Bir (1) Günde Acil Para Bulmam Lazım! Diyenlere 5 METOD

Yayın Tarihi: 02.09.2019
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 14.09.2019
 

İşler birden ters gitmeye başladı ve maddi durumunuzda sıkıntılar yaşamaya mı başladınız  ve çok acil para lazım olduysa bu makale size 1 gün gibi kısa bir sürede para bulabileceğinizi anlatacaktır. Nakit borç bulmak günümüz şartlarında çokta kolay değil en yakın dosttan bile acil 100 TL bulmak çok zor bir hale geldi, çünkü hayat şartları çok zorlaştı.Tabi konu para bulmak olunca internette başvurmak kolay bir yöntem ve bir çok ilanla karşılaşarak dolandırılmak ve daha büyük bir sıkıntıya girmek oldukça mümkün duruyor.

Şimdi kafanızdaki tüm soruları ve sorunları silerek 1 günde para bulmak istiyorsanız konumuzu incelemeye ve soluksuz okumaya davet ediyoruz.

Parasız Zor Zamanlarda Acil Para Bulma Metodları

Genelde bu duruma düşmüş bireylerin banka sicil notları oldukça olumsuzdur aslında ilk akla gelen bankalardan kredi çekmek olduysada kredi sicili bozuk olduğundan bankalar bu kişilere kredi vermek istemezler aslında bankalar bu konuda pekte haksız sayılmazlar çünkü verdikleri toplu borç paranın geri ödenmesinde tereddüt yaşamaktadırlar.

Bu gibi durumları bir daha yaşamak istemiyorsak bankaya olan borçlarımızı günü gününe ve saati saatine ödememiz gerekmektedir. Gelelim zor zamanlarda nakit ihtiyacımızı karşılayacak para bulma yol ve yöntemlerini bir ele alalım.

Eğer kredi şansınızı denediniz ve kredi çekemiyorum para bulmam lazım diyorsanız kredi sicil affı konusunu inceleyerek bu imkandan yararlanma şansınız olabilir. Kısaca bahsetmek gerekirse eğer bankada bulunan sicilinizi temizleme fikriniz var ise öncelikle bankalara gecikmiş ödenmemiş hiç borcununuz olmaması gerekmektedir. Tüm borçlarınızı temizledikten sonra 6 ay gibi bir süre sonra kredisi siciliniz tertemiz olmuş olacak ve düzenli banka ödemeleri ile güzel bir kredi siciline sahip olacaksınız.

Şimdi para bulma yöntemleri ile alakalı detaylara girmeden son olarak kara listedekilere kredi veren bankalar konumuzu inceleyebilirsiniz.

Dost Bir Kuyumcu Bularak Senet Karşılığı Kısa Vadeli Bir Borç Alabilirsiniz

Dost bir kuyumcu seçmeniz güven açısından daha sağlıklı olacaktır. Bir gün ve saatler içerisinde para bulmanın en etkili yöntemi diyebiliriz. Kuyumcudan ihtiyacınız olan tutar kadar altını borç olarak alarak bu altınları başka bir kuyumcuda bozdurarak 1 günde para bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer hiç arkadaşım ve dostum kuyumcu yok ne yapacağım diyorsanız, senet karşılığında bilezik ve çeyrek ve cumhuriyet altını satan kuyumcular bulunmaktadır, kısa bir araştırma yaparak bu kuyumculara ulaşabilir ve para ihtiyacınızı en az masrafla ve güvenle karşılayabilirsiniz.

Geri ödeyeceğiniz rakamı da taksit taksit geri ödeyeceğinizden dolayı çokta fazla nakit sıkıntısı çekmeyeceksiniz.

Akıllı Cep Telefonlarını Veya Dizüstü Bilgisayarları Senetle Alarak Peşin Satın

Anında hemen para bulmanın bir diğer metodu ve yolu ise değerli elektronik eşyaları senet ve taksitle alarak peşin olarak satmaktan geçer. Bu yolda biraz zarar etme şansınız var fakat yinede iyi bir pazarlama ile en az maksimum karla 1 günde para bulmanız hiçte zor değildir.

hızlı para bulma yöntemleri

Örnek vermek gerekir ise bir elektronik mağazasına girerek ihtiyacınıza en yakın tutarda bir cep telefonu veya dizüstü bir bilgisayarı senet karşılığı taksitli olarak satın alarak bir başka mağazaya peşin olarak satarak para bulabilirsiniz. Senetle elektronik eşya satan firmalar hemen hemen her bölgede bulunmaktadır bunlara bazı örnekler vererek zihninizi biraz daha açmak istiyorum.

Senetle elektronik ve ev eşyası alabileceğiniz bir çok avm ve mağaza bulunmaktadır. Türkiye’nin öncü kuruluşları arasında gelen Ev-Kur AVM’lerinden senet karşılığı telefon, tablet ve bilgisayar alarak bu almış olduğunuz ürünleri hemen satarak senetlerinizi taksit taksit ödeyerek bir gün içinde para bularak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu işlemin avatajlı yanı taksitlerinizi 24 ve 36 ay vadelerde ödeyebilmeniz.

Türkiye genelinde çok aktif olmasada İzmir ilimizin genel kapsamında önemli müşteri kitlesine sahip Öz Şanal AVM lerden bir çok elektronik eşyayı satın alabilirsiniz. Bunlara örnekler vermek gerekirse akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, televizyon gibi bir çok paraya çevrilebilecek ürünü senet karşılığında taksitle almanız mümkün yukarda verdiğimiz adresten firmaya ulaşabilirsiniz.

Asan AVM ise yine bölgesel olarak Kocaeli Gebze bölgesinde hizmet veren ve elden senetle alışveriş yapabileceğiniz uygun ve kaliteli bir mağazadır.Hiçbir peşinat ödemeden senetle telefon alarak bir telefoncuya giderek bir miktar uygun fiyata satarak gün içinde para bulabilirsiniz.

Yine online alışveriş sitesi olan bu internet sitesi üzerinden senetle telefon alabilme imkanına sahipsiniz firmanın izmir’de olmasına şaşmayın site üzerinden firma ürünlerine göz atarak senetle 36 aya kadar vadeli elektronik eşyalar alabilirsiniz.Bu yöntemde etkili ve sizin için bir fırsat olacaktır.

Modern Finansman Bulma Şekli “Faktoring Şirketleri” Tercih Olabilir

Yeni çağın modern finansman şirketleri arasında yer alan Faktoring şirketleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu kontrolü ile ihtiyaç sahiplerine finansman desteği sağlayan kuruluşlardır. Bu özelliğe sahip şirketler genellikle İstanbul, Ankara, İzmir Ve Adana gibi illerimizde bulunmaktadır. Firmalar çek, senet gibi değerli evraklar üzerinden ihtiyacı olan kişilere finansman sağlayarak ihtiyaç sahiplerine hizmet vermektedir.

Faktoring şirketleri ile çalışırken tek dikkat etmeniz gereken nokta ödeyeceğiniz faiz ve komisyon oranıdır en uygun olan seçeneği bulmak menfaatinize olacaktır. Sizlere ulaşarak kesin kredi çıkartılır ve yüksek faiz oranları ile hemen hemen yarı yarıya veya 2 katı oranında faizlerden bahsediyoruz, bu kişilerden uzak durunuz tefeci olma ihtimalleri oldukça yüksektir. Bunun için banka dışında kredi veren Faktoring şirketleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Faktöring şirketleri hakkında bilmeniz gereken diğer bir husus ise resmi faktoring şirketleri ile irtibatta olmanızdır. Bunu da BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kuruluna) bağlı ve denetlenen firmalar olmasına özen göstermenizdir tam listeye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Faturalı Hatlar Üzerine Cep Telefonu Alarak Nakite Çevirme

Bilmeyenler için hemen açıklamakta fayda var elektronik eşya satan mağazaların bir çoğu bankalar ile anlaşmalar yaparak faturalı hatlarının üzerinden kredi kullandırımı yaparak faturalarına eşit taksitlerle böldüğü telefonu hiç peşinatsız bir şekilde vermektedir.

Sistem şu şekilde işliyor anlaşmalı olan mağazalara giderek beğendiğiniz bir cep telefonunu almak istediğinizi söylüyorsunuz, telefon hattınız üzerinden yapılan sorguda kredi siciliniz bu telefonu almaya müsait ise ve faturalarınızı düzenli ödüyorsanız taksitli kredilendirme yapılarak cep telefonu size teslim ediliyor.Daha sonra her ay faturanıza taksitleriniz yansıyor ve ödemenizi yapıyorsunuz. Peşinat vermeden telefon alma yöntemi olarak bu yöntemi de deneyerek 1 gün içerisinde bu telefonu bir telefoncuya satarak bozdurup para bulabilirsiniz.

  • Artık ülkemizin önde gelen firmaları arasında yer alan Arçelik, Beko ve Teknosa gibi değerli firmaları cep telefonu satışı yapan firmalar arasındadır.Güvenli bir şekilde buralardan telefon alabilirsiniz. Daha önceki konularımızda bahsettiğimiz Teknosa Teknokredi ile taksitle cep telefonu almak oldukça basit.

Başvuru Sayfası Ve Detaylar :ING Bank Teknokredi

  • Media Markt ve Denizbank anlaşması ile Media Markt mağazalarından taksitli telefon alabilirsiniz yapılan bu taksitli telefon anlaşması tam size göre hızlı para bulma yöntemi olarak denenebilecek bir başka fırsat. Medi Markt üzerinden taksitli telefon almak için https://www.mediamarkt.com.tr/tr/shop/taksitli-telefon.html url adresini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Size yazımızda anlattığımız yöntemleri deneyerek senetle ve taksitle cep telefonu alabilirsiniz. Daha sonra almış olduğunuz bu telefonları satarak gün içerisinde hatta 1-2 saat gibi kısa bir sürede nakit para elde edebilirsiniz.Önemli olan kutulu olarak aldığınız ürünleri kutusunu bozmadan gerçek değerinde bozdurarak en az zararla ihtiyacınız olan paraya bulabilmektir.

Eğer şuan çok acil para ihtiyacım kalmadı diyorsanız almış olduğunuz ürünün değerlenmesi için döviz kurlarını takip ederek en uygun zamanı kollayarak cep telefonunu paraya çevirebilirsiniz.

Anlattığımız seçeneklere benzer şekilde  Turkcell, Turk Telekom (avea) ve Vodafone operatörlerinden hangisine ait hattınız varsa hatınızdaki puanları öğrenerek puanlar ilede cep telefonu alabileceğinizi unutmayın. Kaç paralık bir telefon alabileceksiniz bunu fatura ödemeleriniz ve hattınızda birikmiş olan puanlar sayesinde daha kolay öğrenebileceksiniz.Alnınan telefonlar 36 aya kadar taksit yapılmakta ve cep telefonu faturaları ile ödenebilmektedir. Tarifeye ek alınabilecek telefonlar için bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Tüm bu yöntemleri uygulayark bir (1) gün içerisinde para bulabilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Bir (1) Günde Acil Para Bulmam Lazım! Diyenlere 5 METOD
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ptt emekli kredisi nasıl alınır
PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı) Emekli Kredisi

Bu yazımızda bir kredi türü olan PTT emekli...

paycell card ne işe yarar
Turkcell Paycell Card-Kart Nedir, Ne İşe Yarar? (PAYCELL AVANTAJLARI)

Turkcell ülkemizde en çok kullanılan GSM hatlarından bir...

x