Emin Evim sistemi ile araba nasıl alınır avantajları ve dezavantajlarını peşinatsız taksitle araba alma sistemi hakkında merak ettiklerinizi açıklayacağız. En çok merak edilen soru olan organizasyon işlemleri ve taksitleri ödemezsem ne olur sorularının yanıtlarını da yazımızda bulabileceksiniz.

Yeni bir araba satın almak isteyen ancak yeterli nakit para birikimine sahip olmamasına rağmen araç kredisi kullanmak istemeyen kişiler için Emin Otomotiv sistemi öne çıkmaktadır. Bu sistemde amaç sisteme dâhil olan kişilerin faiz ödemeden taksitle araba satın almalarını sağlamaktır. Peki, Emin Otomotiv araç alma sistemi nasıl çalışır ?

Sizlere vereceğimiz bilgiler, firmanın genel olarak hangi mantıkta çalıştığını bilgilendirme amaçlıdır. Firmanın güncel çalışma şeklinde farklılıklar olabilir. Genellikle kişiler faiz ödemeden emin evim araba alma sistemine katılmak veya senet ve taksitle araba almak ister. Emin Otomotiv diğer bilinen ismi ile Emin Evim firması da piyasadaki bu açığı kapatmak için kurulmuş bir kuruluştur.

Emin Otomotiv Sistemi Nasıl Çalışır?

Emin Oto araba alma sistemi aşağıdaki şekilde işlemektedir;

 • Kişi sisteme giriş yapar ve kaç paralık bir araç satın alacağını belirler.
 • İkinci adım olarak satın almak istediği aracın parasını kaç aylık taksitle ödeyeceğine karar verir. Eminotomotiv sistemi içerisinde en az 20 ay en fazla 40 aylık taksit seçeneği yapılabilmektedir.
 • Taksit sayısı aynı zamanda gireceğiniz grup içerisinde kaç kişi olacağını belirler. Yani 40 ay taksitle araç satın almak isteyen kişilerin katılacağı grupta 40 kişilik olacaktır.
 • Grup içerisinde bulunan kişilerin ödedikleri toplam para tutarı gruba giren kişinin satın almak istediği aracın toplam parasını oluşturur.
 • Kişilerin ödediği aylık taksit tutarı oluşturulan ortak havuzda toplanır ve toplanan bu tutar ile noter huzurunda yapılan çekilişle belirlenen kişiye araba satın alınır. Yani sistem aslında halk arasında yaygın olarak yapılan altın günü benzeri bir sistemdir ancak bu sistemde her ay altın değil gün sırası kimde ise ona araba satın alınır.
 • Eminotomotiv hesaplama tablosu oluşturulurken kişinin ödediği peşinat düşürülür ve kalan tutar taksit sayısına bölünür. Bu sayede kişinin aylık ödeyeceği taksit tutarı belirlenmiş olur.

Emin Otomotiv Sisteminin Avantajı Nedir ?

Sistemin sunduğu en büyük avantaj hiç şüphesiz faizsiz taksitle araba satın alınmasına olanak sağlanmasıdır. Sisteme giren kişilerden sadece Eminotomotiv organizasyon ücreti adı altında belirli bir ücret tahsil edilmektedir. Çekiliş yapıldığı için erken dönemde de aracınızı satın alma şansınız bulunur. Çekilişte geriye kala kişilerin ise mağdur olmamalarını sağlamak adına aylık yardım ödemesi yapılır ve bu sayede daha ucuza araçlarını satın almaları sağlanmış olur.

emin otomotiv

Kişi birikim yapmaya teşvik edilmiş olur ve kendi birikimi ile araç satın almasının önü açılır. Sabit taksitler ile ödeme takvimi oluşturulduğu için kişi aylık ne kadar tasarruf etmesini en başından bilir ve buna göre ödemelerini şekillendirir. Günümüzde araç satın almak isteyen kişiler çeşitli dolandırıcılık olayları ile karşı karşıya kalabilirken sizin araç satın alma sürecinizi Eminotomotiv yönettiği için bu tip risklerden de korunmuş olursunuz.

Yine Eminotomotiv üzerinden satın alma süreci yürütüldüğü için işlemleriniz çok daha kısa sürede tamamlanmakta ve aracınızı hemen teslim almanız mümkün kılınmaktadır. Yine sistemden çıkmak isteyen kişiler için bir zorunluluk uygulanmamakta ve isteyen kişinin istediği zaman sistemden çıkmasına parası iade edilerek izin verilmektedir. Kişinin o güne kadar ödemiş olduğu tüm taksitler geri ödenir ancak sisteme ilk gördüğünde ödemiş olduğu organizasyon ücreti iade edilmez.

Eminotomotiv Taksitleri Ödenmezse Ne Olur ?

Eminotomotiv sistemine giriş yapan kişilerin taksitlerini her ay ayın biri ile 20’si arasında belirlenen tarihlerde ödemesi gerekir. Bu son ödeme tarihlerinde yapılan gecikmelerde hem kişinin arabasını satın alacağı teslim tarihi geciken ay sayısı kadar ötelenmekte hem de gecikme faizi işletilmektedir.

Bu nedenle kişinin hem aracını belirlenen tarihte teslim alabilmesi hem de gecikme faizi ödememesi için mutlaka ödemelerini düzenli yapmaları gerekir. Kişinin geçici bir ödeme sıkıntısına düşmesi durumunda taksit ödemesini dondurmasına izin verilmektedir. Eminotomotiv taksit dondurma talebinde bulunan kişi dondurma yapacağı ay süresi kadar aracının teslim alma tarihini de ötelemiş olur.

Emin Evim Organizasyon Ücreti Nedir? Ne Kadar Alınıyor?

Emin evim organizasyon ücreti ne kadar diye merak eden okurlarımız için öncelikle bu organizasyon ücreti nedir onu açıklayarak devam etmek istiyorum. Bildiğiniz gibi bankalar faiz alırlar ama emin evim faizsiz araba alma sistemi ile çalıştığı için giderleri için belirlediği bir oranda organizasyon ücreti almaktadır. Bunlar çalışanların maaşları, sigortaları, yemek giderleri, ulaşım giderleri vb. giderleri karşılayabilmek ve hayatını sürdürebilmek için organizasyon ücretini almaktadır.

Peki, organizasyon ücreti ne kadar şöyle söylemeliyim ki bu sizin almak istediğiniz araba veya eve göre değişiklik göstermektedir. Ama sizlerin fikir sahibi olabilmesi için yaklaşık olarak % 6 veya % 7 oranında bir organizasyon ücreti talep ettiklerini söyleyebilirim.

Emin Otomotiv Ve Emin Evim Aynı Şirket mi ?

Emin otomotiv taksitle araba satışı üzerine kurduğu firmasında yakaladığı başarıyı, taksitle ve faizsiz ev almak isteyenler içinde oluşturmuş olduğu Emin Evim markası ile sürdürmek üzere kurmuş olduğu bir kuruluştur.

emin evim nedir

Yine ülkemizde bankaların yüksek olan konut kredisi faizleri altında ezilmek istemeyen kişiler alternatif olarak emin evimi tercih etmektedir. Yine benzer çalışma şekillerine sahip olan Emin Evim sizleri ev sahibi yapmak için çekilişler ve belirli ödeme periyotlarıyla hizmet vermektedir.

Emin Otomotiv Resmi İnternet Sitesi için vereceğimiz bu adresi http://www.eminoto.com.tr/ , Emin Evim Resmi İnternet Adresi İçin ise bu adresi https://www.eminevim.com/ ziyaret ederek daha detaylı ve kapsamlı bilgi elde edebilirsiniz.

Emin Otomotiv Araba Alma Sistemini Uygulayan Diğer Firmalar

Emin evim sektörün ilk firması olduğunu yazımızın başlarında söylemiştik. Fakat tabi gelişen rekabet sektöründe Emin Oto araba alma sistemi gibi çalışan firmalar hızla piyasaya girmeye başlamıştır. Bu yüzden bizlerde hem otomobil sektöründe hemde ev sektöründe aynı hizmeti peşinatsız taksitle araba almanın yolunu açan diğer firmaları yazımıza eklemek istedik.

Bunlardan bir tanesi Finans Evim, firması sektöre yeni girmiş olup hem otomobil satışı hemde ev satışı yapmaktadır. emin otomotiv ile hemen hemen aynı mantıkta çalışmaktadır.

Bir diğeri ise Katılım Evim, firmasıdır yine bu firmayla ilgili bilgilere https://www.katilimevim.com.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz. Sorularınızı bizlere aşağıdaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Emin Otomotiv Araç Alma Tanıtım Filmi 

Emin evim araba alma sistemine katılmış ve araba alanlar arasında bulunan bir çiftin videosunu aşağıda paylaşıyorum. Aslında şöyle bir internette emin evim araba yorumları neler diye baktığımda oldukça memnun kişiler gördüm. Şikayetler de yok değil fakat başarıya baktığınız zaman oldukça fazla büyük bir kitler var, karar sizin.

1 Yorum

 1. Tayfun
  27 Ekim 2019 at 01:44 — Cevapla

  Eminevimden araba alma imkanı var mı

 2. Burhan nacar
  12 Mayıs 2019 at 08:39 — Cevapla

  Sısteme gırıs ucretı kac lıra? 20 kısılık bır kura da 20 kısıysem son aya kadar para odeyıp aracımı almam sızce bır hak kaybı degıl mıdır

 3. İbrahim
  11 Mayıs 2019 at 19:36 — Cevapla

  20 bin peşin ver sem hemen ala bil yor mum aracimi

  • 11 Mayıs 2019 at 23:06 — Cevapla

   Bu durumda peşinatınız yüksek olduğu için daha kısa vadede arabanızı alma şansınız bulunuyor emin oto ile irtibata geçerseniz size daha sağlıklı bilgi vereceklerdir.

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir