finanskredirehberi.com

Engelliler İçin Kredi İmkanları Ve Kredi Kampanyaları ( GÜNCEL)

Tarih: 08.08.2018
Güncel: 08.11.2019
engelli kredileri

Engelli kredisi Türkiye’de faaliyet gösteren tüm özel, kamu ve katılım bankaları tarafından engelli olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için verilmektedir. Engelliler için verilen krediler de engelli olan kişinin gelirine, kredi notuna göre başvuru değerlendirmeleri yapılmaktadır. Engelli kredisi hesaplama araçları, bankaların resmî web sitelerinde bulunmakta olup kredi tutarı ve vade seçeneği girilerek kolaylıkla hesaplama yapma imkânı sunulmaktadır. Engelli kredisi alınabilmesi için başvuruda bulunacak olan bireylerde belli kriterler aranmaktadır. Bu kriterler;

 • Başvuruda bulunacak olan engelli bireyin bir geliri olmalıdır.
 • Sigortasının en az 6 ay yapmış olması gerekmektedir.
 • Banka kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.
 • Maaşında herhangi bir haciz veya icra olmaması gerekmektedir.
 • Engel durumu fiziki olmalıdır.

PTT Tarafından Verilen Engelli Kredisi

PTT tarafından engellilere kredi müjdesi verilmiş olup %40 ve üzeri engelli vatandaşlar için kredi seçeneği sunulmaktadır. Engelli maaşı alan kişilerin maaşları bankalardan çekilen kredilerin taksitlerini ödemeye yeterli olmadığı için, engelli maaşı alan kişiler bankalardan kredi çekmek de zorlanmaktadırlar. Bu durum göz önünde bulundurularak PTT tarafından sunulan engelli kredisi, engelli maaşı bir diğer ismiyle 2022 aylığı alan kişilere verilmektedir. PTT engelli kredisi Gerekli şartlar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • 18 yaşını tamamlamış ve %40 üzerinde engelli olmak,
 • Başvuran kişinin engel durumunu bir rapor ile beyan etmesi,
 • Başvuran kişiye Kanuni olarak bakmakla yükümlü bir kişinin olmaması,
 • Nafaka gibi mahkeme kararıyla alınan bir gelirin bulunmaması,
 • Başvuran kişinin yaşadığı haneye giren toplam gelirin, muhtaçlık gez sınırının altında olması gerekmektedir.

Şu an için kısıtlı bir şekilde sunulan bu Kredi seçeneği için başvurular PTT üzerinden yapılmaktadır. Engelli maaşı üç ayda bir alındığı için ödemelerde, üç ayda bir olacak şekilde maaş üzerinden tahsil edilmektedir.

Engelli Vatandaşlar İçin Ziraat Bankası Engelli Kredisi

Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası, engelli vatandaşlar için hazırladığı engelsiz destek paketi ile uygun faizli ve masrafsız kredi seçenekleri sunmaktadır. Ziraat Bankası engelli kredisi 60 aya varan vade seçenekleriyle ve oldukça uygun faiz oranlarıyla engelli vatandaşların tüm ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilmeleri için verilmektedir.

Bunun yanı sıra engelli vatandaşlar için bankacılık işlemlerinde özel indirimlerde sunulmaktadır. Engelsiz Destek Paketi için ayrıntılı paket bilgisi, yararlanma koşulları ve başvuru için size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz.

engelliler için kredi kampanyaları

Kamu Bankası Olan Halkbank’dan Engelli Kredisi

Halkbank Türkiye’de faaliyet gösteren kamu bankalarından biri olarak müşterilerine oldukça uygun faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri ile kredi sunmaktadır. Engelli vatandaşlar için banka şubesi, ATM, Pos vb. birçok alanda projeler geliştirerek, bankacılık işlemlerini daha rahat yapmaları için çalışmalar yapmaktadır. Bunun yanı sıra Halkbank engelli kredisi, ihtiyaç kredisi olarak sunulmakta ve gereğini belgeleyen tüm engelliler için kolaylıklar sağlanmaktadır.

Engelli maaşı alan bir kişi de kredi başvurusu yapabilmek de bakar alınan maaş kredi taksit tutarlarını karşılayabilecek kadar fazla olmadığı için çekilebilen tutarda o derece az olabilmektedir. Çalışan engelli bir birey için kredi kullanmak çok daha kolay olacaktır. Halkbank tarafından sunulan ihtiyaç kredileri, maksimum 48 ay vade ve %1,73’ten başlayan faiz oranları ile sunulmaktadır.

Vakıfbank Engelli Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Vakıfbank engelli kredisi, ihtiyaç kredisi adı altında gelirini belgeleyen engelli vatandaşlar için verilmektedir. 48 aya varan vade seçenekleri ve değişken taksitlerle geri ödeme fırsatları sunulmaktadır. Vakıfbank engelli kredisi için yapılan başvurularda gerekli evraklar;

 • Nüfus cüzdanı aslı veya fotokopisi
 • Engellilik durumunu gösteren belge
 • Geliri kanıtlar belge
 • Kredinin miktarı veya çeşidine göre istenecek ek belge veya teminatlar

Vakıfbank ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunacak olan engelli kişilerin kredi notu ve gelir durumu esas alınarak başvurular değerlendirilmektedir. Engellilere sunulan ayrı bir kredi olmamakla birlikte engelli vatandaşlar Vakıfbank tarafından sunulan tüm kredi seçeneklerine başvuruda bulunabilirler. Başvurular online olarak internet üzerinden veya şubelere gidilerek yapılabilmektedir.

Denizbank Engelsiz Bankacılık Hizmeti Nedir?

Denizbank engelsiz bankacılık hizmetleri için proje ve çalışmalar yapmakta olan bir banka olarak, genel hizmet, şube, pos, ATM, görsel ve web çalışmalarında engeli vatandaşlar için erişimi kolaylaştırmaktadır. Denizbank engelli kredisi olarak farklı bir kredi seçeneği bulunmamaktadır. Engelli vatandaşlar Denizbank’ın sunduğu tüm kredi seçenekleri için başvuruda bulunabilirler. Engelli konut kredisi hesaplama ve ihtiyaç kredisi hesaplama işlemlerini Denizbank kredi hesaplama araçlarını kullanarak yapabilirsiniz. Denizbank ihtiyaç kredisi 48 aya varan vade ve %1,65’ten başlayan faiz oranı seçenekleriyle sunulmaktadır.

İlgili İçerek : Aday Memur Kredi Çekebilir Mi?

Denizbank ihtiyaç kredisi için başvurular online olarak resmî web sitesi üzerinden veya SMS yoluyla kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra nüfus cüzdanınızla birlikte size en yakın Denizbank şubesine giderek başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Akbank’da Engelli Vatandaşlar İçin Kredi Var Mı?

Akbank engelsiz bankacılık konusunda dikkatli ve özenli bir banka olarak, tüm kredi seçeneklerinde engelli vatandaşlara yardımcı olmaktadır. Akbank engelli kredisi olarak ayrı bir kredi seçeneği bulunmamakta olup Akbank’ın sunduğu kredi seçenekleri için engelli vatandaşlar başvuruda bulunabilmektedirler. Akbank’ın resmî web sitesinde yer alan hesaplama araçlarını kullanarak, kolayca kredi hesaplamalarınızı yapabilirsiniz.

Her türlü ihtiyacınız için Akbank tarafından sunulan kredi seçeneklerine ulaşmak oldukça kolaydır. İhtiyaç kredileri maksimum 48 ay vade seçenekleri ile sunulmakta olup uygun faiz oranları sağlamaktadır. %1,97’den başlayan faiz oranları ile sunulan ihtiyaç kredileri için başvurularınızı online olarak Akbank resmî web sitesi üzerinden veya size en yakın Akbank şubesinden yapabilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Engelliler İçin Kredi İmkanları Ve Kredi Kampanyaları ( GÜNCEL)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ininal kart kapatma
İninal Kart Nedir? Para Yükleme ve Çekme Nasıl Yapılır?

İninal kart almak, internet alışverişlerinde güvenli ödeme gerçekleştirmek...

kredi çekerken eşlerin durumu
Eşimin Kredi Notu Kredi Çekmemi Engeller Mi?

Eşinizin veya hanehalkının kredi notunun kredi talebinizi etkileyip...

x