Halkbank internet şubesi şifresi nasıl alınır için farklı alternatifler bulunmaktadır. Halkbank bireysel müşterilerine farklı kanallardan şifre temin etme fırsatı tanıyan Halkbank, daha önceden banka şubelerinden gerçekleştirdiği internet şubesi şifre işlemleri için internet bankacılığı şubesinin adresi olan sube.halkbank.com.tr adresinden gerçekleştirilmesine olanak tanımıştır. Her geçen gün teknolojik altyapısını güçlendiren Halkbank, bireysel müşterilerine sunduğu online hizmetlerin çeşitlerini artırmaya devam etmektedir. Bu anlamda Halkbank’ın kullanıma sunduğu internet şubesi şifre ve parola alma ve üyelik ve şifre temin etme bilgilerine yazımızda detaylıca yer vereceğiz.

Halkbank internet şubesi ile hemen hemen her türlü bankacılık işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz, para transferi, havale, EFT ve benzeri fatura ödemeleri, hesap açma gibi işlemler bunlara birer örnektir. Halkbank internet bankacılığı şifresi ile internet olan her yerden saymış olduğumuz tüm bankacılık faaliyetlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Peki, bu işlemleri yapmak için şifremizi nasıl alabiliriz bir bakalım.

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

İnternet bankacılığı üzerinden işlem yapmak istiyorsanız Halkbank internet bankacılığı şifreniz olması gerekmektedir. Eğer şifrenize sahip değilseniz veya şifreniz bloke oldu ise şifrenizi bir kaç farkı yoldan alma yoluna gidebilirsiniz. Bunlar sırasıyla;

 • Banka Şubesine Giderek
 • halkbank.com.tr adresinden online olarak,
 • Müşteri Hizmetlerini Arayarak,

İnternet bankacılığını kullanmak için gerekli olan şifreyi alabilirsiniz. Aynı zamanda şifresi mevcut ama bloke olmuş veya unutulmuş şifreleri yenileme adımlarını da yazımın devamında sizlere sunacağım.

Halkbank Fiziki Şubelere Giderek İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Halkbank internet bankacılığı şifresi alma işleminin gerçekleştirilmesi için öncelikle Halkbank şubelerine talebin iletilmesi gerekmektedir. Başvuru işlemleri için nüfus cüzdanı veya üzerinde TC Kimlik numarası bulunan herhangi bir kimlik kartı gerekmekte ve başvurular Halkbank şubelerinde gerçekleştirilmektedir.

Müşteri temsilcisi tarafından başvuru sahibine verilen başvuru formunun doldurulması akabinde internet şubesi aktif hale getirilmektedir. Halkbank şubesinde başvuru formunun doldurulması sonrasında https://sube.halkbank.com.tr/InternetBankingHost/HostLogin adresinden internet şubesine giriş gerçekleştirilmektedir.

[safir_note type=”sari” text=”Parolanın unutulması durumunda parola oluşturma işlemleri için internete bankacılığı adresi üzerinden;

 • Sahip olunan Halkbank kartının son 6 hanesi,
 • Kartın son kullanım tarihi,
 • TC Kimlik Numarası,
 • Cep Telefonu numarası

Bilgileri kullanılarak yeni şifre oluşturma işlemi gerçekleştirilir.”]

Halkbank İnternet Sitesi Üzerinden Online Bankacılık Şifresini Alma

İnternet Bankacılığı şifrenizi internet üzerinden www.halkbank.com.tr adresine girerek hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Fakat bunun için önemli bir noktayı söylemeden devam etmek istemiyorum. Bu önemli husus işlemleri yaparken sizi yarı yolda bırakabilir.

Bu sorun Halkbank sistemlerinde kayıtlı olan telefon numaranızdaki sim kart blokesi olabilir son zamanlarda eğer operatör değişikliği yaptıysanız, sim kartınızda bloke olmalı, hemen bir Halkbank ATM’sine giderek sim kart blokenizi kaldırdıktan sonra internet bankacılığı şifresi alma işlemlerine başlayınız. Bu blokeyi kaldırdığımızı düşünerek devam ediyorum. Halkbank internet sayfasını açtıktan sonra ;

 • halkbank.com.tr adresine giriş yapalım.
 • Sağ üst köşede bulunan turuncu buton “İnternet Şubesi” yazan kısma tıklayalım.
 • Daha sonra “Parola Al” butonuna tıklayacağız.

Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran karşımıza gelecektir.

halkbank şifre parola alma

Gelen ekranda şifrenizi hangi kart bilgilerinizle alacaksanız Kredi kartı, Bank24 Kartı veya Bank24 jet kart seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Daha sonra Kartınızın son 6 hanesi ve TC kimlik numaranızı ve kartı bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurmalısınız. Sonraki ekranda oluşturmak istediğiniz şifreyi girmeniz istenecek, kart bilgilerinizi doğruladıktan sonra şifreniz oluşturulacak ve tarafınıza SMS olarak bilgilendirme gelecektir.

Daha sonra tekrar Halkbank İnternet şubesine giriş yaparak oluşturmuş olduğunuz şifre ve parola ile giriş yapabileceksiniz. İnternet şubesi girişlerinizde Şifrematik ve SMS şifre kullanmanız güvenliğiniz açısından önemli olduğunu unutmamalısınız. Peki, telefonla müşteri hizmetleri üzerinden şifremizi nasıl oluşturabiliriz inceleyelim.

Halkbank Dialog Merkezi Üzerinden İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Halkbank’da birçok şekilde şifre alabileceğiniz gibi, Dialog yani Halkbank Çağrı Merkezi üzerinden de hem şifre işlemlerinizi, hem de diğer bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Genelde çağrı merkezine bağlanmak çok zahmetli bir iş gibi görünse de, bankada kayıtlı olan numaranız ile  0 850 222 0 400 hattı arama yaptığınızda bu işlem oldukça hızlı ilerlemiş oluyor. Çağrı merkezini aradıktan sonra;

 • İlk olarak talimatları dinlemeniz gerekiyor,
 • Hemen ardından sesli yanıt sistemi bizleri karşılayacak,
 • Sesli yanıt sistemi geldiğinde “İnternet Bankacılığı Şifresi Almak İstiyorum.” demeniz yeterli.

Hemen ardından banka sizi çağrı merkezi yetkilisine bağlayacak ve internet bankacılığı şifreniz için sizleri yönlendirecek. Bu işlemlerin tamamı SMS üzerinden yapılacak ve şifre de SMS olarak iletilecektir.

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum Diyenler İçin Yeni Şifre Alma

Üstte bahsettiğimiz yöntemler yeni şifre almak konusunda size yardımcı olabileceği gibi, yine aynı yöntemleri kullanarak güncel şifrenizi de değiştirebilirsiniz. Şifrenizi değiştirmek için ilk yapmanız gereken işlemlerden birisi bankaya kayıtlı cep telefonunuzdan işlem yapmaktır. İnternet bankacılığındaki “Şifremi Unuttum” adımı kullanılabilir.

Bu adımda banka sizden kart bilgileri, kart şifresi ve TC kimlik numarası isteyebilir. Bilgileri eksiksiz bir şekilde giriş yaptıktan sonra tarafınıza bir SMS iletilecektir. Bu SMS’de geçici internet şifreniz yer alacak. Daha sonra giriş yaptığınızda banka bu geçici şifreyi de değiştirmenizi isteyecektir.

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifresi Bloke Olan Kişiler Şifresini Nasıl Alabilir?

Şifreniz bloke olduğunda da aynı şekilde şifremi unuttum adımını kullanabilirsiniz. Şifremi unuttum sayfası sizden kişisel bilgiler isteyeceği için kimliğinizin yanınızda olması şart. Kredi kartı veya kullanmıyorsanız banka kartınızın da yanınızda olması daha iyi olacaktır. İnternetten işlem yapmak istiyorsanız bir üst adımda bahsettiğimiz HalkBank dialog yani çağrı merkezinden de işlem yapabilirsiniz.

Halkbank ile ilgili daha önce yazdığımız makale olan Halkbank SMS kredi başvurusu nasıl yapılır? ilginizi çekebilir.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir