Her Ay 1 Defa Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Devlet Garantili

 

Aslında kredi notu bir kesim tarafından dikkate alınan bir kesim tarafından ise hala varlığından haber olunan bir sistem devlet garantisinde ücretsiz kredi notu öğrenme nasıl yapılır buna geçmeden önce aykırı olarak sizlere kredi notu ile alakalı bilgiler aktarmak istiyorum.

Hepimizin nakit ihtiyacı olduğu aşikar ama hiçbirimizin kenarda birikmiş bir parası bulunmuyor bu yüzden ilk etapta bankalara saldırıyoruz. Ama doğru olan bu değil çünkü bilinçsiz her başvuru sonucunda kredi notumuz düşüyor ve kredi almamız daha bir zor hale geliyor.

Sanırım bir nebzede olsa kredi notunun önemini vurgulayabilmişizdir. Bu makalemizde ücretli olan kredi sorgulama servisinin her ay bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz sorgulayabileceğiniz sistemi açıklayacağız.

Edevlet Üzerinden Her Ay Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

15.03.2019 Tarihinde yürürlüğe giren ve Edevlet üzerinden sorgulamaya açılacak olan Türkiye Bankalar Birliğine ait Risk Sorgulama Merkezi Edevlet üzerinden ücretsiz kredi notu sorgulaması ve öğrenilmesi imkanını tanıyacak. Bu işlemden yararlanmak için yapmanız gerekenlere hemen bir göz atalım.

Ziyaretçiler ve kullanıcılar sistemden Kredi limit ve borç bilgilerini ve çek raporlarını ayda bir defa ücretsiz olmak üzere sorgulayabilecek ve öğrenebilecekler. Sistemin yeni olmasından dolayı oluşabilecek yoğunluktan dolayı 2 saatte bir mail veya sms olarak bilgilendirilebilirsiniz bu detayıda vermiş olalım.

Gelen kredi sorgulama SMS içerisinde RAPOR ŞİFRESİ adı altında bir şifre ile karşılaşacaksınız. Ancak bu şifre ile Edevlete giriş yaparak kredi raporunuzu ve kredi limit borç bilgilerine ve çek bilgilerine ulaşabileceksiniz. olarak 2 saat ile bir gün arasında rapor hazırlanıp kullanıcıya SMS ile raporun hazır olduğuna ilişkin bilgi iletilecek.

 

Gelen SMS içerisinde, hazırlanan raporu indirmek için kullanılacak “rapor şifresi” yer alacak. Kullanıcı, SMS ile yapılan bilgilendirmenin ardından e-Devlet kapısından kimliğini doğrulayarak giriş yapıp “Risk Merkezi Raporu Başvurusu” hizmetini seçtiğinde, Türkiye Bankalar Birliğinin doğrulama ekranına yönlendirilecek, SMS ile gelen şifrenin bu ekrana girilmesinin ardından rapor görüntülenebilecek.

Edevlet Üzerinden Ücretsiz Kredi Risk Raporu Sorgulaması Nasıl İşleyecek

Gelen rapor şifresi ile Edevlet hizmetine giriş yapacaksınız. Daha sonra “Risk Merkezi Raporu” hizmetini seçerek ilerleyeceksiniz. Sistem sizden Rapor Şifrenizi isteyecek daha sonra rapor şifrenizi girerek, banka ve finansal kuruluş detaylarınızı ve borç bilgilerinizin yer almış olduğu raporu eğer var ise ödenmemiş ve ödenmesi gereken borçlarınızı görebileceksiniz.

Bu güzel hizmetin yanında aynı zamanda geçmişe dönük kara listeye yansımış ve yasal takibe düşmüş açık ve kapalı tüm borçlarda geriye dönük olarak 10 yıl boyunca gözlemlenebilecektir.

DİKKAT ! Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Ayda Sadece 1 Gün

Önemli bir konuyu netleştirelim çünkü bu sistem ile sadece ayda 1 gün 1 kez ücretsiz kredi notu sorgulama işlemi yapabileceksiniz. Ayın diğer günleri belirlenen ücretlere tabi olarak hizmet alınabilecektir.

Uzun zamandır ücretli bir şekilde bankalar ve findeks tarafından sunulan bu hizmet hükümetin çalışmaları ile ayda 1 defa ücretsiz kredi risk notu sorgulanacak şekilde vatandaşlara hizmet olarak sunulmuştur.

Edevlet Üzerinden Ücretsiz Kredi Notu Öğrenmek Ne İşe Yarar

Bankaların vermiş olduğu bu hizmet için aldığı 10 TL gibi bir meblağdan hep birlikte kurtulmuş olacağız. Ayrıca kredi notu bilgimizi sürekli aylık düzenli olarak sorgulayarak kredibilite limitimizi ve kredi notu puanımızı öğreneceğiz.

Bu sayede anlamsız ve kredi risk notumuzu düşürecek başvurulardan kaçınacağız. Kısacası kredi başvurularımızı nokta atışı en uygun zamanda en uygun meblağda yapabileceğiz. Bu yüzden Edevlet üzerinden sunulan parasız kredi notu sorgulama hizmeti oldukça yararlı bir hizmet olduğunu düşünüyoruz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
maaşın kaç katı kredi başvurusu
3 Başlıkta Maaşımın Kaç Katı Kredi Alabilirim veya Çekilebilirim ( NET CEVAP)

İster çalışan asgari ücretli bir vatandaş olsun, yada...

faizler ne zaman düşer
6 Uzman Görüşü İle Kredi Faizleri Ne Zaman Düşer ?

Borç verme oranını düşürmeye çalışan hükümet, banka yetkililerinin...

x