Halkbank SMS ile kredi başvurusu yapabileceğiniz oldukça pratik bir yöntem ile karşımıza çıkıyor. Artık hemen hemen tüm bankalar hem cep telefonu, hem mobil uygulama, hem de SMS yöntemleriyle kredi ve kredi kartı gibi başvuruları yapmanıza yardımcı oluyor. Bazen özel kampanyalar, bazen de standart kredilerden herhangi birine başvurmak istediğinizde SMS veya mobil uygulamayı kullanarak işlem yapabiliyorsunuz. Halkbank SMS kredi başvurusu için yapmanız gereken tek şey kısa mesaj göndermek. Hemen ardından cep telefonu numaranıza bir mesaj iletilecek ve gerekli talimatları yerine getirmeniz gerekecek. Eğer bankadaki bilgileriniz güncel değilse, evrakları tamamlamak için şubeye çağırılabilirsiniz.

Eğer Halkbank ile devamlı olarak çalışıyorsanız ve aktif bir müşteriyseniz; bu gibi güvenlik adımlarına gerek kalmadan işlem yapabilecek ve anında onay alabileceksiniz. Yani, SMS  ile yaptığınız kredi başvurusunun onaylanması durumunda sorunsuz bir şekilde paranız hesaba aktarılacaktır.

Halkbank SMS Numarası ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

En kolay kredi başvuru yöntemlerinden biri olduğu için, çok basit adımlar ile başvurunuzu tamamlamak mümkün. Bunun için ilk olarak hangi kredi tipine başvuru yapmak istediğinize karar vermelisiniz.

Daha sonra yapmanız gereken işlemler sırasıyla şunlardır;

[safir_note type=”mavi” text=”Örnek SMS Tipi: KREDİ 12345678910 2500 50000″]

 • Cep telefonunuzdan kısa mesaj uygulamasına giriş yaptıktan sonra sırasıyla üstteki gibi bir SMS şablonu oluşturmanız gerekmektedir.
 • KREDİ boşluk, TC Kimlik Numarası boşluk, Aylık Gelir boşluk, Çekmek istediğiniz kredi tutarını yazıp 3452‘ye kısa kısa mesaj göndermelisiniz.
 • SMS ile yapacağınız başvuruların cevabı anında gelecektir.
 • Uzun süren başvuru süreçleri için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.
 • Dilerseniz gelir belgesi ile birlikte şubelerden de başvuruya devam edebilirsiniz.

Halkbank SMS ile Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

Halkbank SMS kredi başvurusu, sadece bir başvuru tipidir. Yani, özel bir kampanya olmadığı için tüm müşteriler faydalanabilir. Hatta; bankanın müşterisi olmasanız bile üstte verdiğimiz örneğe göre bir SMS gönderebilir ve kredi başvurusu yapabilirsiniz. Elbette yazımızın girişinde de belirttiğimiz gibi, banka sizi tanımadığında veya evrak istediğinde şubelere davet edebilir. Bu durum, kredinin onaylanmayacağı anlamına gelmez.

Her kredi başvurusunda olduğu gibi, Halkbank SMS kredisinde de aranan şartların başında kredi notu geliyor. Özellikle dijital ortamlardan yaptığınız kredi başvurularında en önemli kriter; kredi notu. Eğer puanınız düşükse, otomatik sistemler başvuruyu direkt olarak reddedebilir. Bunun için de kredi notunuzu yükseltmeniz gerekir.

Kredi notunun düşük olması veya sicilinizde herhangi bir olumsuzluk olması durumunda kredi başvurusu olumsuz sonuçlanıyorsa, bunun için yapabileceğiniz tek işlem kredi notunun yükseltilmesidir. Aksi taktirde, kredi onaylanmadığı için şubelerden yapacağınız başvuruların da herhangi bir etkisi olmayacaktır.

Aranan şartlardan bazıları genel olarak şunlardır;

 • Kredi notunun ortalama bir seviyede olması
 • Yasal takipte borcun olmaması
 • İcralık borç durumunun olmaması
 • Ödenmemiş kart veya kredi borcu bulunmaması

Halkbank SMS Kredisi Güncel Faiz Oranları Nelerdir?

Halkbank SMS ile kredi başvurusu yaparak aslında çok daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Kredi notunuz yüksek, sicilinizde de herhangi bir olumsuzluk yoksa; yaptığınız kredi başvurusu dakikalar içinde onaylanacaktır. Elbette kredi başvurusu yaparken en çok dikkat edilmesi gereken kriterlerden birisi de faiz oranları olmalıdır.

Zira faiz oranları düşük olan bankayı tercih etmek hem aylık ödemeler, hem de toplam kredi maliyeti konusunda oldukça dikkat çekici bir seviyede olabiliyor. Halk Bankası güncel SMS kredisi faiz oranları şunlar;

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı %1,07
Taşıt Kredisi Faiz Oranı %0,94
Konut Kredisi Faiz Oranı %0,94

Halkbank SMS ile En Fazla Ne Kadar Kredi Çekilir?

Halkbank İhtiyaç Kredisi ürünlerinde güncel olarak başvuru yapabileceğiniz maksimum tutar 50.000 TL’dir. Şu an için bu tutarın üzerinde bir başvuru yapmak kesinlikle mümkün değildir. 50.000 TL’nin üzerinde bir başvuru yapmak istediğinizde sistem hata verecek veya kredi reddedilecektir.

 • Halkbank SMS Kredisi Maksimum Tutar:  50.000 TL

İlgili Konu: Finansbank SMS Kredi Başvurusu

Halkbank 3452 SMS Kredi Başvurusunda Gerekli Belgeler Hangileri?

SMS ile kredi başvurusu yaptığınızda banka krediye anında onay verebileceği gibi, bazı evraklar sunmak karşılığında şartlı onay da verebilir. Bu durumun adı da bankacılık dilinde ön onay olarak geçiyor. Eğer banka krediniz için ön onay vermişse, sizden ilave belgeler talep edebilir. Bu da tamamen kredi notuyla alakalı bir durumdur.

Halkbank SMS kredide istenilen belgeler şunlar;

 • Kimlik aslı veya fotokopisi (Ehliyet ya da pasaport da kabul edilir.)
 • Gelir belgesi
 • Maaş yazısı örneği
 • İkametgah

Halkbank Kredi Başvuru Sonucunu Nasıl Öğrenebilirim?

Eğer SMS ile kredi başvurusu yaptıysanız bunun sonucu da telefonunuza SMS olarak iletilir. Bu işlem, bankanın yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilse de, genel olarak bakıldığında başvuruların tamamı hızlı bir şekilde sonuçlanıyor. Zaten SMS ile başvuru yapmanın en avantajlı yanlarından birisi de budur.

SMS yerine başvuru takibi yapabileceğiniz bazı yöntemler;

 • Müşteri hizmetlerinden başvuru takibi,
 • Mobil uygulama veya internetten başvuru takibi,
 • ATM ve şubelerden başvuru takibi.

SMS ile kredi başvurusu yaptığınızda TC kimlik numaranızı kullandığınız için, tüm ürünlerde bu başvuru görünecektir. Yani internet bankacılığına giriş yaparak da başvuru takibi yapabileceksiniz.

SMS Kredisinde Para Nasıl Çekilir?

Başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda kredi internet bankacılığına düşer. Bu sayfaları kullanarak krediyi hesabınıza aktarmanız gerekmektedir. İsterseniz bu işlemi mobil uygulama veya ATM’lerden de yapabilirsiniz. Eğer hiçbirine erişiminiz yoksa müşteri hizmetlerini arayarak da hesaba geçmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir