Anasayfa > Genel > Banka Dışında Borç Para (Kredi) Veren Yerler Ve Şirketler!

Banka Dışında Borç Para (Kredi) Veren Yerler Ve Şirketler!

Tarih: 30.07.2019
Güncel: 18.01.2020
senetle kredi veren şirketler

Kredi için tek yolun bankalar olmadığını bilen bazı bilinçli kullanıcılar banka dışında senetle kredi veren yerler bulabiliyorlar. Bunlar genelde faktoring şirketleri oluyor fakat biz yine de bilmeyenler için banka dışında kredi veren yerler ile ilgili tüm detayları ele almaya çalışacağız tabi ki yasal çerçeve içerisinde. Makalemizi tamamen bitirdiğiniz de bankaların haricinde kredi kullanabileceğiniz finans şirketlerine ve özel kuruluşlara ulaşabileceksiniz. Bir hususu da belirtmeden geçemeyeceğiz banka dışında kredi veren bazı kişiler ve kuyumcular da son zamanlarda bu konuya el atmış bulunuyor bir bakalım bu konuların detayları neler.

Senetle kredi veren şirketler ve kuruluşlar, borcu olan birçok kişinin merak ettiği bir durumdur. Günümüzde birçok kişi ekonomik sorunlar yaşamaktadır. Özellikle az ve orta sınıf gelire sahip olan kişiler pahalılaşan hayat şartlarına karşı büyük bir mücadele vermektedirler. Durum böyle olunca, günümüzde borcu olan kişi sayısı hiç de gözden kaçacak kadar az değildir.

Banka ve finans kuruluşlarına arası pek yakın olmayan, daha önce hiç bir şekilde kredi veya kredi kartı kullanmamış olan kişiler veya daha önce ihtiyaç ve bireysel kredi kullanım ödeyemeyerek kredi sicili bozuk olan kişiler bankalar ile çalışması mümkün olmayabilir. Bunların başında ise bildiğiniz gibi kredi skoru yani kredi notu geliyor. Kredi puanı herhangi bir şekilde düşmüş olan kişiler bankalardan kredi kullanamadığı için kendilerine başka çıkış yolları arayarak başka finans kuruluşlarının sunduğu seçenekleri değerlendirmek ve tercih etmek durumunda kalıyorlar.

Banka Dışında Senetle Kredi Veren Yerler Hangileri?

Devlet tarafından düzenlenen bazı yasal dayanaklara ve düzenlemelere göre bazı firmalar bankalar kadar güvenli bir şekilde kredi imakanı sağlayabiliyor. Bunlara örnek vermek gerekir ise, Koç Finans buna iyi bir örnek olabilir. Nedenine gelirsek, Koç Finans Koç Holdinge bağlı olan ve devlet tarafından denetlenen yasal çerçevede hizmet veren bir firmadır. Koç Finans şirketi (kuruluşu) ilk kurulduğunda daha çok taşıt kredisi sağlayan finans ve kredi çıkaran bir kuruluştu.

Fakat son zamanlarda beyaz eşyadan telefona bir çok ürüne Koç Finans kredisine başvuruda bulunabilir ve acil para ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Tabi kurumun kendine özel faiz oranları ve ödeme planları bulunmaktadır. Bu gibi finans kuruluşları oldukça fazladır fakat en bilinenlerden ve en kurumsallaşmış olanı sizlere örnek vermek istedik. Her ne kadar özel bir finans kuruluşu olsa da müşterilerine senetle kredi imkanı tanırken kredi notunu esas almaktadır. Tabi finans kuruluşları kredi notu düşük olsa bile bazen esnek davranabiliyor ve bankalar kadar katı davranmaya biliyorlar.

Koç Holding altında faaliyetlerini sürdüren özel şirket olan koç finansın sizden istediği bazı belgeler olacaktır. Sonuçta hiçbir firma sorgusuz ve sualsiz alın bu kredi sizin demez bunları göz önünde bulundurmalısınız. Sizlere yazımızın sonunda banka dışında kredi veren yerler için bir liste oluşturduk ve sunacağız. Bu tarz firmalarla irtibat kurarak düşük kredi notu ile kredi imkanını yakalayabilirsiniz.

Önemli Not : Kesinlikle kurumsal olmayan bankalar tarafından denetlenmeyen ve hiçbir güvencenizin olmadığı kişilerden senet karşılığı para ve kredi kullanmayın. Sadece ve sadece yasal kuruluşları değerlendirin. Borç para veriyorum senetle kredi veren yerler diyerek insanları zor duruma düşürmek isteyen art niyetli insanlardan uzak durun.

senetle kredi veren faktoring şirketleri

Banka Haricinde Senetle Kredi Veren Şirketler Güvenli Mi?

Bahsettiğimiz seçenekler daha çok kurumsal karşınızda tüzel kişiliklerin bulunduğu muhattap olarak alındığınız ve iki tarafında birbirine yasal çerçevede sorumlulukları olan kredi ve para bulma seçenekleriydi. Son zamanlarda internette sosyal medyada sık sık görüyorsunuzdur. Düşük kredi notuna kredi çıkartılır veya kötü kredi notuna hemen kredi gibi başlıkları nedir bunlar derseniz, kısaca açıklayalım.

Bazı KOBİ tarzı küçük işletme sahipleri, kuyumcular, galericiler, (tabi bu durum herkes için geçerli değil) de sıkışmış olan ve bankadan hiçbir şekilde kredi alamayan kişilere yönelik oluşturdukları bir politika var. Yüksek faiz oranları ile senetler imzalatılarak size para veriyorlar fakat bu durum YASAL DEĞİL hiçbir dayanağı yok ve suç ! Her ne kadar sıkışmış olursanız olun böyle bir borç batağına saplanmayın.

Çünkü bu gibi bir durumda hem çok yüksek faizler ödeyeceksiniz, hem karşınızda bir şirket holding veya banka olmayacak direkt olarak kişilerle muhattap olacaksınız.Bu yüzden bu durum aklınıza gelmiş olsa dahi bir kaç kez daha düşünmelisiniz. Bunun yerine şuanda Merkez Bankası Faiz oranlarını düşürdü bu düşüşün kredi faiz oranlarına yansıması bir iki ayı bulacaktır. Çok cüzzi faizlerle uygun kredi fırsatlarını güvenli ve yasal olan bankaları takip ederek size en uygun seçeneği belirleyebilirsiniz.

Kuyumcular Senetle Kredi Veya Altın Veriyor Mu?

Banka haricinde senetle kredi veren kuyumcular, genel itibariyle kişilerden senet alarak onlara altın verilmesi sistemi ile çalışan bir durumdur. Kuyumcuların bazıları; borç para almak isteyen kişilere bu yöntem ile nakit para sağlamaktadır. Fakat bunu her kuyumcunun yapmayacağını bilmek gerekir. Bu yüzden illaki kuyumculardan senet karşılığında borç almak istiyorsanız, ciddi anlamda araştırma yapmanız gerekmektedir.

Çünkü sizi tanımayan bir kuyumcunun, size güvenerek senet karşılığında altın vermesi ihtimali oldukça düşüktür. Bu yöntem ile kuyumculardan senet karşılığında altın alarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Fakat tekrar belirtmekte fayda vardır. Her kuyumcudan böyle bir işlem beklenemez. Bu duruma hazır olmak gerekir. Geri öderken de bir miktar zararda olacağınızı bilmenizde fayda vardır.

Bu şekilde riskler almadan nasıl bir yol izleyeceğinizi belirlemeniz gerekir. Aksi takdirde, karşılaşacağınız problemler mevcut problemlerinizden de fazla olabilir ve sizi daha çok sıkıntıya sokabilir. Böyle riskli yollar denenmeden önce yapılması gereken şey; en güvenilir yolu bulmaya çalışmaktır.

Sonuçta tanımadığınız kişilerle yapacağınız para alışverişleri, sizin tahmin ettiğinizden de fazla pahalıya patlayabilir. Bu yüzden anlık kararlar vermeden önce sizin için en doğru kararı vermeye çalışın. Böylece karşılaşabileceğiniz zararları en aza indirmiş olursunuz.

Tavsiye İçerik : Kuyumcudan Senetle Altın Almak

Senetle Kredi İmkanı Sağlayan Yasal Faktoring Şirketleri “BDDK ONAYLI”

Banka dışında kredi alabileceğiniz Faktoring şirketleri yasal olan ve Devlet tarafından kontrol altında tutulan finans kuruluşlarıdır. Bankalardan kredi alamayan kişiler için Faktoring Şirketleri farklı bir seçenek olabilir. Hepsi demiyoruz ama bazılarından kredi kullanma imkanınız olabilir. Tabi, her şirketin kendine göre politikaları faiz oranları ve işleyiş şekli olduğundan bu konuda çok fazla bilgi veremiyoruz.

Türkiye’de yaklaşık 60’a yakın irili ufaklı faktoring şirketi bulunmaktadır. Bu listeyi size hemen şu linkte bulabilirsiniz. Bu firmalar BDDK Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu tarafından denetlenir ve yasalara uygun çalışması sağlanır.

Banka Dışında Senetle Kredi Finansmanı Sağlayan Firmalar “Araba Ve Eşya Vb.”

Bazen para ihtiyacımız direk elimize geçmesini istediğimiz nakit paradan ibaret olmuyor. Bazen senetle veya taksitle araba almak istiyoruz yada evimize yeni alacağımız eşyaları eşit taksitlere bölerek daha rahat ödeyeceğimiz bir ödeme planı arayışı ve finansman ihtiyacı duyuyoruz. Bunun için hizmet çalışan ve tip ihtiyaçlar için kredi ve para imkanı sağlayan kuruluşlarda bulunmaktadır. Biraz da bu firmalardan bahsetmek istiyorum.

 • EVKUR, Firma ev eşyası elektronik eşyalar için hiç peşinatsız şekilde finansman ihtiyacı ve kredi sağlamaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken şey minimum fiyat, maximum fayda oranına kendiniz karar vermelisiniz. Bilmem anlatabildim mi, çünkü bu tarz yerlerde fiyatlar bir nebze tuzlu olabiliyor.
 • WOWWO, firma ikinci el araçlara senetle kredi veren taksit yaparak araba alma fırsatını sunan bir şirkettir bu konuyla alakalı bilgileri detaylı olarak Wowwo İle Senetle Araba Alma konumuzda detaylı olarak ele almıştık dilerseniz inceleyebilirsiniz.
 • KOÇ FİNANS, firma yine ev eşyası, taşıt kredisi ve elektronik eşyalara finansman sağlamaktadır. Detayları https://www.kocfinans.com.tr/ internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bir çok yasal yol var, ayrıca aradığınız miktar çok büyük çapta değilse bu tarz şirketlerden elektronik eşyaları taksitle alarak daha sonra nakit olarak satabilir ve senetli kredi lazım dediğiniz ihtiyacınızı görebilirsiniz.

Garanti Bankası Senetle Kredi Kampanyası ( İskonto Kredisi) Nasıl Oluyor?

Garanti bankası da senetle kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Kampanya ismi ise iskonto kredisi olarak geçiyor. Vadesi gelmiş veya yaklaşmış senetlerinizi ve çeklerinizi garanti bankasına vererek belli komisyon oranıyla senetle kredi alma imkanı sağlayabilirsiniz.

Aslında garanti bankasının bu kampanyası senetlerinizin temlik  gerçek ve temlik cirosu ile bankaya bir komisyon ödeyerek nakit olarak satılma işlemidir.

senetle kredi veren bankalar

Senetle Kobi Ve Esnaf Kredisi (Finansbank Dinamik Kredi Paketi) Kampanyası

Senetle para veren yerler arasında QNB Finansbank dinamik kredi paketinide sizlere önerebiliri hem yasal bir kuruluş hemde avantajları mevcut, kısaca bahsetmek gerekirse tahsilat işlemlerinde çek ve senet kullanıyorsanız ve acil nakit lazım diyorsanız. Elinizdeki mevcut senet ve çeklerinizi  Finansbank şubelerine götürerek kredi ve nakit para olarak değerlendirebilirsiniz.

Dilerseniz vadesi gelmeyen senet ve çeklerinizi Finansbank şubelerine provizyon ve komisyon ödemeden tahsilata koyarak gününde ve risksiz şekilde tahsil edebilirsiniz. Bu kampanya ile ilgili ise Buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerik : Acil Para Lazım

Ziraat Bankası Senetle Kredi Kampanyası Başvurusu Nasıl yapılır?

Ziraat bankası senet karşılığı avans kredisi, banka tarafından işletme sahipleri için sağlanan bir kredi çeşididir. Bu kredi ile kişilerin sahip olduğu işletmelere ait nakit para ihtiyaçları giderilir. Bu kredi; işletme sahiplerinin bankaya verdikleri senetler karşılığında uygun faiz oranları ve ödeme koşulları ile verilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken hususlar;

 • Krediye başvuracak kişinin işletme sahibi olması,
 • Kredi notunun yüksek olmasıdır. Bu şartları sağlamayan kişilere kredi verilmez. Krediyi almak isteyen işletme sahiplerinin, uygun faiz oranlarını ve kendilerine uygun vade seçeneklerini öğrenmeleri için şubelere gitmesi gerekmektedir.

Resmi internet sitesinden de senetle kredi veren bankalar arasında olan  Ziraat Bankasının duyurusunu İncele  ,senetle kredi hakkında aklınıza takılan tüm soruları alttaki yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Tefeciler Kredi Veriyor Mu, Tefecilerden Para Alınır Mı ?

Arkadaşlar tefecilerden kredi almak son çareniz olmalı tefeciler kredi sağlamaz sadece nakit parayı sizlere senet karşılığında verirler ve verdikleri bu paraya ekstra faiz koyarak geri alırlar. Tabi bu faiz öyle bankalardaki gibi çok düşük faizler olmaz daha yüksek meblağlar ile daha kısa vadelerde sizleri borçlandırırlar.

İnternette istanbul tefeci, Kocaeli tefeci gibi arama yaparak tefeci arayan kişiler en büyük yanlışı yapıyorlar çünkü tefeciler ile yapmış olduğunuz yasal olmayan bu ticaretten dolayı başınız çok ağrıyabilir.

Borç Para Veriyorum Ve Kredi Çıkartılır Reklamları Tehlikeli

Borç para bulmak ve kredi almak için arayış içerisinde olan kişilerin internette karşılaştıkları kredi çıkartılır veya borç para veriyorum ilanlarına aldanmayın bu ilanlar oldukça tehlikelidir ve yasal değildir. Neden derseniz bu reklamları herhangi bir kişi verebilir. Dolandırılma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Bu kişiler size borç para veriyorum diyerek sizi düşmüş olduğunuz zor duruma tuz biber olabilir ve hatta daha çıkmaza girebilirsiniz.

Kredi çıkartılır ilanının açıklaması ise şu şekilde benim param var size senet karşılığında yüksek faizle kredi veriyorum gibi bir açıklama olacaktır. Tabi taksitleri ödemediğinizde karşınızda kibar bir bayan değil çok daha sert üslupla hemen parayı geri ödemeniz gerektiğini belirten kişilerle karşılaşa bilirsiniz işin ucu mahkemeye kadar gidebilir. Bu yüzden her zaman senetle bile olsa yasal yollarla kredi çekmeyi denemelisiniz.

İkrazatçı Ne Demek, İkrazatçılar Senetle Kredi Verir Mi?

Para bulmak için, faktoring şirketlerinin yanı sıra birçok seçeneğin de olduğunu bilmelisiniz. Bunlardan birtaneside ikrazatçılardır. İkrazatçı nedir derseniz , bir kişiye belirli bir ipotek veya ipotek için sağlanan kredi fonudur. Borçlu, bu işi yapan gerçek bir kişi olarak tanınır. İnternette bu kişiler hakkında birçok soru işareti vardır, ancak kredi verenler tamamen yasaldır ve faaliyet gösterme lisansına sahip olan BDDK tarafından onaylanmıştır. Bu nedenle bir halka ile karıştırılmamalıdır. Para ödeyenler, bu işi tamamen yasadışı yapan ve daha fazla para talep edenlerdir.

Bu yüzden yakınınızda bulmuş olduğunuz bir ikrazatçıdan gönül rahatlığı ile senetle kredi alabilirsiniz. Fakat tüm belgelerinin eksiksiz ve yasal olduğunu teyid etmelisiniz.

Popüler olan yazımız kötü sicile kredi veren bankalar başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

Listenin devamı için BDDK resmi internet sitesini ziyaret ediniz. Sitemiz senetle kredi, borç para ve maddi yardımı yapmamaktadır. 

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Banka Dışında Borç Para (Kredi) Veren Yerler Ve Şirketler!
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Banka Dışında Borç Para (Kredi) Veren Yerler Ve Şirketler! Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. sinan dedi ki:

  ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraatlık olanlar skor puanı dusuk olanlar ssk sı olmayanlar her turlu kredı cıkarılır uzun vadede arayın yardımcı olalım

  1. hakan dedi ki:

   20000 TL ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

  2. ebru dedi ki:

   45000 tlye ihtycm var

  3. Ahmet dedi ki:

   Bana ulaş

 2. Hüseyin dedi ki:

  Para lazım banka harici birini arıyorum..Bankalara borcum 15000 in altında bankalardan alamıyorum. bana 30 000 lazım

Sayfa başına git