finanskredirehberi.com

Bankamatiklerden Kartsız Para Çekme Yöntemleri

Tarih: 30.08.2017
Güncel: 11.09.2018
atm kartsız işlem yöntemleri

Sevgili takipçilerimiz artık günümüzde internetin girmediği sektör kalmadı internet hayatımızı kolaylaştırdıkça teknolojide ve hizmet sektöründe de oldukça fazla kullanılmaktadır. Bankaların sağlamış olduğu hizmetlerden biride ATM diğer adı ile bankamatiklerden para çekme işlemi bizim bugün sizlerle payalaşcağımız konu ATM ve bankamatiklerden hızlı bir şekilde kartsız para çekme yöntemleri olacak.

Bankamatik işlemlerinde kartsız QR kodu İle Para Çekme işleminin dışında , para çekmeden borç ödemeye , fatura işlemlerinden cep telefonu yüklemlerine kadar bir den fazla ihtiyacınız olan tüm banka işlerini gerçekleştirebilirsiniz. 7 gün 24 saat yer alan “Kartsız İşlem” seçeneği ile anında ihtiyacınızı karşılamanız mümkün.

Sadece tek yapmanız gereken şey size en yakın ATM’yi bularak işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. ATM’ lerdeki Kartsız işlem esnasında karşılabileceğiniz herhangi bir sorunda ilgili banka müşteri hizmetlerini arıyarak sorunlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.

kart olmadan bankamatikten para nasıl çekilir

Kartsız para çekme işlemi konusunda en aktif banka olarak iş bankasının olduğunu söyleyebiliriz. İş bankası ATM’lerinde birden fazla kartsız para çekme işlemi hizmeti alabiliyorsunuz. Tabiki kartsız para çekme menüsü hemen hemen her bankada bulunmaktadır. Bankamatiklerden kartsız işlem menüsünü kullanarak 4 farklı yöntem ile çok kolay ve rahat bir şekilde kartsız para çekme işlemi yapılabilmektedir. Şimdi dilerseniz kartsız işlem menüsü kullanarak hızlı bir şekilde hangi yöntemler ile para çekebiliriz inceleyelim.

Cep Anahtar Yöntemi ile Kartsız Para Çekme

Cep anahtar yöntemini kullanarak bankamatikten para çekmek istiyorsanız. İlk olarak yapmanız gereken şey Cep telefonunuza mobil uygulamayı yüklemeniz olacaktır. Yükleme ile birlikte cep anahtar sayesinde bankamatik ve kredi kartınız olmadan kolay bir şekilde para çekebileceksiniz. Mobil cep anahtar ile üreteceğiniz tek kullanımlık şifre , Cep Anahtarı sayesinde bankamatik üzerinde bulunan “Kartsız İşlem” menüsüne girerek bir alt menüdeki “Para Çekme” seçeneğini giriş yapınız.

Akabinde karşınıza “Cep Anahtar ile Para Çekme” şeklinde bir seçim ekranı gelecektir. Bu seçimi de yaptıktan sonra sizden Cep Anahtar kodunu girmeniz istenecektir. Cep telefonunuza kurduğunuz cep mobil uygulamasından bu kodu alarak işleminize devam edebilir, çekmek istediğiniz tutarı yazarak kart kullanımına gerek duyulmadan para çekebilirsiniz.

ATM ve Bankamatiklerden  QR kodu İle Para Çekme

Peki yavaş yavaş kişilerin kullanmaya başladığı çokta bilinmeyen QR kodu ile para çekmeyi öğrenmek istermisiniz. Bunun için istediğiniz bankadan kartsız QR kodu ile para çekebilirsiniz. Cep telefonlarınıza mobil uygulamayı indirmeniz halinde yapacağınız işlem çok basit. QR kod ile para çekmek için; para çekeceğiniz bankanın mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra gelen anasayfa da bulunan ” Para Çek” butonuna basınınız.

kartsız işlem nasıl yapılır

Gelen ilk ekranda para çekmek istediğiniz hesap bilgilerini ve tutarı giriniz. Daha sonra ATM üzerindeki QR kodu, mobil şube ekranında açılan kameraya okuttuktan sonra ATM’den paranızı alınız. Dilerseniz, ilk ekranda “Seçimi Hatırla” seçeneğini aktif hale getirerek; bir sonraki Para Çekme işlemlerinizde ek bir bilgi girmeye gerek kalmadan daha da hızlı bir şekilde para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama
hakkında çevrenizdekileri de bilgilendirmeyi unutmayınız.

Bankamatiklerden Cep Telefonundan Mobil İmza’yla Para Çekme Yöntemi

Elektronik İmza Kanununda belirtilen güvenli elektronik imza işleminin gerçekleşmesine olanak sağlayan uygulamaya verilen isme Mobil İmza denir.

Mobil imza ile para çekme yöntemi şuanda bankaların Mobil İmza Operatörü Turkcell veya Türk Telekom kullanıcıları faydalanmaya başladılar. Mobil uygulaması olan bireysel banka müşterilerinin banka ATM’lerinde bulunan “Kartsız İşlem” menüsünü kullanarak kartsız para çekebilmektedirler.

qr kodu ile atm para çekme

Biyokimlik Yöntemi ile ATM’den Para Çekme

Bankamatiklerden kartsız para çekmenin bir diğer yolu olan Biyokimlik uygulaması ile şifresiz bir şekilde para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Parmak damar haritası bilginizi İş Bankası sistemine kaydettirerek parmak damar okuyuculu Bankamatikler üzerinden parmağınızı okutarak kart kullanmadan
tüm işlemlerinizi ilgili bankaların Biyokimlik Uygulaması ile gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz kartınızı da kullanarak şifre girmeden yine Biyokimlik ile işlem yapabilirsiniz. Biyokimlik uygulamasını kullanmak için öncelikle ilgili banka şubelerine giderek Biyokimlik başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuz tamamlandıktan sonra Bankamatik işleminiz de bir seferlik kart ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra aktivasyon işlemini gerçekleştirip artık işlemlerinizi kartsız gerçekleştirebilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Bankamatiklerden Kartsız Para Çekme Yöntemleri
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bankamatiklerden Kartsız Para Çekme Yöntemleri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Znn dedi ki:

    Bu sistem güvenli mi?

    1. Finans Kredi Uzmanı dedi ki:

      Değerli yorumunuz için teşekkürler. Elbetteki bankamatiklerden yapacağınız tüm işlemler oldukça güvenlidir.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ölen kişinin borcu ne olur
Ölen Kişinin Kredi Ve Ticari Borcu Kime Kalır, Kim Öder?

Ölen bireyin borcunun durumu, borcun hangi şartlarda alındığına...

seracılık hakkında bilgiler
Seracılık Nedir ? Seracılık Yapmak Ve Maliyetleri

Bu makalemizin konusu, seracılık nedir ve nasıl Yapılır olacaktır....

x