Borsa İle Nasıl Para Kazanılır Püf Noktaları

 

Borsa oynayarak veya borsada işlem yaparak para kazanmak istiyorsanız, her şeyi bir kenara bırakarak önce borsa nedir ? Borsanin temel taşları nelerdir ? Bunların hepsini okuyarak doğru kaynaklardan bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Borsadaki para kazanma mantığı ile işleyiş paraleldir. Peki borsa nasıl çalışır sorusu aklınıza gelmiş olabilir. Borsada yatırım yapan kişiler düşük fiyatlardan almak suretiyle, fiyatlar yükseldiğinde satmak suretiyle para kazanırlar en temel mantık budur.

Borsa bu haliyle yükselmiş veya düşmüş olur. Şu soru aklınıza gelmiş olabilir borsada düşüş ve yükselişleri önceden nasıl görebilirim ? Bunları görmek istiyorsanız önce borsada uzunca bir zaman geçirerek deneyimlerinizin gelişmesini ve olgunlaşmasını beklemelisiniz. Bu sorunuzun cevabı biraz tecrübe demek oluyor.

Her daim piyasalardaki olup bitenleri takip etmek, ilgi duyduğunuz yatırım aracıyla ilgili araştırmalar yapmak ve bu yatırım aracı ile ilgili gelişmeleri takip etmek bazı şeyleri öngörebilme yeteneğinizi geliştirecektir.Bu bahsettiklerimizi tam anlamıyla yaparak kendinizi geliştirdiğinizde borsadan para nasıl kazanılır ve borsada para kazanmak için önemli bir çizgiyi geçmiş olacaksınız.

Borsa Oynayarak Para Kazanmak İstiyorum, Ya Kaybedersem ?

Borsa ile ayda üç bin TL kazanmak mümkün üstelik çok fazla deneyimli olmanıza gerek kalmadan. Şu anda pek çok site bir tuşla oldukça yüksek kazançlar vadetse de bu aslında o kadar da basit görünmüyor. Olanı vaatlerin ötesine taşımak alacağınız bilgilerden geçiyor.

Borsa kazanç sağlayacağınız eğlenceli ve kolay bir yatırım şeklidir. Borsa da yapacağınız ikili işlemlerde yapacağınız işlemin fiyatına ve gelecek iki saniyede nasıl bir yol izleyeceğiniz yine yapacağınız seçime dayanır.

Aktiflerin İki Dakikada Yükseleceğini Yada Düşeceğini Nerden Bilebiliriz ? Broker sayfalarında aktiflerin fiyatlarını gösterebilen gerçek grafikler mevcuttur. Burada bulunan aktif ile ilgili son beş dakikada neler olup bittiğini anlamanız çok kolay.

Bu durum sizin para kazanmanız için önemli noktalardan birini oluşturuyor. Yani yatırım yapacağınız aktifin ya da diğerlerinin son dakika değişikliklerini takip etmeniz yapacağınız yatırımın kazançlı olmasını sağlayacak. Aktiflerin düşme ya da yükselme eğilimlerini buradan net bir şekilde anlayacaksınız.

 

Borsa Oynayarak Kazanırsam Ne Yapmalıyım?

Yükselen bir aktife yatırım yaptığınızı varsayın ve yatırımın hemen ardından iki dakika içinde düşmeye başladı, zaten yaptığınız her yatırımda mutlaka kazanmanız olanaksızdır. Fakat eğilimleri dikkatlice takip etmek sizin mutlaka kazanmanızı sağlayacaktır. Burada anlamamız gereken gerçek grafiklerin ne kadar önemli olduğudur.

Kazanmaya başladığınızı gördüğünüzde mutlaka grafikleri dikkatlice inceleyin eğer eğilim size kazandıracak şeklide devamlılık gösteriyorsa yatırım yapmaya devam edin. Bu şeklide kazancınız git gide artacaktır. Eğer eğilim değişiyorsa bu aktife yatırım yapmayı bırakın ve yatırım yapabileceğiniz başka aktiflere bakın.

Son beş dakika içinde aktifin fiyatı yükseliyorsa devamında da yüzde yetmiş yükselmesi beklenir ama yine de unutulmamalıdır ki yüzde otuz düşme ihtimali her zaman göz önüne alınmalıdır. Kısacası kazanmak doğru analiz, iyi bir inceleme ve takip gerektirir. Aktiflerin son anlardaki hareketlerine göre yatırım yapmak borsada para kazanmak için en önemli püf noktasıdır.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git