finanskredirehberi.com

Anasayfa > Krediler > Halk Bankası 3452 SMS (Kısa Mesaj) Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halk Bankası 3452 SMS (Kısa Mesaj) Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tarih: 29.09.2019
Güncel: 20.01.2020
halk bankası telefonla kredi başvurusu

Artık bir çok bankanın kredili ürünlerine kredi başvurusu internet ve akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle oldukça kolaylaştı. Biraz eskilere gidersek eğer akıllı telefonlar öncesi kredi başvurusu yapmak için oldukça zahmetli bir yoldan geçiyorduk. Hele ki telefondan sms ile kredi almak bir hayaldi, müşteri hizmetlerini arasak bile banka şubelerine yönlendiriliyorduk.Fakat şimdilerde Halk Bankası SMS kredi başvurusu kısa mesaj numarası ile çok rahat bir şekilde gerçekleşiyor. Bu sistemin nasıl işlediğini öğrenmek ve uygulamak isteyenler bu makalemizde tüm sonuçları bulabilirler.

Halkbank, müşterilerine kredi başvurusunda bulunabilmeleri için kolaylıklar sunmaya devam eder. Bankanın şubesine ihtiyaç duymadan müşterilerin Halkbank’ tan kredi başvurusunda bulunmaları için İnternet Bankacılığı’nı veya SMS sistemini kullanmaları yeterli olur. Üstelik SMS ile kredi başvurusunda bulunan kişiler, önceden kredi notları hesaplandığı için Halkbank kredi başvurusu cepten onay alıp alamayacaklarının bilgisine kolay bir şekilde ulaşabilir.

Halkbank SMS Kredi İle Akıllı Başvuru Nasıl Yapılır?

SMS ile Halkbank’tan kredi başvurusunda bulunacak kişilerin yapması gereken birkaç basit işlemler vardır. Bu işlemler şunlardır:

 • Vatandaşların ilk önce cep telefonlarının mesaj kısımlarına aralarda boşluk olacak şekilde KREDI, T.C. Kimlik Numarası, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar sırasıyla yazarak 3452’ye kısa mesaj göndermeleri gerekir.
 • SMS ile kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi sonuçları olumlu bir şekilde değerlendirildikten sonra banka tarafından kişiler bilgilendirmek üzere aranılır. Banka müşterilerine kredi ile ilgili gerekli bilgileri verdikten sonra müşteriler kredi başvurusu için istenilen evrakları temin ederek bankanın en yakın şubesine gidip kredilerini alabilir.

Halkbank SMS Kredi Faiz Oranları Nedir?

Halkbank SMS kredi başvurusu yaparak kredi almak isteyenler, düşük faiz oranları imkânlarından yararlanmak için kredi başvurusunda bulunabilir. Aşağıda Halkbank’ tan kredi alacak kişilere aldıkları kredi türlerine göre uygulanacak faiz oranları ile ilgili bilgiler yer alır;

 • İmar Barışı Destek Kredisi: 20 Bin TL değerinde krediye %1.33 faiz uygulanır.
 • KKTC Eğitim Kredisi: 50 Bin TL değerinde krediye %2.66 faiz uygulanır.
 • KKTC Bireysel Destek Kredisi: Krediye %2.65 faiz uygulanır.
 • Hızlı Kredi: 15 Bin TL değerinde krediye %2.66 faiz uygulanır.
 • Vefa İhtiyaç Kredisi: 50 Bin TL değerinde krediye %2.61 faiz uygulanır.
 • KKTC İhtiyaç Kredisi: Krediye %2.66 faiz uygulanır.
 • Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi: 50 Bin TL değerinde krediye %2.61 faiz uygulanır.
 • İhtiyaç Kredisi: Krediye 2.66 faiz uygulanır.
 • Mortgage Dışı Bireysel Destek Kredisi: Krediye %2.66 faiz uygulanır.
 • Maaşını Halkbank’ tan Alanlar: 50 Bin TL değerinde krediye %2.65 faiz uygulanır.
 • Enerji Destek Kredisi: 50 Bin TL değerinde krediye %2.61 faiz uygulanır.
 • Eğitim Kredisi: 50 Bin TL değerinde krediye %2.61 faiz uygulanır.
 • Emekli Mini Kredi: 5 Bin TL değerinde krediye %2.60 faiz uygulanır.
 • Dost İhtiyaç Kredisi: Krediye %2.66 faiz uygulanır.
 • Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi: 50 Bin TL değerinde krediye %2.66 faiz uygulanır.
 • Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi: 50 Bin TL değerinde krediye %2.66 faiz uygulanır.
 • KrediMini: 5 Bin TL değerinde krediye %2.66 faiz uygulanır.

Halkbank Anında Kredi İle Ne Kadar Kredi Alınabilir?

Halkbank kredi başvurusunu SMS ile yaparak kadar kredi alabileceklerini bilmeyen müşteriler, Halkbank’ın kredi hesaplama aracını kullanarak alabilecekleri krediyi öğrenebilir. Halkbank’ın kredi hesaplama aracı ile müşteriler kendilerine en uygun krediyi bulabilir.

Halkbank’tan kredilerin tutarları vatandaşların gelir ve gider oranları dikkate alınarak verilir. Halkbank, müşterilerin gider oranlarına bakarken kredi kartı harcamaları, kredi taksitleri, telefon, internet ve elektrik faturalarını ele alarak hesaplama yapar.

İlgili Konu : Finansbank SMS Kredi Başvurusu

Kredi İçin İstenen Belgeler

SMS ile yapılan kredi başvuru sonuçları olumlu olduğu durumda banka vatandaşlardan belli evrak ve belgeler talep eder. Aşağıda vatandaşların kredi başvuru sonuçlarını olumlu olduğu zaman bankanın en yakın şubesine giderken yanlarında bulundurmaları gereken belgelerin listesi yer almaktadır;

 • Nüfus cüzdanı, (Ehliyet ya da pasaport da kabul edilir.)
 • Gelirinizi gösterildiği belge,
 • Maaş bordrosu, faiz geliri olanlar için banka hesap cüzdanı, kira kontratı, var ise gayrimenkul tapusu gibi birtakım belgeler,
 • İkametgâh belgesi talep edilmektedir.

halkbank sms ile kredi başvurusu

Halkbank Kısa Mesaj Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğreniliyor?

Halkbank’tan SMS yolu ile kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi başvuru sonuçları en kısa zamanda kendilerine bildirilir. Ön başvuruları olumlu olan kişileri banka yetkilileri arayarak kredi hakkında gerekli bilgileri ve müşterilerin şubeye geldikleri zaman yanlarında bulundurmaları gereken belgelerin bilgisini vererek müşterileri Halkbank şubesine çağırır.

Tahsil edilecek SMS Ücreti

Halkbank’ tan SMS ile yapılan her türlü işlemler için müşteriler, belli miktarda SMS işlem ücreti öder. Bu işlem ücreti sabit olarak belirlenir. Yani Halkbank’ tan SMS ile yapılan her işlem için 1 SMS tutarında ücret ödenir. Müşterilerin kullandıkları pakette SMS paketleri bulunuyorsa, paketlerinden 1 SMS değeri düşürülür. Eğer müşterilerin SMS paketleri yok ise cep telefon faturalarına 1 SMS ücreti eklenir.

Halkbank’ da SMS İle Yapılan Diğer İşlemler Nelerdir?

Halkbank’ tan kredi almak isteyen kişiler, SMS ile kolay bir şekilde kredi başvurularını yapabilir. Kredi başvurusu dışında Halkbank’tan SMS ile yapılan başka işlemler de vardır. Bu işlemler aşağıda yer alır:

 • Kredi Kartı Ekstresi Sorgulama
 • Kredi Kartı Limiti Sorgulama
 • Kredi Kartı Bakiyesi Sorgulama
 • Hesap Bakiyesi Sorgulama gibi işlemler yapılabilir.

Müşterilerin yukarıda belirtilen SMS yolu ile yapılan diğer hizmetlerden yararlanmaları için sistemde cep telefon bilgilerinin kayıtlı olması gerekir. Sistemde cep telefon bilgileri olmayan kişilerin Halkbank ATM’lerinden veya Halbank’ın en yakın şubelerinden cep telefon numaralarını güncellemeleri gerekir.

Halkbank’tan SMS ile yapılan tüm işlemler listesi İçin bağlantıdan daha detaylı bilgi almanız mümkün.

Halkbank Unutulan Kart Şifresini SMS İle Alma

Halkbank kredi kartınız için SMS göndererek kart şifresi alabilirsiniz. Halkbank SMS ile kredi kartı şifrenizi nasıl alacağınızı merak ediyorsanız, SIFRE yazıp aralarında boşluk bırakın, kart numaranızın son 6 hanesini ve annenizin kızlık soyadının ilk iki harfini 3404’e gönderin.

Halkbank SMS Bankacılığı birçok işlem yapmayı kolaylaştırmaktadır. Halk Bankası SMS yoluyla kredi başvurusu yaparak, bu sayfadaki bilgileri kullanabilir ve en uygun faiz kredisini Halk Bankası’ndan çekebilirsiniz.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Halk Bankası 3452 SMS (Kısa Mesaj) Başvurusu Nasıl Yapılır?
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git