finanskredirehberi.com

Ev Onarımı Ve Tadilat Kredisi Veren Bankalar ( GÜNCEL)

Tarih: 18.09.2018
Güncel: 04.11.2019
tadilat ve tamirat kredisi

Tadilat kredisi almak için bankaların konut tadilat kredisi, konut yenileme kredisi ya da konut geliştirme kredisi başlıklarında sunduğu kredi türlerine başvuruda bulunulmalıdır. Konut tadilat kredisi, ev ya da satın alınan meskende yapılacak onarım, bakım ya da yenileme işlemeleri için bankaların müşterilerine sunduğu kredili ürün olmaktadır.

Ev tadilat kredilerinin kullanım amacı; mesken ya da bahçelerde yapılacak tadilatlar ya da dekorasyon ihtiyaçlarının masraflarını karşılamaktır. Her banka, tadilat kredisi alanında farklı avantajlarla müşterilerine hizmet sunar. Tadilat kredisi için bankalara başvuru yapıldıktan sonra kredi sürecinde ev ya da bahçe için planlanan tüm değişikliklere yönelik mimarlar ile görüşmeler yapılmaktadır. Mimarların da ön gördüğü değişiklikler bütçelendirilir ve bu bağlamda kredi tutarı belirlenir. Kredi kullanım süreci bu şekilde işlemektedir.

Bu yazımızda ev tadilat kredisi veren bankalar ve kampanyalarına yer vermek istedik. Aşağıda aradığınız en iyi ev yenileme ve onarım kredisi fırsatlarını bulabilirsiniz.

Ev İçin Tadilat Kredisi Veren Bankalar

Ev düzenlemesi, ev bakım – onarım işlemleri, mutfak yenileme, banyo bakımı, dış cephe yenileme, çatı onarımı ya da mantolama gibi işlemler için bankalar, kişilerin ekonomik olarak zorlanmadan tadilat işlemlerini yapabilmeleri için fırsatlar sunmaktadır. Ev, işyeri ve konut yenileme kredisi veren bankalar 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da;

 • Ziraat Bankası,
 • Akbank,
 • Türkiye Finans Bankası,
 • Türkiye Ekonomi Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Garanti Bankası,
 • Odeabank, olmaktadır.

Ziraat Bankası Ev Onarım Kredisi Başvuru Koşulları

Ziraat Bankası ev onarım kredisi olarak inşaat bitirme kredisi başlığında kredili ürün sunmaktadır. Satın alınan yeni konutların kalan inşaatı için 10 yıl vadeye kadar ödeme seçenekleri sunulur. Faiz ödemeleri ise sadece ilk yıl yapılmaktadır.

Yeni yapılan ve satın alınan konutun asgari % 70 oranında inşaat sınırının olması şartı aranmaktadır. Başvurulan tadilat kredisinde, yapılan vade kadar konut, deprem ve de hayat sigortası da yapılır. Belirtilen üç sigorta yapılmadan kredi kullanılamamaktadır. Ziraat bankasından inşaat tamamlama ve ev yenileme kredisi için buradan bilgi alabilirsiniz.

ev yenileme için kredi

Akbank Ev Tamirat Kredi Başvurusu Şartları

Akbank’tan ev ya da işyeri için tadilat kredisi kullanılmak istendiğinde birtakım koşulların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Bunlar;

 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • Aylık gelir belgesine sahip olmak,
 • Çekilmek istenen kredi tutarı için belirlen aylık kredi taksitinin, hane bireylerinin kazancının % 50’sinden düşük olması, şeklindedir.

Bu şartları taşıyan kişiler Akbank tadilat kredisi için başvuruda bulunabilirler. Kredi başvurusunda gerekli olan belgeler ise;

 • Kimlik fotokopisi,
 • Bazı durumlar için ikametgah belgesi,
 • Yapılacak tadilat işlemlerine dair fatura ya da tadilat için yapılan alışverişleri kanıtlayan belgeler,
 • Bankanın ipotek istediği kredi tutarları için konut ya da iş yerinin tapusu, şeklindedir.

Daha detaylı bilgi için Tıklayınız.

Eskiyen Evinizi Şeker Finans Kredisi İle Yenileyin

Ev içi yenilemeleri, ev onarımları ya da yeni alınan evin iç dekorasyonunun kişisel zevklere yönelik yapılması istendiğinde tadilat kredisi başlığı altında kredi kullanılabilecek noktalardan biri de Şeker Finans olmaktadır. Şeker Finans tadilat kredileri için 120 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Banka, kullanılmak istenen kredi tutarına göre faiz oranlarını belirler. Kullanılmak istenen tadilat kredilesi için alt limit 10 bin TL ve üst limit de 500 bin TL olarak belirlenmiştir.

Kredi taksitinin ödeme periyodu olarak ayda bir ödeme şekli sunulmaktadır. Yapılacak ya da yapılan tadilatın tutarını belirlemek için banka bir ekspertiz gönderir. Kullanılan krediden 700 TL tutarında ekspertiz ücreti alınır. Kredi kullanımı için bankanın taşınmaz bir malın ipotek ettirilmesi istenir. Bunun için de 150 TL’lik taşınmaz rehin ücreti alınmaktadır. Tadilat kredisi için hayat sigortası zorunlu tutulmamaktadır.

10 Yıl Vadeli Odeabank Tadilat Ve Tamirat Kredisi 

Odeabank tadilat kredisi; ev ya da iş yerleri için enerji yalıtımı, güneş enerjisi sistemi, çatı bakım ve onarımı, parke tadilatları vb amaçlar için sunulmaktadır. Kullanılan tadilat kredisi tutarına göre 10 yıla kadar vade seçeneği sunulmaktadır. Banka, tadilat kredisi için herhangi bir üst limit belirlememiştir. Kredi için Odebank’a başvurular yalnızca bankanın şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Kredi kullanım sürecinin hızlandırılması istendiğinde, bankanın talep ettiği belgeler hazırlanarak gidilmelidir. Odebank şubelerinden tadilat kredisi için istenen belgeler ise şu şekilde olmaktadır.

ev bakımı için ihtiyaç kredisi

 • Kredi başvuru sahibinin kimlik fotokopisi,
 • Gelir belgesi,
 • Tadilat hizmetinin alınacağı kişi ya da kuruluşun verecek olduğu fiyat teklif belgesi,
 • Şayet tadilat hizmeti alınmışsa ve hizmet bedeli için kredi kullanılmak isteniyorsa; hizmet alınan kişi ya da kuruluşun vermiş olduğu hizmet bedelinin faturasıdır.
Capital Bank 60 Ay Vade İle Tadilat Kredisi Başvuru Ve Hesaplama

Tadilat ve onarım işlemlerinde çok fazla tercih edilmeyen ama iyi oranlara ve imkanlarla onarım kredisi veren Capital Bank diğer bankalardan kredi ve bütçe alamayan tüketiciler için iyi bir tercih olabilir. Capital Bank tamirat kredisine başvurarak evinizi yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Capital Bank tadilat kredisini 60 ay vadeli şekilde başvuraya açmış durumdadır. Faiz oranları ile ilgili web sitesinde ” Aylık %0,62’den başlayan YP ve %1.24’den başlayan TL faiz oranları” belirtilmektedir.

Capital Bankı hızlı sonuç almak isteyenler tercih edebilir çünkü başvuru ve onay süreci çok hızlı ilerlemektedir. Ayrıca Capital Bank müşterisi olmanıza gerek yok son güncel maaş yazınızı alarak ve kimlik belgenizle şubelere giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Capital Bank tadilat kredisi başvuru ve hesaplama için Bu Link‘den detaylı ve kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Ev Onarımı Ve Tadilat Kredisi Veren Bankalar ( GÜNCEL)
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
konut kredisi 2 ay gecikirse
Konut Kredisinin 2 Veya 3 Ay Gecikir Ödenmezse Ne Olur?

Sanırım ev kredisi çekenlerin tümünün olmasa da büyük...

denizbank sms ile kredi kartı başvurusu
Denizbank İçin Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi kartı başvurusu, birçok kanalla kolayca gerçekleştirilebilen...

x