finanskredirehberi.com

8 Başlıkta Akıllı Cep Telefonuna Kredi Veren Bankalar

Tarih: 31.12.2018
Güncel: 10.12.2019
telefon alma kredisi

Cep telefonu için kredi kullanmak son zamanlarda yaygınlaşan durumlardan biri olmuştur. Aslında özel olarak cep telefonu alımı için verilen krediler bulunmamaktadır. Genelde kişiler ihtiyaç kredisi kullanarak teknolojik ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bununla beraber bankalar yeni bir kredi seçeneği daha sunmaktadır. Alışveriş Kredisi olarak adlandırılan bu seçenek ile daha düşük miktarda kredi kullanımı mümkündür.Bu konuya yoğunlaşarak akıllı cep telefonu kredisi veren bankalarla ilgili detayları paylaşacağız.

Ayrıca bazı bankalar anlaşmalı olduğu mağazalarda doğrudan kredi sunmaktadır. Bu da alışveriş sırasında ödemede sıkıntı yaşayacak kişilerin bir çözümü olmuştu. Mağazalarda verilen krediler genelde hemen sağlanmaktadır. Faiz oranları bellidir ve bankanın diğer kredilerinin faiz oranları ile uyumludur.

Vade sayısı ile ödeme şekilleri bellidir. Genelde vade sayısı azdır ve ödeme miktarı azdır. Çünkü çekilen kredi miktarı tam ihtiyacınızı karşılayacak düzeydedir. Bununla beraber özel olarak telefon kredisi veren bankalar da bulunmaktadır. Alışveriş kredisine benzer kredi seçenekleri olan ve cep telefonu almanızı sağlayacak kredi kullanımı bulunan bankalar ve kredi çeşitleri aşağıda bulunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Alışveriş Kredisi

Yapı Kredi, World adıyla beraber en fazla 20.000 TL olmak üzere alışveriş kredisi sunmaktadır. Bu kredinin faiz oranı %1,39 olarak belirlenmiştir. Vadelerinizi 36 aya kadar uzatabilirsiniz.

Kredi için kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Başvurular Yapı Kredi şubelerinden yapılmaktadır. Başvuru için kimlik belgesi ile başvuran kişi adına düzenlenmiş ve son 3 aya ait olan bir fatura istenmektedir.

Garanti Bankası Cep Telefonu Ve Bilgisayar Kredisi

Garanti Bankası internet alışverişleriniz için kredi sağlamaktadır. Büyük alışveriş sitelerinde kullanmak üzere en az 750 TL, en fazla 15.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Cep telefonu, tablet ve bilgisayar alımlarında en az 3 ay, en fazla 6 ay vade sağlanmaktadır. Genpa, Hepsiburada ve N11 siteleriyle anlaşmaları bulunmaktadır. Faiz oranı %3,17 olarak belirlenmiştir.

Ödeme nasıl olmaktadır? Kişi yukarıda belirtilmiş olan sitelerden birinden alışverişini yapar. Sepetine gelir ve “Alışveriş Kredisi ile Ödeme” seçeneğini seçer. Bu seçenek sizi Garanti’nin internet şubesine yönlendirecektir. En az alışveriş tutarınız kadar kredi için başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa sizin için bir sanal kart tanımlanmaktadır ve kullandığınız alışveriş sitesine tanımlanmaktadır. Böylece telefon kredisi ile beraber ödemeniz sağlanmaktadır. Ödemeler Garanti Bankası kanallarından yapılmakatdır.

Türkiye İş Bankası Hepsiburada, Genpa ve ePTTavm Kredisi

Türkiye İş Bankası alışveriş kredisi Hepsiburada, Genpa ve ePTTavm sitelerinde yapılan alışverişlerde kullanılmaktadır. Cep telefonu, tablet ve bilgisayar alımlarında en az 3 ay, en fazla 6 ay vade sağlanmaktadır. Kredi başvurunuzu alışveriş sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Başka bir sayfaya geçiş yapmanıza gerek kalmamaktadır Böylece krediniz doğrudan hesabınıza tanımlanır ve ödemenizi yaparsınız.

ING BankTeknosa Kredisi İle Akıllı Cep Telefonu Kredisi

ING Bank ile Teknosa alışverişleriniz için kredi kullanabilirsiniz. Sınırlı telefon modelleri için kullanılmaktadır. Teknokredi olarak adlandırdığı bu kredi çeşidiyle en az 500 TL, en fazla 7.999 TL kredi kullanılabilir. 6 taksit yapılmaktadır. Kredi faiz oranı %3,19 olarak belirlenmiştir.

Başvurular SMS ile yapılmaktadır. Onaylanan krediniz için Teknosa mağazasına gitmeniz yeterli olacaktır. Kredinizi orada kullanabilirsiniz. Teknosa telefon kredisi ödemelerinizi ING Bank şubeleri, internet bankacılığı ve ATM’leri aracılığıyla yapabilirsiniz.

Bknz: Burada Link

Yapı Kredi Elektronik Cihaz Ve Alışveriş Kredisi

Yapı Kredi ile kullanılabilecek dört çeşit kredi bulunmaktadır. Bu krediler;

  • Cihaz Kredisi: Bu kredi Samsung model telefonlar için kullanılabilmektedir. Yapmanız gereken şey istediğiniz Samsung model telefonu seçmek ve Yapı Kredi şubelerine bu telefon için kredi başvurusu yapmaktır. Başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde telefonunuz evinize teslim edilmektedir. En fazla 24 ay vade sağlanmaktadır. Faiz oranı %2,80 olarak belirlenmiştir. Başvurular sadece Yapı Kredi şubelerinden yapılmaktadır. Başvuru sırasında kimlik belgesi fotokopisi ile gelir belgesi istenmektedir. Ödemelerinizi Yapı Kredi şubelerinden, internet bankacılığından ve ATM’lerinden yapabilirsiniz.

İlgili İçerik : Teknokredi İle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

  • Şube Alışveriş Kredisi: Yapı Kredi şubelerinden başvurabileceğiniz bir alışveriş kredisidir. En fazla 10.000 TL kredi kullanımı sağlanmaktadır. Kredilerde uygulanacak faiz oranı %3,05 olarak belirlenmiştir. 24 aya kadar vade sağlanmaktadır. Başvuru için kimlik belgesi fotokopisi, gelir belgesi ile başvuran kişi adına ve son 3 aya ait olan fatura istenmektedir. Ödemeler Yapı Kredi kanalları aracılığıyla yapılmaktadır.
  • Online Alışveriş Kredisi: Hepsiburada sitesinde kullanılmak üzere sağlanan kredidir. En az 750 TL, en fazla 15.000 TL kredi kullanımı sağlanmaktadır. Kredinizde 36 aya kadar vade kullanabilirsiniz. Faiz oranları %2,85 ile %3,15 arasında değişmektedir. Başvurular Hepsiburada sitesi üzerinden yapılmaktadır. Alışveriş kredi seçeneği ile başvuru ekranına yönlendirilmektesiniz. Krediniz kabul olursa alışverişiniz tamamlanarak ödemesi yapılacaktır.
  • Mobilden ve İnternetten Anında Şubesiz Kredi: Yapı Kredi internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden başvuru yapılmaktadır. En az 1000 TL, en fazla 10.000 TL kredi kullanımı sağlanmaktadır. Faiz oranları %2,99 ile %3,14 arasında değişmektedir. 36 aya kadar vade sağlanmaktadır. Başvuru için Yapı Kredi müşterisi olmanız gerektiğini ve internet bankacılığı şifreniz olması gerektiğini unutmayınız. Ödemelerini istediğini Yapı Kredi kanalıyla yapabilirsiniz. Özel durumlarda faiz oranı değişebilmektedir. 7 gün 24 saat başvuru yapabilirsiniz.

Bknz: Okuyabilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
8 Başlıkta Akıllı Cep Telefonuna Kredi Veren Bankalar
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git