Ev almak istiyorum ama param yok, peşinatsız ev alınır mı, ne yapmalıyım diyenlerdenseniz peşinatsız olarak ev nasıl alınır bu makalemiz size yol gösterecektir.Ülkemiz şartlarında bir ev sahibi olmak oldukça önemli çünkü hayat şartlarının zorluğu ve kiraların yüksek olması kişileri ev almak yönünde daha da çok zorlamaya başlamıştır. Güncel ekonomik durumun her geçen gün zorlaşması ve ev fiyatlarının ve konut kredisi faiz oranlarının sürekli olarak değişkenlik sergilemesi ev almak istiyorum ama param yok diyen kişileri daha çok düşündürür olmuştur.

Bu makalemizde ki amacımız ev almak istiyorum birikimim yok diyen okuyucularımıza değerlendirebilecekleri tüm seçenekleri araştırarak değerli bir yazı hazırlamaktır.Şunu hemen belirtelim şartlar ne kadar ağır olursa olsun ev almak istiyorum diyen bir kişi kafasına koydu ise bunu mutlaka başaracaktır. Dilerseniz daha fazla uzatmadan tüm seçenekleri ve yolları ele alalım.

Birikmiş Param Çok Az Nasıl Ev Alabilirim Diyenlere Önemli Notlar

Öncelikle bir ev sahibi olmanız için azda olsa birikmiş bir para olması elbette yararlı olacaktır. Fakat hiç param yok ev alamam diye düşünmeyin çünkü bu makalemizi okuduktan sonra fikirleriniz değişecektir. Öncelikle paramız az olduğu için kendi bütçemize ve ödeme gücümüze göre daire ve konutlara bakacağız bu birinci altın kural.

Şunu unutmayın ki kimse ülke şartlarında 350.000 TL veya 400.000 TL değerindeki bir evi cebinden nakit çıkararak almıyor. Herkes alternatifleri değerlendirerek kendine en uygun seçeneği belirleyerek alıyor. Muhtemelen bu yazıyı okuyorsunuz ve kiracısınız, kiracıların tek düşüncesi kira ödemek yerine biraz daha fazla ödeyerek neden kendi evimin sahibi olmayayım şeklinde oluyor. Elbette durum böyle fakat param yok nasıl ev alabilirim? Sorusu da hemen peşinden geliyor, o zaman finanskredirehberi.com olarak devreye giriyor ve size alternatif ev alma yöntemlerine başlıyoruz.

Evin Fiyatının Tamamına Konut Kredisi Kullanarak Ev Almak

Aslında bu seçenek çok ilginizi çekmeyebilir çünkü bu şekilde oldukça fazla faiz ödeyeceksiniz fakat en zor seçenekten kolaya doğru ilerleyeceğiz. Bazı bankalar konutların tamamına kredi kullandırabiliyor. Bunu güncel olarak araştırmanızı öneririz çünkü tarihten tarihe kampanyalar ve seçenekler güncelleniyor.

İlgili Makale : Evin Tamamına Kredi Çıkar Mı?

Zaten konut kredisi ile ev almak herkesin bildiği bir seçenek ama evin tamamına kredi veren bankalar olduğunu pekte herkesin bildiği söylenemez bu yüzden ev almak istiyorsanız ben biraz fazla faiz öderim fakat evim olsun istiyorsanız bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Eğer konut kredisi ile ev almayı düşünüyorsanız artan faizli konut kredisi evi ilk aldığınız zamanlarda az kredi ödemesi ve daha sonra her yıl artan bir ödeme planı ile sunulan bir seçenektir. Bu önemli bilgiyide bir çok konut kredisi kullanacak kişi bilmemektedir. Bu konuyla ilgili detaylı yazımıza Artan Faizli Konut Kredisi  bu linkten ulaşabilirsiniz.

Devlet Destekli TOKİ Konutlarına Başvuru Yaparak Daire Alma Yöntemi

Hiç paranız olmadan ev nasıl alınabilir sorusuna verilebilecek diğer bir cevap is TOKİ konutları olacaktır. TOKİ konutları Devlet kontrolünde dar gelirliler için çeşitli büyüklüklerde bazen şehir merkezlerine bazen daha kırsal alanlara yapılan toplu konutlardır.

TOKİ konutları çekiliş usulu ile verilmektedir. Bölgenizde bir TOKİ konut projesi var ise bu projeye başvuru için belirli tarihler belirlenir bu tarihler arasında ev almak istiyorum diyen kişiler belirlenen cüzzi tutardaki başvuru ücretini yatırarak başvurusunu yapar daha sonra ise çekiliş yapılarak ev almaya hak kazanan kişiler belirlenir ve evleri teslim edilir. Sistemi basit şekilde anlatmak gerekirse bu şekilde işler. Geri ödemeleri ise faizsiz ve oldukça düşük tutarlarda uzun vadelidir.

TOKİ başvurularını takip etmek için https://www.toki.gov.tr/illere-gore-projeler sayfasını ziyaret ederek bölgenizi ve şehrinizi girerek sorgulama yapabilirsiniz.

Tabiki TOKİ konularına başvurmayı düşünüyorsanız bazı özel şartları var ailenizin belirli bir gelirin altında muhtaçlığı olması gerekmektedir. Ayrıca aile bireyleri üzerine taşınmaz bir gayrimenkul bulunmaması gerekmektedir. Bunlar en önemli olanları diğer hususları yine TOKİ resmi sayfasında bulabilirsiniz.

Faizsiz Ve Peşinatsız Konut (EV) Finansmanı Veren Özel Kuruluşlar İyi Bir Tercih Olabilir

Öncülüğünü EMİN EVİM markası altında bir firmanın taşıdığı ve faizsiz ve peşinatsız ev sloganı ile binlerce aileyi ev sahibi yapan özel bir kuruluş ve daha sonrasında farklı isimlerle yeni çıkan firmalar peşinatsız ev almak istiyorum diyen kişilere bir umut olmuştur.

Çok kısa bir şekilde özet geçerek sistemin işleyişinden bahsedeceğim çünkü emin evim ev ve araç alma şartlarını bu yazımızdaki Eminevimden Araba Nasıl Alınır? makalemizde detaylı olarak anlatmıştık.

Finansevim, Birevim, Eminevim, Fuzulev aslında bu firmaların hepsinin çalışma mantığı birbirine yakındır. Bir yardımlaşma fonu olarak düşünebilirsiniz. Örnek vermek gerekir ise 200.000 TL değerinde ev almak isteyen 50 kişi bir grupta birleştiriliyor ve aylık taksitler belirleniyor. Faizsiz ve peşinatsız şekilde her ay çekiliş ile gruptan he ay bir kişi ev sahibi oluyor.

Ayrıca firmaların sistemlerinde taksit erteleme, taksit dondurma veya gruptan veya sistem çıkma şansıda bulunuyor. Ayrılırken ödediğiniz tüm parayı geri alabiliyorsunuz. Tabi her firmanın bir işletme maliyeti var ve bu işletme maliyeti ayrılan kişilerden kesilmektedir.

  • EMİNEVİM Hiç şüphesiz bir ev satın almak isteyenler için başka bir çözüm olduğuna şüphe yok. Emin Evim bu alanda uzun süredir aktif. Emin Evim aslen bir otomobil sahibiydi, ancak aynı sistemi ev satışlarına entegre ederek birçok ev sahibi inşa etti. Ek olarak, en son kampanyalar vade süresini 200 aya kadar uzatarak özellikle düşük gelirli aileler için daha uygun fiyatlı konutlar sağladı. İnşaat alanında çeşitli projeler var.
  • FİNANSEVİM Türkiye’de ilk defa uygulanan, ödeme planı yapmadan istediğinizi ödeyebileceğiniz faizsiz bir modelde ev sahibi olmak için finansevim iyi bir seçenek gibi gözüküyor. 12 aydan 360 aya kadar olan taksitlerle, sıfırdan bir ev satın alma imkanı sunan ve kira desteği için daha fazla ödeme yapmanız gerekmez. Firmanın internet sayfası https://www.finansevim.com.tr/ buradan iletişime geçebilirsiniz.

ev almanın yolları

  • BİREVİM Birevim yeni bir firma olmasına rağmen çok kısa sürede sektörde yerini bulmuştur. Konut ve ev sahibi olmak isteyenlere faizsiz ve peşinatsız farklı seçenekleri ve avantajları bulunmaktadır. Sistem hakkında detaylı bigiye resmi internet sayfası olan http://www.birevim.com/ adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • FUZULEV Sistem olarak birbirine benzeyen bu şirketlerden bir diğeridir. Konut ve Daire sahibi olmak isteyenlere finansman sağlamaktadır. Sektörde yeni bir firmadır. Fuzulev sisteminde faiz işletilmemekte ve yardımlaşma amacı şeklinde ilerlemektedir. Kişiler yardımlaşma sistemi sayesinde konut sahibi olmaktadırlar. Yine firmanın https://www.fuzulev.com/ resmi internet sayfasında tüm detaylar mevcuttur.
Kiracı Olanlar İçin Faizli Veya Faizsiz Ev Almak Mantıklı Mı ?

Bu durumu açıklamaya şu şekilde başlayalım, her ne kadar param yok deseniz de en az 900 TL veya 1.000 TL aralığında bir kira ücreti ödüyorsunuz.Ev sahibi olmak istiyorum param yok şeklindeki düşüncenizi bu yüzden değiştirmelisiniz. Bu ödemiş olduğunuz kirayı bir miktar arttırarak kendi evinizin sahibi olmak oldukça mantıklı çünkü kirayı kaç yıl öderseniz ödeyin sonuçta evden çıktığınızda paranız buhar olup gitmiş olacak.

İlgili Konu : Konut Kredisi Çekmek İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bu yüzden gereksiz masraflarınızı kısarak bu bütçeyi sağlayabilir ve kendinize uygun bir ev alabilirsiniz. Yukarıda anlattığımız sistemlerden birini kullanmak da sizin için uygun ve yol gösterici olacaktır.Hedefiniz bir ev sahibi olmak ise öncelikle nakit akışınızı ve giderlerinizi belirlemeli ve buna uygun hareket etmelisiniz. Kısaca kira ödemek yerine faizle veya faizsiz ev almak çok daha mantıklıdır. Başka bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir