Finansbank Enpara Nedir, Özellikleri Nelerdir ?

 

Gelişen internet teknolojisi, maaşların artık bankaya yatırılması ve yüksek kredi kartı kullanıcı sayısı gibi farklı pek çok nedene bağlı olarak bankacılık hizmetlerini kullanan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Bankacılık hizmetlerinden yararlanan kişilerin en çok şikâyetçi oldukları konuların başında yüksek bankacılık masrafları yer almakta olup özellikle de sık sık havale ve EFT yapan kişiler için alınan masraflar son derece can sıkıcı olabilmektedir.

Yaşanan bu tip sorunların çözümü için günümüzde artık bankalar masrafsız bankacılık kanallarını hizmete sokmakta olup bunlardan biride QNB Finansbank tarafından hayata sokulan Enpara Bankacılık Sistemi olarak kabul edilmektedir. Peki, Finansbank Enpara nedir, özellikleri nelerdir ?

Finansbank Enpara Nedir ?

Bankacılık hizmetlerinin tümünün dijital kanallar üzerinden veren ve şubesi bulunmayan bankacılık sistemine Finansbank Enpara adı verilmektedir. Ülkemizde bankacılık sektörünü kullanan kişilerin büyük bir bölümünün yüksek işlem masrafı ödemekten şikâyetçi olması üzerine kurulan sistem aynı zamanda Türk bankacılık sektöründe büyük bir ilk olarak öne çıkmaktadır. İlk olarak 2012 yılının Ekim ayında resmi olarak sunulmaya başlanan hizmet kapsamında tüm bankacılık işlemleri sıfır masraflı olarak sunulmakta olup masrafsız bankacılık sisteminden yararlanılması için hiçbir altı sınır uygulanmaması da oldukça beğeni toplamaktadır.

Finansbank Enpara Başvuru Nasıl Yapılır ?

Finansbank Enpara müşterisi olmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken internet üzerinden Enpara başvuru formu doldurarak resmi olarak hesap açtırmak için başvuruda bulunmaktır. Bu başvuru esnasında hesap açtırmak isteyen kişilerin istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurmaları yeterlidir. Bunun ardından banka doldurulan form üzerinden yapmış olduğunuz başvuruyu inceleyerek uygun bulması durumundan iletişim bilgileriniz üzerinden sizinle iletişime geçerek randevu talep edecektir.

enpara kart ücretsiz mi

Bu randevu sizin istediğiniz yerde ve zamanda gerçekleşmek üzere bankacılık sözleşmesini imzalamanız için yapılmaktadır. Belirlediğiniz saatte Finansbank müşteri hizmetleri temsilcisi sizi iş yerinizde ya da evinizde belirlediğiniz adreste ziyaret ederek QNB Finansbank Enpara hizmet sözleşmesi imzalanarak banka hesabı açtırmak için yapmış olduğunuz talep tamamlanmaktadır.

Finansbank Enpara Giriş İşlemi Nasıl Yapılır ?

Enpara hesabına giriş yapmak için Enpara internet sitesi ana sayfasında yer alan internet şubesi giriş linkini tıklamanız ya da Finansbank Enpara mobil uygulamasını indirerek telefonunuza kurmanız yeterli olacaktır. Ardından açılan pencerede sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak girmeniz halinde hesabınıza giriş yapabilirsiniz. İlk kez hesaba giriş yapacak olan kişiler için Finansbank müşteri temsilcisi tarafından size verilen zarfın içerisinde yer alan şifreyi kullanmanız gerekir.

Yine Enpara hesabı başvurusunda bulunurken cep telefonunuza gönderilen doğrulama kodu da isteneceği için mutlaka giriş yaparken cep telefonunuzun yanınızda olmasına özen gösterin.

Finansbank Enpara Avantajları Nelerdir ?

Sistemin hiç şüphesiz kullanıcılara sunduğu en büyük avantaj enpara ile yapılan tüm işlemlerin masrafsız olarak gerçekleştirilmesidir. Özellikle de kira ödemesi, okul taksiti ve düzenli para transferleri yapan kişiler için havale masrafı ve EFT masrafı gibi masraflar oldukça yüksek rakamlar sunmakta olup Enpara sistemi üzerinden tüm bu işlemler sıfır masraf ile gerçekleştirilmektedir. EFT yapmak isteyen kişilerden dahi masraf alınmamakta olup banka bu hizmeti kredi kartı ürününe de yansıtmakta ve masrafsız kredi kartı kullanımına olanak sağlamaktadır.

Yine diğer bankaların internet şubesi hizmetleri dikkate alındığında Enpara sistemi işlem limitleri konusunda da çok daha esnek davranmakta, günlük işlem limiti sınırlaması için mümkün olan en yüksek sınırı uygulamaktadır. Tüm bunlara ek olarak ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilere diğer bankalara oranla çok daha düşük kredi faiz oranları ile masrafsız ihtiyaç kredisi kullanma seçeneği de sunulmaktadır. Aidatsız kredi kartı kullanımı içinde bankanın sunmuş olduğu hizmetler bulunmakta olup kredi notu yüksek olan müşterilere banka kendi kredi kartı ürünlerini başvuru beklemeden otomatik olarak dağıtmaktadır.

Finansbank Enpara Hesabına Para Nasıl Yatırılır, Nasıl Çekilir ?

Şubesiz bankacılık hizmeti veren Enpara sistemi nakit para çekme ve yatırma işlemlerini Finansbank ATM’leri üzerinden ücretsiz olarak sunmaktadır. Yine diğer bankaların ATM’leri üzerinden de ayda bir kere olmak üzere ücretsiz olarak para çekme işlemi yapılabilmektedir. Para yatırma işlemlerinde Finansbank ATM’leri ilk tercihiniz olmalıdır. Para çekme işlemlerinde ise nakit para çekimi konusunda yine yukarıda yer alan yöntemler kullanılmakta olup aynı zamanda başka banka hesaplarına havale ya da EFT yapılması gibi yöntemlerle de paranın aktarılması söz konusu olabilmektedir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kredi imkanları ve kampanyaları
Nakit İhtiyaçlarınız İçin En Kolay Kredi ve Kredi Kartı Fırsatları

Günümüzde kredi kartı kullanımının artmasıyla birlikte artık birçok...

kaç kez kredi çekebilirim
Eski Krediyi Kapatıp Yeni Kredi Çekme

Kredi kullanırken yapılan en büyük hataların başında aylık...

x