SSK Ve Bağkur Emekli Maaşı Karşılığında Kredi İmkanları (5 BANKA)

Yayın Tarihi: 19.04.2018
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 21.08.2019
 

Bankalar ve finansal kurumlar emekli olan vatandaşlara ihtiyaçları kapsamında kampanyalar sunarak nakit ihtiyaçlarını karşılamada kolaylıklar sağlamaktadır. Devlet bankalarının ve özel bankaların emeklilere özel düşük faiz oranları ile  maaş tutarlarına göre  belli miktarlarda  kredi kullandırabiliyor ve maaşlarından taksitler halinde 3 aylık yada aylık olarak kesilerek geri ödemesi yapılabiliyor.

Bizlerde bu makalemizde emeklilerin kredi kullanımı ile alakalı tüm detayları ele alacağız emekliler kaç yaşına kadar kredi kullanabilir, emekliler en fazla ne kadar ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi kullanabilir hepsini makalemizin sonunda öğrenmiş olacaksınız. Konu ile ilgili tüm detayları aşağıdaki yazımızda sizlere aktarıyor olacağız.

Emekli Kredisi Kullanabilmek İçin Yaş Sınırı Ve Diğer Şartlar

  • Kredi kullanımı yapacak emeklinin herhangi bir icra ve yasal olarak takipte olan bir borcunun bulunmaması gerekmektedir.
  • Emeklilerin kredi kullanabilmesi için yaş sınırının en fazla 75 olması gerekmektedir. 75 yaş üstü emeklilere kredi verilmesi bankalar tarafından çok uygun bulunmamaktadır.
  • Emekli olunmuş ve halihazırda çalışmaya devam ediliyorsa başvuru esnasında resmi olarak bir belge ile kanıtlanması gerekmektedir.
  • Talep edilen kredi, eğer ihtiyaç kredisi ise 36 ay, taşıt kredisi ise 48 aydan fazla olmamalıdır.
  • Kredi kullanımında İpotek vermek durumunda iseniz eşin rızası mutlaka olmalıdır.

emekliler için kredi kampanyaları

En Uygun Emekli Kredisi Veren 3 Banka Ve Emekliler İçin Kredi Kampanyaları Nelerdir?

İster devlet bankası olsun isterse özel bankalar hepsinin emekliye uygun kredi kampanyaları bulunuyor şimdi sıra geldi bu emekliye kredi veren bankalar hangileri listelemeye.

a-) T.C. Ziraat Bankası

Emekli olup, maaşınızı ziraat bankasından alan emekliler, Ziraat bankasının yapmış oluğu Emeklinin Artısı Kredi Paketi kampanyası ile  ev, dükkan yada nakit gereksinimlerini avantajlı olarak ziraat bankasından kredi kullanarak karşılayabilirler. Örnek kredi kullanım tablosu ve şartları aşağıdaki gibidir.Ziraat bankasından emeklilere 10 Maaşın’da üstünde kredi paketi ; https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/kredi-paketleri/emeklinin-artisi-kredi-paketi

Yukarıdaki hesaplamalarda bir yıl olan sigorta kesintisi, tüketici kredisi kullanmak isteyen emekliler için 39,67 TL konut kredisi kullanmak isteyen emekliler için 108,19 TL olarak hesaplanmıştır. Belirtilen kredi paketinden ve uygun faiz avantajından yararlanabilmek için Kredili mevduat hesabı, Otomatik Ödeme Talimatı, Bankkartcombo ,internet bankacılığı, Bireysel Emeklilik Planı, DASK ve Kasko ürünlerinden iki tanesine sahip olunmalıdır.

emeklilere uygun faizli kredi

Konut Kredisinin de ise yukarıda belirtilen ürünlerden en az 3 tanesini kullanan emekli müşteriler yararlanabilecektir. Kampanyadan, emekli maaşını Ziraat bankasından alan müşteriler faydalanabilirler. Başvurular Ziraat Bankası şubelerinden yapılmakta olup aynı gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

b-) Halkbank Emekliye Kredi Fırsatları

Emekliler Halkbank’ın yeni başlatmış olduğu  Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi ile bütçelere uygun şekilde geri ödeme kolaylığından faydalanarak kredi kullanabilirler. Maaşlarını Halkbanktan alan yada halkbankatan almayı taahhüt eden emekli müşteriler bu kampanyadan faydalanabilirler. 100.000 TL ye kadar kredi kullanılabilir ve 60 aya varan vade seçenekleri ile geri ödeme yapılabilir.

Halkbank emekli kredisi kullanım tutarı ve geri ödeme şekli ise, dileyen emekli müşteriler 100 Bin TL’ye kadar 1,49 oran ile tahsis ücretli olarak veya 1,54 oran ile tahsis ücreti olmadan kredi kullanabilirler. Kredi geri ödemelerini Artan yada azalan taksitli olarak, 3 ayda bir geri ödemeli, aylık eşit taksitli şeklinde yada serbest ödemeli olarak yapabilirsiniz. Örnek ödeme tablosu aşağıdaki gibidir. Başvuru

c-) İş Bankası

İş Bankası da emeklilere uygun koşullar ile kredi veren bankalar arasındadır. Kampanya kapsamında emekli maaşlarını iş bankasından alan müşteriler bütün ihtiyaçları ile ilgili 48 aya kadar vadeli uygun faiz oranlı  kredi kullanım imkanına sahipler.

Kişiye özel ödeme imkanları mevcut olup bankada belirlenmektedir. Başvuru yapmak için İşcep, bireysel internet şubesi, Bankamatikler, İşbankası şubeleri ve 0850 724 0724 nolu telefon şubesini kullanabilirsiniz.Bunun yanı sıra başvuru cevabınız 5 dakika içerinde cep telefonunuza kısa mesaj olarak iletilir.

Ayrıca krediniz onaylandığı andan itibaren şubeye gitmeden de İşcep şubesinden kredinizi hesabınıza aktarabilirsiniz. Krediler-Kredim hazır menüsü takip ederek rahatlıkla sözleşmeyi onaylayıp kredinizi kullanabilirsiniz.

Emeklilere Kredi Veren Diğer Bankalar

Hemen hemen tüm bankalar ve özellikle emekli maaşlarını kendi bankalarından alan müşterilere emekli kredisi vermektedir. En uygunemekli kredisi veren bankaları yukarıda sıralamıştık. Aşağıdaki bankalarlada görüşmenizde faydalı olabilir. Çünki bu bankalarda kişi özelinde uygun faiz oranları sunabiliyor.

Vakıfbank emekliler için hazırlamış olduğu kredi paketleri ;

http://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=134&nID=440

Emekliler En Çok Ne kadar Kredi Kullanabilir?

Emekliler maaşlarının 10 ila 15 katı kadar kredi kullanımına sahiptirler. Bu tutarlar bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Fakat tam kullanılabilecek tutarın belirlenmesindeki yöntem şu şekildedir, aylık emekli maaşının en çok yarısının yani %50’sinin aylık taksit miktarı olarak hesaplandığı yöntemdir.

Bu yöntem ile hemen hemen her banka tarafından, kredi kullanacak kişinin  kredi notuna göre hesaplanır.. Mesela kredi kullanacak kişinin aylık geliri 8.000 TL ise en fazla 4.000 TL toplamda aylık kredi ödemesi yapabilir şeklinde hesaplanır.

65 Yaş Aylığı Nedir Kimler Alabilir ?

Yaşlı Bakım Parası Şartları Nelerdir ? Kimler Alabilir ?

Bu İçeriğe Oy Verin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oylanmadı)
Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
SSK Ve Bağkur Emekli Maaşı Karşılığında Kredi İmkanları (5 BANKA)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ikinci el araçlara kredi çıkar mı
İkinci El Araç Kredisi İçin Arabanın Yaşı Kaç Olmalı (BİNEK VE TİCARİ)

Bu makalemizde çok merak edilen ve araştırılan ve...

vefat eden anne babadan kalan borç
Vefat Eden Anne Veya Babanın Borcu, Çocuklara Geçer Mi ?

Günümüz şartlarında artan ihtiyaçlar, tüketim mallarının fiyatlarını her...

x