Garantipay Nedir Nasıl Kullanılır Ve Alışveriş Yapılır?

Yayın Tarihi: 05.07.2018
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 09.12.2018
 

GarantiPay kullanımı ışık hızıyla artan internet alışverişlerinin daha güvenli hale getirilebilmesi için Garanti Bankası’nın kendi müşterileri için geliştirdiği bir güvenli ödeme sistemidir. GarantiPay kart bilgilerinin paylaşımına gerek duymayan oldukça pratik bir ödeme aracı olarak da tanımlanabilir.

Garanti Bankası’nın Bonus Flaş mobil uygulama kullanıcılarının kullandığı bir ödeme sistemi olan GarantiPay, müşterileri için internet üzerinden en hızlı ve en güvenli alışverişi taahhüt etmesinin yanında, onlarca internet sitesiyle yaptığı bu yönde anlaşma gereğince müşterilerine oldukça fazla alışveriş alternatifi de sunmaktadır.

Bu makalemizde Garantipay nedir, Garantipay nasıl kullanılır eksi ve artı yanları avantaj ve dezavantajları nelerdir hepsini ele alarak açıklamaya çalışacağız.

GarantiPay Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Garanti Bankası Bonus Flaş mobil uygulamasını kullanan kullanıcılar GarantiPay kampanya fırsatlarından da kesintisiz olarak faydalanabildikleri 100’ün üzerinde firmada;

  • Alışveriş sepetlerini oluşturduktan sonra ödeme sayfası açıldığında ödeme seçenekleri arasında bulunan GarantiPay’i seçeceklerdir.
  • Açılacak olan ekranda Garanti Bankası’nda kayıtlı telefon numarası ve kişiye ait T.C kimlik numarasının girilmesi gerekmektedir.

garantipay ödeme seçenekleri

  • Kullanıcının cep telefonuna Bonus Flaş’tan gelecek bildirimde kişinin kullandığı banka ya da kredi kartları listelenecektir. Bu listede ödeme yapılacak kart seçildikten sonra kişinin banka mobil uygulamalarda kullandığı parolanın girilmesinin ardından alışveriş tamamlanmaktadır. Bu işlemde kullanıcıdan asla herhangi bir kart numarası, kart bilgisi ya da kart şifresi girmesi istenmemektedir.
  • Alışveriş yapılması için belirtildiği üzere sadece kart seçimi ve parola yeterli olurken, kişinin seçmiş olduğu kart için bankasında daha önceden internet üzerinden alışveriş yetkisi verilmiş olması gerekmektedir. Firmaların alışverişi taksitlendirme yetkisi verdiği alışverişlerde GarantiPay taksit seçenekleri de sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.
  • Bazı durumlarda kullanıcının telefonuna sistemsel yoğunluktan dolayı bildirim gelmediği durumlarda, kullanıcının telefonundan Bonus Flaş’a girerek “ödemeler” bölümündeki GarantiPay ödeme seçeneğini seçmesi durumunda ödeme işlemi tamamlanmaktadır. Kullanıcının sonlandırmak istediği alışveriş bilgileri bu durumda Bonus Flaş üzerinde otomatik olarak görülecektir.
  • GarantiPay kullanan güncel işyeri listesine bakıldığında en çok öne çıkan n11 GarantiPay, com ve n11.com mobil uygulama, gittigidiyor.com ve gitti gidiyor mobil uygulama, Adil Işık, Anı Turizm, Atasun, Atlas Global, Bambi, Bauhaus, Beta Shoes, Brandroom, Cacharel, Çiçeksepeti, Colins, Damat Tween, De Facto, Deriden, D&R, Ds Damat, Ebebek, Elle Shoes, English Home, Ereyon, ETS Tur, Forever New, Full Trip, Garenta, Gs Store, İnci, Kamil Koç, Matras, Pierre Cardin, Yargıcı, Sportsoul, Tazemasa, Tekzem, US Polo ve Vestel firmalarının GarantiPay ile işbirliği içinde oldukları görülmektedir. 2018 yılı sonuna kadar da App-ron, Bizimdepoo, Çiçek Satış, Detailbox, Ekol Kuyumculuk, Journey, Köfteine Golden, Koton, Lese, Likya Çiftliği ve Sinemesarp da GarantiPay bünyesine katılacaktır.
  • Özetle GarantiPay akışı için Bonus Flaş mobil uygulamasının GarantiPay indir komutuyla cep telefonu ya da tabletlere indirilmesi ve uygulamaya giriş yapılması, alışveriş yapılan internet sayfasında alışverişin bitiminde ödeme seçeneği olarak GarantiPay’in seçilmesi, sonraki ekranda önce bankada kayıtlı cep telefonu numarasının daha sonra da T.C kimlik numarasının seçilmesi ve cep telefonuna gelen bildirimde ödeme yapılmak istenen kartın seçilip mevcut parolanın girilmesi yeterlidir. Bildirim gelmediği durumlarda Bonus Flaş uygulamasına girilerek ödeme kısmına girildiğinde mevcutta bekleyen alışverişin “GarantiPay ile ödeme seçeneğiyle bitirilmesi işlemi sonlandıracaktır.

GarantiPay ile Ödeme Avantajları

Özellikle son dönemde internet üzerinden yapılan alışverişlerin güvenliği çok önemli olmakla birlikte, tüm bankalar bu yönde güvenlik sistemlerini daha da güçlendirmek için çalışmalar yapmaya devam etmektedir. GarantiPay bunun bir sonucu olarak ortaya çıkmış ve kişinin bankadan almış olduğu kart hizmetleri numaralarını dahi girmeden sadece kart isimlerini seçmek suretiyle kolaylıkla alışveriş yapabilmektedir.

Güvenlik özelliğinin yanında GarantiPay tüm ödeme sürelerini saniyelere düşürmekte ve bu yönde de kullanıcılarına oldukça pratik bir ortam sunmaktadır. Garanti Bankası tarafından da GarantiPay ile ilk 150 TL’lik alışverişe 20 TL bonus fırsatının yaz boyunca sürmesi beklenirken, eroyon.com.tr’de 50 TL’ye varan bonus fırsatı GarantiPay kullanıcıları için altın değerinde olacaktır.

GarantiPay Kullanıcı Yorumları

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin her geçen gün yaygınlaşması ve firmaların internet alışverişlerini yaygınlaştırmak için her ay değişik kampanyalar yapması internet üzerindeki alışverişlerin güvenlik seçeneklerini daha da önemli hale getirmektedir. Bunun yanında internet alışverişlerinde kullanıcıların özellikle takip ettiği bir başka durum da ödeme konusundaki pratikliktir. İnternet alışverişlerini tamamlayan kullanıcılar hem güvenli hem de en pratik yolları deneyerek bulurken, bu yönde de tercihlerini zaman zaman değiştirdikleri de gözlemlenmektedir.

garantipay ödeme seçenekleri

GarantiPay nedir diye sorulduğunda, kullanıcılar kullanmadan önce tereddüt ettikleri bu yöntemi kullandıklarında bu ödeme sisteminde en ufak bir güvenlik açığı görmediklerinden söz ederken, ödeme pratikliği konusunda da GarantiPay’e tam puan verdiklerini belirtmişlerdir. Özellikle her alışverişte tekrar tekrar kart numarası girilmesi zorunda olunmaması, sitelerin internet ödeme sistemleri ne kadar güvenli olursa olsun kart şifresinin girilmemek zorunda olması, kart bilgilerinin otomatik bir şekilde görüntülenmesi oldukça önemli özellikler olarak göze çarparken kullanımı bu kadar basit olan bir ödeme sisteminin diğer uygulamaların da önüne geçtiği kolaylıkla söylenebilir.

GarantiPay nasıl kullanılır sorusu yanında, markaların GarantiPay’a özel yaptıkları indirim ve kampanyalar da takip edildiğinde müşteriler için oldukça avantajlı durumlar sağlandığı da kolaylıkla görülebilmektedir. Bu nedenle Bonus Card’ın sağladığı avantajlar yanında GarantiPay kullanım avantajları da eklendiğinde gelen olumlu yorumların da fazlalığı oldukça olağan karşılanmaktadır.

Bu İçeriğe Oy Verin
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oylanmadı)
Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Garantipay Nedir Nasıl Kullanılır Ve Alışveriş Yapılır?
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
dolara faiz veren bankalar
Dolar ve Euro’ya Faiz Veren Tüm Bankalar

Dövize faiz veren bankalar Dolar ve Euro dövizlerinde...

akbank serbest hesap avantajları
5 Başlıkta Akbank Serbest Hesap Eksi Ve Artıları

Günümüzde telefon ve akıllı tablet kullanımı her geçen...

x