EFT Ücreti Ve Havale Masrafı ( Parası ) Almayan Bankalar

Yayın Tarihi: 04.02.2018
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 31.08.2018
 

Bankaların yapmış oldukları para transferleri türlerinden biride EFT transferidir. Elektronik Fon Transferi kelimelerinin ilk harfleri kullanılarak yapılan bir kısaltma olan EFT bankalar arasında yollanan paraları ifade etmektedir. Yani yapılan para transferinin EFT olarak kabul edilebilmesi için mutlaka iki farklı banka arasında gerçekleştirilmesi gerekir.

Para transferi aynı kişinin hesapları arasında da yapılabilir sadece iki farklı banka arasında yer alan hesaplar arasında gerçekleştirilmesi yeterlidir.Yapılan her işlemde olduğu gibi EFT işlemleri içinde bankalar belirli bir tutarda masraf tahsil etmektedir.

Kişilerden ziyade firmaları ve şirketleri baz olarak alırsak günde onlarca belki yüzlerce ETF ve havele çıkışı yapılıyor, durum böyle olunca bu eft ücretlerinden ve havalelerden yapılan kesintiler firmalara ve şirketlere ekstra bir yük olarak yansıyor.

Doğal olarak havale ve EFT’ lerden kesilen ücretleri kimse ödemek istemiyor. Peki bunun bir alternatif çözümü var mı ? EFT ve havalelerden ücret almayan uygulamalar, bankalar ve finans kuruluşlarını sizler için araştırdık.

Ücretsiz EFT Ve Havale Yapan Bankalar ( Güncel )

EFT ücreti almayan bankalar (güncel) listesi içerisinde ilk sıralarda şubesiz bankacılık hizmeti veren bankalar yer almaktadır. Günümüzde bankacılık hizmetinden yararlanan kişi sayısının artması ile beraber bankalar şubesiz bankacılık kanalıyla müşterilerine masrafsız bankacılık hizmetinden yararlanma hakkı tanımaktadır. Ücretsiz EFT hizmeti alabileceğiniz bankalar şunlar;

bankalarda transfer ücretleri

Havale Ve Eft Kesintisi Yapmayan Banka Finansbank ( En Para )

Masrafsız bankacılık alanının en iyi temsilcilerinden biri olan Finansbank en para pek çok işlemden olduğu gibi EFT işleminden de hiçbir ücret kesintisinde bulunmuyor.Banka EFT masrafı almadan sunulan hizmetin yanı sıra aynı zamanda müşterilerine yine ücretsiz havale ve hesap işletim ücretsiz bankacılık hizmeti sunuyor.

Enpara hesabı üzerinden EFT yapmak isteyen kişilerin hesaplarına giriş yaptıktan sonra para transferi bölümünden EFT işlemini tercih etmeleri yeterli oluyor. Nakit para yatırma ve para çekme işlemleri ise ücretsiz olarak Finansbank şubeleri ve ATM’leri üzerinden yapılabiliyor. Ayda belirli sayıda başka bankamatikler üzerinden ücretsiz olarak para çekme işleminden yararlanabiliyorsunuz.

TEB Bankası CepteTEB Uygulaması İle Havale Ve EFT Ücreti Almıyor  

Finansbank En Para uygulamasına rakip olarak gösterilen cepteTEB aynı hizmeti TEB bankası çatısı altında sunuluyor. Şubesiz bankacılık uygulamaları arasında yer alan hizmetten yararlanmak isteyen kişiler isterlerse internet üzerinden dahi başvuruda bulunarak hemen hizmet almaya başlayabiliyorlar. EFT saatleri içerisinde yapacağınız tüm EFT işlemleri tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilebiliyor. Yine havale ücreti almayan bankalar arasında yer alıp, hesap işletim ücreti  de talep edilmiyor.

Kuveyt Türk Bankası Bankamatik Ve Mobil Uygulama İle Ücretsiz Havale

Ücretsiz EFT yapılmasına izin veren bankalar arasında yer alan Kuveyt Türk bu hizmeti ücretsiz olarak Kuveyt Türk internet şubesi, Kuveyt Türk mobil şube, Kuveyt Türk çağrı merkezi ve Kuveyt Türk ATM’leri üzerinden veriyor. Kuveyt Türk şubesi üzerinden yapılan işlemler ise ne yazık ki ücretli olarak yapılıyor. Yani ücretsiz EFT yapmak isteyen kişilerin mutlaka bu işlemi yukarıda yazılı olan kanallardan yapılmalıdır.

ücretsiz havale ve eft 2018

Yapı Kredi NUVO Şubesiz Bankada Eftler Ücretsiz

Yapı Kredi Bankası tarafından kurulan şubesiz bankacılık sistemi NUVO üzerinden ücretsiz EFT yapılmasına izin verilmektedir. Mevduat hesabı açtırmak isteyen kişilere çok daha yüksek mevduat faiz oranları sunan banka pek çok işlemi de ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir. Bu hizmetten yararlanmak için mutlaka öncesinde Yapı Kredi NUVO hesabına başvuruda bulunmaları ve bankacılık sözleşmesi imzalamaları gerekmektedir.

ING Bank Günlük Paketler İle Havale Ve Eft Masrafları Alınmıyor

“Kazandıran bankacılık paketi” sloganı ile hizmet veren ING Bank günlük paket kapsamında müşterilerine ücretsiz EFT ve ücretsiz havale desteği sağlamaktadır. Günlük paket hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin otomatik fatura ödeme talimatı vermeleri ve diğer kriterleri karşılamaları yeterlidir.

Bu şartları taşıyarak günlük paketten yararlanmaya hak kazanan kişiler ING Bank internet şubesi, ING Bank ATM’leri, ING Bank telefon bankacılığı ve ING Bank kredi kartı hizmetinden yararlanarak saat 09:00 ile 16:00 saatleri arasında yapmaları gerekmektedir. Bu hizmetten yararlanmak için mutlaka öncesinde ING Bank günlük paket başvurusunda bulunulması, bankaya otomatik ödeme talimatı verilmesi ve ING nakit kart almaları gerekmektedir.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
EFT Ücreti Ve Havale Masrafı ( Parası ) Almayan Bankalar
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
sms ile kredi notu öğrenme
GSM Hatları Üzerinden Sms İle Cepten Kredi Notu Öğrenme

Bilindiği gibi artık bankalar ile olan tüm finansal...

araba kredisini ödeyemeyenlere yapılandırma
Taşıt Kredilerine Yapılandırma Yapılır Mı?

Yeni bir araba satın almak ya da var...

x