finanskredirehberi.com

Borç Transferi (Kapatma) Kredisi Veren Bankalar (GÜNCEL)

Tarih: 30.04.2018
Güncel: 06.12.2019
kredi taşıma nedir

Birden fazla bankaya borcu olan kişilerce kullanılan borç kapatma kredisi veren bankalar, borç para bulamayanlar için oldukça faydalıdır. Borçlarını borç transferi kredileri ile düzenleyebilen kişiler bu sistemi tüm borçlarını tek bir yapıda toplamak için kullanabilirler. Parçalar halinde ödeme yapmak yerine, ülkemizde faaliyet gösteren birçok banka aracılığıyla toplu olarak yapılandırılabilir borç alınabilir. Borç geri ödeme kredisi olarak sunulan bu krediler, genellikle borç transfer kredisi olarak bilinir.

Borç Transfer Kredisi Nedir?

Tek bir yapıda birden fazla borç toplamak için kullanılan borç takas kredileri, esas olarak tüm borçların tahsil ve yapısıdır. Borç kredisi adına sunulan bu kredilerin bireylere sunduğu en önemli faydalar; Borçlarını bireysel olarak ödemekte güçlük çeken, genel bir yapıdaki borçları tahsil eden ve uygun ödeme koşullarında ve faiz oranlarında ödeyen insanlar. Dolayısıyla, bu kredilere diğer bankalardan alınan ve bankalar tarafından ödenen borçlar nedeniyle borç transferi kredileri denir.

Kredi Transfer İşlemi Adım Adım Anlatımı

Kredinizi başka bir bankaya transfer etme, borç kapatma kredisi alma ve kredi taşıma gibi işlemlerin hepsi aynı konuya işaret etmektedir. Ancak kredi tipleri içerisinde en çok şart gerektiren kredi kapatma işlemi konut kredisidir. Konut kredisinin aşamaları öğrenildiğinde, diğer tüm kredi tiplerini kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Transfer işlemi şu adımlarla gerçekleşmektedir.

İlgili Makale : Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

 • Transfer yapmak istediğiniz bankayı belirleyin ve bu bankanın en yakın şubesine evraklarınızla beraber başvuru yapın. Burada size banka şubesindeki yetkililer olumlu ya da olumsuz dönüş sağlayacaktır. Bu aşamada sizden istenen evraklar şöyledir: Gelir belgesi, tapu fotokopisi, kimlik
 • Eğer ki şubedeki banka görevlileri bu başvuruyu olumlu bulduysa, eski bankanızdan kapama yazısı talebinde bulunur. Bu yazı, bankanın sahip olduğu ipoteğin kaldırılacağını söylemektedir. Bu yazı krediyi taşımak istediğiniz banka tarafından, eski bankanıza gönderilmektedir.
 • Bu yazı eski bankanıza gönderildikten sonra, evinize bir ekspertiz gönderilir. Bu ekspertiz, yepyeni bir rapor düzenleyecektir. Ekspertiz gönderilmesi işlemi bazı bankalar tarafından ücretlendirilebilir. Bu durum iyi ölçülüp tartılmalıdır. Daha önceden ekspertiz değerlendirmesinden geçmiştim, neden tekrar ekspertize para vereyim diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak birçok banka, eski raporu kabul etmemektedir. Her bankanın kendine has özellikleri ve şartları vardır. Başka bankaların dayanaklarına güvenmek zorunda değildir. Bu yüzden banka tercihinde bulunurken, sizin için önemliyse, ücretsiz ekspertiz imkanı tanıyan bankaları tercih edebilirsiniz.
 • Ekspertiz ilk raporlama gibi incelemelerde bulunur ve yeni bir rapor düzenler. Bu raporda belirlenen durumların onaylanması durumunda artık kredinizi kullanım aşamasına geçebilirsiniz. Konut kredisi taşıma 2020 yılında da bu şekilde gerçekleşmektedir.

Borç Transferi Kredilerinin Faydaları

Borç takas kredilerinin avantajları, çoklu borçları olan ve ödeme yapamayanlar için özellikle yüksektir. Tüm borçlarınızı bir kerede yapılandırmanıza izin veren borç transferi işlemleri mevcut borçlarınızı oluşturur ve borçlarınızı uygun bir ödeme planı ile ödemenizi sağlar. Düzenli olarak ödenebilecek eşit taksit ve krediler, bu özelliklere sahip olanlar için ödeme yapmaları için çok önemlidir. Müşterilere birçok avantaj sağlayan borç yenileme kredileri, her bankanın kendi kurallarına göre oluşturulmakta ve faiz oranları ve ödeme koşulları buna göre belirlenmektedir.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Borç sonlandırma kredileri ülkemize birçok banka tarafından müşterilere verilmektedir. Birden fazla borcu olan kişilerden tek bir borç altında kredi toplayan ve bunları uygun geri ödeme koşulları ile müşterilere sunan bankalar, uygun fırsatlara sahip vatandaşların zor durumda kalmamasını sağlamaktadır.

Bu nedenle, özellikle birden fazla bankaya borcu olanlar, en uygun ödeme koşullarını ve faiz oranlarını sağlayan bankaya başvurarak borcu sonlandırılmış kredilerden yararlanabilir. Bu krediden yararlanmak isteyen herkes bankaya borçlu olduğunu belirten bir belge sunmalı, bir kredi uzmanına danışmalı ve borç için uygun bir değerlendirme yapmalıdır.

borç transferi 2018

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Listesi

Ülkemizdeki pek çok banka borç veren krediler sunmaktadır. Buna göre resmi olarak borç kapatma kredisi veren bankalar:

 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Halkbank
 • Odeabank,
 • Burgan Bank,
 • Ziraat Bankası
 • Şekerbank
 • Denizbank
 • QNB Finansman Bankası,
 • TEB

Yukarıda listelenen bankalar, ülkemizdeki borç sonlandırma kredisi alanında vatandaşları destekleyen bankalardır. Ödeme yapılandırmanıza en uygun bankayı seçerek kredi yapılandırmanızı kolayca yönetebilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama İşlemleri

Aşağıda bir veya daha fazla bankayı ödünç alanlara borç veren krediler için asgari oran verilmiştir. 2020 için şu anki liste aşağıdadır. Borç transferi kredisi isteyen herkes, bankanın en uygun özelliklerine sahip borç kilitli bir kredi kullanmak için aşağıdaki listeyi inceleyebilir. Son ekonomik dalgalanmalar bankanın faiz oranını değiştirebilir. Ancak, mevcut borç transfer faiz oranları ve hesaplamaları aşağıdaki gibidir;

Bankalardaki faiz oranları

QNB Finansbank% 2.15 (1-3 ay vade seçeneği ile)
Şekerbank% 2.42 (3-36 aylık vade seçeneği)
Vakıfbank 20.000 TL’ye kadar (18 aya kadar sona erme seçeneği)
TEB % 2.25  (faiz oranı dahil)
Akbank% 2,25 (son kullanma opsiyonu 12 aya kadar)
Denizbank% 1,99 (son kullanma opsiyonu 48 aya kadar)
Burgan Bank 2,65% (48 aya kadar süre sonu opsiyonu)
Odeabank% 1.55 (36 aya kadar süre sonu seçeneği)
Halkbank% 2.30 (son kullanma opsiyonu 36 aya kadar)
Ziraat Bankası% 1,10 (24 ay) -1,20% (60 aylık süre seçeneği ile)

Yukarıda belirtilen faiz oranı, mevcut borç geri ödeme kredilerinin faiz oranıdır. Borç geri ödeme kredilerinden yararlanmak isteyenler, yukarıda belirtilen faiz oranlarını dikkate alarak borç transfer kredileri alabilirler. İnsanlar bu talep için başvurduklarında, banka gelirlerine göre bir kredi ödeme planı geliştirecektir.

borç transfer kredisi çekme

Kredi Transferi Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar

Kredi Feshi Kredi alma şartları, bankanın bankayı kendi kuralları dahilinde değerlendirmesi ve yerine getirmesi beklenen şartlardır. Bu şartların yerine getirilmesi durumunda, insanlar herhangi bir sorun olmadan borç geri ödeme kredisi alabilirler. Bu nedenle borçlu bir kredi almak isteyenler tarafından karşılanması gereken koşullar;

 • Bu krediler bankalardan temin edilmektedir, ancak krediyi yapılandırıyor olsalar bile, kredi çekebilenlerin iyi bir kredi notuna sahip olmaları gerekir.
 • Düzenli krediler, araç kredileri veya kredi kartı kredileri gibi banka kredileri çoktan uygulanmış olmalıdır.
 • En az 18 yaşında olmanız ve vatandaşlık egzersizi yapabilmeniz gerekir.

Yukarıda belirtilen koşullar yerine getirildiğinde, insanlar kolayca bir banka aracılığıyla borç finansmanı kredisi alabilirler. Ancak, alacaklıların uğraşması gereken çok önemli bir durum var. Mortgage kredileri yasal değildir veya bu borçları diğer bankalara devretmek mümkün değildir.

Borç Transfer Kredileri İçin Gerekli Evraklar

Borç takas kredisine başvurmak isteyen kişi tarafından doldurulması gereken belgeler;

 • Orijinal kimlik kartı
 • Aile,
 • Gelir belgesi

Yukarıda verilen belgeleri hazırlayarak, insanlar bir banka ile borç ödeme kredisine başvurabilirler.

Şekerbank Borç Transfer Kredisi Başvuru ve Detayları

Şekerbank, bir veya daha fazla bankaya borçlanan kişilerin borçlarını müşterileri için uygun bir faiz oranıyla yeniden yapılandırmak için en uygun borç geri ödeme borç verme olanaklarını sağlar. Şekerbank, kredi takas kredileri kullanmak isteyen müşterilerine sunmaktadır.

 • Yapılandırılmış süreç için krediler 100.000 TL’ye kadar olan borç transfer kredilerini sunmaktadır.
 • Bu kredi için verilen kredi, vade tarihi 3-36 ay arasındaysa,% 2,42 faiz oranıyla teklif edilir.
 • Şekerbank Borç Transfer Kredisi Başvuru Kanalı
 • Şekerbank, müşterilere çeşitli açılardan kolaylık sağlamak için borç değiştirme kredisi başvuru kanalına aşağıdaki alternatifleri sunmaktadır:
 • İnsanlar Şekerbank çağrı merkezini 0850 222 78 78’de ararlar.
 • Krediler ve T.C. Kişisel kimlik numaranızı ve detaylarınızı gönderin
 • Banka şubesi ziyareti
 • Banka’nın kredi uzlaştırma kredisi başvuru kanallarından birini kullanarak başvurabilirsiniz.
Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yeniden Yapılandırma Kredisi

Ziraat Bankası, kredi kartı borçlarını ödeyemeyenler için oldukça uygun bir banka. Ziraat Bankası, kamu bankaları nedeniyle diğer özel bankalara göre daha uygun bir faiz oranına sahip olup, İhtiyaç Birleştirici Tüketici Kredisi adı altında kredi borcu yapmak isteyen herkese kredi sunmaktadır. Mali çıkmazda olanlar için özellikle avantajlı olan bu krediler, bankaların müşterilerine sunduğu en uygun kredilerdir.

Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırmak için gerekli belgeler, banka tarafından kredi kartı borcunun yeniden yapılandırılması için borç takas kredisi verilmesi için talep eden belgeler şunlardır;

 • Kimlik kartı,
 • Kişisel gelir sertifikası,
 • Son üç ayın maaşı
 • İmza sirküleri
 • SGK Tescil ve Servis Döküm Sertifikası

Bu tür belgeler hazırlanıp en yakın Ziraat Bankası şubesine başvuru yapıldığında, banka yetkilileri krediyle insanlara yardım edecektir.

Ziraat Bankası Borç Kapanış Kredisi Kefil Durumu

Kredi başvurusunda bulunmadan önce bir bankadan kredi almak isteyenler için çok önemlidir. Gelir durumu bu kredilerden yararlanmak için yeterli değilse, insanlar garantör kullanmalıdır. Bankalar aracılığıyla oluşan borçlar, bireyin gelir durumuna göre ayarlanır. Gelirinize dayalı bir ödeme planınız varsa, geri ödemenizde bir sorun yoktur. Ancak, bankanın geliri para iadesi için yeterli olmayanlar için kefil talep ediyor.

Akbank Axess Taksit Borç Transferi Uygulaması ve Detayları

Akbank, müşterilerine Axess taksit borç transferi kredilerini uygun geri ödeme koşulları altında sunar ve aylık sözleşme oranında% 2,25 faiz oranı sunar. Bu nedenle, Axess taksit borç transferi kredisine bankanızın internet şubesi veya banka şubesi aracılığıyla başvurabilirsiniz. Axess taksit borcu Bir transfer kredisi ile ödenebilecek bir borç, bir bankanın borçlanmasıyla ilgili bir borçtur. Bu nedenle hizmet dışında borç yapılamaz.

Borç Transferiyle Ve Kredi Taşıma Yasası

Tüketicilerin lehine olan 72 ay kredi kartı yapılandırma ve borç transfer kredisi Resmi Gazete ile yayınlanan yasa ile yürürlüğe girmiştir. Konut kredisi haricindeki bankalarda bulunan kredili ürünlerinizi 72 aya kadar taksitlendirerek ödeyebileceksiniz.

Kredi kartlarınızı 72 ay yapılandırma yasasından yararlanarak yapılandırmak istiyorsanız. Yapılandırmak istediğiniz kredi kartınızın en az 3 dönem asgari ödemesini aksatmış ve ödeyememiş olmanız gerekmektedir. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya gelirseniz 72 ay banka borç yapılandırma yasasından yararlanarak borçlarınızı taksitlendirebilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Borç Transferi (Kapatma) Kredisi Veren Bankalar (GÜNCEL)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kredi red 11 ve 9 ne demek
Kredi Red Nedeni 09-11 (Ne Demek) Hangi Anlama Gelir ?

Günümüzde nakit para ihtiyacı duyan ya da ev,...

altın hesabı nasıl açılır
En Avantajlı Altın Hesabı Açan Bankalar (5 BANKA)

Günümüzde birikim yapmak istediğimizde aklımıza ilk gelen fikirler...

x