finanskredirehberi.com
Borçtan Dolayı Hapis Cezası ve Tutuklama Var Mı? [Cezaevi] | YAZIYI OKUYUN

Anasayfa > Bankalar > Akbank Serbest Hesap Nedir, Avantaları Nelerdir? [Direkt]

Akbank Serbest Hesap Nedir, Avantaları Nelerdir? [Direkt]

Tarih: 17.02.2020
Güncel: 17.02.2020
akbank serbest hesap avantajları

 Akbank serbest hesap nedir, avantajları ve özellikleri nelerdir inceleyeceğiz, günümüzde telefon ve akıllı tablet kullanımı her geçen gün artmakta bunu takip eden büyük bankalar müşterilerine yenilikler sunarak, müşterilerini hem mobil bankacılık hizmetlerine yöneltiyor hemde yeni olanaklar ve kampanyalar düzenliyor. Bizde sizlere bu gün bu ürünlerden bir tanesi olan Akbank’ın sunmuş olduğu serbest hesap hizmetiyle alakalı bilgiler aktaracağız.

Akbank serbest hesap sayesinde Akbank müşterileri birikimlerini ve paralarını yüksek faiz oranlarında değerlendirilmesini sağlamaktadır. Direkt Serbest Hesap’ı hemen açan kişilere % 14.50 oranında faiz uygulanmaktadır. Tanışma faizi olarak geçen bu oran, 3 ay boyunca uygulanmaktadır.

Akbank Serbest Hesap Nedir?

Akbank serbest hesap bankanızda bulunan vadeli hesabınızdan para çekseniz bile vadesi bozulmayan bir hesap şeklidir. Ayrıca akbank ilk kez hesap açacak olanlara tanışma faizi oranı olan % 9 faiz oranı ile jest yapıyor tabi bunun bir süresi var bu faizden sadece 45 gün süresince yararlanabiliyorsunuz. Hesabınızda bulunması gereken minimum tutar 1.000 TL olmalıdır.

Hesabınıza her para yatırdığınızda faiz işlemeye başlar ve para kazanırsınız, hesabınızdan para çekerseniz bir kaybınız olmaz paranız azaldığı için faiz getiriniz düşer yani kardan zarar diyebiliriz.Serbest hesap ile eski günlerdeki gibi aman vade bozulacak para çekmeyim yatırmayım derdi ortadan kalkmış oluyor.

Akbank Serbest Hesap Özellikleri Nelerdir?

Akbank Direkt Serbest Hesap kullananlar paralarını ya da birikimlerini, sunulan yüksek faiz oranlarıyla değerlendirebilmektedir. Direkt Serbest Hesap özellikleri ise şu şekilde olmaktadır:

 • Kişiler, mevduat hesapları üzerinden faiz kazanmak istediklerinde, herhangi bir vade beklemeden para yatırabilir ve de çekebilirler.
 • 1000 TL ve üzerindeki miktarlar için % 13.5 oranında faiz uygulanmaktadır.
 • Faiz uygulaması günlük yapıldığı için para çekilmek istendiğinde, herhangi bir kesinti yapılmaz.
 • İstenilen an, istenilen tutarda para yatırılabilir.
 • Hesaba para yatırılır yatırılmaz, faiz oranı işlemeye başlar ve kişinin parası değer kazanır.
 • Kişiler Direkt Serbest Hesapları üzerinden EFT ya da havale işlemlerini yapabilirler.
 • İlk Direkt Serbest Hesabı’nın açılmasıyla % 14.50 oranında faiz uygulanır ve bu oran 3 ay boyunca geçerlidir. 90 gün boyunca hoş geldin faizi olarak uygulanır. Süre dolduktan sonra, bankanın belirlediği faiz oranı uygulamasına geçilmektedir.

Akbank serbest hesap  bankanın resmi sitesi üzerinden incelendikten sonra hesap açma işlemi gerçekleştirilebilir. İnternet bankacılığı ya da bankanın mobil uygulaması üzerinden anında hesap açılabilmektedir. Açılan hesap üzerinden yine mobil uygulama ya da internet bankacılığı aracılığıyla EFT ve havale işlemleri de yapılabilir.

