finanskredirehberi.com
Halkbank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır? [Online Banka] | YAZIYI OKUYUN

Anasayfa > Bankalar > Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar [0 Faizli Avans Limitler]

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar [0 Faizli Avans Limitler]

Tarih: 23.02.2020
Güncel: 23.02.2020
nakit avansa faiz alınır mı

Faizsiz nakit avans veren bankalar hangileri, faizsiz nakit avans nasıl alınır, bankaların nakit avans şartları gibi sorulara detaylı olarak cevaplar vereceğiz. Nakit avans çekmeden önce, yazımızı mutlaka okumanızı öneririz.Nakit avans ile 12 aya kadar taksitlendirme yapılıyorken aylık olarak düşük faizler ile bir nevi kredi çekiyorsunuz diyebiliriz.Acil nakit gereksinimlerinde öncelikli olarak başvurduğumuz bankalar, herhangi bir teminatımız olmadığı zaman bizlere kredi ürünleriyle yardıma geliyor.

Bunun yanında kredi kartlarının yüksek limitli olması ve nakit avans imkanlarını vermesi ile de, acil para lazım olduğu zaman hızlı bir şekilde almamıza olanak sağlıyor. Nakit avans kavramı, kredi kartlarının hayatımıza girmesi ile beraber ortaya çıkmıştır ve oldukça yararlı bir işlemdir diyebiliriz. Sizlerin düşük tutarlarda nakit gereksinimleri var ve kredi çekmek istemiyorsanız, yardımınıza nakit avans koşmaktadır.

Faizsiz Nakit Avans Nedir, Nasıl Alınır?

Nakit avans nedir bilmeyenler için açıklayalım, vatandaşın ihtiyaç duyduğu nakit gereksinimlerine cevap vermek ve aynı zamanda banka- müşteri arasındaki güven ortamını sağlamak amacıyla, nakit avans uygulaması aktif edilmiştir. Bu yapılan faizsiz nakit avans kampanyası ile beraber, bankalar artık son derece ön plana çıkmaktadır ve bunu da kendi müşterilerine verecekler. Mesela diyelim ki sizlerin acil 5 bin TL tutarına ihtiyacınız var cebinizde paranız yok, maaş gününüze de daha var. Bu durumda sizlerin yapması gereken şey kredi çekmek yerine en yakın banka şubesine gitmek ve banka şubesinden nakit avans almayı talep etmektir. Bir kaç dakika içerisinde banka üzerinden sizlerin ihtiyaç duyduğu parayı çekmiş olacaksınız.

Faizsiz nakit avans nasıl alınır bir bakalım, sizlerin öncelikli olarak yapması gereken şey, az öncede aktarmış olduğumuz gibi en yakın banka şubesine gitmektir. Çünkü nakit avans her kredi kartına tanımlı olmayabilir. Eğer şubeye gitmeden bu işlemi yapmak istiyorsanız da, bankanızın müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Banka müşteri hizmetlerindeki yetkililer sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.  Fakat faizsiz olarak aldığınız bu tutarı lütfen belirli aralıklar halinde düzenli olarak ödeyiniz ve aksi bir durumda sizlerin başına pek çok sorun çıkabilir.

faizsiz nakit avans veren bankalar

Nakit avans çekmeden önce bankanızla konuşmuş olmanız bu konuda önemlidir diyebiliriz. En kötü durumu bankanızla konuşmanız para konusunda sizin kafanızda her şeyin şekillenmesini sağlayacaktır. Bankalar ödeyemediğiniz veya gününü geçirdiğiniz zaman, faizsiz olarak aldığınız paraya ekstra faiz koyacaktır.

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar Hangileri?

Faizsiz yani belirli şartlar ve geri ödeme planları ile çekilebilecek nakit şeklidir. Tabi bunun çok katı kuralları bulunmakta ve her banka bu şartı sağlamamaktadır. Şimdi bakalım faizsiz nakit avans veren bankalar hangileri;

  • Garanti BBVA Bankası
  • Akbank
  • QNB Finansbank
  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası

Güncel olarak listelemiş olduğumuz bu bankalardan faizsiz taksitli nakit avans kullanma şansınız bulunuyor.

Garanti  BBVA Bankası Bedelsiz Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Garanti Bankası müşterilerine nakit avans konusunda oldukça pratik çözümler sunan bir banka olmaktadır. Ayda 63 TL gibi bir rakamla müşterilerine nakit avans hizmeti veriyor ve bunu da oldukça kaliteli yapıyor. 500 TL’den başlanarak 20.000 TL’ye kadar limitlere göre değişkenlik gösteren işlem sunan banka 5 ile 9 ay arasında sizlere vade oranı sunmaktadır.

ücretsiz nakit avans çekme

Akbank Ücretsiz Nakit Avans Alma Nasıl Olur?

Ücretsiz Nakit avans hizmetini sağlayan bir diğer banka ise Akbank’tır. Bu konuda Acil nakit ihtiyacınıza anında sizlere çözümler sunar. Müşterilerine 9 aya kadar uzayan vadeler vermekte, avantajlı ödeme kolaylığı sunmaktadır. Akbank üzerinden çekmiş olacağınız bu tutarlar; Akbank direk İnternet Şubesi, size en yakın noktada olan Akbank şubeleri ya da ATM’lerinden, Akbank telefon şubesi aracılığıyla kolayca işleminizi yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Faizsiz Nakit Avans Başvurusu

Faizsiz nakit ihtiyacınızda başvuracağınız diğer bir banka ise QNB Finansbank’tır. İhtiyaç anında Card finans kartınız ile anında nakit avans çekim işlemi yapabilirsiniz. Dilediğiniz zaman ve dilediğiniz saatte istediğiniz gibi para alabilir ve ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. 7 gün 24 saat olarak bankanın size sunmuş olduğu bu hizmetleri tercih edebilirsiniz.

Üstelik önceden belirlenmiş olan faiz oranı ile her ay fazladan faiz ödemesi yapmadan, bankanıza vereceğiniz borcu bilirsiniz. Yani bir anlamda formaliteye tabi tutulmadan tamamen esnek bir şekilde nakit avans çekim işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Faizsiz Nakit Avans Kampanyası

Yine aynı şekilde müşterilerine avantajlı şekilde ücretsiz nakit avans veren bir diğer banka ise, Ziraat Bankası’dır. Banka müşterilerine 9 taksite kadar avantaj sağlıyor. Taksitli nakit avans için kart hamilinin yapılan işlem anında nakit para çekim işlemi için sınırlı olup, günlük yapılan minimum oranda çekim tutarı 100 TL maksimum oran için ise 100 bin TL olarak belirlenmiştir. Taksitli olarak yapılan çekim işlemi kredi kartınızın da limitinden düşmekte olmasıdır. Faizsiz nakit avans için liste konu altında verilmiştir.

İş Bankası Atm’lerinden Sıfır (0) Faizli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Aslında artık hepimiz bankaların esiri olmuş durumdayız.Bilmeyenimiz yoktur ama bizler yinede İş bankası’nın Maximum kredi kartından nasıl taksitli nakit avans çekilir bunu videolu şekilde anlatmak istedik. Nakit avans nasıl çekilir halen bilmeyenler var ise aşağıdaki videomuz işinize yarayacaktır. Bizlere ister nakit avans ister taksitli nakit avans hakkında tüm merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Uzman arkadaşlarımız siz değerli ziyaretçilerimizin sorularını en kısa sürede cevaplayacaklardır.

İlgili Makaler : Akbank Taksitli Artı Para Nedir?

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar Müşterilerine Ne Kadar Ücretsiz Çekim Limiti Veriyor?

Sizlere ücretsiz nakit avans alabileceğiniz bankaları ve bankaların nakit avansları hangi şartlarda verdiğinden bahsettik peki bankalar bize faizsiz ve ücretsiz nakit avans olarak bir limit tanımlıyor peki bu limitler neler, ne kadar tutarda faizsiz nakit avans çekebiliriz, bu soruların cevaplarını araştırdık ve bir tablo sunduk işte tablomuz;

Gördüğünüz gibi bankaların faizsiz nakit avans kampanyaları vade oranları ve limitleri değişiklik gösteriyor. Sonuç olarak bankalardan faizsiz nakit avans alma şansınız var kampanyaları güncel olarak takip ederseniz, sıfır faizli nakit avanslardan yararlanabilirsiniz.

Faizsiz Nakit Avans Borcuna Hangi Durumlarda Faiz İşler?

Yukarıda anlattığımız üzere, her ne kadar faizsiz avans adı ile verilse de, hesap kesim tarihi sonrası ödenmemiş olan borçlar için, ekstra olarak faiz uygulaması yapılmaktadır. Bu faiz sanılanın aksine aylık olarak değil de, tam tersi günlük olarak yansır. Eğer borcunuzu erken kapatmak için başvurmak istediğinizde, sizlerin çektiği ana para üzerinden bir faiz uygulaması eklenir. Bu nedenle hiç faizle uğraşmak niyetinde değilseniz, borcunuzu hesap kesim tarihinden biraz daha önce kapatmış olmanız gerekmektedir.

Ücretsiz Nakit Avans Ödemesi Gecikirse Ne Olur?

Borcu geciktirmeniz durumunda az öncede söylemiş olduğumuz gibi günlük faiz uygulaması yapılır. Bu sebepten dolayı 0 faiz ile çektiğiniz nakit avans ayrıca faiz ödemesi yapmak, sizleri üzecektir. Bankadan faizsiz nakit avans olarak çektiğiniz bu tutar, sizlere yüksek meblağ olarak gelecektir ve faiz ödemesi yapmanız gerekecektir. Sizlere önerimiz mutlaka nakit avansı almadan önce, ödeme uygunluğunuzu kontrol edin ve her ay düzenli olarak ödeme yapın.

Faizsiz Nakit Avans Çektim Ama Faiz Alındı Ne Yapmalıyım?

Burada en önemli olan işlemi yapıtğınız tarihlerdir neden bu şekilde söylüyoruz, çünkü faizsiz ve ücretsiz nakit avans kampanyaları genellikle geçici süre ile veya ilk defa kredi kartı kullanacak kişilere yada bankanın yeni müşterilerine özel olabiliyor. Öncelikle siz hangi fırsattan yararlanarak faizsiz avans çektiniz ve kampanya tarihleri hangi aralarda öncelikle kontrol ediniz.

Eğer her şey doğru ve sizden nakit avansınıza faiz yansıtılmış ise duruma itiraz etmelisiniz. İlgili bankanın müşteri hizmetlerini arayarak işlem yaptığınız tarihleri tutarları ve vadeleri söylediğinizde size yardımcı olacak haksız bir faiz alındıysa ücretiniz iade edilecektir.

a

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar [0 Faizli Avans Limitler]
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git