En Çok Tercih Edilen Ve İyi Özellikleri Olan 5 Ticari Kredi Kartı

Yayın Tarihi: 06.07.2019
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 06.07.2019
 

Ticari kredi kartları, işletmeler ve operatörler için şirket adına kişisel harcamaları ayırmak ve şirketin gelir akışına göre uyarlanmış çözümler üretmek için temel bankacılık ürünlerinden biri olabilir. Tüm bankaları ticari kredi kartı sayılarını arttırmak için her geçen gün yeni özellikleri olan ticari kredi kartı ürünleri çıkarmaktadır. Tabi seçenek çok olunca en iyi ve özellikleri kullanışlı olan kredi kartını seçmek pekte kolay olmuyor.

Bunun sebebi ise, çünkü bankalar genellikle işletmeye özel tercihli paketler oluşturmayı ve daha fazla özel ürün oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu yüzden bu konumuzda KOBİ’lere yönelik ayrım gözetmeden en iyi özelliklere sahip beş (5) Ticari kredi kartı ve bu kartların sizler için oluşabilecek avantajları ve dezavantajlarından bahsedeceğiz. Bu yazımızı inceledikten sonra çok kolay bir şekilde ihtiyacınız olan ticari kullanım özellikli kredi kartınızı seçebileceksiniz.

Garanti BBVA Bonus Business İş Yeri Kredi Kartı

Garanti BBVA Bankası’nın işletmeye özel faydalar sağlayacak şekilde özelleştirebileceği bu kredi kartı ürünü, tüm şirket giderlerini tek bir ön hesapla toplamanıza olanak tanır. Ülkemizde en çok kullanılan ve çok sayıda KOBİ’ nin tercih ettiği geniş bir üye ağına sahip Bonus Business kredi kartı ile üye iş yerlerini kullanarak harcama yaptığınızda yüksek tutarlarda Bonus kazanabilirsiniz. Bu karta sahip olursanız aynı zamanda kazandığınız puanları farklı harcamalarınızda indirim olarak kullanabileceksiniz.

 • En iyi faydasından bir tanesi normal kredi kartı kullanıcıları benzin, yiyecek içecek ve cep telefonu gibi harcamaları taksitlendirme yapamazken Bonus Business kredi kartı ile bu harcamaları taksitlendirebileceksiniz bu ticari kredi kartı kullanmanın büyük bir avantajı.
 • Bireysel kullanılan kredi kartlarına oranla yarı yarıya daha düşük bir asgari ödeme oranı vardır % 10 gibi bir asgari ödeme tutarı belirlenir. Normal bir kredi kartında bu oran % 25 civarındadır.
 • Şahsi olarak kullandığınız kredi kartlarınızın tüm limitlerini sonuna kadar kullanmış olsanız bile Bonus Business kredi kartı başvurusunda bulunabilir ve temin edebilirsiniz.
 • Kredi kartınızdan yapılan tüm harcamalar ve giderler ekstrenizde şirketiniz adına faturalandırılır ve bunu gider olarak gösterebilirsiniz.
 • Bonus Card üye program işyerlerinden alışverişler yapabilir, garanti uçuş hattı üzerinden ücretsiz alışverişlerde bulunabilirsiniz.
 • Bu karta ait yıllık kart ücret aidat bedeli 140 TL dir. ( Güncel bilgiyi bankanızdan isteyiniz)
 • OGS ödemesi ve Turkcell cep telefonu faturası gibi genel giderler için otomatik ödeme talimatı ek ücret ödemeden verebilirsiniz.

Peki, Bonus Business Kredi Kartı Neden Çok Tercih sebebi;

Garanti Bankası, yüksek kredi ve kredi kartı başvurularını çok kısa sürede değerlendiren ve yanıtlayan bir bankadır. Risk açısından, diğer bankalardan daha esnektir ve özel durumlarda nakit akışlı müşterilerin veya ticari müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için hızlı belgelerle kullanılabilir.

Bu açıdan bakıldığından işverenler ve küçük çaplı işletmelerin hızlı ve yüksek alışveriş limitli bir ticari kredi kartı olarak ön plana çıkıyor.

T.C. Halkbank KOBİKART Ticari Kredi Kartı Ve Detayları

Halka açık Halkbank’ın KOBİ‘ler için geliştirdiği KOBİKART’ın size tanıdığı yüksek harcama limiti ile çek senet gibi değerli evraklara imza atmadan alışveriş yapabilir ve ticari işlemlerde kullanabilirsiniz.KOBIKART’ın faydalarının çoğu için fazladan ödeme yapmanız gerekmez. KOBİKART, mal ve hizmet alımlarını önemli ölçüde basitleştirir ve takip fırsatları sunar. Bu kartı kullanarak;
 • İşletmenize çıkarılan borcu esnek bir şekilde taksitlere bölebilir ve dilediğiniz vadelerde ödeyebilirsiniz.
 • Vade sonunda otomatik kredi imkanı sunar.
 • Banka satın aldığınız mal ve hizmetler için bir nevi size kefil olacaktır.
 • Verimli nakit yönetimi uygulamaları, nakit akışını izlemenize ve üretkenliği artırmanıza yardımcı olabilir.

bonus esnaf kredi kartı başvurusu

KOBİKART Halkbank tarafından esnaflar, yeni işyeri sahipleri büyük ve küçük işletmelerin günlük harcamalarında kullanabilecekleri en iyi kredi kartlarından bir tanesidir. Eğer maddi olarak çok fazla sıkıntı yaşamıyor ve kolay bir şekilde ticari işlemlerinizi ödeyebiliyorsanız, durumu bu halde olan iş yerleri için kullanılabilecek en iyi ticari kredi kartı Halkbank KOBİKART diyebiliriz.

AKBANK Axess Business Ve Axess KOBİ Kredisi Hazır Ticari Kredi Kartı

Özel bir banka olan AKBANK tarafından ticari amaçla kullanılabilecek iki farklı ürün vardır. Bunlardan bir tanesi Axess Business diğeri ise Axess Kobi’ dir.

Axess KOBİ ile Akbank ATM, Akbank Doğrudan İnternet, Akbank Telefon Şubesi ve Akbank Şubesinde ihtiyaç duyduğunuzda ticari bölünmüş kredi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, şirketinize oluşabilecek maliyetlerinizi aynı kart üzerinden ticari kredi kartı yani şirket kredi kartı özelliğini de kullanabilirsiniz. İncele

Axess Business, iki sınırlamayı barındırabilen güçlü bir ticari kredi kartıdır. Gözat

Axess Business’ın kurumsal kredi limiti ile yakıt ihtiyaçlarınızı, seyahatinizi, konaklama yerinizi, ofis ihtiyaçlarınızı, toplu alımlarınızı ve diğer tüm şirket gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz. Akbank ATM’nin depozito hesabına aynı kartı kullanarak erişebilirsiniz. Ayrıca para çekme, beyanda bulunma ve bakiye talep etme gibi bankacılık işlemlerini de yapabilirsiniz.

İş Bankası Ticari Kredi Karı Seçenekleri

İş bankası adında anlaşılacağı üzere iş yeri sahipleri esnaflar KOBİ’ler ve büyük çaplı işletmelere kurulduğu günden beri gerek ticari krediler ve ticari kredi kartı seçeneklerini oldukça kapsamlı şekilde sunmaktadır. Bankanın birden fazla ticari kredi kartı ve yelpazesi bulunmaktadır bu kart seçeneklerine detaylı olarak BURADAN ulaşabilirsiniz.

Maximum Şirket Kredi Kartı, Maximiles Business Kart, Maximum TEMA Şirket Kredi Kartı ve benzeri bir çok ticari kart seçeneği bulunmaktadır. Her birinin ayrı özellikleri vardır kısaca en popüler olanından bahsederek bu bölümü geçeceğiz.

 • Ürün ve hizmetlerin satın alınması dahil olmak üzere tüm şubelerde Visa ve Mastercard logolu tüm şubelerde, yurtiçi ve yurtdışında, iş seyahatleri, konaklama ve akaryakıt alımları gibi tüm kredi kartlarını kullanabilirsiniz. Taksitler 18 aya kadar mevcuttur ve bu satın alımlarla MaxiPuan kazanabilirsiniz.
 • Belirli bir sektörde veya üye satıcıda kullandığınız her kart için farklı bir limit belirleyebilir ve kartın özellikleri ile ayrıcalıkları birbirinden ayırabilirsiniz.
 • Nakit çekme, dünya çapında Visa veya MasterCard logolu ATM’lerden nakit çekme hakkı ile çekilebilir.
 • En az% 20 oranında ödeme yaparsanız, kalan beyanı üç aya kadar erteleyebilirsiniz.
 • Her nakit alımınızı üç aya kadar erteleyebilirsiniz. Başka bir deyişle, nakit ödemeleri üç aya kadar erteleyebilirsiniz. Taksiti, hesap açılış tarihine kadar taksit veya vadeye göre ödeyebilirsiniz.

Ticari İşletmeler İçin Kredi Kartı Almak İçin Başvuru Şartları Nelerdir Ve Nasıl Alınır başlıklı makalemizi inceleyerek gerekli evrakları öğrenebilir ve başvuru için geniş çapta bilgiye erişebilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
En Çok Tercih Edilen Ve İyi Özellikleri Olan 5 Ticari Kredi Kartı
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
işyeri kredi kartı
Ticari Kredi Kartı Başvuru Şartları (GENEL TÜM KARTLAR)

Kredi kartı kullanımının çok yüksek olduğunu hepimiz biliyoruz....

mobil bankacılık ile hesap açma
Şubeye Gitmeden Oturduğunuz Yerden Hesap Açma

Herhangi bir banka hesabı açmak için epey zamandır...

x