Finansbank 5030 SMS Kredi Başvurusu Yöntemi

Yayın Tarihi: 14.08.2018
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 09.12.2018
 

Hepimizin zaman zaman kredi ve kredi kartı başvuru yapıyoruz. Fakat bazen gerek iş tempomuzdan gerekse gündelik işlerimizin çok hareketli olmasından bankaya gidemiyoruz veya bu başvuruyu ertelemek durumunda kalıyoruz. Bu yüzden bankalar teknolojiyi son noktasına kadar kullanıyor. Bizde bu yazımızda sizlere Finansbank 5030′ a mesaj atarak kredi başvurusu nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

Finansbank SMS ile kredi başvuruları için 5030 SMS hattını kullanıma sunmuştur. İhtiyaç kredilerinde kullanılan 5030 SMS hattı ile hızlı bir şekilde kredi başvurusu gerçekleştirilerek onaylanan kredinin hesaba aktarılmasına olanak tanınmaktadır. 5030 SMS hattı sadece QNB Finansbank müşterilerine değil tüm kredi başvurusunda bulunanlara hizmet vermektedir. SMS için belirli bir operatör tercihi bulunmamakta, tüm operatörlerden 5030 numarasına atılan SMS’ler kredi başvurusunda değerlendirilmektedir.

QNB Finansbank 5030 SMS İle İhtiyaç Kredileri

QNB tarafından satın alındıktan sonra QNB Finansbank adıyla hizmet veren banka, arkasına aldığı dünya bankacılık devi ile birlikte teknolojik altyapısını güçlendirmesinin yanı sıra cazip kredi fırsatları ile pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Finansbank ihtiyaç kredisi kampanyası ile başvuru sahiplerine;

 • 48 ay vade imkanı,
 • Yüzde 1,64’ten başlayan faiz oranı,
 • 000 TL’ye kadar kredi tutarlarında Cep Şube, İnternet Şubesi, 5030 SMS hattı ve Çağrı Merkezi aracılığıyla başvuru imkanı,
 • 3 ay taksit erteleme hakkı

Tanımaktadır. 50.000 TL ihtiyaç kredisi için Finansbank kredi hesaplama yapılırsa;

 • 12 ay vade için aylık 4.718,69 TL taksit ile geri ödemesi gerçekleştirilen ihtiyaç kredisinde 400 TL hayat sigortası tutarı, 250 TL kredi tahsis ücreti, 1.104,08 TL vergiler olmak üzere toplam 56.624,34 TL kredi geri ödemesi gerçekleştirilmektedir.
 • 24 ay vade için 2.633,98 TL aylık taksit ile geri ödemesi gerçekleştirilen ihtiyaç kredisinde 493 TL hayat sigortası tutarı, 250 TL kredi tahsis ücreti, 2.202,60 TL vergiler olmak üzere toplam 63.215,56 TL kredi geri ödemesi gerçekleştirilmektedir.
 • 36 ay vade için 1.951,58 TL aylık taksit ile geri ödemesi gerçekleştirilen ihtiyaç kredisinde 688 TL hayat sigortası, 250 TL kredi tahsis ücreti, 3.376,13 TL vergiler olmak üzere toplam 70.256,72 TL kredi geri ödemesi gerçekleştirilmektedir.
 • 48 ay vade için 1.619,50 TL aylık taksit tutarı ile geri ödemesi gerçekleştirilen ihtiyaç kredisinde 250 TL kredi tahsis ücreti, 897 TL hayat sigortası prim tutarı, 4.622,66 TL vergiler olmak üzere toplam 77.735,69 TL kredi geri ödemesi gerçekleştirilmektedir.

5030 SMS İle QNB Finansbank İhtiyaç Kredilerine Nasıl Başvuruda Bulunma

QNB Finansbank’ın 48 ay vadeli olarak sunulan ihtiyaç kredilerine 1,64’ten başlayan faiz oranları ile başvuruda bulunmak isteyen adayların için çeşitli alternatifler bulunmaktadır.

 • QNB Finansbank Şubeleri: QNB Finansbank’ın deneyimli banka personelleri aracılığıyla ihtiyaç kredisi başvurularını iletebilirler. Standart kredi evraklarının doldurulması sonrasında başvuru tamamlanarak sonucu beklemeye alınır.
 • QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0 900 telefon numaralı QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri aracılığı ile ihtiyaç kredisi başvuruları işleme alınmaktadır.
 • QNB Finansbank Web Sitesi: QNB Finansbank müşterisi olmasanız bile Finansbank kredi başvurusu internetten gerçekleştirilebilmektedir. TC Kimlik Numarası, doğum tarihi ve cep telefonu numarası ile gerçekleştirilen ihtiyaç kredisi başvuruları tamamlanması sonrasında anında değerlendirmeye alınmaktadır.

finansbank sms ile kredi alma

 • QNB Finansbank İnternet Şubesi: QNB Finansbank internet bankacılığı kullanıcıları, ihtiyaç kredisi başvurularını QNB Finansbank İnternet şubesi aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir.
 • QNB Finansbank Cep Şube: Android ve iOS işlemcili akıllı cihazlar için geliştirilen QNB Finansbank Cep Şube uygulaması ile ihtiyaç kredisi başvuruları gerçekleştirilmektedir.
 • 5030 SMS Hattı: QNB Finansbank müşterisi olunmaması halinde bile 5030’a TC Kimlik Numarası kısa mesaj ile gönderilerek ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunulmaktadır.
 • KrediGO: QBN Finansbank tarafından hazırlanan Türkiye’nin krediye özel ilk mobil uygulaması olan KrediGo ile ihtiyaç kredisi başvuruları yapılmaktadır.

SMS 5030  İle Başvurulan Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Sürecinin Takip Edilmesi

QNB Finansbank’a yapılan ihtiyaç kredisi başvuru süreci takip edilmesi birkaç kanal ile mümkündür. Finansbank kredi başvurusu sorgulama işlemleri;

 • QNB Finansbank şubeleri
 • QNB Finansbank müşteri hizmetleri

Kanalları ile gerçekleştirilmektedir. Kredi onaylanma sürecinde QNB Finansbank tarafından başvuru sahibine kısa mesaj gönderilmekte olup onaylanan kredileri online olarak takip etmek mümkündür.

SMS Atarak Kredi Notu Nasıl Öğrenilir ?https://finanskredirehberi.com/gsm-hatlari-uzerinden-sms-ile-cepten-kredi-notu-ogrenme/

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank tarafından müşterilerine Card Finans ve enpara.com kredi kartları sunulmuştur. Birbirinden farklı sayıda avantajları bulunan QNB Finansbank kredi kartlarına kolay bir şekilde başvuru gerçekleştirilebilir.

 • Enpara.com Kredi Kartı Başvurusu: Şubesiz bankacılık hizmeti vermesi amacıyla QNB Finansbank aracılığıyla oluşturulan Enpara.com sitesi, verdiği aidat veren kredi kartı ile Türkiye’de pek çok kullanıcıya sahiptir. Enpara.com tarafından sunulan aidatsız kredi kartına sahip olabilmek için Enpara.com üzerinden kredi kartı başvurusu yapılması yeterlidir. Enpara.com çalışanları tarafından yapılan incelemeler sonucu kredi kartı almaya uygun bulunan adaylarla iletişime geçilerek gerekli evraklar temin edilir ve kredi kartı başvuru sahibine teslim edilir.
 • Card Finans: QNB Finansbank’ın sunduğu Card Finans’ta farklı türden kullanıcılar için hazırlanmış ürünler bulunmaktadır. Finansbank kredi kart başvurusu gerçekleştirmek için;
  • QNB Finansbank Şubeleri
  • QNB Finansbank ATM’leri
  • QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri
  • QNB Finansbank Web Sitesi
  • CardFinans web sitesi
  • QNB Finansbank İnternet Şubesi
  • QNB Finansbank Mobil Şube

Kullanılmaktadır. CardFinans Fix kredi kartları için ilave olarak SMS ile başvuru kabul edilmektedir. Finansbank kredi kartı başvurusu SMS ile gerçekleştirilmesi için TC Kimlik numarasının 3457’e kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir. Yapılan başvuru sonucu başvuru sahibi, QNB Finansbank Müşteri Temsilcisi tarafından aranarak başvurunun tamamlanması gerçekleştirilir. Başvurunun tamamlanmasından 1 hafta sonrasında başvuruda bulunulan kredi kartı başvuru sahibinin teslim almak istediği adrese kurye ile gönderilmektedir.

Bu İçeriğe Oy Verin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oylanmadı)
Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Finansbank 5030 SMS Kredi Başvurusu Yöntemi
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
türkiyedeki katılım bankaları
Katılım Bankası Nedir, Katılım Bankası Ne İşe Yarar?

Katılım bankaları, faiz uygulaması bulunmayan bankalardır. Faiz uygulaması...

ziraat bankası yırtık para değişimi
Bankalar Yırtık Parayı Alır Mı, Yırtık Para Değişimi

Bankaya yırtık para vermek, elimize yırtık para geçince...

x