En Düşük Konut Kredisi Bulma Yöntemleri

En Düşük Konut Kredisi Bulma Yöntemleri
24 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 279 kez okundu.

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olma yolunu seçen kişilerin kredi kullanma sürecinde ana amaçları en uygun konut kredisi veren bankaları belirleyerek bu bankalar üzerinden konut kredisi kullanım sürecini tamamlamaktır.

Özellikle de 120 ay vadeli konut kredisi gibi uzun vadeli konut kredisi paketlerini kullanmak isteyen kişilerin tüm bankaların konut kredisi tekliflerini değerlendirerek en uygun kredi veren bankalar üzerinden kredi sürecini yönetmeleri çok önemlidir. Peki, en düşük konut kredisi bulma yöntemleri nelerdir? Belli başlı yöntemleri zaten biliyorsunuz bilmeyenler için alt başlıklar halinde ele aldık.

Konut Kredisi Faizi Karşılaştırma Siteleri

İnternet günümüzde farklı kullanım amaçlarına hitap etmeye devam ederken bu alanda en çok yararlanılan konuların başında ise banka kredi kampanyaları yer almaktadır.Bu alanda hizmet veren çok sayıda internet sitesi bulunmakla beraber konut kredisi karşılaştırma siteleri de farklı bankalar tarafından verilen konut kredisi tekliflerinin tümünün tek bir sayfada görüntülenmesini sağladığı için büyük avantaj sağlamaktadır.

Bu nedenle “konut kredisi kullanmak istiyorum” diyorsanız mutlaka öncesinde konut kredisi karşılaştırma işlemi yaparak en uygun konut kredisi veren bankayı belirlemeniz gerekir. Eğer internet üzerinden araştırma yapacaksanız hangikredi.com web sitesi uygun bir seçim olacaktır. Hem faiz oranına göre kredi hesaplama seçeneği hemde ödeyebileceğiniz aylık tutara göre kredi hesaplama seçenekleri bulunmaktadır.

Uygun Konut Kredisi İçin Banka Şubelerini Ziyaret Ederek Özel Teklif Alın

Bankalar için özellikle de 100 bin lira ve üstünde olan konut kredileri yüksek limitli krediler olarak kabul edilmekte olup bu tip kredilere özel teklif verilmektedir. Bu nedenle yüksek limitli kredi kullanmak isteyen kişilerin öncelikle düşük kredi faiz oranları sunan bankaları belirlemeleri, ardından da bu bankaların şubelerini ziyaret ederek konut kredisi teklif alma başvurusunda bulunmaları gerekir.

en uygun faiz oranından kredi çekme

İnternetten “konut kredisi teklif al” araması yapmak yerine şubeleri şahsen ziyaret etmeniz size daha büyük bir avantaj sağlayacaktır. Çünkü her banka şubesinin aylık doldurmak zorunda olduğu bir kredi kotası bulunmakta olup bankalar bu kota zorunluluğu nedeni ile müşterilerine her zaman daha uygun konut kredisi faiz oranları teklifi vermektedir. Bu nedenle internetten konut kredisi başvurusu yerine şubeden başvuru yapılması tercih edilmelidir. Kullanılacak olan kredi limiti yükseldikçe alacağınız teklif için koşullar daha da iyileşecektir.

Kredi Notuna Göre Mortgage Kredisi Veren Bankalar Önceliğiniz Olsun

Bankalar için güvenilir kişilere kredi kullandırmak çok önemlidir. Bu nedenle artık bazı bankalar kredi notuna göre kredi faiz oranları belirleyerek farklı seçenekler sunmaktadır. Yüksek kredi notu ortalaması olan kişilere daha düşük konut kredisi faiz oranları ile kredi kullanma kolaylığı sunulurken en uygun konut kredisi seçeneğini arayan kişilerin yüksek kredi notu ortalamasına sahip olması durumunda bu bankaları değerlendirmeleri önerilir.

Ancak bunun için konut kredisi başvurusu işleminde bulunmadan önce kredi notu sorgulaması yapılması ve kredi notu 1500 puan ve üzerinde ise bu yönteme başvuruda bulunulması gerekir. Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin bu fırsattan yararlanmalı mümkün olmayacaktır. Kredi notu 1700 puan ve üzerinde olan kişilerin ise bu konudaki avantajları çok daha büyüktür.

Dönemsel Konut Kredisi Kampanyaları Takip Edin

Konut kredisi kullanmak istiyorsanız bankaların düzenlediği dönemsel konut kredisi kampanyalarını takip etmeniz çok önemlidir. Bankalar dönemsel olarak düzenledikleri bu kampanyalarda dosya masrafsız konut kredisi kullanımına izin verirken aynı zamanda konut kredisi faiz oranları içinde indirime gidebilmektedir.

Yine bankalar arasında yoğun rekabet yaşandığı için bazı bankalar konut kredisi kullandırım oranları düştüğü zaman farklı kampanyalara yönelebilmektedir. Markalı konut projeleri ve sıfır konut alımlarında bankalar ile ortak kampanyalar düzenleyen projeleri tercih etmeniz de en uygun konut kredisi paketini belirlemenizi sağlayacaktır. Özellikle de faizsiz konut kredisi imkanı sunan projeler ilk tercihiniz olmalıdır.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
evin tamamına kredi çıkaran bankalar
Evin Fiyatının Tamamına Kredi Kullanılır (Çıkar) Mı ?

Bankalardan konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin en çok...

kredi çekerken yapılan sigorta ne işe yarar
Konut Kredilerinde Hayat Sigortası Zorunlu Mu?

Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerden bankalar bu kredi...

x