finanskredirehberi.com
Eski Kredi Kapatıp Yeni Kredi Çekme [Borç Yenileme] | YAZIYI OKUYUN

Anasayfa > Krediler > Halk Bankası 3452 SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halk Bankası 3452 SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tarih: 06.03.2020
Güncel: 06.03.2020
halkbank sms kredi başvurusu

Halkbank kredi başvurusu SMS yöntemi nasıl yapılıyor, Artık bir çok bankanın kredili ürünlerine kredi başvurusu internet ve akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle oldukça kolaylaştı. Biraz eskilere gidersek eğer akıllı telefonlar öncesi kredi başvurusu yapmak için oldukça zahmetli bir yoldan geçiyorduk. Hele ki telefondan sms ile kredi almak bir hayaldi, müşteri hizmetlerini arasak bile banka şubelerine yönlendiriliyorduk.Fakat şimdilerde Halk Bankası SMS kredi başvurusu kısa mesaj numarası ile çok rahat bir şekilde gerçekleşiyor. Bu sistemin nasıl işlediğini öğrenmek ve uygulamak isteyenler bu makalemizde tüm sonuçları bulabilirler.

Halkbank, müşterilerine kredi başvurusunda bulunabilmeleri için kolaylıklar sunmaya devam eder. Bankanın şubesine ihtiyaç duymadan müşterilerin Halkbank’ tan kredi başvurusunda bulunmaları için İnternet Bankacılığı’nı veya SMS sistemini kullanmaları yeterli olur. Üstelik SMS ile kredi başvurusunda bulunan kişiler, önceden kredi notları hesaplandığı için Halkbank kredi başvurusu cepten onay alıp alamayacaklarının bilgisine kolay bir şekilde ulaşabilir.

Halkbank SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS ile Halkbank’tan kredi başvurusunda bulunacak kişilerin yapması gereken birkaç basit işlemler vardır. Bu işlemler şunlardır:

 • Vatandaşların ilk önce cep telefonlarının mesaj kısımlarına aralarda boşluk olacak şekilde KREDI, T.C. Kimlik Numarası, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar sırasıyla yazarak 3452’ye kısa mesaj göndermeleri gerekir.
 • SMS ile kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi sonuçları olumlu bir şekilde değerlendirildikten sonra banka tarafından kişiler bilgilendirmek üzere aranılır. Banka müşterilerine kredi ile ilgili gerekli bilgileri verdikten sonra müşteriler kredi başvurusu için istenilen evrakları temin ederek bankanın en yakın şubesine gidip kredilerini alabilir.

Halkbank SMS Kredi Faiz Oranları Nedir?

Halkbank SMS kredi başvurusu yaparak kredi almak isteyenler, düşük faiz oranları imkânlarından yararlanmak için kredi başvurusunda bulunabilir. Aşağıda Halkbank’ tan kredi alacak kişilere aldıkları kredi türlerine göre uygulanacak faiz oranları ile ilgili bilgiler yer alır;

 • İmar Barışı Destek Kredisi: 20 Bin TL değerinde krediye %1.33 faiz uygulanır.
 • KKTC Eğitim Kredisi: 50 Bin TL değerinde krediye %2.66 faiz uygulanır.
 • KKTC Bireysel Destek Kredisi: Krediye %2.65 faiz uygulanır.
 • Hızlı Kredi: 15 Bin TL değerinde krediye %2.66 faiz uygulanır.
 • Vefa İhtiyaç Kredisi: 50 Bin TL değerinde krediye %2.61 faiz uygulanır.
 • KKTC İhtiyaç Kredisi: Krediye %2.66 faiz uygulanır.
 • Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi: 50 Bin TL değerinde krediye %2.61 faiz uygulanır.
 • İhtiyaç Kredisi: Krediye 2.66 faiz uygulanır.
 • Mortgage Dışı Bireysel Destek Kredisi: Krediye %2.66 faiz uygulanır.
 • Maaşını Halkbank’ tan Alanlar: 50 Bin TL değerinde krediye %2.65 faiz uygulanır.
 • Enerji Destek Kredisi: 50 Bin TL değerinde krediye %2.61 faiz uygulanır.
 • Eğitim Kredisi: 50 Bin TL değerinde krediye %2.61 faiz uygulanır.
 • Emekli Mini Kredi: 5 Bin TL değerinde krediye %2.60 faiz uygulanır.
 • Dost İhtiyaç Kredisi: Krediye %2.66 faiz uygulanır.
 • Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi: 50 Bin TL değerinde krediye %2.66 faiz uygulanır.
 • Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi: 50 Bin TL değerinde krediye %2.66 faiz uygulanır.
 • KrediMini: 5 Bin TL değerinde krediye %2.66 faiz uygulanır.

Halkbank SMS Anında Kredi İle Ne Kadar Kredi Alınabilir?

Halkbank kredi başvurusunu SMS ile yaparak kadar kredi alabileceklerini bilmeyen müşteriler, Halkbank’ın kredi hesaplama aracını kullanarak alabilecekleri krediyi öğrenebilir. Halkbank’ın kredi hesaplama aracı ile müşteriler kendilerine en uygun krediyi bulabilir.

Halkbank’tan kredilerin tutarları vatandaşların gelir ve gider oranları dikkate alınarak verilir. Halkbank, müşterilerin gider oranlarına bakarken kredi kartı harcamaları, kredi taksitleri, telefon, internet ve elektrik faturalarını ele alarak hesaplama yapar.

İlgili Konu : Finansbank SMS Kredi Başvurusu

Halkbank 3452 SMS Kredi İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

SMS ile yapılan kredi başvuru sonuçları olumlu olduğu durumda banka vatandaşlardan belli evrak ve belgeler talep eder. Aşağıda vatandaşların kredi başvuru sonuçlarını olumlu olduğu zaman bankanın en yakın şubesine giderken yanlarında bulundurmaları gereken belgelerin listesi yer almaktadır;

 • Nüfus cüzdanı, (Ehliyet ya da pasaport da kabul edilir.)
 • Gelirinizi gösterildiği belge,
 • Maaş bordrosu, faiz geliri olanlar için banka hesap cüzdanı, kira kontratı, var ise gayrimenkul tapusu gibi birtakım belgeler,
 • İkametgâh belgesi talep edilmektedir.

halkbank 3452 sms kredisi

Halkbank Kısa Mesaj Kredi Başvurusu Sonucu Nasıl Öğreniliyor?

Halkbank’tan SMS yolu ile kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi başvuru sonuçları en kısa zamanda kendilerine bildirilir. Ön başvuruları olumlu olan kişileri banka yetkilileri arayarak kredi hakkında gerekli bilgileri ve müşterilerin şubeye geldikleri zaman yanlarında bulundurmaları gereken belgelerin bilgisini vererek müşterileri Halkbank şubesine çağırır.

SMS Kredi Başvurusu İçin SMS Ücreti Ne Kadar ?

Halkbank’ tan SMS ile yapılan her türlü işlemler için müşteriler, belli miktarda SMS işlem ücreti öder. Bu işlem ücreti sabit olarak belirlenir. Yani Halkbank’ tan SMS ile yapılan her işlem için 1 SMS tutarında ücret ödenir. Müşterilerin kullandıkları pakette SMS paketleri bulunuyorsa, paketlerinden 1 SMS değeri düşürülür. Eğer müşterilerin SMS paketleri yok ise cep telefon faturalarına 1 SMS ücreti eklenir.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
Halk Bankası 3452 SMS Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git