Garanti BBVA Bankası kullananlar en çok bonus kredi kartı konusunda problem yaşıyorlar bu sorunların başında ise limit arttırma ve yükseltme geliyor. Aslında limit arttırımı bağlı olunan bankanın online bankacılık hizmetleri, telefon bankacılığı kullanılarak müşteri temsilcileri aracılığıyla ya da banka ATM’leri üzerinden kart limiti arttırma talebi oluşturulabilir. Bankaların, müşterilerine alışverişlerde kullanmak üzere sunduğu, alışverişlerin taksitle yapılmasını ya da ihtiyaç halinde nakit çekilebilmesini sağlayan ödeme aracına kredi kartı denmektedir.

Kredi kartında aylık kullanılan tutar üzerine bankaların belirlediği faiz oranı uygulanarak geri ödemeler yapılır. Banka ve müşteri arasında belirlenen günlerde ve her ay, aylık kart borcunun ödenmesi gerekir. Bankalar kredi kartı limitlerini, her müşterisine özel olarak belirlemektedir. Kredi kartı limiti; kart sahibin kredi notuna, aylık gelirine, ödeme düzenine göre bazı kıstaslar baz alınarak belirlenmektedir.

Garanti Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartı limiti arttırmak için bankaların ATM’leri, mobil uygulamaları, internet ya da telefon bankacılığı kullanılabilir. Bu noktada kart sahiplerinin en çok merak ettiği soru; kredi kartı limit yükseltme ne kadar sürer, olmaktadır.

Eğer kişinin kredi kartı taksitlerini ödemesinde herhangi bir aksama yoksa, kredi çekmişse ve kredi taksitlerini de düzenli olarak ödüyorsa, limit arttırma talebinin oluşturduktan sonra bir diğer ay, daha yüksek tutarlı kredi kartını kullanabilir. Kredi kartı limit arttırma talebi oluşturulduktan ve banka tarafından onaylandıktan sonra birkaç belge imzalamak üzere banka şubesine gidilebilir. Bu durum, banka tarafından müşterilerine bildirilmektedir.

Garanti Bankası kredi kartı limit yükseltme bonus kredi kartı için yapılmak istendiğinde, cep telefonunun SMS bölümüne girilerek ARTTIR yazıp birer boşluk bırakarak, kredi kartı için istenilen limit, kredi kartının son 6 hanesi ve aylık net gelir bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Mesaj, 3404’e gönderilir. Bunun yanında; Garanti Cep ve Garanti One uygulaması, 444 0 333 Garanti müşteri hizmetleri numarası ile Bonus Flash uygulaması kullanılarak da kredi kartı limit arttırma talebi oluşturulabilir. Eğer kısa mesaj servisi yerine telefon numarasına göndermek istiyorsanız e 0532 752 33 40 bu numarayıda kullanabilirsiniz.

Garanti Bonus Kredi Kartı Cepten Limit Arttırma Nasıl Oluyor?

Aynı zamanda Garanti Bankası mobil uygulamanız üzerinden de bu işlemi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer bir alışveriş yapmaya karar verdiniz, ve kart limitiniz yeterli değil, hemen Garanti mobil bankacılığına girerek ,

  • Kartlarım butonuna tıklayacağız,
  • Arttırım yapmak istediğimiz kartı seçeceğiz,
  • Sonra ekranın altına inerek, nakit ve ödeme çözümleri başlığına tıklayacağız.
  • Buradan limit arttırımı seçeceğiz,
  • Daha sonra talep edilen limiti yazacağız ve alt sütundaki aylık gelir kısmını doldurup göndereceğiz.
  • Kısa sürede sonuç tarafınıza SMS olarak gelecektir.

Garanti Bankası Business Bonus Ticari Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılıyor?

Bireysel kredi kartı limitlerinin yanında bir de KOBİ’lerin kullanmış olduğu ticari kredi kartları bulunmaktadır. Ticari kredi kartı limitlerinin düzenlenmesi tamamen işletmenin bankada olan mevduat hesabına ve kredibiletisine bakılarak belirlenmektedir. Eğer Ticari kredi kartı kullanan işletmenin bankalardaki kredi notu yüksek ve normal şartlarda ise kredi kartı limiti o oranda arttırılacak ve belirlenecektir. Kredi skorunuzu bilmiyorsanız kredi notu nasıl öğrenilir makalemizi inceleyebilirsiniz.

KOBİ’ ler taşınmaz Gayrimenkul ve taşıtlarına ipotek koyarak kredi kartı limitlerini yüksek tutabilirler. Fakat burada unutulmaması gereken husus kredi kartı limiti ne kadar arttırılır ve yükseltilirse kredi kartı aidatınızda okadar artacaktır. Eğer sizde ticari yani KOBİ kredi kartı limiti belirleyerek bir kart sahibi olmak istiyorsanız Bu Adresten Başvuru Yapabilirsiniz.

Business bonus kredi kartı limiti yeterli değil ise yine yukarıda anlattığımız şekilde;

Business bonus kredi kartının kayıtlı olduğu telefon numarasından ” ARTTIR yazarak 3404‘ e mesaj göndermeniz yeterlidir.

Eğer banka ödemeleriniz düzenli ise kredi kartı limitiniz bir kaç saat içerisinde arttırılacaktır.

Garanti Bankası Düzenli Kredi Kartı Limit Arttırımı Nasıl Yapılır?

Garanti bankasına ait her türlü kredi kartınıza düzenli limit arttırım talebinde bulunabilirsiniz. Bunun avantaj ve dezavantajları vardır. Nedir derseniz sürekli artan bir kredi kartı limitinin asgari ödeme tutarı da artacak demektir. Ayrıca kişilerin tüm bankalarda kullanabilecekleri “Kredi Kayıt Bürosu” tarafından takip edilen bir kredi limitleri vardır.

Örnek vermem gerekirse sizin toplamda 10.000 TL kredi limitiniz var ise başka bir bankada 4.000 TL tutarında bir kredi kartınız var ise Garanti Bankasına düzenli kredi kartı limit arttırımı yapsanız bile kredi kartı limitiniz en fazla 6.000 TL olacaktır. Düzenli limit arttırım talebinde bulunmak için Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak, kredi kartınızın limitinin düzenli olarak artmasını talep etmelisiniz.İzleyeceğiniz adımlar;

  • 444 0 333 arayın,
  • Sesli yanıt sistemine ” kredi kartı limitimi arttırmak istiyorum” şeklinde konuşun.
  • çıkan müşteri temsilcisine düzenli arttırım talebinizi iletin.

Eğer kredi limitiniz müsaitse belirli periyotlarda kart limitiniz düzenli olarak arttırılacaktır.

Kredi Kartı Limitleri Nasıl Belirlenir?

Kredi kartı limiti ve kredi kartı limit artırımı neye göre yapılıyor sorusu da merak edilen diğer sorulardan olmaktadır. Kredi kartı limitlerini belirleyen en önemli nokta, kişinin aylık geliri olmaktadır. Asgari ücretle çalışan bir kişinin kredi kartı limiti ortalama olarak maksimim 6.000 TL olur.

Kredi kartı limitleri, kişinin bankalarla kurduğu finans ilişkisi olumlu olduğu takdirde yaklaşık olarak kişi gelirinin 4 katı olarak belirlenmektedir.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir