Denizbank kurtaran hesap nedir, özellikleri ve geri ödemesi nasıl yapılır bu hesabı diğer hesaplardan ayıran özellikler nelerdir bir bir inceledik ve tüm detayları sizlerle paylaşmaya karar verdik. Denizbank müşterileri kurtaran hesap sayesinde bir çok ödeme işlemini vadesiz hesaplarında nakit bulunmasa da kolay bir şekilde ödeyebiliyor. Aslında bir çok bankanın farklı isimler altında açmış oldukları ve her bankanın farklı özellikler tanımladığı bir Kredili Mevduat Hesabı’ dır.

Denizbank mevduat hesabı olup kurtaran hesap tanımlamak isteyenler makalemizle birlikte öğrenmek istedikleri tüm detaylara sahip olabilecekler. Dilerseniz Denizbank KMH hesabı olan bu ürünün ayrıntılarına geçelim.

Denizbank Kurtaran hesap Nedir?

Kurtaran hesap nedir, Denizbank’ın kurtaran hesap imkânı ile birlikte vatandaşlar nakit ihtiyaçları için para çekebilir. Denizbank çekilen para için 12 aya kadar vade ile ödeme imkânı da verir. Para çekim işlemleri günün her saatinde yapılabilir. Şimdi bu hesabın avantajları ve özellikleri neler teker teker inceleyelim.

Denizbank Kurtaran Hesap Özellikleri Nelerdir?

Aşağıda kurtaran hesabın hangi özeliklere sahip olduğu ile ilgili bilgiler yer alır. Bu bilgiler şu şekildedir;

 • Hesapta bakiyenin yetersiz olması durumunda da mağazalardan alışveriş yapılabilir.
 • Hesap ile birlikte faturalar, acil ödemeler, aidatlar ve kira borçları kolay ve hızlı bir şekilde ödenebilir.
 • Bankanın uyguladığı faiz oranı kullanılan gün üzerinden yapılır.

Denizbank Kurtaran Hesap Taksitli Nakit Çekimi

Müşteriler aşağıda yer alan araçlar ile taksitli bir şekilde para ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu araçlar şu şekildedir:

 • Denizbank şubelerinden
 • Açık Deniz İnternet Bankacılığından
 • Açık Deniz Telefon Bankacılığından
 • Açık Deniz ATM’lerinden ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Denizbank’ın Taksitli Kurtaran Hesap Özelliği

Kurtaran hesaba taksit özelliği katılarak kullanım sağlanabilir. Aşağıda bu hesabın sahip olduğu özellikler yer alır:

 • Hesapta para bulunması dâhilinde de taksitli bir şekilde harcama yapılabilir.
 • Taksitli hesabı kullanmak için minimum olarak 200 TL harcama yapılması gerekir. Bu miktardan daha düşük harcamaların yapılması durumunda taksitlendirme imkânından faydalanılamaz.
 • Bir sonraki gelecek ayın son günü ilk taksit olarak belirlenir.
 • Bankanın sunmuş olduğu taksit sayısı 3, 6, 9 ve 12’dir.
 • Taksitler aylık düzenli bir şekilde ödenmez ise banka faiz işlemi uygular.

kurtaran hesap nedir

Denizbank Kurtaran Hesap Faiz Oranları 

Denizbank müşterilerine faiz olarak taksitli ve taksit olmadan yapılan alışverişlerde aynı oranda fakat farklı uygulama ile %2,25 oranında uygular. Banka taksitsiz bir şekilde yapılan kullanımlarda belirtilen faizi kullanılan gün üzerinden uygular. Kullanım yapılmayan günlerde herhangi bir faiz işlemez. Bunun yanı sıra taksitli bir şekilde yapılan harcamalarda harcanılan anaparayla birlikte %2,25 oranında faiz de ödenir.

Denizbank Kurtaran Hesap Avantajları Nelerdir?

Kurtaran hesabın sağladığı olanaklar aşağı sıralanır;

 • Kurtaran hesap ile birlikte elektrik, su, telefon vb. gibi fatura ödemeleri otomatik olarak yapılabilir. Bunun için kurtaran hesaba bağlı vadesiz bir hesabın olması gerekir. Bu vadesiz hesap ile birlikte fatura ödemeleri gecikme olmadan kolay bir şekilde ödenir.
 • Kurtaran hesapta para bulunmadığı durumlarda da hesaptan para çekilebilir. Bu çekilen para taksitler halinde de ödenebilir. Bunun yanı sıra ödemelerde 12 ay vade imkânı da tanınır.
 • Elektron ve Maestro kartın geçerli olduğu her yerde banka kartı ile alışveriş yapılabilir.

Denizbank Kurtaran Hesap Başvuru Nasıl Yapılır?

Denizbank’tan kurtaran hesap müracaatında bulunmak isteyen kişiler başvurularını banka şubelerinden ya da SMS aracılığı ile kolay bir şekilde yapabilir. Bununla ilgili bilgiler aşağıda yer alır:

 • Denizbank Şubeleri İle Başvuru: Müşteriler kendilerine en yakın Denizbank Şubeleri’ne gelerek banka müşteri temsilcileri yardımı ile başvuru işlemlerini yapabilir.
 • SMS İle Başvuru: SMS üzerinden başvuranlar öncelikli olarak cep telefonlarının mesaj bölümüne “KURTARAN” ve T.C. kimlik numaralarını yazmalıdır. Daha sonra oluşturulan bu mesaj 3280’a yollanmalıdır. Mesaj gönderiminden sonra yaklaşık olarak 5 dakika sonra banka tarafından cevap yollanır. Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler nüfus cüzdanları ile birlikte banka şubelerine gider. Daha detaylı bilgiler banka tarafından şubelerde verilir. Bununla birlikte vatandaşlara gönderilen yanıt mesajında başvurulabilen en fazla limit miktarı da belirtilir.

Denizbank mobil uygulaması ve internet bankacılığı kullanılarak kurtaran hesap başvuru işlemleri yapılamaz.

İlgili İçerik : İş Bankası Ek Hesap KMH hesabı

Denizbank Kurtaran Hesap Limiti Nasıl Belirlenir?

Banka tarafından belirlenen hesap limiti müşterilere göre farklılık gösterir. Limitin belirlenmesinde vatandaşların aylık gelir miktarları ve bankada geçmişte bulunan kredi notu durumu rol oynar. Aylık geliri fazla olan kişilere sunulan hesap limiti geliri düşük olan kişilere sunulan hesap limitinden daha fazla olur.

Bununla birlikte kredi notu yüksek olan kişilerin de hesap limitleri diğer kişilere oranla daha yüksektir. Banka tarafından belirlenen limitin tamamının kullanılması gibi bir şart yoktur. Vatandaşlar istedikleri miktarda harcama yapabilir.

İlgili İçerik : KMH Hesap Nasıl Kapatılır?

Denizbank Kurtaran Hesap Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kurtaran hesap ödemesini yapmak için vadesiz mevduat hesabınıza para yatırmanız yeterlidir. Fakat sizi uyarmam gereken bir husus var KMH hesaplarına günlük faiz işlediğinden kredi kartı ödemeleri gibi aylık ekstre kesilse bile siz ay sonunu beklemeden çekmiş olduğunuz tutarı ilk fırsatta ödemesini yapınız.

Normal mevduat hesabınıza para yatırdığınızda zaten eksi hesapta iseniz yapmış olduğunuz ödeme direk KMH hesabınıza yatacak ve borcunuz ödenmiş olacaktır.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir