Garanti Ugi Nedir, nasıl kullanılır  ve ugi kumbara ücretlimi nereden alabilirim diyenlerin sayısı son zamanlarda merak eden sayısı oldukça fazla her bankanın kendine özel bir yapay zeka botu var. Bunu ilk başlatan Garanti BBVA bankası oldu ve ardından tüm bankalar müşteri hizmetlerinde kullanmak üzere bu tarz yapay zeka akıllı uygulamaları devreye sokmuş durumdalar.

Tabi bu uygulamayı sevdirmenin en güzel yolu emojiler ikonlar ve kumbaralar bankaların en çok kullandığı yöntemlerden bir tanesi Garanti Bankası UGİ kumbarada merak edilen ve çok sorulan bir şey bu yüzden konumun devamında tüm bunlara açıklık getireceğim

Garanti Bankası UGİ Nedir?

Yapay zeka teknolojisinin geliştirilmesi ile yönelik günden güne yeni haberler gelirken, ülkemizde bu teknolojinin en güzel örneğini Garanti Bankası bizlere göstermektedir. Geliştirdikleri Garanti Bankası UGİ sayesinde, yapay zeka teknolojisinin bankacılık sektöründe kullanılması amaçlanmaktadır.

Garanti Bankası’nın geliştirmiş olduğu bu teknoloji, ilk olarak reklamlarda duyurulmuş, sonrasında ise Garanti Bankası müşterilerinin yorumları ile anlaşılmaya başlamıştı. Genel olarak UGİ’nin ne işe yaradığına baktığımız zaman, kişilerin bankacılık işlemlerini hızlı bir şekilde yapmaları ve işlemlerini mobil cihazlarda yalnızca seslendirerek gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Banka müşterilerinin kullanmış olduğu mobil bankacılık uygulamasından, UGİ’nin hizmetlerine hızlı bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Garanti Bankası UGİ Nasıl Kullanılır?

Garanti Bankası UGİ, aslında bir mobil bankacılık asistanıdır. Cep şubesinden ve mobil uygulama üzerinden yapılacak olan işlemlere yönelik geliştirilmiş ve sadece ses üzerinden komut alan bir teknolojiye sahiptir. Yani, cep şubesi ya da mobil uygulamaya giriş yaptığınız zaman, hangi bankacılık işlemini yapmak istiyorsanız bunu UGİ’ye seslendirmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında sistem otomatik olarak seslendirdiğiniz işleme yönelik sayfaya sizi götürecektir.

Banka müşterilerinin özellikle banka müşteri hizmetlerine bağlandığında karşılarına çıkan sesli yanıt servisleri, Garanti Bankası’nın geliştirdiği UGİ’nin temelini oluşturmaktadır. Bundann dolayı da kişilerin zorlanmadan işlem yapmaları mümkün olmaktadır.

UGİ’nin mobil bankacılık uygulamasında nasıl çalıştığını merak edenler, öncelikle mobil uygulama hesaplarına giriş yapmaları gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hangi sayfada olursanız olun ekranı aşağı doğru çektiğiniz zaman otomatik olarak UGİ karşınıza çıkacak ve yapmak istediğiniz işlemi seslendirmenizi istemektedir.

Garanti Bankası mobil asistanı yani UGİ, geliştirilirken tamamen doğal konuşmaya göre odaklanmıştır. Bundan dolayı kişiler seslendirmelerinin ardından ikinci bir isteğe gerek kalmadan uygulamada işlemlerini gerçekleştirebilecektir. Bunun dışında yapacağınız işlemlerde bankacılık terimlerini kullanmanıza ya da kelimeleri teker teker ve yavaş bir şekilde söylemenize gerek yoktur. Normal yaşantınızdaki telaffuzunuz ile UGİ’yi kullanabilirsiniz.

garanti ugi nedir nasıl kullanılır

Garanti Bankası Mobil Asistan UGİ İle Neler Yapılır?

Garanti Bankası UGİ kullanıldında, aşağıda belirteceğimiz alanlarda kolaylıkla işlem yapabileceksiniz.

 1. Hesap İşlemleri
 2. Para Transferleri
 3. Döviz Alım ve Satım İşlemleri
 4. Döviz Kuru Öğrenme
 5. Kart İşlemleri

Görüldüğü gibi, mobil asistan ile yapılacak işlemler, kişilerin gün içerisinde en fazla kullandığı hizmetleri kapsamaktadır. Bundan dolayı menüler arası ilgili alanı bulmakla zaman kaybetmeden, bahsedilen alanlarda anında işlem yapabileceksiniz. UGİ uygulamasını kullandığınızda, aşağıdaki gibi seslendirmeler yapabilirsiniz. Yapacağınız işlemlere göre sizler de bu tarz işlem taleplerinde bulunabilirsiniz.

garanti ugi kumbara

 1. Kredi kartımdan ne kadar harcama yaptım?
 2. Vadeli hesabımda ne kadar para var?
 3. 100 Dolar kaç Türk Lirası yapıyor?
 4. Bu ay ne kadar para transferi yaptım?
 5. Ahmet’in Bebek Şubesi hesabına 100 TL göndermek istiyorum.
 6. Vadesiz hesabımda ne kadar para var?
 7. Elektrik faturamı ödemek istiyorum.
 8. Ek kart bilgilerimi öğrenmek istiyorum.
 9. Kredi faiz oranları ne kadar?
 10. IBAN numaramı öğrenmek istiyorum.
 11. IBAN numaramı mesajla göndermek istiyorum.
 12. Hesap özetimi mail adresime göndermek istiyorum.

Garanti Bankası Mobil Asistan UGİ İle Yapılan İşlemler Ücretli Mi ?

Görüldüğü gibi, banka şubelerindeki görevliler ile işlem yaparken nasıl bir adım atıyorsak,Garanti Bankası UGİ ile işlem yaparken de aynı şekilde telaffuz yapıyoruz. Ugi ile yapılan işlemlerde ise herhangi bir ücret talebi ya da işlem gecikmesi gibi bir durum da söz konusu değildir.

Garanti UGİ Kumbara Nasıl Alınır?

Garanti BBVA bankasına ait yapay zeka UGİ sevimli hali ile çocuklarıda sevindirmeyi başarıyor. Bu yüzden ister yetişkin olsun ister çocuklar bu akıllı kubaraları almak istiyor. Bu konuda da küçük bir bilgilendirme yaparak konumu sonlandırmak istiyorum.

Ugi kumbaranın iki çeşidi bulunuyor, birinci seçenek bir kalem pille çalışıyor ve içine demir para attığınızda Ugiii… diye ses çıkarıyor. Bu kumbarayı banka müşterileri ufak bir ücret ödeyerek bankadan tedarik edebiliyor en son 50 TL olarak satılıyordu. İkinci seçenek ise daha gelişmiş bir versiyon bir kutu şeklinde olan dijital ugi kumbara kilitli ve şifreli daha büyük bir haznesi var yine bu kumbarayı banka ile iletişime geçerek ve kampanyalarına katılarak alabilirsiniz.

Sizlere daha iyi fikir vermesi açısından Garanti Bankasının hazırlamış olduğu UGİ nedir Videosunu sizlerle paylaşmak istedik.

Garanti Bankası müşterilerine ayrıcalıklı olarak sunulan bu hizmette, mobil bankacılık uygulamasında da tıpkı müşteri temsilcisi ile işlem yaparcasına kolaylık sağlanıyor.Eğer belirli bir kişinin hesabına para göndermek istiyorsanız, UGİ’den işlem yapmadan önce, hızlı işlemlerinize bu hesap bilgilerini eklemiş olmanız gerekmektedir. Ardından sesli bir şekilde işlem emiri verebilirsiniz.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir