Döviz hesabından hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileri Dolar Euro gibi para birimlerine ait hesaplardan işletim ücreti alınıyormu inceleyeceğiz. Aynı zamanda sadece dolar hesabı değil, vadesiz hesapları için de hesap işletim ücreti almayan bankalar listesi yazımızın devamında yer alacak. Akbank,Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi bankalara ait Dolar ve Euro’ya hesap işletim ücreti talep etmeyen finans kurumları ve bankaları inceleyeceğiz. Döviz hesaplarından işlem ücreti almayan bankalar yatırımlarını bu yönde yapan vatandaşlar için oldukça avantajlıdır. Günümüzde pek çok vatandaş, maddi birikimlerini başka para birimlerine dönüştürmek suretiyle yapmaktadır. Bu nedenle, bankaların bu alanda yaptığı yenilikler, vatandaşlar tarafından kullanışlı olmaktadır.

Son yıllarda, Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren bankaların insanların üzerindeki etkinliği giderek artmaktadır. İnsanlar, günlük hayatta yaşadığı çoğu maddi problemi çözmek için bankaların kapısını çalmaktadır. Bu öncelikli tercih, söz konusu yatırım olunca da değişmemektedir. Yatırım yapmak isteyen vatandaşlar, geleneksel metotlarla yastık altı yatırım yapmak yerine, çok daha güvenli ve avantajlı bir yol olan banka hesabı yatırımlarına yönelmektedir. Döviz hesabı sahibi olmanın uzun vadede kişiye ne gibi ayrıcalıklar kazandırdığını bilmiyorsanız, yalnızca yazımızı okuyarak dilediğiniz tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Döviz Hesabından Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Herhangi bir bankadan döviz hesabı açtırmaya karar veren bir vatandaşın, dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bir bankanın müşterisi olmaya karar vermeden önce bakılması gereken ilk özellik, döviz hesaplarında hesap işletim ücreti alınıp alınmadığıdır.

Hesap işletim ücreti, özellikle döviz hesaplarında yaygın olarak talep edilen bir ücrettir. Döviz hesapları, anlık değişkenlere göre belirlendiği için her an takip edilmeli ve güncel duruma göre her an hesaplaması yapılmalıdır. Döviz hesaplarının gerektirdiği bu özen, hatırı sayılır bir hesap işletim ücreti talep edilmesine neden olmaktadır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren bazı bankalar, tüm bu işlemleri ücret almadan takip etmektedir. Döviz hesabı açmak için bu bankaları tercih etmek, döviz hesaplarını için çok daha avantajlı olacaktır. Döviz hesapların hesap işletim ücreti almayan bankalar;

  • Yapı Kredi Bankası Nuovo
  • CEPTETEB

Siz de bu bankaları tercih ederek, döviz hesabı işletim ücreti külfetinden kurtulabilirsiniz. Bu sayede, hesap işletim ücreti alan bankalarda bulunan hesaplarınıza göre, sahip olduğunuz hesapta biriken paralarınız çok daha hızlı bir şekilde artacak ve herhangi bir engele takılmayacaktır.

Enpara Döviz Hesabından Ek Ücret Alınmıyor!

Enpara.com ile döviz hesabı açtırmak isteyen vatandaşların, öncelikle bu hizmet hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Enpara, son dönemlerde işlemler için ek ücret talep etmemesiyle sıkça tercih edilen bir kuruluştur. Enpara ile açacağınız döviz hesaplarından hiçbir ek ücret alınmaz. Bunun yanında, Enpara’da işlem yapabilmeniz için belirlenen bir alt limit yoktur. 1 dolarlık işlemi bile anında yapabilirsiniz.

döviz hesap işletim ücreti

Enpara ile sahip olacağınız döviz hesabı aracılığıyla işlem yapabileceğiniz para birimleri Türk Lirası, Dolar ve Euro cinsinden olmaktadır. Bu kuruluş, hayatımıza QNB Finansbank’ın destekleriyle girmiştir. Ancak kısa sürede adını duyurarak geniş bir kitleye hitap etmeye başlamıştır.

Yapı Kredi Bankası Nuovo Döviz Hesabı Ücretsiz

Yapı Kredi Bankası’nın, döviz hesaplarına karşı tutumu oldukça çeşitlidir. Yapı Kredi Bankası’nda bulunan birden çok döviz hesabı türü bulunmaktadır. Kurumun bünyesinde bulunan bu döviz hesaplarının özellikleri çok iyi bilinmezse, yanlış özellikteki döviz hesabına sahip olabilirsiniz. Bu nedenle Yapı Kredi hesap türler, iyice araştırılmalı, daha sonra ilgili banka hesabı için başvuruda bulunulmalıdır.

Yapı Kredi Bankası bünyesinde bulunan tüm hesap türlerinden işletim ücreti alınmaktadır. İşletim ücreti alma konusunda bu kadar sert olan bu bankanın, herhangi bir işletim ücreti almadığı tek döviz hesabı Nuovo döviz hesabıdır. Yapı Kredi Bankası Nuovo hesabı ile aldığınız dövizlerin takibi karşılığında bankadan herhangi bir işletim ücreti talep edilmez.

İlgili Makale : Dolar’a ve Euro’ya Faiz Veren Bankalar Hangileri?

CEPTETEB Döviz Hesabı Euro Ve Dolar Hesaplarından İşletim Ücreti Tahsil Etmiyor

Döviz hesabı hesap işletim ücreti almayan bankaların başında CEPTETEB gelmektedir. CEPTETEB, son dönemlerin en yenilikçi kuruluşlarından biridir. Hizmet vermeye başladığı andan itibaren pek çok yeniliğe imza atan CEPTETEB, tüm bunların yanında, müşteri yanlısı bir tutum sergilemektedir. Bu uygulamanın geliştirilmesinin amacı, Türkiye Ekonomi Bankası’nın mobil bankacılık sistemini geliştirmek ve kullanıcı sayısını arttırmaktır. Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) mobil uygulaması ile hesap açarsanız ve bu hesapla birlikte bir döviz hesabı sahibi olmak isterseniz, dövizlerinizin takibi için herhangi bir işletim ücreti ödemezsiniz.

Özellikle 1 Euro, 5 Euro gibi cüzi tutarlarda bile anında alım satım işlemi yapabilir ve bu işlemler sırasında herhangi bir aksaklıkla karşılaşmazsınız. CEPTETEB, bu özellikleri sayesinde oldukça avantajlı bir uygulamadır.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Sadece döviz hesaplarında değil, sunmuş olduğumuz bu bankalar normal vadesiz hesaplarınızdan da hesap işletim ücreti almıyor. Elbette diğer tüm bankalar da, sundukları bazı teklifler karşısında hesaplarınızdan hesap işletim ücreti almayan bankalar listesine girebiliyor. Bunu gerçekleştirmek için de mevcut hesabınızdan veya hesap kartınızdan otomatik ödeme talimatı vermenizi isteyebiliyor. Bu durumda, vadesiz hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vererek tüm bankalardan hesap işletim ücreti olmayan hesap kullanma ihtimaliniz var.

Genel olarak hiçbir talebi olmadan, teklif sunmadan da hesabınızdan para kesmeyen bankalar mevcut. Aynı döviz hesaplarında olduğu gibi, bu bankaları tercih ederek hesap işletim ücreti veya kart aidatı gibi ek masraflardan kurtulabilirsiniz. Hesap işletim ücreti olmayan bankalar listesinde öne çıkan bankalar şöyle;

  • Enpara
  • Cepteteb
  • Kuveyttürk

Bu bankaları kullanarak hesap işletim ücreti masrafından kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda bu sunduğumuz bankalar, yapacağınız para transferi işlemlerinden de herhangi bir ek ücret talep etmiyor. Diğer bankalar 3 ile 6 TL arasında değişen EFT ücretleri talep ederken, bu bankalar ücretsiz EFT yapmanıza imkan tanıyor. Bankasını değiştirmek istemeyen kişiler ise, mevcut bankası ile görüşerek otomatik ödeme talimatı verebilir, bu talimat karşısında hesap işletim ücretinden kurtulabilir.

Enpara Hesap İşletim Ücreti Olmayan Bankalar Arasında!

enpara kart ücretsiz mi

Bildiğiniz üzere Enpara.com, Türkiye’de dijital bankacılık örneğinin ilklerinden. Herhangi bir şubesi olmayan Enpara, bankacılık masrafları konusunda oldukça bonkör davranıyor ve müşterilerinin yapacağı işlemlerden herhangi bir ücret talep etmiyor. Sadece hesap işletim ücreti değil, EFT havale ve ATM’den para çekme gibi işlemlerden de ücret almıyor. Tüm bu hizmetleri ücretsiz sunan Enpara hesap işletim ücreti olmayan bankalara örnek olurken, kredi kartlarından da aidat almıyor. Kredi kartı hizmetini de tamamen ücretsiz kullanabiliyorsunuz.

Şubesiz bankacılık örneği olduğu için de Enpara.com internet sitesine girerek hemen hesap açma başvurusu yapabiliyorsunuz. Daha sonra tarafınıza bir randevu talebi iletiliyor ve bu talep sonrasında yine sizin belirleyeceğiniz bir lokasyonda (Ev, iş yeri, cafe) hesabınız dakikalar içinde açılıyor.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir