Acil Para lazım, Kredi Çekemiyorum Diyenlere Altın Bilgiler

 

Günümüzde nakit para ihtiyacı duyan acil para lazım bankalar kredi vermiyor diyerek para arayan pek çok kişi var. Bu ihtiyacını gidermek için bankadan kredi kullanmayı tercih etmektedir. Bankaların eskiye nispeten çok daha kolay bir şekilde kredi onayı vermeleri ve 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandırmaları sayesinde ödemenin düşük taksitler halinde kolaylıkla yapılması krediye olan eğilimi arttırmakta, acil nakit para ihtiyaçlarında kişileri bankalara yönlendirmektedir.

Peki, “acil ihtiyaçlarım için kredi lazım” diyen kişilerin izlemeleri gereken yöntemler nelerdir ? Bankalar kredi vermiyorsa bu çaresizsiniz anlamına gelmiyor elbette, öncelikle doğru adımları atmanız gerekiyor. Çok sıkıştım acil para lazım ve kredi çekemiyorum diyen herkezin hastalık, eğitim veya borç kapama gibi durumlardan dolayı acil para bulmam lazım diyerek geziyor. Bizde bu kişilerin daha önce hiç karşılaşmadıkları bazı etkin sonuçlar veren yöntemleri yazımızda ele almak istedik. Kötü sicil ve kara listeye kredi veren bankalar söylemini çok duymaya başlamış olabilirsiniz.

Bu makalemizde bu konuyu daha detaylı inceleyebilirsiniz :  Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar

Fakat yinede kara liste, bozuk sicil veya yasal takipte olanlara kredi veren bankaların istemiş olduğu bazı net şartlar vardır. Dilerseniz hem bunları ele alalım hemde çok acil paraya ihtiyacım var diyerek dert yananlara biraz çözüm üretelim.

Kredi Çekmek İstiyorum, Banka Haricinde Nereden (Nasıl ) Para Bulabilirim ?

Acil nakit para ihtiyaçlarınız için “kredi kullanmak istiyorum” diyen kişilerin bankalarca aranılan belirli kriterleri taşımaları durumunda aynı gün kredi onayı alarak paralarına kavuşmalarına izin verilmektedir. Bankadan kredi çekmek isteyen kişiler için öncelikle “ bankadan kredi nasıl çekilir?” sorusunun yanıtını maddeler halinde verelim;

 • Bankaya başvuruda bulunmadan önce mutlaka kredi notu sorgulama yapılarak kişinin kredi çekmeye olan uygunluğu incelenmelidir. Günümüzde bankalar kredi başvuru formu dolduran müşterilerini ilk olarak kredi notu puanı üzerinden değerlendirmekte olup kredi notu 1300 puan ve üzerinde olan kişilerin kredi başvuruları daha kolay kabul edilmektedir.

banka hariç nereden para bulabilirim

 • Kredi başvuru formu doldurulmadan önce yine mutlaka kredi karşılaştırma siteleri üzerinden bankaların kredi teklifleri alınmalı, en uygun kredi faiz oranı veren banka belirlenerek bu banka üzerinden kredi başvurusunda bulunulmalıdır.
 • Kredi notunuzun uygunluğundan emin olup, kredi kullanacağınız bankayı belirledikten sonra dilerseniz bu bankanın internet sitesi üzerinden dilerseniz de şubelerden şahsen kredi başvuru formu doldurabilirsiniz. Yine SMS ile kredi kullanma imkânı sunan bankalar üzerinden kısa mesaj göndererek kredi başvuru formu doldurabilirsiniz.
 • Banka kredi başvurunuzu inceleyerek size kredi sonucunu bildirecektir. Kredi başvurunuzun onaylanması durumunda kredi onayı verilerek kredi kullandırım işlemi gerçekleştirilir. Başvurunuzun onaylanmaması durumunda ise ne yazık ki kredi reddi kararı tarafınıza bildirilir. Onay mesajı alan kişiler “ön onaylı kredi” kullanımına hak kazanır.

Nakit Para Verilir, Kredi Çıkartılır Şeklindeki İlanlar Güvenli Mi ?

Öncelikle belirtmem gerekirki senetle veya çekle veya bir başkasının üstünden kredi çekerek para bulmak ilk tercihiniz olmamalı aklınızın bir köşesinde durabilir, fakat bu ilk tercih olmamalıdır. Çünkü hiçbir yer sizin için banka kadar güvenli bir liman olmayacaktır. Para lazım ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız kredi alamayanlara kredi alma yolları ve yöntemlerini anlattığımız bu makalemizde sizin aklınıza takılan her türlü soru ve cevabı bulmuş olacaksınız.

 

Bilgilendirme : Bankalar siciliniz ne olursa olsun doğru bir şekilde kredi başvurusu yaptığınızda onaylayacağını biliyormusunuz ! Bu yazımızı okuyan bankadan kırmızı kalem ve çizik yiyenlerin bile hoşnut olacağı bir makale olacak.

kredi çekemiyorum nereden para bulabilirim

Bankadan kredi çekemedim para alamadım şeklinde söylemleri olan kişilerin internette ve sosyal medyada ilk yönlendirildikleri yerler senetle kredi veren yerler veya başkasının üstüne kredi çeken yerler oluyor. Şunu bilmelisiniz ki bu tarz eylemler kesinlikle yasal değildir. Kanunlarımıza göre tefecilik yaparak bir başkasına faizli elden borç para vermek suçtur. Bu yüzden siz değerli takipçilerimizin kesinlikle yasal ve finansal faaliyet gösteren faktöring şirketlerinden veya bankalardan nakit ihtiyaçlarını karşılamasını öneriyoruz.

Kredi Sicili Bozuk Olanların Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz ?

Kredi başvurusunun onaylanıp onaylanmaması bazı kriterlere bağlıdır. Kredi kullanma şartları için uygun olan kişilerin başvuruları aynı gün onaylanarak hemen kredileri kullandırılırken aranılan şartları taşımayan kişilere ise kredi kullanımı için ret yanıtı verilmektedir. Kredi reddi sebepleri incelendiğinde en çok karşılaşılan nedenin düşük kredi notu ortalaması olduğu görülürken yine kredi sicilinin bozuk olması ya da kişinin önceden kara liste adı verilen listede bulunması durumunda da kredi onayı verilememektedir.

Maaşa göre kredi başvurusu yapmakta çok önemlidir. Bankadan çekebileceğiniz kredi limiti belirlenirken banka belgelenebilir gelir tutarını dikkate almakta olup genelde bu tutarın yarısı kadar kredi kullanımına izin verir. Yani kişinin belgelenebilir aylık geliri 2 bin lira ise ve bu kişi 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsa 2 bin / 2 = 1.000 TL X48 ay = 48 bin lira olarak hesaplanacaktır. Aynı kişinin daha önce başka bir bankadan kullanmış olduğu kredi varsa bu kredinin ödemesi kredi limitinden düşülür. Yani aynı kişinin daha önce kullanmış olduğu başka bir kredisi varsa aylık 500 lira taksit ödüyorsa bu durumda 1.000 TL – 500 TL = 500 TL X 48 ay = 24 bin lira olarak hesaplanacaktır.

kredi çekemiyorum nereden para bulabilirim

Her bankanın bu alanda uyguladığı kriter farklı olup bazı bankalar maaşa göre kredi hesaplama yaparken maaşın yüzde 40’ına kadar kredi kullanımına izin vermektedir. Kredi notunun yüksek olmasına rağmen kredi reddi ile karşı karşıya kalan kişilerin en büyük hatası maaşlarının yetersiz kaldığı kredi paketlerine başvuruda bulunmalarıdır.

Anında Aynı Gün Ön Onaylı İhtiyaç Kredisi Veren Banka Ve Firmalar

İnternetten kredi başvuru formu dolduran ya da SMS kredi başvurusu hattını tercih eden kişilere bankalar ilk etapta kredi yanıtı olarak mesaj gönderilmektedir. Kredi başvurusunun onaylanması durumunda işte gönderilen bu kısa mesaja kredi ön onayı adı verilmektedir. Ön onaylı kredi paketleri başvuruda bulunurken belirtmiş olduğunuz kriterleri karşılamanız durumunda kredi kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Yani “kredi ön onayı aldım” diyen kişilerin kredi başvurularına onay aldıkları banka şubesini ilgili kredi başvuru evrakları ile ziyaret etmeleri durumunda kredi kullanabilecekleri anlamına gelmektedir. Günümüzde artık ihtiyaç kredisi başvuru evrakları olarak sadece kimlik belgesi ve aylık gelir belgesi yeterli görülmekte olup bankanın gerekli görmesi durumunda diğer ek belgeler talep edilmektedir.

