finanskredirehberi.com

Anasayfa > İş Fikirleri > Değişik İş Fikirleri Bularak Çok Para Kazanmak

Değişik İş Fikirleri Bularak Çok Para Kazanmak

Tarih: 24.06.2017
Güncel: 11.09.2018
nasıl çok para kazanılır

Bilindiği gibi ülkemiz şartlarında en iyi ve en çok para kazandıran işlerin en başında ticaretin geldiğini bilmeyenimiz yoktur. Elbette herkesin ticaret zekası ve ticaret yapma imkanı yok, ticaretten sonra bizlere çok para kazandırmak için yapılacak bazı meslekler var. Bunların başında öğretmenlik, inşaat sektörü, mühendislik, noterlik, müfettişler, avukatlık hizmetleri ve reklamcılık gibi geliri yüksek meslekler mevcuttur.

Burada önemli olan çok para kazanmak için farklı fikri bularak hayata geçirmektedir. Burada hemen şu deyim aklımıza gelmelidir. Oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur. Başta çalışmak ve yeni fikirler üretmek gerekir.

Bir çoğumuz çok fazla para kazanmak isteriz ama gündelik rutin işlerimizi yapmaya devam ederiz. Önemli olan çevremizde ve bölgemizde daha önce yapılmamış olan yeni bir iş fikri bularak bunu en kaliteli ve ucuza imal ederek ticaret halini getirmemiz olacaktır.

Sıcak Satış Ve Canlı Para Sektörü Olan Gıda Ürünleri

1999 yıllarından itibaren ülkemizde küçük bakkal ve marketlerin yerini büyük ve pahalı AVM ‘ler aldı. Bu yüzden bir çok irili ufaklı ticaret işletmeleri battı, fakat batmayan da bir o kadar çok.

gıda sektörü çok para kazanma

Büyük ve gösterişli alış veriş merkezlerine karşın kaliteli hizmet anlayışı sunan gıda sektöründeki bazı firmalar, piyasadaki hazır ve sağlıksız ürünlerin boşluğunu doldurarak kaliteli ve organik hizmet sunan küçük gıda işletmeleri halen ayakta kalabiliyor.

İnsanların gıda söz konusu olduğunda kaliteli ve organik ürünleri tercih etmelerinden dolayı küçük ama işini ve hizmetini müşteri odaklı yapan kişilerin kazandığını görmemiz hiçte zor değil. Bu yüzden gıda sektörü oldukça kazançlı ve mantıklı bir seçim olabilir.

Giyim Sektöründe Çok Para Kazanmak Oldukça Kolay Gözüküyor

Sizlere şuanda ismini veremeyeceğim bir firmanın çok kaliteli giyim ürünlerini çok ucuza uzun vadelerle taksitli bir şekilde sattığını hepimiz biliyoruz. Başta bayanlar olmak üzere erkekler, çocuklar bu açık pazardan sınırsızca alışveriş yapmaktadırlar.

giyim sektöründe para var mı

Bu firmanın bu gidişatına göre kısa vadede kapatılması ve batması çok mümkün gözükmemektedir. Tabi ki ticarette hiç bir firmanın yeri kalıcı değil, daha iyisini daha ucuzunu daha iyi bir hizmetle sunan yeni bir firma geldiğinde tahtını yerinden edecektir.

Giyim sektörü bu yüzden gıda sektöründen sonra sizlere en çok parayı kazandıracak işler arasındadır ve çok para kazanmak için iş fikirleri listenize eklemeniz oldukça doğru olacaktır.

İnternet Üzerinden Online Satış Yaparak Çok Para Kazanma Yolu

İnternet ve teknoloji son zamanlar da hızla gelişmekte hal böyle olunca cep telefonları tabletler masaüstü bilgisayarlar notebook bilgisayarlar elimizin altında ve her an her ürüne hızlı bir şekilde ulaşabiliyor ve satın alabiliyoruz. Başlarda insanlar otoriter 3 – 5 web sitesi haricindeki sitelerden alışveriş yapmıyorlardı.

internetten para kazanma

Fakat internet hizmetlerinin hızla gelişmesi ile bu yönde yatırımlarda hız kazandı ve kişiler artık farklı alışveriş sitelerinden de alım yapıyorlar. Bu alanda yatırım yaparak online olarak satış yaparak para kazanma mantıklı ve oldukça iyi bir fikir gibi gözüküyor. İnternetten para kazanma fikirleri yazımızda bu konuyu daha detaylı anlatmıştık.

İnşaat Sektöründe Ev Yapı Satarak Çok Para Kazanmak Hayal değil

Evet işte size zengin olmanın kapısını hızlı bir şekilde açacak olan iş fikri müteahhitlik, ülkemizde en çok para kazanan meslekler ve işler arasında yer almaktadır. Bir müteahhit yaklaşık 350.000 TL civarındaki bir ev yaparak sattığında edeceği kar yaklaşık olarak % 200 %300 civarındadır.

Tabi müteahhitlik yapmak için bir teknik donanım ve ekip ve yüklü bir sermaye gerekmektedir. Eğer bu şartları sağladığınızı düşünüyorsanız sizi ülkedeki zenginler arasındaki yerinizi ayırtabiliriz.

Kısacası çok para kazanabilmek için değişik ve hiç yapılmamış işleri keşfetmek gerekir ve hayata koymak gerekir. Fakat hemen hemen tüm farklı iş fikirleri yapılmış durumda. Hal böyle olunca daha önce yapılmış çok para kazandıran işleri tespit ederek bölgenizdeki açıkları göz önünde bulundurarak bu fikirleri hayata geçirmek olmalıdır.

Öğrencilere Para Kazandırma Fikirleri

Forex Yatırım İle Para Nasıl Kazanılır ?

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Değişik İş Fikirleri Bularak Çok Para Kazanmak
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git