finanskredirehberi.com

Kredinizi Biz Çekelim, Taksitleri Her Ay Siz Ödeyin!

Tarih: 18.03.2018
Güncel: 03.12.2019
kredinizi biz çekelim siz ödeyin firmaları

Kredinizi biz çekelim, verdiğimiz borç paraları taksitleri siz ödeyin, hizmetleri acil paraya ihtiyacı olup da bunu bankalar aracılığı ile sağlayamayan kişiler, zamanla çeşitli yollar ve imkanlara aramaktadır. Biliyoruz ki geçmişte borçlarını düzenli olarak ödemeyenler ve bankalara borcu bulunup da yasal takip sürecine giren vatandaşlar, kara listede bulunmaktadır. Doğal olarak bankalar bu kişilere 5 yıl süreyle herhangi bir kredi ürünü vermez. Doğal olarak acil paraya ihtiyacı olan vatandaşlar, çeşitli yollar aramaya devam etmiştir.

Komisyonla borç para veren firmalar genellikle İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Kocaeli, Antalya, Adana, Konya, Mersin, Diyarbakır, Hatay,Van, Kayseri gibi başlıca büyük şehirlerde boy göstermektedir. İlanları ise inernette sayfa sayfa kredi çıkartılır başlıklar, sorunlu krediler için fırsatlar ve hatta kara listeye kredi gibi bir çok başlık görüyorsunuz. Bu başlıkların çok fazla olmasının sebebi ülkemizde kredi ve kredi kartı borçlularının bir hayli fazla olmasından kaynaklanıyor.

Sorunun ana sebebi bireylerin gelirlerinden fazla kredi kartına ve bankalara ödeme gücünden daha fazla borç altına girmelerinden kaynaklanmaktadır. Tabiki istisnalar kaideyi bozmuyor sevgili arkadaşlar. Gereksiz harcamalar lüks yaşam ve marka merakı kişileri daha fazla harcamaya yöneltiyor ve kredi kartlarındaki limitlerimiz sanki bizim borç değilde kendi paralarımız gibi pervasızca harcıyoruz ve çözümü bir google sayfası açarak komisyon karşılığı kredi, komisyonla kredi çıkartılır gibi aramalar yapıyoruz, ne kadar kötü bir sonuç değil mi ? Gelin şimdi bu firmaları bir inceleyelim.

Kredinizi Biz Çekelim Taksitlerini Siz Ödeyin Nedir?

Komisyonla kredi, kredi kazanmanın en popüler yollarından biridir, son zamanlarda çok popülerdir ve her yıl birçok kişi tarafından uygulanmaktadır. Genellikle bankalardan kredi alamayan kişilerce kabul edilen bu yöntem, kredi almak isteyenlerin, komisyonla kredi veren şirketlerin bankalardan elde edilen kredilerden daha az yasal bir çerçeveye sahip olmalarından dolayı bu ticarete biraz ön yargı ile yaklaşmalarına sebep olmaktadır. Kötü kredi notuna sahip vatandaşların rağbet ettiği komisyon karşılığı kredi başvurularına, şirketler kredinizi biz çekelim siz ödeyin sloganı ile cevap vermekte ve komisyonlu krediler kullandırmaktadır.

Buna göre, bir bankadan kredi alamayan birey komisyon karşılığı kredi veren şirketlere, kredi tutarının üzerine ek bir faiz ücret ödemek suretiyle nakit olarak para alabilmektedir. Bu nedenle, ülkemizdeki bazı firmalardan komisyon danışmanlık hizmeti alınabilmektedir. Ancak, bu yöntem için başvurmak isteyenler için en önemli şey , güvenilir bir şirket olup olmadığıdır, güvenilir gözükmeyen ve inanmadığınız bir şirketle yapılan böyle bir anlaşmadan zarar görülebilir.

Kredinizi Biz Çekelim Aşaması;

Bu aşamada firma kendi üzerine sizin ihtiyacınız olan parayı kredi olarak bankadan çekiyor ve sizleri kağıt ve değerli evraklar üzerinden borçlandırıyor. Bunlar çek veya muaccel senet olabilir.

Siz Ödeyin Aşaması;

Ödeme kısmında ise sizler adına çekilen krediye belirli oranlarda komisyon koyarak taksitler halinde senetle düzenleniyor ve bu senetlerin zamanında firmaya ödenmesi talep ediliyor. Kısaca sistem, kredi notu yüksek ticari bir işletme veya birey tarafından kredi çekilir, taksitler sizlerin tarafından senet karşılığı ödenir. Mantık genel olarak tefeci mantığı ile çalışmaktadır.

Aracı Firmanın Kredi Başvurularında Kredi Limitleri Ne Kadar Oluyor?

Komisyonla kredi almak isteyen bireylerin kredibiliteleri yani limitleri en az 3.000 TL tutarında olmaktadır. Komisyonla kredi veren şirketler bu konuda baz aldıkları ölçüt bankalardır. Çünkü ister özel olsun ister Kamu bankası olsun çekilebilecek alt kredi limiti 3.000 TL den başlamaktadır. Bankalardan kredi çekemeyen bireylerin Komisyonla kredi çıkaran şirketlere başvuru limitleri de bu yüzden 3.000 TL olarak baz alınmıştır.

Aracı şirketlerden artı komisyon ödeyerek kredi almak isteyenler bu firmalardan çekebilecekleri maksimum kredi limiti 40.000 TL dir. Fakat bu firmadan firmaya farklılık göstermektedir. İhtiyacınız olan tutarı belirledikten sonra şirket ile irtibata geçerek ek gayrimenkul, araç vb. teminatlar göstererek bu limitleri yükseltme şansınız olabilir.

Kısaca ihtiyacınız olan kredinin limiti ne olursa olsun bu komisyonla kredi sağlayan firmanın sizin sunduğunuz bilgiler doğrultusunda bakış açısına kalmış bir durumdur. Bu yüzden komisyonla kredi almak isteyen kişilerin kredi limitlerine ek olarak teminat göstermek bu limiti arttırma yönünde mantıklı olabilir.

Bizim Adımıza Kredi Çeken Şirketlerde Kredi Vadeleri Nasıl Belirlenir?

Komisyonlu kredi almak isteyen bireylerin başvurabilecekleri kredi vadeleri, gerekli olan kredinin tutarı baz alınarak hesaplanmaktadır. Minimum 6 ay, maksimum ise bilinen şirketlerde 48 aya kadar vade uzatılabilmektedir. Fakat komisyonlu kredi vadeleri aracı firmanın kural ve prensipleri dahilinde uzatılabilir veya kısaltılabilir, burada etken faktör aracı firmadır.

Şirketlerden komisyonla kredi, başvurusu yapacak bireylerin durumun aciliyetini ve vade gereksiniminin uzun olması firmaya güzel bir dille anlatıldığında komisyonla kredi veren aracı firma tarafında vade süresinin uzatılma ihtimali bulunmaktadır. Teminat gösterebileceğiniz konut, araç, tarla, arsa gibi gayrimenkullerinize karşı kullanılabilecek kredi vadesi yeniden şekillenebilir veya uzayabilir. Kullanabileceğiniz kredi tutarı tamamen firmanın kendi politikasına ve şartlarına bağlıdır.

Kısaca güven duyulu bir görüşmenin olması gerekmektedir. Bankalardaki gibi elinizde gösterilebilecek olan herhangi bir ipotek, mal varlığı veya mal grubu bulunuyorsa, şirketi ikna etme süreci o kadar hızlanacaktır.

Komisyon Karşılığı Kredi Veren Şirketlere Geri Ödeme Nasıl Yapılır?

Komisyonla kredi alınan firmalara yapılacak olan kredi geri ödemeleri firma ile imzalanan sözleşme ile kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Tek tip bir geri ödeme planı çıkarılmaz. Komisyonla kredi veren firmalara geri ödeme yaparken kredi başvuru aşamasındaki ödeme taahhüt tarihleri ve ödeme vade tarihleri baz alınacaktır.

Genel işleyişten bahsetmemiz gerekir ise Özel ve Kamu bankaları kadar güvenli ve yasal olarak görülmeyen bu yöntemde borçlandırmalar senetle yapıldığından, her taksit ödemesinden sonra komisyonla kredi veren aracı kuruluştan ödenen vadedeki senetlerin ödeme sonrası alınmasıyla kapatılmaktadır.

Eğer borçlanma esnasında muaccel bir senet imzalatılmış ise bir taksitinizi ödemediğinizde veya geciktirdiğiniz de şirket sizden vadesi gelmemiş borçlarınızı da talep edebilecektir. Bu yüzden komisyonlu krediler kullanırken oldukça dikkatli olmalısınız.

Kredinizi Biz Çekelim Firma Ve Şirketleri Ne Kadar Yasal Ve Güvenli

Kara listede olup, kredi notu düşük olanlar, bankalardan kredi alamayanlar ve bu sisteme başvuru yapanların aklında, acaba bu firmalar güvenilir midir, sorusu gezmektedir. Zor durumda olup tek çareniz bu firmalar üzerinden kredi almaksa, lütfen internet üzerinden başvuru yapmayınız. İnternet üzerinden hizmet veren şirketler sizlere kapıda ödeme ile bir kargo göndermekte ve 600 TL dosya parası talep etmektedir.

Bu parayı aldıktan sonra ise, sizlere kredi çıkmıyor veya size bu hizmeti veremiyoruz diyerek, çoğu insanı mağduriyete doğru sürüklemişlerdir. İnternet üzerinde kısa bir araştırma yapmak isterseniz yapın ve sonuçları göreceksiniz. Yok yinede Biz kredinizi çekelim siz ödeyin danışmanlık hizmetlerine ben başvuru yapmak istiyorum diyorsanız eğer, o zaman mutlaka firma ile yüz yüze görüşmenizi öneririz.

Komisyonla Kredi Fırsatından Kimle Nasıl Yararlanabilir?

Komisyonla kredi imkanlarından yararlanmak isteyen kişiler daha çok;

 • Kredi Derecesi Düşmüş Olanlar
 • Bankalar Tarafından Kara Listede Yer Alanlar
 • Kredi ve Kredi Kartı Borcu Yüzünden Yasal Takip ve Avukatlık olanlar
 • Daha önce bankalarla çalışmayan kredi notu sıfır gözükenler

Komisyonla kredi fırsatlarından yararlanarak acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

İlgili İçerik : Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Komisyonla Kredi Çekmek İsteyenler İçin Örnek Hesaplama Tablosu

Kredinizi biz çekelim siz ödeyin firma ve danışmanlık firmalarının genel olarak aktif ettiği komisyonlar ve ödeme tablosu bu şekildedir. 10,000 TL için 24 vadeler ile alacak olanlar yaklaşık olarak aylık 510 TL ödeme yapacaklardır. Diğer yandan 36 ay ödeyecek olanlar 380 TL 48 AY 290 TL ödemesi gerekmektedir.

20.000 TL TL almak isteyenler ise 12 ay 1,850 TL gibi bir rakam, bu rakamı 24 ay geri ödemek isteyenler ise 1,020 TL 36 ay geri ödemeyi planlayanlar ise 737 TL ödeme yapması gerekmektedir. Tabloda belirtilen rakamlar sadece örnek olarak verilmiştir. Firmadan firmaya ve sizin gelir durumunuza göre farklılıklar gösterecektir

Bu tarz borçlanmalar bizlerin sizlere önermediği bir durum, çünkü eğer bankadan 10.000 TL kredi çekerek geri ödemesi 14,000 TL olarak ödeyecekseniz, fakat bu şirketler aracılığı ile işlem yaptığınızda 10.000 TL yerine 20.000 TL gibi fahiş bir fiyat karşınıza çıkabilecektir. Bunun yerine Acil Para Bulmam Lazım adlı makalemizi inceleyerek daha makul ve daha az faiz yükü getirecek yolları deneyebilirsiniz

Sosyal Medya Dolandırıcılığına Dikkat Etmelisiniz!

Komisyonla kredi başvurusu çok popüler olduğundan bazı dolandırıcılar sosyal medya aracılığı ile sahte reklamlar vererek sizleri mağdur edebilir. Bu yüzden bu tarz ilanları araştırmadan itibar etmemelisiniz. Tabi ki herkesi aynı kefeye koymak mümkün değil her durum istismar edilebildiği gibi zor durumdaki kredi ve borç arıyorum diyen kişilerde istismar edilebiliyor. Komisyonla kredi veren şirketlerle iletişim kurarken dikkat etmeniz gerekenler;

 • Komisyonla Kredi Sağlayan Firmayla Yüz Yüze İrtibat Kurun,
 • Aracı firmayla olan anlaşmalarınız da sanal ortamlarda sözleşme yapmayın,
 • Telefonda özel ve şahsi bilgilerinizi vermeyin,
 • Güvenebileceğiniz komisyonla kredi veren kuruluşları tercih edin.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Kredinizi Biz Çekelim, Taksitleri Her Ay Siz Ödeyin!
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Kredinizi Biz Çekelim, Taksitleri Her Ay Siz Ödeyin! Konusuna 109 Yorum Yapıldı
 1. Alper dedi ki:

  Merhaba 30 bin lira lazım yardımcı olabilecek olan bana ulaşsın lütfen unfairworld22@gmail.com

 2. Süleyman dedi ki:

  Slm ulaşırmışsınız bana 05071206980

 3. Gokhan dedi ki:

  Mrb puanim 997 esimle ayni yerde calismaktayim maasimizi bankadan aliyoruz be ben kredi karti kullaniyorum 2 aydir puanim dusuk oldundan kredi kullanamiyorum araba almak istiyoruz esimle sigortamiz var 40000 tl cekme gibi sansimiz varmi yoksa birazdaha beklememizmi lazim lutfen cevap yazin tsk

  1. Tufan DEMİRCİ dedi ki:

   Gökhan bey puanınızın biraz daha yükselmesi taşıt kredisi kullanmanızı kolaylaştırıcaktır. Şuan tam sınır diyebiliriz bir iki ayda bankalara düzenli ödeme yaparak 1000 puan üzerine çıktığınızda eşinizi kefil göstererek kredi alma şansınız yüksek ayrıca taşıt kredisi kullanacak iseniz araca ipotek konduğundan banka bu durumda biraz esnek davranabilir. Değerli yorumunuz için teşekkürler.

  2. Kadir A. dedi ki:

   Kredi cekmek istiyorum. Bu sekilde nasil kredi çekebilirim.

 4. Semra öğrenenefe dedi ki:

  Acil krediye ihtiyacım var ulaşırsanız sevinirim

1 16 17 18
Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kredi sicil affı
Adli Sicil Affı, (Sicil Temizleme) Başvurusu Nereye Yapılır?

Bu içeriğimiz de kredi sicil affı ve sicil...

devlet destekli arıcılık kredisi tarihleri
8 Başlıkta Arıcılık Hibe Kredisi Nasıl Alınır? (KOSGEB-TKDK)

Toplumsal refahı üst düzeye çıkarmak, ülke ekonomisine katkıda...

x