Hiçbir Şekilde Kredi Alamıyorum, Ama Paraya İhtiyacım Var Diyenlere Öneriler

Aşağıda acil para lazım kredim onaylanmıyor diyenlere farklı alternatifler sunacağız bu öneriler son çare olarak fakat sizi uzun vade de yine borçlandıracak yöntemlerdir. Fakat kısa sürede sorununuz çözmek adına ve acil para ihtiyacınızı karşılamanıza yönelik geçici çözümler olabilir.

 • Öncelikle hemen hızlı bir şekilde paraya çevirebileceğiniz mobilya, beyaz eşya veya elektronik bir eşyayı satın alarak ambalajlı ürünleri deforme etmeden nakit olarak satabilirsiniz. ( Unutmayın bu sizi uzun vadede yine borçlandıracaktır. Borcu borçla ödemek geçici bir çözümdür eğer bir geliriniz var ise ve taksitlerinizi zamanında ödeyebilecekseniz bu bir fikir olabilir )
 • Yine kişiler tarafından çok yapılan bir diğer hızlı para bulma yöntemi ise gsm faturalı hatlara bildiğiniz gibi taksitle telefon verilmektedir. Bu akıllı telefonlardan bir tanesini hattınıza taksitle alabilir ve ambalajını bozmadan hızlı bir şekilde nakit paraya çevirebilirsiniz. ( 2. yöntem olan bu yöntemide yine ileride ödeme gücünüz var ise çözüm olarak kullanabilirsiniz. Aksi taktirde ileride daha yüklü bir borç ve hacizle karşılaşabilirsiniz.)

ÖNEMLİ NOT: Hepimizin zaman zaman para sıkıntısı olup, acil paraya ihtiyacım var ne yapmalıyım gibi arayışlarımız olmuştur. Sizleri tekrar uyarıyoruz tanımadığınız kişilerden kesinlikle senetle borç para almayınız. Finanskredirehberi.com olarak sizleri yasal çerçeveler doğrultusunda kredi notunuzu nasıl düzeltirsiniz ve kendinizi sıkıntıya sokmadan yasal finansal kuruluşlardan nasıl kredi çekebilirsiniz, bu eğitici makaleleri yayınlıyoruz. Yasal olmayan yerlerden para almak suçtur kendinizi daha fazla riske atarak daha olumsuz sonuçlarla karşılaşmayın. Hoşçakalın.

Etiketler:

Acil Para lazım, Kredi Çekemiyorum Diyenlere Altın Bilgiler Konusuna 27 Yorum Yapıldı
 1. Mehmet GÜL dedi ki:

  Bencede banka harici yerlerden para bulma arayışına girmeyin. Oldukça mantıklı ve güzel bir yazı olmuş

  1. Finans Kredi Uzmanı dedi ki:

   Mehmet bey güzel yorumunuz için teşekkür ederiz.

 2. Ejder dedi ki:

  Benim kredi notum olumlu fakat çok başvurum olduğundan kredi çıkmıyor nasıl alırım

 3. Nezaket çakan dedi ki:

  Ayrınti yazmiyorum nasil olsa yok yani çok acil paraya ihtiyacim var

  1. sinan dedi ki:

   ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraatlık olanlar skor puanı dusuk olanlar ssk sı olmayanlar her turlu kredı cıkarılır uzun vadede arayın yardımcı olalım 05456226976

   1. Finans Kredi Rehberi dedi ki:

    Verilen numaraları arayıp aramamak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Web sitemizin önerdiği veya tavsiye ettiği veya onayladığı bir durum değildir. Tüm ziyaretçilerimizin bilgisine sunulur.

   2. Koray dedi ki:

    Slm benim bankalardan kredi cekemiyoru.m sicil bozuk ama paraya ihtiyacım var nasıl çeke bilirim iste çalışıyorum 2500 maaşım var 1 sene oldu yardımcı olurmusunuz

   3. Yaşar dedi ki:

    Yardımcı olabilirmisiniz 5465084245

 4. Fatma dedi ki:

  Mrb sinan bey bankayla ilişkisi olmayanada kredi cıkiyormu bilgi verebilirmisiniz

  1. Ali dedi ki:

   Bilal bey 10.000 TL lazım kredi puanım 430 kredi gecikmelerim var nasıl yardımcı olabilirsiniz

 5. vatandaş dedi ki:

  para sorunu için öneri çok iyi çok faydali kurtların eline düşmeyin .
  aşağıdaki site size para kaonusunda fikir verecek ..!!

  binance.com

 6. HİDAYET dedi ki:

  e devlette 118 de bankalarda gözüken bütün icra ve dava dosyalarınızı siliyoruz.
  ön ödeme vb. para talebi yoktur.

  şaka değil gerçek.
  rapid066625@gmail.com

  1. Finans Kredi Rehberi dedi ki:

   Tüm kullanıcılarımız ve takipçilerimizin dikkatine ! İletişim için verilen mail adresleri ve telefon numaraları ile irtibat kurmak tamamen kendi insiyatifinizde ve sorumluluğunuzdadır. Verilen eposta adresleri ve telefon numaraları ile ilgili web sitemizin bir bağı bulunmamaktadır.

 7. kamuran dedi ki:

  sinan bey 25 bin ihtiyacım var

 8. adem dedi ki:

  merhaba öğrenciyim ve acil 3000 tlye ihtiyacım kredi notum düşük olduğu için kredi veya kredi kartı da çıkmıyor çevremde kimseden de alamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz

  1. Büşra dedi ki:

   Merhaba Adem bey, size yardımcı olabilirim. İletişim kurabilmek için mail adresimi bırakıyorum
   bus.gngr@outlook.com

   1. Finans Kredi Rehberi dedi ki:

    Verilen Telefon numaraları ve mail adresleri ile iletişim kurmak tamamen kendi insiyatifiniz ve sorumluluğunuz altındadır. Web sitemizin verilen numaralar ve mail adresleri ile ilgili bir bağlantısı bulunmamaktadır.

    1. ayse sevincer dedi ki:

     10000tlye ihtiyacım var.5373932596

 9. hasan erdem dedi ki:

  merhaba banada acil 3000-5000 tl arası nakit lazım 1tane kredi ödüyorum ayda 360tl ve kredi gecikmemden dolayı kredi çıkmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz

 10. Nurcan dedi ki:

  Merhaba benim 2bucuk aydir sigortam var kiredi puanım sıfır 20binlira cekmem lazım acil yardimci olurmusunuz

 11. Bilal dedi ki:

  Nurcan hanım durumunuzu mail atin yardımcı olayım

  1. mukremin dedi ki:

   bana da yardımcı olur musunuz? devlet memuruyum 10 bin tl ihtiyacım var. kredi kartlarını ödemek için. 0507 747 48 01

  2. onur dedi ki:

   Bilal bey merhaba ben bursada yasiyorum 5000 tl ihtiyacim var senet imzalaayabilirim 3 ay sonra 2 katini odeyebilirim durumum cok acil yardimci olablir misiniz okeskek99@gmail.com

 12. ÖZGÜL ARDIÇ dedi ki:

  MERHABA ESKİŞEHİR DEN
  KREDİ NOTUM DÜŞÜK VE LİMİTİM OLU KREDİ ÇEKEMİYORUM 48 AY ÖDEME YAPARAK AY DA 500 TL ÖDEME GÜCÜM VAR
  15000 TL YE ACİL İHTİYACIM VAR ÖN ÖDEME YAPAMAM TEMİNAT GÖSTEREBİLECEK BİR MALIM DA YOK ALLAH RIZASI İÇİN GÜVENİP YARDIMCI OLABİLECEKLER İRTİBATA GEÇSİNLER 0530 445 18 87

  1. Finans Kredi Rehberi dedi ki:

   Özgül bey merhaba, numaranızı paylaşmanız tamamen kendi insiyatifindedir. Lütfen sizlere internetten ulaşarak kredi vereceğini söyleyen herkese itimat etmeyiniz. Öncelikleriniz bankalar olsun. Size tavsiyem Vakıfbank Ve Ziraat bankasına gitmeniz yeni çıkan kanun ile kredi kartı borçları yapılandırılmakta ve 60 aya kadar taksitlendirilmektedir, bu yasadan faydalanarak sorununuzu çözebilirsiniz.

 13. Halil Atrş dedi ki:

  Borçum çok diye banka kırefi vermiyor 60000tlkart borcumu kapatcam

 14. onur dedi ki:

  5000 tl ihtiyacim var 3 ay sonra 2 katini geri oderim senet bile imzalarim durumum cok ciddi ve acil yardimci olabilecekler ulasabilir mi okeskek99@gmail.com

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
sicilim bozuk kredi almak istiyorum
Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar ( 5 Banka )

Acil nakit para ihtiyacı duyan ya da yapmak...

taşıt kredisi yapılandırılır mı
Taşıt Kredilerine Yapılandırma ( Refinansman )Yapılır Mı ?

Bankaların müşterilerine sundukları hizmetlerden biri de borçlarını ödemekte...

x