finanskredirehberi.com

Anasayfa > Bankalar > Döviz Hesabından Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Döviz Hesabından Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Tarih: 07.12.2018
Güncel: 07.04.2019
döviz hesap işletim ücreti almayan banka

Makalemizin başında sizleri sıkmadan akıcı bir şekilde döviz hesap işletim ücreti ne kadar, Akbank,Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi bankalara ait Dolar ve Euro’ya hesap işletim ücreti talep etmeyen finans kurumları ve bankaları inceleyeceğiz.Döviz hesaplarından işlem ücreti almayan bankalar yatırımlarını bu yönde yapan vatandaşlar için oldukça avantajlıdır. Günümüzde pek çok vatandaş, maddi birikimlerini başka para birimlerine dönüştürmek suretiyle yapmaktadır. Bu nedenle, bankaların bu alanda yaptığı yenilikler, vatandaşlar tarafından kullanışlı olmaktadır.

Son yıllarda, Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren bankaların insanların üzerindeki etkinliği giderek artmaktadır. İnsanlar, günlük hayatta yaşadığı çoğu maddi problemi çözmek için bankaların kapısını çalmaktadır. Bu öncelikli tercih, söz konusu yatırım olunca da değişmemektedir. Yatırım yapmak isteyen vatandaşlar, geleneksel metotlarla yastık altı yatırım yapmak yerine, çok daha güvenli ve avantajlı bir yol olan banka hesabı yatırımlarına yönelmektedir. Döviz hesabı sahibi olmanın uzun vadede kişiye ne gibi ayrıcalıklar kazandırdığını bilmiyorsanız, yalnızca yazımızı okuyarak dilediğiniz tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Döviz Hesabı Nedir?

Döviz hesabı, son yıllarda pek çok banka kullanıcısı tarafından tercih edilen bir hesap türüdür. Bu hesap, standart banka hesaplarından farklı olarak, yabancı ülkelerin para birimleriyle işlem yapabilmenize olanak sağlar. Bu sayede, artan veya azalan para birimi değerlerine göre anında alım satım işlemleri yapabilir ve kısa sürede birikiminizi arttırabilirsiniz. Döviz hesabı açmak mantıklı mı diye düşünen kullanıcıların, öncelikle yurt dışı ile bağlantısı olup olmadığını belirlemesi gerekmektedir.

Döviz hesabı, genellikle yurt dışı ile direkt bağlantısı olan veya sık sık yurt dışına para göndermek zorunda kalan vatandaşlar tarafından tercih edilmektedir. Bunu dışında yurt dışıyla hiçbir işi olmadığı halde birikimini döviz yoluyla tutmak isteyen vatandaşların sayısı da az değildir. Bir döviz hesabından maksimum verimi elde edebilmek için öncelikle hangi bankadan döviz hesabı açtıracağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Bu kararı verirken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden ise, yazının devamında bahsedeceğiz.

Döviz Hesaplarında Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Herhangi bir bankadan döviz hesabı açtırmaya karar veren bir vatandaşın, dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bir bankanın müşterisi olmaya karar vermeden önce bakılması gereken ilk özellik, döviz hesaplarında hesap işletim ücreti alınıp alınmadığıdır.

Hesap işletim ücreti, özellikle döviz hesaplarında yaygın olarak talep edilen bir ücrettir. Döviz hesapları, anlık değişkenlere göre belirlendiği için her an takip edilmeli ve güncel duruma göre her an hesaplaması yapılmalıdır. Döviz hesaplarının gerektirdiği bu özen, hatırı sayılır bir hesap işletim ücreti talep edilmesine neden olmaktadır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren bazı bankalar, tüm bu işlemleri ücret almadan takip etmektedir. Döviz hesabı açmak için bu bankaları tercih etmek, döviz hesaplarını için çok daha avantajlı olacaktır. Döviz hesapların hesap işletim ücreti almayan bankalar;

  • Yapı Kredi Bankası Nuovo
  • CEPTETEB

Siz de bu bankaları tercih ederek, döviz hesabı işletim ücreti külfetinden kurtulabilirsiniz. Bu sayede, hesap işletim ücreti alan bankalarda bulunan hesaplarınıza göre, sahip olduğunuz hesapta biriken paralarınız çok daha hızlı bir şekilde artacak ve herhangi bir engele takılmayacaktır.

döviz hesap işletim

Enpara Döviz Hesabı

Enpara.com ile döviz hesabı açtırmak isteyen vatandaşların, öncelikle bu hizmet hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Enpara, son dönemlerde işlemler için ek ücret talep etmemesiyle sıkça tercih edilen bir kuruluştur. Enpara ile açacağınız döviz hesaplarından hiçbir ek ücret alınmaz. Bunun yanında, Enpara’da işlem yapabilmeniz için belirlenen bir alt limit yoktur. 1 dolarlık işlemi bile anında yapabilirsiniz.

Enpara ile sahip olacağınız döviz hesabı aracılığıyla işlem yapabileceğiniz para birimleri Türk Lirası, Dolar ve Euro cinsinden olmaktadır. Bu kuruluş, hayatımıza QNB Finansbank’ın destekleriyle girmiştir. Ancak kısa sürede adını duyurarak geniş bir kitleye hitap etmeye başlamıştır.

Yapı Kredi Bankası Nuovo Döviz Hesabı

Yapı Kredi Bankası’nın, döviz hesaplarına karşı tutumu oldukça çeşitlidir. Yapı Kredi Bankası’nda bulunan birden çok döviz hesabı türü bulunmaktadır. Kurumun bünyesinde bulunan bu döviz hesaplarının özellikleri çok iyi bilinmezse, yanlış özellikteki döviz hesabına sahip olabilirsiniz. Bu nedenle Yapı Kredi hesap türler, iyice araştırılmalı, daha sonra ilgili banka hesabı için başvuruda bulunulmalıdır.

Yapı Kredi Bankası bünyesinde bulunan tüm hesap türlerinden işletim ücreti alınmaktadır. İşletim ücreti alma konusunda bu kadar sert olan bu bankanın, herhangi bir işletim ücreti almadığı tek döviz hesabı Nuovo döviz hesabıdır. Yapı Kredi Bankası Nuovo hesabı ile aldığınız dövizlerin takibi karşılığında bankadan herhangi bir işletim ücreti talep edilmez.

CEPTETEB Döviz Hesabı

Döviz hesabı hesap işletim ücreti almayan bankaların başında CEPTETEB gelmektedir. CEPTETEB, son dönemlerin en yenilikçi kuruluşlarından biridir. Hizmet vermeye başladığı andan itibaren pek çok yeniliğe imza atan CEPTETEB, tüm bunların yanında, müşteri yanlısı bir tutum sergilemektedir. Bu uygulamanın geliştirilmesinin amacı, Türkiye Ekonomi Bankası’nın mobil bankacılık sistemini geliştirmek ve kullanıcı sayısını arttırmaktır. Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) mobil uygulaması ile hesap açarsanız ve bu hesapla birlikte bir döviz hesabı sahibi olmak isterseniz, dövizlerinizin takibi için herhangi bir işletim ücreti ödemezsiniz.

Özellikle 1 Euro, 5 Euro gibi cüzi tutarlarda bile anında alım satım işlemi yapabilir ve bu işlemler sırasında herhangi bir aksaklıkla karşılaşmazsınız. CEPTETEB, bu özellikleri sayesinde oldukça avantajlı bir uygulamadır.

 

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Döviz Hesabından Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kredi kartı saat kaça kadar ödenmeli
Kredi Kartı Son Ödeme Zamanı, Tarihi Ve Saati Kaça Kadar?

Kredi kartı borcunun ödenebileceği son saat milyonlarca farklı...

ptt ipç şifresi
PTT İPÇ Şifresi Nasıl alınır, (GÜNCELLENİR) Öğrenme Yolları

Kullanıcıların çok merak PTT internet bankacılığı İPÇ şifresi...

kkdf nasıl geri alınır
KKDF Ve BSMV Nedir, Bunlar Geri Alınabilir Mi?

KKDF ne demek sorusu, daha önce kredi almamış...

x