Hibe Kredi İçin KOSGEB Anlaşmalı Bankalar İncelemesi (HIZLI HİBE)

 

KOSGEB’in anlaşmalı olduğu bankalar, KOSGEB’den kredi almak isteyen vatandaşlar için oldukça avantajlı bir seçenektir. Günümüzde, ihtiyaç sahiplerine kredi desteği veren kurum sayısı bir elin parmağını geçmemektedir. Bu nedenle vatandaşlar, her kredi imkânını değerlendirmeli ve bu desteği sağlayan kurumları iyice araştırmalıdır.

Sosyal ve ekonomik statüsünden bağımsız olarak ihtiyacı olan herkese kredi desteği sağlayan kurumların başında KOSGEB gelmektedir. KOSGEB, vatandaşların maddi sıkıntılarını kısa sürede çözerek etkili bir iş planı hazırlamaktadır. Bu nedenle maddi anlamda sıkıntı çeken vatandaşların KOSGEB seçeneğini değerlendirmesi gerekmektedir.

KOSGEB dışında kredi desteği sağlayan başka kurumlar da mevcuttur. Ancak bu alternatif kurumlar, KOSGEB’in sağladığı krediler kadar geniş imkânlara sahip değildir. Geri ödeme noktasında sıkıntı çıkarmayan, düşük faiz oranlı ve yüksek meblağlı kredi imkânı sunan tek kurum KOSGEB’dir. Bu nedenle ihtiyaç sahiplerinin ilgili durumda ilk başvurması gereken seçenek KOSGEB kredileri olmalıdır.

KOSGEB Kredisi Nedir?

KOSGEB, açılımı Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olan bir kurumdur. Bu kurumun ana amacı, ihtiyaç sahibi vatandaşların sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu amaç doğrultusunda uzun yıllardır faaliyet gösteren kurum, pek çok vatandaşa avantajlı kredi imkânı sunmaktadır. KOSGEB’in iş sahibi olmak isteyen vatandaşlara kredi desteğinde bulunmasının sebepleri şunlardır:

 • Halkın üretime olan katkısını arttırmak
 • Ülke ekonomisini her daim canlı tutmak
 • Ülkenin ekonomisini Dünya pazarıyla yarışır hale getirmek

Bu amaçları misyon edinen kurumun, her sosyal statüdeki insanlara yönelik kredi imkanı bulunmaktadır. KOSGEB’in tüm bu destekleri sayesinde aynı iş alanı içerisindeki rekabet artmaktadır. Bu sayede de, ülke genelindeki üretim desteklenmiş olur. KOSGEB’in bir diğer ana amacı ise ülkedeki KOBİ’lerin etkinliğini arttırmaktır. Ekonomiye direkt katkısı bulunan KOBİ’lerin desteklenmesi, ülke için oldukça önemlidir. Bu nedenle KOSGEB’in yalnızca KOBİ’lere özel birçok hizmeti ve kredi desteği bulunmaktadır.

Tüm bu özellikler sayesinde, mevcut ihracat ve ithalat artarak ülke ekonomisi hız kazanır. Aynı zamanda KOSGEB’in, Ar- Ge konularında da desteği bulunmaktadır. Bu bakımdan KOSGEB, araştırmacı vatandaşları da destekler.

KOSGEB İle Anlaşması Olan Bankalar Listesi

KOSGEB, ülke çapında faaliyet gösteren bir kurumdur. Ancak ülkenin herhangi bir yerinde bulunan her insan, KOSGEB’e gerekli durumlarda ulaşamayabilir. Bu nedenle KOSGEB’in geliştirdiği bir hizmet ortaya çıkmıştır.

KOSGEB, vatandaşlara sunduğu hizmetleri, daha çok kişiye ulaştırabilmek adına bazı bankalarla anlaşmalı hareket etmektedir. KOSGEB anlaşmalı bankalar sayesinde, oturduğunu ilçedeki KOSGEB müdürlüğüne gitmenize gerek kalmadan, KOSGEB’in kredi desteklerinden yararlanabilirsiniz. KOSGEB’in bankalarla anlaşmasının en avantajlı tarafı, KOSGEB kredilerine sahip olmak için bankaların internet bankacılığı veya telefon bankacılığı hizmetlerinden yararlanabilmektir. Bu sayede, yalnızca e- posta veya SMS atarak saniyeler içinde ilgili kredi desteği için başvuruda bulunabilirsiniz. KOSGEB’in anlaşmalı olduğu, KOSGEB kredisi veren bankalar 2019-2020 itibariyle sırasıyla şunlardır;

 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • Garanti Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Halk Bankası
 • İş Bankası
 • Vakıflar Bankası

Bu bankaları tercih ederek KOSGEB’in avantajlı kredi seçeneklerine kısa sürede sahip olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bu bankalardan bir tanesini seçerek KOSGEB kredileriyle ilgili iletişime geçmektir.

KOSGEB Anlaşmalı Bankaların Başvuru İçin İstediği Evraklar

Bankalar aracılığıyla KOSGEB kredilerine başvuruda bulunmak oldukça kolaydır. Çok kısa bir zamanda tamamlayacağınız başvuru süreci sonucunda, istediğiniz kredi tutarına sahip olabilirsiniz. Ancak bu işlemden önce, müşterisi olduğunuz banka ile iletişime geçmeniz ve başvuru işlemiyle ilgili bilgi almanız gerekmektedir. KOSGEB banka kredisi esnasında bankalar tarafından talep edilen başvuru belgeleri sırasıyla şunlardır:

 • Başvuru sahibine ait nüfus cüdanı fotokopisi
 • Oda kayıt belgesi
 • Ticaret sicil belgesi
 • İmza beyannamesi
 • Vergi levhası
 • Ticaret sicil gazetesi
 • Talep edildiği takdirde özel izin ve belgeler
 • Onay kodu

Bahsi geçen onay kodu, bankaya başvurmadan önce KOSGEB tarafından verilmektedir. KOSGEB tarafından gönderilen bilgilendirme mesajında yer alan onay kodunu kullanarak bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. Bu koda sahip olmayan vatandaşların kredi başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bankalar, ihtiyaç gördükleri takdirde başka evraklar da talep edebilirler. Bu konuyla ilgili, müşterisi olduğunuz banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

KOSGEB’in Vatandaşlara Verdiği Kredi Miktarı

KOSGEB’in, iş sahibi olmak isteyen vatandaşlara sunduğu kredi seçenekleri oldukça geniştir. Bu anlamda, en yüksek meblağlı kredi imkânı sunan kurumlardan biridir. Gerekli başvuru koşullarını başarıyla tamamlayan vatandaşların sahip olacağı kredi tutarı şunlardır:

 • 50 000 Türk Lirası geri ödemesiz kredi
 • 100 000 Türk Lirası faizsiz kredi

Hibe ve faizsiz kredi seçenekleri ile KOSGEB, sağladığı kredilerin geri ödenmesi hususunda esneklik sağlamaktadır. Bankaların KOSGEB kredileri sayesinde, bankalardan alacağınız ihtiyaç kredilerinde olduğu gibi külfetli bir ödeme planının altına girmek zorunda kalmazsınız.

KOSGEB banka kredileri sayesinde, Türkiye’nin her yerindeki vatandaşlar, kısa sürede KOSGEB kredilerinden yararlanabilir. Üstelik vatandaşların bu kredilerden faydalanması için yalnızca bir SMS atması veya e- posta göndermesi yeterlidir. KOSGEB’in sunduğu bu kolaylıklar sayesinde herkes ihtiyacı olan kredi desteğine çok kısa bir zaman içinde ulaşabilir.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
varlık yönetim şirketleri zaman aşımı süresi
Varlık Şirketlerindeki Borçların Zaman Aşımı Süreleri (NOKTA TESPİT)

Varlık şirketleri için zaman aşımı süreleri son dönemlerde...

protestolu senet zaman aşımı
Senetle Yaptığım Alışverişde Zaman Aşımı Süresi (DETAYLI ANLATIM)

Çok merak edilen bir konuyu ele alacağız bu...

x