Akbank Direkt Serbest Hesap Faiz Oranları

Kişiler, birikimlerini ya da mevcut paralarını değerlendirmek için Akbank’ın Serbest Hesabı’nı tercih edebilirler. Hesap açma işlemi için bankanın internet ve telefon bankacılığı, mobil uygulaması ya da şube hizmetleri kullanılabilir. Herhangi bir sorun oluşursa, Aynı kanallar üzerinden Akbank direkt serbest hesap şikayet işlemleri de yapılabilmektedir. Ne kadar birikime ne kadar faiz oranı uygulanacağı ise aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

akbank serbest hesap nedir

 • Serbest hesap, 1.000 TL ile 250 bin TL aralığındaki birikimler için açılmak istendiğinde; % 14.5’ varan faiz oranı uygulanır.
 • 250 bin TL’nin üzerindeki birikimler için Serbest Hesap açılmak istendiğinde, uygulanan faiz oranı % 6 olmaktadır. Yani % 14.5’lik faiz oranı 250 bin TL üzerindeki tutarlar için geçerli değildir.
 • Tanışma ya da hoş geldin faizi olarak da uygulanan ve ilk 3 ay geçerli olan % 14.5 değeri, 1.000 TL ile 49.999 TL aralığındaki tutarlar için 3 ay sonrasında % 9 faiz oranına dönüşür.
 • 50 bin TL ile 99.999 TL aralığındaki miktarlar için 3 ay sonrasında uygulanan faiz oranı ise % 9.5 olmaktadır.
 • 100 bin TL ile 250 bin TL aralığındaki tutarlar için % 10.25 oranında faiz uygulanmaktadır. Birikim değeri 250 bin TL’nin üzerinde olduğu zaman uygulanan faiz oranı ise % 6 olmaktadır.

Bankanın internet sitesi üzerinden Akbank Direkt Serbest Hesap yorumlar kısmı aracılığıyla yukarıda belirtilen oranların detayları incelenebilmektedir.

Akbank Direkt Serbest Hesap Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank Direkt Serbest Hesap, bankanın internet bankacılığı ve mobil uygulamasına özel bir üründür. Bu bakımdan başvuru işlemleri internet üzerinden ya da mobil uygulama aracılığıyla yapılmalıdır. İnternet bankacılığı kullanılarak yapılacak başvuru işlemleri;

Öncelikle bankanın resmi internet adresine girilip, ürünler kısmından Direkt Serbest Hesap ürünün tıklanmasıyla başlar. Ardından çıkan sayfada hemen başvur alanı tıklanmalıdır. Bu alanda, kişiden müşteri numarası ya da T.C kimlik numarası ve Akbank internet bankacılığı şifresi istenmektedir.

Bilgiler eksiksiz bir biçimde girildikten sonra başvuru işlemi tamamlanır. Aynı yöntem mobil uygulama için de geçerlidir. Akbank Serbest Hesap hesap işletim ücreti kesintisinin yapılmadığı vadeli bir üründür. İnternet bankacılığı ve mobil uygulamalar üzerinden açılabilen hesaba, yine aynı kanallar üzerinden para transferi ile para yatırıp, para çekilebilmektedir.

Serbest Hesap, şubeler üzerinden de açılabilir. Şubeler üzerinden açılan hesaba belirli bir nakit girişi yapılmalıdır. Hesap kapatılmak istendiğinde, yine şubeler aracılığıyla hesaptaki nakit çekilerek, kapatma işlemi yapılabilir.

Akbank vadeli hesap nedir, serbest hesapta faiz oranları nasıl işler, sorular da pek çok Akbank müşterisinin merak ettiği konulardandır. Direkt Serbest Hesaplarında, faiz oranları gecelik işlemektedir. Tanışma faizi olarak ilk etapta % 14.50 oranı uygulanır ve bu faiz oranı 3 ay boyunca işletilir. 90 gün sonrasında hesapta oluşan tutar üzerine, liste faiz oranları uygulanmaktadır. Liste faiz oranları uygulanır gecelik oranlar değişebilir.

akbank serbest hesap

 • 1000 TL ile 99.999 TL aralığındaki tutarlar için gecelik % 10 faiz oranı uygulanır.
 • 100 bin TL ile 250 bin TL aralığı için % 11 oranında faiz uygulanır.
 • 250 bin TL üzerindeki tutarlar için uygulan faiz oranı % 6 olmaktadır.
Akbank Serbest Hesap Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

Akbank Direkt Serbest Hesap hakkında, bankanın Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz değerlendirme olarak şu noktalara değinmiştir: Banka, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, dijital dünyada müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun ürünü sunmuştur.

İlgili Makale : Akbank Artı Para Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Bu sürün sayesinde banka müşteriler en hızlı biçimde ve pratik yolla,  finansal yatırımlarını gerçekleştirebilmektedirler. Oluşan birikim, hiçbir engele takılmadan istenilen an kullanılabilmektedir. Uygulamanın hem kolay erişilebilir olması hem de uygulanan yüksek faiz oranları, banka müşterileri için son derece uygun bir yatırım aracı olmasını sağlamaktadır.

İnternet üzerinden kısa bir araştırma yaparak Akbank serbest hesap kullananlar ve şikayet aramaları yaparak bu hesabın artı ve eksi yanlarını avantaj ve dezavantajlarını direk gerçek kullanıcılardan tespit edebilirsiniz. Sizler aklınıza takılan soruları Akbank ile görüşerek en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Akbank Serbest Hesap Nedir, Avantaları Nelerdir? [Direkt]
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git