Garanti Bankası Kredi Başvurusu Ve Başvuru Seçenekleri

 

Banka kredisi kullanmak isteyenler için birbirinden farklı kolaylıklar sunan Garanti Bankası kredi başvurusu işlemlerinde kişilerin banka şubelerine gelme zorunluluklarını ortadan kaldırmaktadır. Geliştirilen hizmetlere baktığımız zaman, bireysel tüketici kredileri için şube zorunluluğu olmadığını görebiliriz.

Bu doğrultuda; kişiler konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacakları zaman, dijital başvuru kanalları kullanılabilecektir. Garanti Bankası kredi başvurusu seçenekleri işlemlerinde kullanacağınız başvuru kanalları ise şu şekildedir.

 1. E-İmza Başvurusu
 2. SMS İle Kredi Başvurusu
 3. Paramatik Kredi Başvurusu
 4. İnternet Başvurusu
 5. Alo Garanti
 6. Mobil Bankacılık

Garanti Bankası’nın avantajlı tüketici kredilerinden faydalanmak isteyenler, yukarıdaki başvuru kanallarını tercih ederek, işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler, eğer banka müşterisi ise, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden başvuru yaptıklarında, onay almaları durumunda hesaplarından onaylanan kredilerini çekme şansına da sahip olabilecekler.

Garanti Bankası E-İmza İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Garanti Bankası tarafından oluşturulan E-Kredi başvuru kanalında, kişiler çok kısa bir sürede form doldurarak anında kredi başvurusu yapabilirler.

garanti e imza kredi başvuru

Bankanın kurumsal internet sitesine girdikten sonra yapılacak kredi başvurusunda, sadece TC vatandaşlık numaranız ve cep telefonunuzu tuşlayarak, kredi başvurunuzu tamamlayabilmektesiniz. Bu yol ile yapacağınız kredi başvurularında, en geç 10 dakika içerisinde banka size olumlu ya da olumsuz sonuçlanan başvurunuzu bildirecektir.

Garanti Bankası Kısa Mesaj (SMS) ile Kredi Başvurusu Yapma

Garanti Bankası kredilerinden faydalanmak için başvuru işlemlerinde kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de SMS başvurusudur. Garanti Bankası SMS ile kredi başvurusu yapacak olan kişiler, aşağıda belirteceğimiz şekilde bir kısa mesaj göndermelidirler.

 • Kısa mesaj bölümüne sırasıyla TC kimlik numarası, başvuru yapacağınız kredi miktarını, borcunuzu ödeyeceğiniz vade süresini ve belgelenebilen aylık net gelirinizi, birer boşluk bırakarak yazmalısınız.
 • Örnek; 11111111111 30000 48 4500
 • Hazırlanan kısa mesaj, 3390’a gönderilmelidir.

garanti sms ile kredi

Kısa mesaj yolu ile yapacağınız kredi başvurularında yukarıdaki şekilde mesaj hazırlamanız yeterli olacaktır. Bankaya ileteceğiniz kısa mesaj, anında işleme alınacak ve size geri dönüş sağlanacaktır. Garanti Bankası, anında kredi başvurusu yapmak ve şube ile vakit kaybetmek istemeyen kişilere, 20 bin TL’ye kadar anında hizmet sunmaktadır. Başvuru yapacağınız tutar 20 bin ve üzerinde ise, banka şubesine gelmeniz konusunda geri dönüş alabilirsiniz.

Garanti Bankası Paramatik (Bankamatik) Kredi Başvurusu İşlemi

Garanti Bankası’nın tüketici kredilerinden faydalanmak isteyen kişiler, anında başvuru yapmak için ATM cihazlarını yani Garanti Paramatik noktalarını kullanabilirler. Paramatik noktalarında başvuru yapmak isteyen kişiler, şu kurallara uymalıdırlar.

 • Paramatik üzerinden önce Giriş, sonrasında da Kartsız İşlem menüsüne tıklanmalıdır.
 • Açılan menüden Bireysel Destek Kredisi seçilmelidir.
 • Yeni açılacak sayfada da sizden istenen bilgileri tuşlayarak kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

garanti atmden kredi başvurusu

Eğer Garanti Bankası müşterisiyseniz, kartsız işlemler menüsünün yerine, kartınız ile de işlem yapabilirsiniz. Kartınız ve şifreniz ile Paramatik menüsüne giriş yaptığınıuzda, Başvurular ve Kredi Başvurusu menülerini tuşlamanız yeterlidir. Açılacak sayfadan, dilediğiniz kredi türünü seçerek, başvurunuzu gönderebilirsiniz.

Alo Garanti Kanalını Kullanarak Kredi Başvurusunda Bulunma

Garanti Bankası alo garanti ile anında kredi hizmetlerinden birisi de Alo Garanti kanalıdır. Bankanın müşteri hizmetlerine bağlanarak yapacağınız kredi başvurusu işlemlerinde, 444 0 335 numarasını aramanız yeterlidir. Operatör tarafından seslendirilen menülerden başvurular menüsüne giriş yapıp buradan da müşteri temsilcinize bağlanmanız yeterli olacaktır. Kişiler bu başvuru kanalı ile ihtiyaç kredilerine anında başvuru yapabilecek, diğer tüketici kredileri için de ön başvurularını tamamlayabilecekler.

garanti bankası kredi başvuru seçenekleri

Ön başvuru olarak değerlendirilen krediniz, eğer ön onaydan geçerse, sizden istenecek evrakları tamamladıktan sonra en yakın Garanti Bankası şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Belgeler şubeye teslim edildikten sonra, başvurduğunuz kredi türüne göre 24 ya da 48 saat içerisinde de onaylanan kredinizi teslim alabileceksiniz.

Garanti Bankası Kredi Başvurusunda İstenen Evraklar

Ön başvurusuna onay alıp şubeye çağrılan ya da doğrudan Garanti Bankası şubesi üzerinden işlem yapacak kişiler için, kredi başvurusunda istenen evraklar şu şekildedir.

 • Nüfus cüzdanı sureti
 • Ücretli çalışanlardan maaş bordrosu ya da gelir yazısı
 • Emekli başvurularında emeklilik belgesi ve maaş alınan hesabın dökümü
 • Şahıs şirketlerinden firmaya ait belgeler
 • Sermaye şirketlerinden hem firma hem de ortaklara ait belgeler
 • Yan geliri olan ve kira ya da faizden gelir elde eden kişiler, yan gelir durumuna göre belgeler getirmeli
 • Çiftçilerden çifttçilik belgesi ve ÇKS kayıt belgesi

Yukarıdaki belgeleri hazırlayan kişiler, Garanti Bankası şubelerinden anında kredi başvurusu yapabilir ve kısa sürede kredilerini kullanabilirler.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
65 yaş aylığı ne kadar oldu
65 Yaş Yaşlılık Maaşı Ne Kadar Ve Kimler Alabilir

Sosyal yaşamın desteklenmesi ve vatandaşlarımıza destek olunması amacıyla,...

kredi kartı ile taksitli altın almak
Altın Alımında Taksit Yapan Kredi Kartları

Gerek altına yatırım yapmak isteyen ancak nakit birikimi...

x