Borç Para Veriyorum (ŞAHIS VE ŞİRKETLER)

Yayın Tarihi: 11.09.2018
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 12.09.2019
 

Borç para veren kişi ve kurumlar günümüzde çoğu insan tarafından aranan kurumlardır. Maalesef ki günümüzde herkesin az ya da çok bir borcu bulunuyor. Bu borcu ödemek için de insanlar çeşitli yöntemler deniyorlar. Kredi kartı borcu olan kişiler bu borcu ödemek için başka bir bankadan kredi kartı ya da kredi alıyorlar. Bu sefer de yeni kredi kullandıkları bankaya ödeme yapmak için para bulmaları gerekiyor.

Bu işlem bu şekilde bir döngüye giriyor ve bu şekilde birkaç farklı banka ile ilerliyor. Sonuç olarak kredi notunuz belirli bir seviyenin altına düşüyor ve artık bankalar size borcunuzu ödemeniz için kredi ve kredi kartı vermemeye başlıyorlar.

Kişiler bankalar dışında alternatif borç para bulma yöntemlerine yönelmeye başlıyorlar. Google’da yaptıkları araştırmalar da sonucunda bir sürü kredi çıkartıyoruz, senetsiz borç para verelim, ön ödemesiz kredi, düşük sicile kredi ve borç para gibi envayi çeşit ilanlarla ve makaleler ile karşılaşıyorsunuz, Bu şirketlerden bazıları Koç Finans, Sabancı Finans gibi tanınan şirketler olsalar da geri kalanların çoğu dolandırıcılar ya da tefecilerden oluşuyor. Bu yüzden başvuruda bulunacağınız danışmanlık şirketini iyi bir şekilde araştırarak işlem yapınız.

Senetle Borç Para Almak Yasal Mı ?

İnsanlar tefecilerden senetle para ve borç almayı tercih edebiliyorlar fakat bu kesinlikle yasal bir yöntem değil. Türk Ceza Kanunun 124. Maddesinde tefeciliğin bir suç olduğu açık bir şekilde belirtilmiş durumdadır. Tefeciden borç aldığınızda ceza kanuna göre siz herhangi bir ceza almazsınız fakat tefeci bu yüzden hapse girebilir. Tefeciden borç aldığınız ya da halk arasında takla attırmak terimi ile borcunuzu ötelediğinizde bu sefer de başka bir tefeci aramaya başlarsınız ve tefeciden borç para aldığınızı duyan işletme sahipleri de sizlere yeni bir iş kurmanızda yardımcı olmak istemezler

Tefecilik yapan kişilerin dışında bir de internette gezinen senetle %100 kredi gibi slogana sahip siteler vardır. Her ne kadar düşük faiz oranlarını insanlara vaat etseler de bu kişilerin sizden isteyeceği faiz oranı bir hayli çoktur. Finans şirketi olduklarını iddia etmelerine rağmen büyük bir çoğunluğunun böyle bir yetkisi yoktur.

Bu sebeple internette gördüğünüz tefecilere ve dolandırıcılara itibar etmemeniz gerekmektedir. Borç para nasıl bulunur yöntemine gelirsek bunu devletten aldığı onayla sizinle bankalar arasında aracı olan kurumlara vardır. Bu kurumlara N Kolay Para, EnPara gibi kurumlar örnek verilebilir. Ayrıcı PTT’de bankalar ile sizin aranızda kredi için aracılık yapan resmi bir devlet kurumudur. Yeni bir iş kurmak isteyen kişilere hibe vermek ile görevli olan KOSGEB’de yeni iş fikirleriniz için sizlere hibe ve kredi sağlayabilir.

tefecilik yasal mı

Son olarak tanımadığınız ve güvenmediğiniz web sitelerinden Senetle Kredi, Kesin Kredi, % 100 Kredi Çıkarıyoruz, borç Para veriyoruz ( Veriyorum) ilanlarına itibar etmeyin ve daha çok yasal olan kuruluşlarla çalışmaya özen göstermenizi öneriyoruz.

Yasal Olarak Borç Para Veren Yasal Kuruluş KOSGEB Tercihiniz Olsun

Bir borcunuz var ve ben yeni girişimimle bu borçlardan kurtulmak istiyorum diyorsanız kapısını çalmanız gereken yer Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)’dır. Bir devlet kuruluşu olan bu kuruluş yeni kurulan Kobileri desteklemek ile görevlidir.

Günümüzde maalesef her girişimci bankalardan kredi alamadığından bir yerlerden borç para arıyor. 2018 senesi ile KOSGEB girişimlere 50.000 TL hibe vermektedir. 50.000 TL hibe girişimciye 2.000 TL işletme kuruluş giderleri olarak, 18.000 TL makine ve donanım desteği olarak, 30.000 TL’de işletme giderlerine destek olmak için verilmektedir.  50.000 TL hibe yeterli gelmeyen kişilere de 100.000 TL faizsiz kredi imkânı sağlamaktadır. Borçlarınızı yasal ve yeni bir iş ile kapatmak isterseniz KOSGEB’i seçebilirsiniz.

Yabancılardan Yasal Olmayan Borç Almak Yerine, Yasal Finans Kuruluşları PTT ve Aktifbank

Borç Para Veriyoruz İlanları Yerine, PTT ve Aktif Bank’ı Seçin !

Bahsettiğimiz gibi acil ve nakit para lazım diyorsanız, çevremizdeki emekli olan anne babalarımız veya akrabalarımız üzerine yasal olarak çok düşük faizlerle hatta faizsiz kredi ve para bulma imkanımız var. PTT ve Aktif Bank ortak olarak emeklilere kredi vermektedir. PTT’den kredi için bir emekli olarak başvuru yaptığınızda kredi notuna bakılmaksızın emekliye kredi verilmektedir. Bu kredinin alınabilmesi için emekli kişinin, emekli maaşını PTT’den alması gerekmektedir. Kişi emekli maaşını PTT’den almıyorsa PTT’ye ve maaşını aldığı bankaya müracaat ederek maaşını PTT’ye taşıyabilir.

Emekli maaşının PTT’ye taşınmasından sonra kişi en yakın PTT şubesine giderek kredi başvuru formunu doldurmalıdır. PTT’den emekli kredisi kullanmak için kefile de ihtiyacınız yoktur. Kredi en düşük 1000 TL olarak ve en fazla 6000 TL olarak, en az 3 ay vade ve en fazla 36 ay vade ile %3,49’luk faiz oranı ile kullanılabilir. Başvuru formunun doldurulmasından kısa bir süre sonra krediniz hesabınıza yatacaktır.

kredi çıkaran tefeciler yasal değil

Borç Para Bulmak İçin, EnPara ve N Kolay Kredi Kampanyaları

Son olarak yasal olarak bankalar dışında borç para yani kredi alınabilecek kurumlar da EnPara ve N Kolay Kredi’dir.

EnPara, QNB Finansbank’ın bir girişimi, N Kolay Kredi’de Aktif Bank’ın bir girişimidir. İki girişimde internet üzerinden kredi notunuza bakılmaksızın sizlere kredi vermektedir.

EnPara üzerinden kredi kullanmak için internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Eğer EnPara müşterisi değilseniz öncelikle üyelik formunu doldurarak sisteme üye olmanız gerekmektedir.

EnPara’dan kullanabileceğiniz kredi miktarı en az 1000 TL ve en fazla 50.000 TL’dir. Bu krediyi en az 12 ve en fazla 48 ay vade ile kullanabilirsiniz. Kredi faizi %2,77’dir. Üye olduktan sonra isteğiniz tutarı ve vadeyi yazarak başvuru yapabilirsiniz. Bu şekilde birkaç saat içinde krediniz hesabınızda olacaktır.

N Kolay Kredide de aynı işlemler geçerlidir. Öncelikle üye olduktan sonra N Kolay Krediden, kullanabileceğiniz kredi miktarı en az 2000 TL ve en fazla 30.000 TL’dir. Bu krediyi en az 3 ve en fazla 36 ay vade ile kullanabilirsiniz. Bu kredinin faiz tutarı da %2,29’dur. Üye olduktan sonra isteğiniz tutarı ve vadeyi yazarak başvuru yapabilirsiniz. Bu şekilde birkaç saat içinde krediniz hesabınızda olacaktır.

Borç Para Veriyorum İlanları Ve Acil para Bulma Yöntemleri Ne Kadar Güvenilir?

Her yazımızda bahsettiğimiz gibi bu yazımızı da güncelleyerek tekrarlıyoruz, borç para veriyorum gibi internette açılan her başlığa inanmayınız, 1 saatte para bulma, kredi çıkartılır ve benzeri bir çok başlık internete dikkatinizi çekebilir fakat bunların hangisi yasal hangisi doğru elden yabancı birinden borç para veriyorum sözüne inanarak nakit bulmak ne kadar güvenli, elbette hiçte değil bu ayrımı yapmak helede sıkışık bir anımızda çokta zor gözüküyor.

Bunun yerine kendinizi çok sıkmadan acil para bulma başlıklı makalemizi okuyarak daha güvenli ve hızlı para bulma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bu yöntemler tamamen güvenli ve sizleri daha fazla borç altına sokmayacaktır.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Borç Para Veriyorum (ŞAHIS VE ŞİRKETLER)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yapı kredi müşteri hizmetleri numarası
Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 0850 222 0 444

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri, artık bir telefon kadar...

444 00 00 müşteri hizmetleri
Ziraat Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma (0850 220 00 00)

Ziraat Bankasının bankacılık işlemlerini kolay ve hızlı olarak...

x