Güncel Olarak Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Yayın Tarihi: 07.06.2017
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 11.09.2018
 

Kredi kullanmak isteyen kişileri en çok zorlayan konuların başında bu krediler için ödemek zorunda oldukları yüksek faiz yükü yer almaktadır. Bankaların tümü kâr elde etme amacı ile çalışan ticari işletmeler olup her bankanın en çok para kazandığı alan ise kesinlikle faiz gelirleridir. Ancak bazı bankalar devlet destekli krediler ve KOSGEB hibe kredileri gibi kredi paketleri için görev almakta olup bu durumda kredi ödemelerini gerçekleştirmektedir.

Ancak burada faizsiz kredi desteğini sunan banka değil devlet ya da Avrupa Birliği ve KOSGEB gibi kuruluşlardır. Bankalar sadece aracılık görevini üstlenmekte ve bu kredilerin kullanımlarını gerçekleştirmektedir. Güncel olarak faizsiz kredi veren tüm bankalar ise şöyle;

Halk Bankası Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Paketleri ; Kamu bankası olması nedeni ile devlet tarafından kullandırılan faizsiz kredilerin dağıtılması görevini üstlenen bankalardan biride Halk Bankası olarak öne çıkmaktadır. Halk Bankası faizsiz kredi kullandırılması konusunda esnafa yapılan ödemelerin gerçekleştirilmesinden sorumludur.

Halk Bankası esnafa faizsiz kredi verilmesi konusunda hükümet tarafından açıklana kredilerin dağıtımını üstlenmektedir.

sıfır faizli krediler

Şu anda banka tarafından verilen sıfır faizli kredi paketleri arasında sıfır faizli genç girişimci kredisi, ustalık belgesi olanlara faizsiz kredi desteği ve kaybolmaya yüz tutan meslekler için kullandırılan sıfır faizli esnaf kredisi paketleri yer almaktadır.

Faizsiz Kredi Veren Ziraat Bankası (Sıfır Faizli Kredi Paketleri)

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan ve kamu bankası statüsünde hizmet veren Ziraat Bankası ise sıfır faizli tarım kredileri ve sıfır faizli hayvan kredisi kullanımlarını üstlenmektedir. Devlet destekli tarım kredileri için yapılan başvurularda T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile koordineli olarak çalışan banka her yıl devlet tarafından açıklanan kredi limitleri dâhilinde yapılan başvuruları sonuçlandırmaktadır.

Yine ülkemizde her geçen gün artan et fiyatlarının kontrol altına alınabilmesi adına büyükbaş hayvancılık desteği ve küçükbaş hayvancılık kredi desteği veren banka faizsiz tarım kredileri ile çiftçinin kara gün dostu olmayı sürdürmektedir.

Faizsiz İhtiyaç Kredisi Ve Konut Kredisi Veren Bankalar Var mı ?

Ne yazık ki normal ihtiyaç kredisi paketlerinde kişinin faizsiz kredi kullanması mümkün değildir. Bankaların kendi kullandırmış oldukları ihtiyaç kredisi paketlerinde sıfır faizli kredi seçeneği bulunmamakla beraber bazı bankalar peşin komisyonlu ihtiyaç kredisi seçenekleri sunmaktadır. Bu kredi paketlerinde kişiler kredi faiz tutarının bir bölümünü peşin ödedikleri için ödedikleri tutara bağlı olarak ya tamamen faizsiz kredi kullanmakta ya da düşük faizli ihtiyaç kredisi seçeneklerinden yararlanmaktadır.

ziraat bankası faizsiz destek kredisi

Ancak burada kişinin gerçekten faizsiz kredi kullandığından söz edilemez çünkü banka bu tutarı başka bir isim altında kredi kullanan kişiden tahsil etmiş olur. Emekliye faizsiz kredi paketi gibi kredi paketlerinde de aynı durum söz konusu olup hükümet tarafından çıkarılması planlanan emekliye 10 maaş faizsiz kredi paketi yürürlüğe girene kadar bu tarzda bir kredi kullanımı söz konusu değildir.

Faizsiz Kredi Veren KOSGEB Mikro Kredilerini Tercih Edebilirsiniz 

Gerçekten faizsiz kredi kullanmak isteyen kişilerin tercih edebilecekleri 2 kredi seçeneği KOSGEB ve mikro kredi paketleridir. KOSGEB kredileri küçük ve orta ölçekli işletmeler ile ticaret hayatına atılmak isteyen girişimcilere kullandırılan kredilerdir. Mikro krediler ise kadınların iş hayatına katılmalarını sağlamak amacı ile kullandırılan krediler olup faizsiz olarak kullandırılmaktadır.

Yine bunlara ek olarak dönemsel olarak kullandırılan Avrupa Birliği hibe kredileri de bulunmakta olup bu kredi fırsatlarının duyuruları basın yolu ile yapılmaktadır. Bankalar üzerinden kullandırılan hibe krediler için yoğun başvuru olduğundan dolayı kredi onayı almak isteyen kişilerin başarılı iş projeleri oluşturmaları zorunludur.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır ?

Eft Saat Kaça Kadar Hesaba Geçer ?

Yüksek Faiz Veren Bankalar 2017

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Etiketler:

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Güncel Olarak Faizsiz Kredi Veren Bankalar
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
esnaf kredisi devlet destekli
Esnafa 30 Bin Faizsiz Destek Kredisi ve Şartları

Bilindiği üzere esnaf ekonominin can damarı olarak kabul...

hayvancılık kredisi nasıl alınır
Geri Ödemesiz Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi Alma

Genellikle ülkemizin iç kesimlerinde ve kırsal alanlarda yapılan...

x