QNB Finansbank 5030 SMS kredi başvurusu ile artık nakit almak oldukça kolay bu imkanı değerlendirmek isteyen arkadaşlar için tüm detayları anlatmaya çalışacağım. Hepimizin zaman zaman kredi ve kredi kartı başvuru yapıyoruz. Fakat bazen gerek iş tempomuzdan gerekse gündelik işlerimizin çok hareketli olmasından bankaya gidemiyoruz veya bu başvuruyu ertelemek durumunda kalıyoruz. Bu yüzden bankalar teknolojiyi son noktasına kadar kullanıyor. Bizde bu yazımızda sizlere Finansbank 5030 SMS kredi başvurusu nasıl yapılır, bundan bahsedeceğiz.

Finansbank kredi sms başvuruları için 5030 SMS hattını kullanıma sunmuştur. İhtiyaç kredilerinde kullanılan 5030 SMS hattı ile hızlı bir şekilde kredi başvurusu gerçekleştirilerek onaylanan kredinin hesaba aktarılmasına olanak tanınmaktadır.Bu kısa mesaj kredi başvurusu QNB Finansbank müşterilerine değil tüm kredi başvurusunda bulunanlara hizmet vermektedir. SMS için belirli bir operatör tercihi bulunmamakta, tüm operatörlerden 5030 numarasına atılan SMS’ler kredi başvurusunda değerlendirilmektedir.

Finansbank 5030 SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS yoluyla kredi başvurusu yapmak için, telefonunuzun mesaj bölümüne T.C. Kimliğinizi girerek 5030’a bir mesaj gönderin. Arzu ederseniz, derhal ve hızlı bir şekilde, bankanın internet sitesindende bir kredi başvurusu seçeneğiyle başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca bukredi başvurusu için herhangi bir Finansbank şubesinden de başvurabilirsiniz.

Başvuruyu SMS kısa mesaj ile, İnternet şubesi veya banka şubesi aracılığıyla oluşturduktan sonra, Finansbank kredinin pozitif mi yoksa negatif mi olduğunu değerlendirecektir. Ardından en yakın banka şubesine giderek ihtiyaç veya tüketici kredisi için işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bunları yazımızın devamında detaylı olarak ele alacağız.

SMS ile başvuru yaparken, vergi oranı dahil olmak üzere tüm operatörler (Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom) hatları  için mesaj ücreti 0,65 TL‘dir. Tüm operatörler bu ücreti değiştirme hakkına sahiptir. Alabileceğiniz kredi tutarı, tamamen değerlendirme sonucunda banka tarafından sorgulanacak olan kişinin kredi notuna bağlıdır. SMS sonucu pozitif olsa bile, kredi tutarı sizin kredi skorunuza bağlıdır ve bankacılık makamları tarafından sağlanan tutarı temel alan bir ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

5030 SMS Başvuru Sonrası Evrak İstenir Mi?

Kısa mesaj ile başvuru yapacağınız bu kredi türünün onaylanmasına istinaden bazen banka ev evraklar isteyebilmektedir. Bu belgeler ise ,

 • Kimlik aslı veya noter onaylı kopyası
 • Adres kayıt sisteminde kayıtlı olan en son adrese dayanarak son 3 ay içinde adresinize verilen faturalar (örneğin, elektrik, doğal gaz veya su)
 • Banka tarafından müşterinin banka ile çalışıp çalışmadığına veya kredi derecelendirmesine göre gelir kanıtı isteyebilir.
 • Müşterinin kredi puanına bağlı olan faiz oranı, genel olarak % 1.23 olarak belirlenmiştir.

5030 sms kredi başvurusu

QNB Finansbank 5030 SMS Kredi Başvurusu Örnek Geri Ödeme Planı Nasıldır?

Aşağıda sizler için 5030 kredisine 50,000 TL başvuruda bulunduğunuzu düşünerek örnek bir hesaplama tablosu oluşturduk. Buna göre SMS kredi başvurusunda hesaplama nasıl yapılıyor daha detaylı anlamış olacaksınız.

 • 12 ay vade için aylık 4.718,69 TL taksit ile geri ödemesi gerçekleştirilen ihtiyaç kredisinde 400 TL hayat sigortası tutarı, 250 TL kredi tahsis ücreti, 1.104,08 TL vergiler olmak üzere toplam 56.624,34 TL kredi geri ödemesi gerçekleştirilmektedir.
 • 24 ay vade için 2.633,98 TL aylık taksit ile geri ödemesi gerçekleştirilen ihtiyaç kredisinde 493 TL hayat sigortası tutarı, 250 TL kredi tahsis ücreti, 2.202,60 TL vergiler olmak üzere toplam 63.215,56 TL kredi geri ödemesi gerçekleştirilmektedir.
 • 36 ay vade için 1.951,58 TL aylık taksit ile geri ödemesi gerçekleştirilen ihtiyaç kredisinde 688 TL hayat sigortası, 250 TL kredi tahsis ücreti, 3.376,13 TL vergiler olmak üzere toplam 70.256,72 TL kredi geri ödemesi gerçekleştirilmektedir.
 • 48 ay vade için 1.619,50 TL aylık taksit tutarı ile geri ödemesi gerçekleştirilen ihtiyaç kredisinde 250 TL kredi tahsis ücreti, 897 TL hayat sigortası prim tutarı, 4.622,66 TL vergiler olmak üzere toplam 77.735,69 TL kredi geri ödemesi gerçekleştirilmektedir.

Çekmek istediğiniz kredi tutarını ve ödeyeceğiniz taksit tutarlarını Bu Sayfadan hesaplayabilirsiniz.

Finansbank 5030 SMS Kredi Avantajları Nelerdir?

Evraklara gerek kalmadan düzenli bir krediye kolayca ulaşabilir, anında sonuç alabilir ve paranızı hemen kullanabilirsiniz. Ayrıca üç ay sonra geri ödeme başlatabilirsiniz. QNB tarafından satın alındıktan sonra QNB Finansbank adıyla hizmet veren banka, arkasına aldığı dünya bankacılık devi ile birlikte teknolojik altyapısını güçlendirmesinin yanı sıra cazip kredi fırsatları ile pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Finansbank 5030 SMS kredisi kampanyası ile başvuru sahiplerine şu avantajları sağlamaktadır;

 • 48 ay vade imkanı,
 • Yüzde 1,64’ten başlayan faiz oranı,
 • 65.000 TL’ye kadar kredi tutarlarında Cep Şube, İnternet Şubesi, 5030 SMS hattı ve Çağrı Merkezi aracılığıyla başvuru imkanı,
 • 3 ay taksit erteleme hakkı
 • Özel faiz ve taksit imkanları

Not: Burada önemli bir hatırlatmakta bulunmak istiyorum 5030 SMS kredi başvuru sonuçları ön onaylı bir şekilde onaylanır banka gerekli görmesi durumunda kefil ve ek evrak talep edebilir.

İlgili Makale : Halkbank SMS İle Kredi Başvurusu

5030 SMS Kredi Başvurusu Sonucu Gelmedi Nasıl Takip Edebilirim?

Eğer 5030 sms mesajı göndererek kredi başvurusu yaptınız ve cevap gelmediyse, QNB Finansbank’a yapılan ihtiyaç kredisi başvuru süreci takip edilmesi birkaç kanal ile mümkündür. Finansbank kredi başvurusu sorgulama işlemleri;

 • QNB Finansbank şubeleri
 • QNB Finansbank müşteri hizmetleri

Kanalları ile gerçekleştirilmektedir. Kredi onaylanma sürecinde QNB Finansbank tarafından başvuru sahibine kısa mesaj gönderilmekte olup onaylanan kredileri online olarak takip etmek mümkündür.

5030 SMS Kredim Onaylandı Ne Yapmam Gerekiyor?

Eğer mesajınızı doğru bir şekilde gönderdiyseniz ve banka sicilinizi değerlendirerek, size geri kısa mesaj ile “krediniz onaylandı” mesajı gönderdiyse her şey yolunda gidiyor demektir. Öncelikle banka hesabınızı kontrol ediniz. Hesabınıza paranız yatmadan önce ;

 • İhtiyaç Kredisi Sözleşmesi
 • Hayat Sigortası Sözleşmesi

Daha önce tanımladığınız mail adresinize gönderilecektir. Aynı zamanda mobil uygulamadan bu sözleşmeleri okuyup kabul etmeniz istenecektir. Onayınıza istinaden ödeme planınız yine mail adresinize gönderilerek çekmiş olduğunuz tutar hesabınıza aktarılacaktır. Hepsi bu kadar ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok bazı durumlarda banka sizden ek belge ve gelir ister böyle bir durumda vakit kaybetmeden Finansbank şubelerine giderek kredi sürecinizi fiziki olarak tamamlamalısınız.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir