Güncel Olarak Garanti Bankası Havale/EFT Para Transfer Ücretleri

Yayın Tarihi: 12.05.2019
Yayın Son Güncelleme Tarihi: 12.05.2019
 

Bankalar hiçbir işlemi masrafsız ve komisyonsuz yapmadığı, yapacağımız havale ve EFT’lerden de masraf ve kesinti yapmaktadır. Bu makalemizi bu konuya ayırdık. Garanti bankası’ndan havale ve eft yaptığınızda kesilecek ücretler hakkında sizlere güncel en doğru bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Aslında hepimizin şikayetçi olduğu bu durum bankaların pekte umurlarında değil ve halen ısrarla almaktadırlar.Aslında sundukları hizmet oldukça güzel ve banka kuyruğundan trafikten ve bir çok sorundan bizleri kurtarıyor fakat garanti bankası havale ve EFT ücretleri oldukça yüksek, belki ileride bankalar diğer bankaları örnek alarak rekabeti de düşünürsek bu hizmetlerden ücret ve masraf alınmayacaktır. Temennimiz bu yönde…

Garanti Bankası EFT Ve Havale Ücretleri Ne Kadar ?

Şimdi garanti bankası ile hem mobil hem şube hemde telefon bankacılığından alınan ücretleri detaylı olarak ele alalım.

Garanti Bankası Şubelerinden İşlem Yapıldığından Kesilen EFT Ücretleri

Şubeden yapılan EFT’lerde ücretler 45.00 TL ile 255.00 TL arasında değişmektedir. Göndereceğiniz para miktarına göre bu rakam değişmektedir. Ama şöyle bir örnek vermek gerekirse 150.00 TL Garanti Bankası şubesinden havale yaparsanız ödeyeceğiniz rakam 45 TL civarında olacaktır. Fakat siz 11.000 TL eft yapacaksanız bu rakam 50.00 TL veya 60.00 TL ye kadar çıkacaktır.

Garanti Bankası Bankamatikleri Üzerinden Yapılan EFT lerde Yapılan Kesintiler

Garanti bankası ATM ‘lerinden yapacağınız EFT’lerde işlem ücreti sabittir. Ödemeniz gereken ücret 6.00 TL dir. Tabi bu ücret saat 16:00 ya kadar yapılan işlemler için geçerlidir. EFT saatini geçmiş iseniz yani saat dörtten sonra EFT yapacaksanız geç eft olduğundan daha yüksek bir ücret ödeyeceksiniz.

Garanti Bankası İnternet Şubesini Kullanarak Yapılan EFT’lerde Ödenen Ücretler

Garanti bankası internet şubesinden EFT yapacaksanız yaklaşık 4.00 TL kadar bir ücreti gözden çıkarmalısınız. Yine bu rakam Geç eft olacak ise artacak ve 10 TL ye kadar çıkabilmektedir. Bu arada Garanti Bankası maaş müşterisi, emekli maaşı müşterisi ve özel müşterileri için daha düşük kesintiler uygulamakta veya hiç almamaktadır. İnternet şubesinden bir havale adımı gerçekleştirerek daha sağlıklı bir bilgi alabilirsiniz.

Garanti Bankası, Mobil Cepten Veya Cep Şubesinden EFT Ve Havale Masrafları

Cepten geç EFT masrafı ise 5 TL olarak belirlenmiştir. Cepbank ile yapılan EFT’ler ücreti 2.75 TL olarak ücretlendirilir. Cepbank geç eft ücreti ise 5.00 TL’dir. Cep şubesi eft ücreti 2.50 TL’dir. Cep şubesi geç eft ücreti ise 6.00 TL’ olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankasından, Garanti Bankasına Havale Ücreti Ve Kesintisi

Transfer ücreti: Garanti Bankası’nın banka hesabına 1,75 TL tahsil edilecektir.

Bu konuda güncel ve daha detaylı bilgiye : BU LİNKTEN ulaşabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Başlama Ve Bitiş Saatleri

Garanti Bankası eft süresi 09.00’da başlıyor ve 17.15’te sona eriyor. Bu zaman zarfında, EFT işlemi sonucunda kazanılan para aynı gün teslim edilecektir. Bir Garanti banka hesabı kullanarak  17: 15’ten sonra yapılacak EFT işlemlerinde bir sonraki gün aktarım gerçekleştirilecektir. Eğer EFT işlemleri Cuma günü saat 17: 15’ten sonra gerçekleşir ise transfer işlemi Pazartesi günü alıcılara teslim edilir.

T.C. Garanti Bankası 2019 Eft Transfer Limitleri

Garanti Bankası’nın günlük Eft limiti en fazla 250.000 TL, minimum tutarı 0.01 TL dir, bu limit şubeye taşınmak suretiyle artırılabilir veya azaltılabilir. Bilmelisiniz ki şubeye gitmeden EFT limiti arttırmanın başka bir yolu ve yöntemi bulunmamaktadır.
Telefon bankacılığı kullanarak EFT limiti arttırmak aklınıza gelmiş olabilir ama bu yöntem güvenlik açısından banka tarafından yasaklanmıştır. Eğer garanti mobil kullanıyor iseniz Elektronik Fon Transferinizi (EFT) düzenleyebilir ve hesaplarınız arasındaki limitlerinizi transfer edebilir ve hızlı ve kolay bir çözüm bulabilirsiniz. Sıkışılan durumlarda pratik ve hızlı bir çözümdür. Eğer garanti mobil uygulamanız yok ise  https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/subesiz/uygulama_dukkani/telefon_modeli_uyumsuzlugu.page resmi sayfasından indirme gerçekleştirebilirsiniz.
Garanti Bonus Kredi Kartından EFT Ve Havale Masrafları

Evet bu seçenek biraz tuzlu ve maliyetli olabilir ama acil durumlarda göze alınabilecek bir seçenektir. Garanti Bankası kredi kartından EFT için Oran + Tutar şeklinde uygulanır (KKDF + BSMV dâhil) asgari olaran 10 TL olarak belirlenmiştir. Fakat sizin yapacağınız havaleye göre tutar değişecektir.

Örnek vermek gerekir ise kredi kartınızdan 2000 TL havale yapacak iseniz % 4 kesinti yapılacak ve nakit çekim ücretide artı olarak kesilecektir. Yani iki farklı ücret ödeyeceksiniz. Örneğimize göre 2.000 TL için yaklaşık 80 TL kesinti uygulanacak ve ayrıca işlem ücreti tahsil edilecektir.

Kredi kartı havale işlemlerinde yine aynı tutarlar uygulanacaktır.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Güncel Olarak Garanti Bankası Havale/EFT Para Transfer Ücretleri
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ziraat bankası atmye para gönderme
Ziraat Bankası’ndan Cep Telefonuna Para Gönderme (KOLAY ANLATIM)

Yeni çıkan teknolojiler hayatımızı kolaylaştırmaya ve pratik hale...

peşinat olmadan ev nasıl alınır
Ev Almak İstiyorum, Param Ve Birikimim Yok Diyenlere 5 Yöntem

Ülkemiz şartlarında bir ev sahibi olmak oldukça önemli...

x