Garanti BBVA pos desteği, bankanın müşterilerine sunduğu ücretsiz hizmet kanallarından biridir. Eğer bankanın kurumsal müşterileri arasında yer alıyorsanız, siz de hemen bir pos cihazı başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuru sanal pos ve fiziki pos olarak ikiye ayırılacaktır. Bunun için isterseniz Garanti BBVA şubelerini ziyaret edebilir, isterseniz de POS destek hattı üzerinden kendilerine ulaşabilirsiniz. Garanti BBVA POS destek hattına ulaşmak için kullanmanız gereken numara aşağıdaki gibidir;

  • Garanti BBVA POS Cihazı Destek Numarası: 444 0 339
  • Garanti BBVA Bireysel Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 0 333

Bu iki numara birbirinden bağımsız olarak hizmet vermektedir. Garanti BBVA müşteri hizmetlerini aradığınızda kurumsal işlemler için hizmet alamazsınız. Eğer pos cihazları ile alakalı bir sorun yaşıyorsanız 444 0 339 numaralı telefonu aramanız gerekiyor. Bu aramayı yaptığınızda da slip üzerinde yazan işletme kodu / işyeri numarası bilgilerinin yanınızda olması gerekiyor.

Garanti BBVA Pos Cihazı Destek Hattı Numarası

Garanti BBVA pos destek hattınız arayarak bir çok konuda hizmet alabilirsiniz. Bu numaradan arıza bildirimi, arıza kaydı oluşturabileceğiniz gibi, aynı zamanda yeni cihaz başvurusu da yapabilirsiniz. Bu numara üzerinden yapacağınız başvurular bir ön başvuru niteliği taşıdığı için, daha sonra şubeye davet edilmeniz gerekebilir. Bazı bölgelerde gezici ekipler olduğu için de pos cihazı başvurunuzdan hemen sonra yerinizde ziyaret edilebilirsiniz.

Eğer mevcutta bir pos cihazınız varsa ve arıza veriyorsa bunun için de destek alabilirsiniz. Eğer pos cihazı üzerinde fiziksel bir hata yoksa (düşme, çarpma, kırılma vb. gibi) anında işlem yapabilirsiniz. Uzaktan çözülecek bir bağlantı hatası veya POS arıza kodu ile ilgili yaşadığınız sorunlarda uzaktan bağlantı ile işlem yapılabilir. Ancak sorununuz uzaktan çözülecek durumda değilse yine bu numara üzerinden arıza kaydı oluşturmanız istenecektir. Arıza kaydı oluşturduğunuzda da ekipler en müsait zamanda tarafınıza ulaşacaktır.

Garanti BBVA Arıza Kaydı Oluşturdum, Ne Zaman Gelirler?

Eğer yedek bir POS cihazınız yoksa ve kullanım yapamıyorsanız bunu bankaya bildirerek yedek cihaz talep edebilirsiniz. Bu durumda arıza çözülene kadar tarafınıza ulaştırılacak pos ile işlem yapabilirsiniz. Bu cihazı daha sonra sizinki geldiğinde iade edeceğinizi unutmayın. Bu gibi durumlarda sorun yaşamamak ve mağdur olmamak için iki farklı bankadan cihaz kullanmak daha mantıklı kabul edilmektedir. Maliyetleri düşürmek adına da paket kullanımına geçebilirsiniz.

Garanti BBVA Pos Desteği Neleri Kapsıyor?

Garanti BBVA pos destek hattını arayarak uzaktan bağlantı yapabilir, arıza kaydı oluşturabilir, pos cihazı sorunları hakkında bilgi alabilirsiniz. POS cihazı sorunları veya pos üzerinde çekim yaparken karşınıza çıkan POS hata kodlarını karşı tarafa iletmeniz durumunda anında çözüme ulaşabilirsiniz. Çekim yapılan kredi veya banka kartında problem olması durumunda da pos cihazı hata kodu verecek, böylelikle sorunun hangi tarafta olduğunu anlayabileceksiniz.

POS destek hattından alabileceğiniz hizmetler;

  • POS cihazı arıza kaydı
  • POS cihazı hata kodları hakkında bilgi
  • Yeni pos cihazı başvurusu
  • Yedek pos cihazı başvurusu
  • POS rulosu talebi oluşturma

NOT: POS rulosu talepleri, aylık çekim miktarına göre gönderilir. Çok çekim yapmayan firmalara az gönderilir. Eğer Garanti BBVA Bankası kimin merak ediyorsanız vermiş olduğum bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir