finanskredirehberi.com
Bankalar Konut Kredisi Yapılandırması Yapmıyor! [Refinansman] | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Krediler > Acil Para Lazım, Kredi Çekemiyorum! (NE YAPMALIYIM)?

Acil Para Lazım, Kredi Çekemiyorum! (NE YAPMALIYIM)?

Tarih: 16.02.2020
Güncel: 30.05.2020
kredi çekemiyorum acil para lazım

Günümüzde nakit para ihtiyacı duyan acil para lazım kredi çekemiyorum, bankalar kredi vermiyor, kredim çıkmıyor diyerek para arayan pek çok kişi var. Bu ihtiyacını gidermek için bankadan kredi kullanmayı tercih etmektedir. Bankaların eskiye nispeten çok daha kolay bir şekilde kredi onayı vermeleri ve 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandırmaları sayesinde ödemenin düşük taksitler halinde kolaylıkla yapılması krediye olan eğilimi arttırmakta, acil nakit para ihtiyaçlarında kişileri bankalara yönlendirmektedir. Acil para bulmam lazım haykırışında bulunanlar için tüm detayları aktaracağız.

Peki, “acil ihtiyaçlarım için kredi lazım” diyen kişilerin izlemeleri gereken yöntemler nelerdir ? Bankalar kredi vermiyorsa bu çaresizsiniz anlamına gelmiyor elbette, öncelikle doğru adımları atmanız gerekiyor. Çok sıkıştım acil para lazım ve kredi çekemiyorum diyen herkesin hastalık, eğitim veya borç kapama gibi durumlardan dolayı acil para bulmam lazım diyerek geziyor. Bizde bu kişilerin daha önce hiç karşılaşmadıkları bazı etkin sonuçlar veren yöntemleri yazımızda ele almak istedik.

[safir_ads2 id=1]

Bu tarz kişilerin en çok aradıkları şeyler kara liste, bozuk sicil veya yasal takipte olanlara kredi veren bankaları araştırmaktır. Fakat burada yanlış yapılan bu bankaların bile bazı net şartlar aramasıdır. Bunun yerine sizlere acil durumlarda nasıl para bulabileceğinizden bahsedeceğiz.

Tavsiye Makale : Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Acil Kredi İçin Online Bankacılığı Kullananın

Acil kredi bulabilmeniz için bir akıllı telefonunuz ve internetiniz olması yeterlidir. Bankaların online ve mobil uygulamaları üzerinden hesabınıza anında yatan kredi kampanyalarını araştırarak size en uygun olanını bularak hemen kolay ve hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu başvuru sonucunda başvurduğunuz para hemen hesabınıza yatıyor ve kullanmaya başlıyorsunuz. Fakat acil kredi başvurunuzu yapmadan önce ;

Yukarıdaki maddeleri kontrol ettikten ve uyguladıktan sonra hızlı kredi başvurularını değerlendirerek acil kredi ve para probleminizden kurtulabilirsiniz.

Acil Para İçin Senetle Bilezik Ve Cumhuriyet Altını Alarak, Nakite Çevirin

Bankadan kredi çekemiyorsanız senetle bilezik, çeyrek ve cumhuriyet altını alarak bunları hemen bozdurarak acil para bulma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Daha sonra rahat döneminizde bu borçlarınızı taksit taksit geri ödersiniz. Bu yöntem çok fazla uygulanan bir para bulma yöntemidir. Banka Dışında Para Veren Yerler Ve Şirketler yazımızda ele almıştık dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Ama yinede kısaca bilgilendirmemiz gerekirse zor duruma düşmüş ve bankadan kredi alamayan kişilerin sarraflardan senet karşılığında alacakları ziynet eşyalarını çok fazla zarar etmeden bozdurmaları sonucu ellerine geçen nakit para ile ihtiyaçlarını görmesidir.

Acil Para Lazım İse, Senetle Eşya Alıp Satarak Para Bulun

Öncelikle hemen hızlı bir şekilde paraya çevirebileceğiniz mobilya, beyaz eşya veya elektronik bir eşyayı satın alarak ambalajlı ürünleri deforme etmeden nakit olarak satabilirsiniz. ( Unutmayın bu sizi uzun vadede yine borçlandıracaktır. Borcu borçla ödemek geçici bir çözümdür eğer bir geliriniz var ise ve taksitlerinizi zamanında ödeyebilecekseniz bu bir fikir olabilir )

Bknz : Ev-Kur

Hızlı Para Bulmak İçin GSM Hatları Üzerine Taksitle Telefon Alıp, Peşin Satın

Yine kişiler tarafından çok yapılan bir diğer hızlı para bulma yöntemi ise GSM faturalı hatlara bildiğiniz gibi taksitle telefon verilmektedir. Bu akıllı telefonlardan bir tanesini hattınıza taksitle alabilir ve ambalajını bozmadan hızlı bir şekilde nakit paraya çevirebilirsiniz. ( 2. yöntem olan bu yöntemide yine ileride ödeme gücünüz var ise çözüm olarak kullanabilirsiniz. Aksi taktirde ileride daha yüklü bir borç ve hacizle karşılaşabilirsiniz.)

Bknz : Türk TelekoM Hattına Kredili Telefon

Acil Nakit Bulmak İçin Kredi Kartı İle Altın Almak Bir Çözüm

Evet yanlış duymadınız acil para bulmak için yapabileceğiniz bir yöntemde kredi kartına taksit yapan kredi kartları ile bir kuyumcudan altın alarak daha sonra bunu başka bir kuyumcuya bozdurmak acil para ihtiyacınız kısa sürede sağlayacaktır. Daha sonra kredi kartına borcunuzu taksitle ödeyebileceksiniz.

Acil Para Kazanmam Lazım Diyenlere İçin Ek İşler Fikirleri

Acil para kazanmam lazım diyen kullanıcılarımız için basit ve hızlı iş fikirlerinden bir kaç tane örnek vererek yazımızı sonlandırmak istiyoruz. Günlük anında para bulmak için yevmiye usulu işler yaparak para kazanabilirsiniz.Bunlara örnek vermek gerekirse hallerde hemen hemen her gün günlük yevmiye ile işçi aranmaktadır, yapılacak iş biraz ağır olsa da o günü kurtarabilirsiniz.

Eğer biraz marifetli iseniz eğlence sektörüne girerek otellerde animasyon yaparak günlük acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Örnekleri çoğaltmak mümkün tamirat işleri, makale yazarlığı ve benzeri işleri yaparak gündelik para ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz Aman ha…! Acil para lazım tefeci arıyorum diyerek tefecilere bulaşmayın!

Para Bulabilmek İçin Senet karşılığında “Dövizle Borçlanın”

Zor günlerinizde sıkıştığınızda acil para ihtiyacınızı gidermek için deneyebileceğiniz bir yöntemdir. Hepimizin etrafında varlıklı ve zengin insanlar vardır. Bu bazen eş dost bazen akraba bazende bir iş adamı komşumuz olabilir. Eğer durumun ciddiyetini anlatarak samimi olursanız bu tarz kişiler size yardımcı olacaktır.

Tabi kimse parasının değer kaybetmesini istemediğinden senet karşılığında dolar ve euro yani döviz olarak borçlanabilirsiniz. Karşı tarafın parasının değeri kaybolmayacağından ve teminat olarak senet vereceğinizden bu tarz borçlanmanız da sakınca görmeyecek ve sizin bu acil durumunuzda nakit bulmanıza yardımcı olacaklardır.

Acil Nakit İhtiyacınızı İş Yerinizden Maaşınıza İstinaden Ön Avans Kullanın ve Taksitlerle Ödeyin

Eğer SGK’ lı olarak bir iş yerinde çalışıyor iseniz, maaşınıza istinaden iş yerinizden 2 veya 3  maaş avans alarak bu sıkıntılı döneminizi atlatabilirsiniz. Genelde bu yönteme hiçbir işveren hayır demeyecek ve personeline yardımcı olacaktır. Para ihtiyacınızı sağladıktan sonra artan paranızı geri işverene ödediğinizde bir güven ortamı oluşacak ve ne zaman paraya sıkıştım deseniz size iş yeriniz yardımcı olacaktır.

Bu yöntem ayrıca sizi faiz yükünden de kurtaracaktır. Ne bir komisyon ödeyeceksiniz, ne faiz nede vade farkı aslında en akıllıca yöntem olarak gözüküyor. Tabi herkesin durumu bu yöntemi denemek için uygun olmayabilir.

Hızlı Para Bulmak İçin Patronunuzdan Tazminatınızı İsteyin !

Bildiğiniz gibi iş yerlerinde çalışan personellerin çalıştıkları iş yerinde belirli bir süreyi doldurduktan sonra tazminat alma hakları oluşur fakat işverenler bu parayı ancak personeli işten çıkardıklarında veya emeklilik hak ettiklerinde öder. Fakat hepimiz biliyoruz ki acil para lazım olduğunda işveren ile karşılıklı anlaşarak talebimiz doğrultusunda alabiliyoruz.

Bu durum genelde çok sıkıntılı ve elzem durumlarda gerçekleşebiliyor. Bu bir doğum yada ev alma olabiliyor bazen ise hastalık işveren çok ciddi para ihtiyacı doğmadan böyle bir duruma sıcak bakmıyor. Ama makul ve anlatılabilir bir çok acil bir para lazım ise bu noktada işe yarayabiliyor, denemelisiniz.

Kredi Çekemiyorum Diyenlere Faktoring Şirketleri Kredi Çıkartıyor!

Eğer kredi çekemiyorum diyorsanız bir başka alternatif yöntem ise banka dışında kredi veren yerler olacaktır. Bunlar ise yasal senetle ve çekle kredi veren faktoring şirketleri ve ikraza işleriyle uğraşanlar olacaktır. Bu söylediğim iki seçenekte yasal ve yetkili kurumlar tarafından denetlenir. Peki, ikrazatçı ve faktoring şirketleri kredi vermek için hangi şartları arar.

 • Faktoring şirketlerinden senetle veya çek karşılığı kredi kullanabilirsiniz hemde çok kısa bir sürede (1 günde para bulabilirsiniz) teminat olarak vereceğiniz çek ve senetlerin faturalı olma şartı aranır.
 • İkrzatçılar ise tefecilik ile karıştırılsa da tefeci olarak değil daha resmi halede çalışan kişilerdir borç alıp verme işlemleri yürütürler tabi ikrazatçılarında size hemen aynı gün para verebilmesi için gayrimenkul araç veya taşınmaz bir malınızı ipotek etme olasılığı oldukça yüksek sonuçta kimse kimseye karşılıksız veya teminatsız bir nakit sağlamaz

ÖNEMLİ NOT: Hepimizin zaman zaman para sıkıntısı olup, acil paraya ihtiyacım var ne yapmalıyım gibi arayışlarımız olmuştur. Sizleri tekrar uyarıyoruz tanımadığınız kişilerden kesinlikle senetle borç para almayınız. Finanskredirehberi.com olarak sizleri yasal çerçeveler doğrultusunda kredi notunuzu nasıl düzeltirsiniz ve kendinizi sıkıntıya sokmadan yasal finansal kuruluşlardan nasıl kredi çekebilirsiniz, bu eğitici makaleleri yayınlıyoruz.

Yasal olmayan yerlerden para almak suçtur kendinizi daha fazla riske atarak daha olumsuz sonuçlarla karşılaşmayın. Hoşçakalın.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Acil Para Lazım, Kredi Çekemiyorum! (NE YAPMALIYIM)?
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Acil Para Lazım, Kredi Çekemiyorum! (NE YAPMALIYIM)? Konusuna 40 Yorum Yapıldı
 1. okan dedi ki:

  acil 10.000 lazım geri ödemede sorun yok. kanburokan@gmail.com

 2. Orhan dedi ki:

  Acil 10milyar ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim beni bu numaradan olana bilirsiniz cp.Orhan_efe6734@hotmail.com

 3. Mustafa dedi ki:

  20.000 lazım memurum gaziantep te ikamet ediyorum 5415531712

 4. Ramazan dedi ki:

  Çok acil 20000tl lazim bankadan alamıyorum kim yardımcı olur.mail.ramazan_jet77@hotmail.com

 5. koray dedi ki:

  istanbulda oturuyorum acil 20 bin tl krediye ihtiyacım var bana kredi çıkartabilecek olan varsa lütfen ulaşsın mstfzkn1997@gmail.com lütfen acil ulaşın

 6. ayşe dedi ki:

  15 bin tl nakite ihtiyacım var. ayda 2 bin tl ödeyebilirim yardımcı oılursanız eğer

 7. Mustafa dedi ki:

  Suanda cok zor durumdayim acil nakit ihtiyacim var nolur yardimci olun

 8. Semih dedi ki:

  Benimde 5000 TL’ye ihtiyacım var yardımcı olan var tel 05380627299

 9. Uğur dedi ki:

  Bankalara borçum var icralık oldum işsizim acil nakit ihtiyacım olarak bilgi verip yönlendirebilir misiniz?

 10. Kenan dedi ki:

  Benim borcum harcım yok ama çekemiyorum daha önce sorun yaşadım şimdi Bi sorun yok banada yardımcı olursanız sevinirim saygılar

 11. Oğuz Akbaba dedi ki:

  Merhaba ,
  Bankalara olan kredi , kredi kartı ve ek hesap borçlarımı kapatabilmek için tek bir krediye ihtiyacım var. En azından kredi kartı ve ek hesap borçlarımı kapatacak kadar kredi olsa iyi olur.

 12. onur dedi ki:

  5000 tl ihtiyacim var 3 ay sonra 2 katini geri oderim senet bile imzalarim durumum cok ciddi ve acil yardimci olabilecekler ulasabilir mi okeskek99@gmail.com

 13. Halil Atrş dedi ki:

  Borçum çok diye banka kırefi vermiyor 60000tlkart borcumu kapatcam

 14. ÖZGÜL ARDIÇ dedi ki:

  MERHABA ESKİŞEHİR DEN
  KREDİ NOTUM DÜŞÜK VE LİMİTİM OLU KREDİ ÇEKEMİYORUM 48 AY ÖDEME YAPARAK AY DA 500 TL ÖDEME GÜCÜM VAR
  15000 TL YE ACİL İHTİYACIM VAR ÖN ÖDEME YAPAMAM TEMİNAT GÖSTEREBİLECEK BİR MALIM DA YOK ALLAH RIZASI İÇİN GÜVENİP YARDIMCI OLABİLECEKLER İRTİBATA GEÇSİNLER 0530 445 18 87

  1. Finans Kredi Rehberi dedi ki:

   Özgül bey merhaba, numaranızı paylaşmanız tamamen kendi insiyatifindedir. Lütfen sizlere internetten ulaşarak kredi vereceğini söyleyen herkese itimat etmeyiniz. Öncelikleriniz bankalar olsun. Size tavsiyem Vakıfbank Ve Ziraat bankasına gitmeniz yeni çıkan kanun ile kredi kartı borçları yapılandırılmakta ve 60 aya kadar taksitlendirilmektedir, bu yasadan faydalanarak sorununuzu çözebilirsiniz.

 15. Bilal dedi ki:

  Nurcan hanım durumunuzu mail atin yardımcı olayım

  1. mukremin dedi ki:

   bana da yardımcı olur musunuz? devlet memuruyum 10 bin tl ihtiyacım var. kredi kartlarını ödemek için. 0507 747 48 01

  2. onur dedi ki:

   Bilal bey merhaba ben bursada yasiyorum 5000 tl ihtiyacim var senet imzalaayabilirim 3 ay sonra 2 katini odeyebilirim durumum cok acil yardimci olablir misiniz okeskek99@gmail.com

  3. Orhan dedi ki:

   Slm 10milyar ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim bni bu numaradan oluşa bilirsiniz

 16. Nurcan dedi ki:

  Merhaba benim 2bucuk aydir sigortam var kiredi puanım sıfır 20binlira cekmem lazım acil yardimci olurmusunuz

 17. hasan erdem dedi ki:

  merhaba banada acil 3000-5000 tl arası nakit lazım 1tane kredi ödüyorum ayda 360tl ve kredi gecikmemden dolayı kredi çıkmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz

 18. adem dedi ki:

  merhaba öğrenciyim ve acil 3000 tlye ihtiyacım kredi notum düşük olduğu için kredi veya kredi kartı da çıkmıyor çevremde kimseden de alamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz

  1. Büşra dedi ki:

   Merhaba Adem bey, size yardımcı olabilirim. İletişim kurabilmek için mail adresimi bırakıyorum
   bus.gngr@outlook.com

   1. Finans Kredi Rehberi dedi ki:

    Verilen Telefon numaraları ve mail adresleri ile iletişim kurmak tamamen kendi insiyatifiniz ve sorumluluğunuz altındadır. Web sitemizin verilen numaralar ve mail adresleri ile ilgili bir bağlantısı bulunmamaktadır.

    1. ayse sevincer dedi ki:

     10000tlye ihtiyacım var.5373932596

 19. kamuran dedi ki:

  sinan bey 25 bin ihtiyacım var

 20. HİDAYET dedi ki:

  e devlette 118 de bankalarda gözüken bütün icra ve dava dosyalarınızı siliyoruz.
  ön ödeme vb. para talebi yoktur.

  şaka değil gerçek.
  rapid066625@gmail.com

  1. Finans Kredi Rehberi dedi ki:

   Tüm kullanıcılarımız ve takipçilerimizin dikkatine ! İletişim için verilen mail adresleri ve telefon numaraları ile irtibat kurmak tamamen kendi insiyatifinizde ve sorumluluğunuzdadır. Verilen eposta adresleri ve telefon numaraları ile ilgili web sitemizin bir bağı bulunmamaktadır.

 21. vatandaş dedi ki:

  para sorunu için öneri çok iyi çok faydali kurtların eline düşmeyin .
  aşağıdaki site size para kaonusunda fikir verecek ..!!

  binance.com

 22. Fatma dedi ki:

  Mrb sinan bey bankayla ilişkisi olmayanada kredi cıkiyormu bilgi verebilirmisiniz

  1. Ali dedi ki:

   Bilal bey 10.000 TL lazım kredi puanım 430 kredi gecikmelerim var nasıl yardımcı olabilirsiniz

 23. Nezaket çakan dedi ki:

  Ayrınti yazmiyorum nasil olsa yok yani çok acil paraya ihtiyacim var

  1. sinan dedi ki:

   ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraatlık olanlar skor puanı dusuk olanlar ssk sı olmayanlar her turlu kredı cıkarılır uzun vadede arayın yardımcı olalım 05456226976

   1. Finans Kredi Rehberi dedi ki:

    Verilen numaraları arayıp aramamak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Web sitemizin önerdiği veya tavsiye ettiği veya onayladığı bir durum değildir. Tüm ziyaretçilerimizin bilgisine sunulur.

   2. Koray dedi ki:

    Slm benim bankalardan kredi cekemiyoru.m sicil bozuk ama paraya ihtiyacım var nasıl çeke bilirim iste çalışıyorum 2500 maaşım var 1 sene oldu yardımcı olurmusunuz

    1. Oxana dedi ki:

     Acil kredi ihtiyaçim var

   3. Yaşar dedi ki:

    Yardımcı olabilirmisiniz 5465084245

 24. Ejder dedi ki:

  Benim kredi notum olumlu fakat çok başvurum olduğundan kredi çıkmıyor nasıl alırım

 25. Mehmet GÜL dedi ki:

  Bencede banka harici yerlerden para bulma arayışına girmeyin. Oldukça mantıklı ve güzel bir yazı olmuş

  1. Finans Kredi Uzmanı dedi ki:

   Mehmet bey güzel yorumunuz için teşekkür ederiz.

Sayfa başına git