Dolar’a ve Euro’ya faiz veren bankalar, Dolar ve Euro dövizlerinde hesap açılmasını ve bu hesaplar üzerinden faiz uygulamasına giderek, yatırımcıların çok daha fazla kazanmasını sağlamaktadır. Kişiler vadeli döviz hesabı açtırmak için tercih ettikleri bankanın şubesine giderek, müşteri temsilcileriyle görüşme sağlamalılardır. Müşteri temsilci yapılan görüşmede, açılmak istenen hesabın döviz mevduat faiz oranları hakkında bilgilendirme yapar.

Burada en çok merak edilen Dolar Ve Euro’ya faiz yüksek faiz veren bankalar nasıl bulunur ve nelere dikkat edilmelidir. Ancak unutulmamalıdır ki; bankaların şubeleri üzerinden açılan vadeli döviz hesaplarına uygulanan faiz oranları, internet bankacılığı ya da mobil uygulama aracılığıyla açılan döviz hesaplarının faiz oranlarına göre daha düşük olmaktadır. Eğer kişi iyi bir internet ya da mobil uygulaması kullanıcısıysa, döviz hesabını bu kanallar aracılığıyla açarak, daha çok kar elde edebilir.

Dolar ve Euro Hesabına Faiz Veren Bankalar

Bankalarda veya yastık altında Dolar ve Euro gibi dövizi olan vatandaşlar bu dövizlerini değerlendirerek faiz getirisi elde etmek isterler. Bu kişiler için daha fazla kar elde etmek ve uzun vadede daha çok kazanç sağlamak için Euro ya da Dolar vadeli hesaplarının hangi bankadan açılmasına karar vermek de son derece önemli olmaktadır.

Sizler için Dolar ve Euro’ya hangi bankalar faiz veriyor ve en yüksek kazanç hangi bankada hepsini listeledik dilerseniz şimdi sırasıyla tüm bankalara bakalım.

Denizbank Dolar ve Euro Hesabı Faiz Kazanç Oranları

Denizbank, döviz faiz oranları hesaplama işlemlerini belirlediği vade üzerinden yapmaktadır. 32 gün vadeli Dolar mevduatları için % 3 oranında faiz uygulamaktadır. 365 gün vadeli Dolar hesaplarında ise uygulanan faiz oranı % 4 olmaktadır. Euro bazında 32 gün vadeli açılacak mevduat hesaplarında ise % 1 oranında faiz uygulamasına gidilmektedir.

ING Bank Yabancı Para Vadeli Hesap Kazanç Oranları

ING Bankası’nın şubeleri aracılığıyla açılacak Dolar mevduat hesaplarında % 1 faiz oranı uygulaması yapılır. Yine şubeler aracılığıyla açılacak Euro hesapları için bu oran % 0.15 olmaktadır.

ING Bankası’nın Turuncu Hesabı aracılığıyla internet üzerinden Dolar hesabı oluşturulmak istendiğinde, % 4 faiz oranı uygulanır. Bu oran Euro için % 1 olmaktadır.

Ziraat Bankası Dolar ve Euro Hesabı Faiz Getirisi

Ziraat Bankası, internet üzerinden açılmak istenen Euro hesapları için % 1.10 faiz oranı uygulamaktadır. İnternet üzerinden Dolar hesabı açılmak istendiğinde, bu oran  % 2.35 olmaktadır.

Ziraat Bankası’nın şubeleri aracılığıyla dolar hesabı açılmak istendiğinde % 1, Euro hesabı açılmak istendiğinde ise % 050 faiz oranı uygulanır.

Halkbank Vadeli Döviz Hesabı İçin Faiz Kazançları

Halk Bankası’nın şubeleri üzerinden açılacak Dolar hesapları için % 1, Euro hesapları için de % 0.50 faiz oranı uygulanır.

Halkbank’ın internet ya da telefon bankacılığı hizmetlerinden yararlanarak Dolar hesabı açılmak istendiğinde % 3.50 faiz oranı uygulanır. Aynı yöntemlerle Euro hesabı açılmak istendiğinde uygulanan faiz oranı % 1.70 olmaktadır. Ziraat Bankası Güncel Döviz Faizleri için bağlantıyı ziyaret ediniz.

İş Bankası Vadeli Dolar ve Euro Hesabı Faiz Getirileri

İş Bankası’nın şubeleri aracılığıyla Euro hesabı açmak istendiğinde % 0.55’ varan faiz oranları uygulanmaktadır. Dolar hesapları içinse bu oran % 1.10’a kadar çıkmaktadır.

İş Bankası’nın ATM’leri üzerinden açılmak istenen Dolar hesapları için % 1.95, Euro hesapları için de % 1.15 oranlarında faiz uygulanır. İş Bankası’nın İşcep mobil uygulaması aracılığıyla Euro hesabı açılmak istendiğinde, uygulanan faiz oranı % 1.20 olmaktadır. Aynı yöntemle Dolar hesabı açıldığında, % 2 oranında faiz uygulanır.

İş Bankasının internet şubesi üzerinden açılacak Dolar hesapları için % 1.95, Euro hesapları için de % 1.15 faiz oranları uygulanmaktadır. İş bankasının güncel döviz faiz oranları için BAĞLANTIYI tıklayınız.

Fibabanka Dolar Ve Euro Hesapları ve Faiz Oranları

Fibabanka vadeli döviz hesabı faiz oranları içinde en yüksek faiz uygulamasına giden bankalardan biri olmaktadır. Banka, yeni müşterileri için açılacak Dolar mevduat hesaplarında 120 gün süresince % 4 üzerinden faiz uygulamaktadır. Ancak Euro vadeli mevduat hesabı açılmak istendiğinde, herhangi bir kampanya uygulanmamaktadır.

vadeli euro ve dolar hesabı

Dolar üzerinden açılan vadeli mevduat hesaplarında, yeni müşteriler için 120 gün boyunca devam eden kampanya, 121. gün itibariyle normal vadeli hesaba dönüştürülür ve bu hesap için de % 2.25 oranında faiz uygulaması yapılır.

Vakıfbank ve TEB Vadeli Euro ve Dolar Faizleri

En yüksek faiz veren banka 2020-2021 sıralaması içinde internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve mobil uygulamaları üzerinden hizmet veren bankalar olarak Vakıfbank ve Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) bulunmaktadır.

  • Vakıfbank’tan yukarıda belirtilen yöntemlerden biri tercih edilerek açılmak istenen Dolar hesapları için % 3.45 faiz oranı uygulanır. Euro hesapları için uygulanan faiz oranı ise % 1.60’ varan oranlar olmaktadır.
  • TEB’in CepteTEB mobil uygulaması üzerinden Dolar hesabı açılmak istendiğinde % 3.50 oranında, Euro hesabı için de % 1.30 oranında faiz uygulanmaktadır. 

QNB Finansbank Vadeli Döviz Hesabı Kazanç Oranları

QNB Finansbank’ın şubeleri üzerinden Dolar hesabı oluşturulmak istendiğinde, % 0.75 faiz oranı uygulanır. Euro için sunulan faiz oranı ise % 0.30 olmaktadır.

QNB Finansbank’ta internet üzerinden e – hesap oluşturulmasından sonra açılmak istenen Dolar hesapları için % 1.75, Euro için de % 0.90 oranında faiz uygulanmaktadır.

İlgili Konu : Döviz hesabından Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

vadeli döviz hesabıyla ek kazanç

ICBC Bankası Dolar ve Euro Para Birimlerine Yüksek Faiz Kazancı Sunuyor!

Döviz hesaplarında yüksek faiz oranları uygulayan bir diğer banka ise Çin menşeili ICBC Bankası olmaktadır. Banka, yeni müşterileri için açılacak döviz hesaplarında da kampanya uygulamaktadır. Bu kampanyaya göre; açılmak istenen vadeli Euro mevduat hesaplarında % 3.70 oranında faiz uygulanır. Açılmak istenen hesap Dolar bazında olduğu zaman faiz oranı % 1.90 olmaktadır.

Halk Bankası Dövizden TL’ Ye Dönüş Kampanyası İle Ekstra Faiz Kazancı

Halkbankası’nın sunmuş olduğu bu fırsat USD ve EUR tasarruflarını değerlendiren ve mevduatlarını TL olarak değiştirmek isteyen müşterilere ek faiz oranları sağlayan mevduat ürünüdür.

  • Bir hesap açmak 28-999 gün vadeler seçilebilir
  • Bu hesabı TL para biriminde açmanız mümkündür.
  • Hesap açma limiti 500 TL’dir.
  • Bir hesabın faiz oranı, hesap açılış tarihinin vade tarihine ve bankamız tarafından belirlenen döviz kurunun ilave karına göre belirlenen faiz oranıdır.
  • Ek marjı uygulamak için bankaların TL’den USD’ye veya EUR’ye HALBANKASI tarafında geçmesi gerekir.
  • Ek marjın uygulandığı dönemde hesabınızdan para çekerseniz, hesabın faiz oranı ve vadesi başlamaz ve faiz, hesabınızda kalan tutar üzerinden hesaplanır. Banka tarafından yayınlanan faiz oranı, kısmi para çekme tutarı için geçerlidir.

Dövizden TL’ ye geçerken hem paranız değer kaybetmesin hemde üstüne ek faiz oranı alma fırsatı yakalayın daha fazlası için “https://www.halkbank.com.tr/” şubelerini ziyaret etmelisiniz.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir