finanskredirehberi.com

Acil Para Lazım, Kredi Çekemiyorum! (NE YAPMALIYIM)?

Tarih: 08.01.2018
Güncel: 27.11.2019
kredi alamıyorum para lazım

Günümüzde nakit para ihtiyacı duyan acil para lazım kredi çekemiyorum, bankalar kredi vermiyor, kredim çıkmıyor diyerek para arayan pek çok kişi var. Bu ihtiyacını gidermek için bankadan kredi kullanmayı tercih etmektedir. Bankaların eskiye nispeten çok daha kolay bir şekilde kredi onayı vermeleri ve 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandırmaları sayesinde ödemenin düşük taksitler halinde kolaylıkla yapılması krediye olan eğilimi arttırmakta, acil nakit para ihtiyaçlarında kişileri bankalara yönlendirmektedir. Acil para bulmam lazım haykırışında bulunanlar için tüm detayları aktaracağız.

Peki, “acil ihtiyaçlarım için kredi lazım” diyen kişilerin izlemeleri gereken yöntemler nelerdir ? Bankalar kredi vermiyorsa bu çaresizsiniz anlamına gelmiyor elbette, öncelikle doğru adımları atmanız gerekiyor. Çok sıkıştım acil para lazım ve kredi çekemiyorum diyen herkesin hastalık, eğitim veya borç kapama gibi durumlardan dolayı acil para bulmam lazım diyerek geziyor. Bizde bu kişilerin daha önce hiç karşılaşmadıkları bazı etkin sonuçlar veren yöntemleri yazımızda ele almak istedik.

Bu tarz kişilerin en çok aradıkları şeyler kara liste, bozuk sicil veya yasal takipte olanlara kredi veren bankaları araştırmaktır. Fakat burada yanlış yapılan bu bankaların bile bazı net şartlar aramasıdır. Bunun yerine sizlere acil durumlarda nasıl para bulabileceğinizden bahsedeceğiz.

Acil Kredi İçin Online Bankacılığı Kullananın

Acil kredi bulabilmeniz için bir akıllı telefonunuz ve internetiniz olması yeterlidir. Bankaların online ve mobil uygulamaları üzerinden hesabınıza anında yatan kredi kampanyalarını araştırarak size en uygun olanını bularak hemen kolay ve hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu başvuru sonucunda başvurduğunuz para hemen hesabınıza yatıyor ve kullanmaya başlıyorsunuz. Fakat acil kredi başvurunuzu yapmadan önce ;

Yukarıdaki maddeleri kontrol ettikten ve uyguladıktan sonra hızlı kredi başvurularını değerlendirerek acil kredi ve para probleminizden kurtulabilirsiniz.

banka hariç nereden para bulabilirim

Acil Para İçin Senetle Bilezik Ve Cumhuriyet Altını Alarak, Nakite Çevirin

Bankadan kredi çekemiyorsanız senetle bilezik, çeyrek ve cumhuriyet altını alarak bunları hemen bozdurarak acil para bulma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Daha sonra rahat döneminizde bu borçlarınızı taksit taksit geri ödersiniz. Bu yöntem çok fazla uygulanan bir para bulma yöntemidir. Banka Dışında Para Veren Yerler Ve Şirketler yazımızda ele almıştık dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Ama yinede kısaca bilgilendirmemiz gerekirse zor duruma düşmüş ve bankadan kredi alamayan kişilerin sarraflardan senet karşılığında alacakları ziynet eşyalarını çok fazla zarar etmeden bozdurmaları sonucu ellerine geçen nakit para ile ihtiyaçlarını görmesidir.

Acil Para Lazım İse, Senetle Eşya Alıp Satarak Para Bulun

Öncelikle hemen hızlı bir şekilde paraya çevirebileceğiniz mobilya, beyaz eşya veya elektronik bir eşyayı satın alarak ambalajlı ürünleri deforme etmeden nakit olarak satabilirsiniz. ( Unutmayın bu sizi uzun vadede yine borçlandıracaktır. Borcu borçla ödemek geçici bir çözümdür eğer bir geliriniz var ise ve taksitlerinizi zamanında ödeyebilecekseniz bu bir fikir olabilir )

Bknz : Ev-Kur

Hızlı Para Bulmak İçin GSM Hatları Üzerine Taksitle Telefon Alıp, Peşin Satın

Yine kişiler tarafından çok yapılan bir diğer hızlı para bulma yöntemi ise GSM faturalı hatlara bildiğiniz gibi taksitle telefon verilmektedir. Bu akıllı telefonlardan bir tanesini hattınıza taksitle alabilir ve ambalajını bozmadan hızlı bir şekilde nakit paraya çevirebilirsiniz. ( 2. yöntem olan bu yöntemide yine ileride ödeme gücünüz var ise çözüm olarak kullanabilirsiniz. Aksi taktirde ileride daha yüklü bir borç ve hacizle karşılaşabilirsiniz.)

Bknz : Türk TelekoM Hattına Kredili Telefon

Acil Nakit Bulmak İçin Kredi Kartı İle Altın Almak Bir Çözüm

Evet yanlış duymadınız acil para bulmak için yapabileceğiniz bir yöntemde kredi kartına taksit yapan kredi kartları ile bir kuyumcudan altın alarak daha sonra bunu başka bir kuyumcuya bozdurmak acil para ihtiyacınız kısa sürede sağlayacaktır. Daha sonra kredi kartına borcunuzu taksitle ödeyebileceksiniz.

Acil Para Kazanmam Lazım Diyenlere İçin Ek İşler Fikirleri

Acil para kazanmam lazım diyen kullanıcılarımız için basit ve hızlı iş fikirlerinden bir kaç tane örnek vererek yazımızı sonlandırmak istiyoruz. Günlük anında para bulmak için yevmiye usulu işler yaparak para kazanabilirsiniz.Bunlara örnek vermek gerekirse hallerde hemen hemen her gün günlük yevmiye ile işçi aranmaktadır, yapılacak iş biraz ağır olsa da o günü kurtarabilirsiniz.

kredi çekemiyorum nereden para bulabilirim

Eğer biraz marifetli iseniz eğlence sektörüne girerek otellerde animasyon yaparak günlük acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Örnekleri çoğaltmak mümkün tamirat işleri, makale yazarlığı ve benzeri işleri yaparak gündelik para ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz Aman ha…! Acil para lazım tefeci arıyorum diyerek tefecilere bulaşmayın!

Para Bulabilmek İçin Senet karşılığında “Dövizle Borçlanın”

Zor günlerinizde sıkıştığınızda acil para ihtiyacınızı gidermek için deneyebileceğiniz bir yöntemdir. Hepimizin etrafında varlıklı ve zengin insanlar vardır. Bu bazen eş dost bazen akraba bazende bir iş adamı komşumuz olabilir. Eğer durumun ciddiyetini anlatarak samimi olursanız bu tarz kişiler size yardımcı olacaktır.

Tabi kimse parasının değer kaybetmesini istemediğinden senet karşılığında dolar ve euro yani döviz olarak borçlanabilirsiniz. Karşı tarafın parasının değeri kaybolmayacağından ve teminat olarak senet vereceğinizden bu tarz borçlanmanız da sakınca görmeyecek ve sizin bu acil durumunuzda nakit bulmanıza yardımcı olacaklardır.

Acil Nakit İhtiyacınızı İş Yerinizden Maaşınıza İstinaden Ön Avans Kullanın ve Taksitlerle Ödeyin

Eğer SGK’ lı olarak bir iş yerinde çalışıyor iseniz, maaşınıza istinaden iş yerinizden 2 veya 3  maaş avans alarak bu sıkıntılı döneminizi atlatabilirsiniz. Genelde bu yönteme hiçbir işveren hayır demeyecek ve personeline yardımcı olacaktır. Para ihtiyacınızı sağladıktan sonra artan paranızı geri işverene ödediğinizde bir güven ortamı oluşacak ve ne zaman paraya sıkıştım deseniz size iş yeriniz yardımcı olacaktır.

Bu yöntem ayrıca sizi faiz yükünden de kurtaracaktır. Ne bir komisyon ödeyeceksiniz, ne faiz nede vade farkı aslında en akıllıca yöntem olarak gözüküyor. Tabi herkesin durumu bu yöntemi denemek için uygun olmayabilir.

Hızlı Para Bulmak İçin Patronunuzdan Tazminatınızı İsteyin !

Bildiğiniz gibi iş yerlerinde çalışan personellerin çalıştıkları iş yerinde belirli bir süreyi doldurduktan sonra tazminat alma hakları oluşur fakat işverenler bu parayı ancak personeli işten çıkardıklarında veya emeklilik hak ettiklerinde öder. Fakat hepimiz biliyoruz ki acil para lazım olduğunda işveren ile karşılıklı anlaşarak talebimiz doğrultusunda alabiliyoruz.

Bu durum genelde çok sıkıntılı ve elzem durumlarda gerçekleşebiliyor. Bu bir doğum yada ev alma olabiliyor bazen ise hastalık işveren çok ciddi para ihtiyacı doğmadan böyle bir duruma sıcak bakmıyor. Ama makul ve anlatılabilir bir çok acil bir para lazım ise bu noktada işe yarayabiliyor, denemelisiniz.

ÖNEMLİ NOT: Hepimizin zaman zaman para sıkıntısı olup, acil paraya ihtiyacım var ne yapmalıyım gibi arayışlarımız olmuştur. Sizleri tekrar uyarıyoruz tanımadığınız kişilerden kesinlikle senetle borç para almayınız. Finanskredirehberi.com olarak sizleri yasal çerçeveler doğrultusunda kredi notunuzu nasıl düzeltirsiniz ve kendinizi sıkıntıya sokmadan yasal finansal kuruluşlardan nasıl kredi çekebilirsiniz, bu eğitici makaleleri yayınlıyoruz.

Yasal olmayan yerlerden para almak suçtur kendinizi daha fazla riske atarak daha olumsuz sonuçlarla karşılaşmayın. Hoşçakalın.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Acil Para Lazım, Kredi Çekemiyorum! (NE YAPMALIYIM)?
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Acil Para Lazım, Kredi Çekemiyorum! (NE YAPMALIYIM)? Konusuna 37 Yorum Yapıldı
  1. Mustafa dedi ki:

    20.000 lazım memurum gaziantep te ikamet ediyorum 5415531712

  2. Ramazan dedi ki:

    Çok acil 20000tl lazim bankadan alamıyorum kim yardımcı olur.mail.ramazan_jet77@hotmail.com

  3. koray dedi ki:

    istanbulda oturuyorum acil 20 bin tl krediye ihtiyacım var bana kredi çıkartabilecek olan varsa lütfen ulaşsın mstfzkn1997@gmail.com lütfen acil ulaşın

1 3 4 5
Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kötü sicile kredi veren bankalar
Sicili Bozuk Olanlara, Kredi Veren Bankalar !

Kişiler para sıkıntısı çekip daha sonra bir şekilde...

tamamına kredili araba
Arabanın ( Taşıtın ) Tamamına Kredi Alma

Günümüzde araç satın almak için yeterli tutarda nakit...

x