ING Bank teknokredi başvurusu nasıl yapılır ve iphone ve samsung telefonları sıfır faizle nasıl alınır inceleyeceğiz. Kredi kartına telefon alımlarında taksit yasağının gelmesi ile beraber, birçok vatandaş taksitle telefon alamadığı için mağdur duruma geldi. Akıllı telefon almak isteyip fakat yeterli nakit parası olmayan vatandaşlar bu durumda telefon operatörleri tarafından taksitle telefon uygulamasına yönelirken, ödenen tutarların yani faizlerin yüksek olmasından dolayı, alternatif yollar aranmaya başlandı. Bu yollardan biride ING Teknokredi seçeneğidir.

Vatandaşların imdadına yetişen başta ING Bank ve teknoloji market zincirleri fiyatları çok yüksek olan elektronik eşyaları ve cep telefonlarını kolaylıkla almasına imkan tanıdı. Bugün sizlere Teknokredi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Teknokredi nasıl alınır, şartları nelerdir tüm maddeleri ile ele alacağız.

ING Bank Teknokredi Nedir ?

Teknokredi’nin bir nevi ihtiyaç kredisi ürünü olduğunu sizlere söyleyebiliriz. Başvuru ING Bank şubeleri ve sitesi üzerinden yapılıyor ve Teknosa mağazalarından yapacak olacağınız toplam 750 TL’den 15.000 TL’ye kadar masraf ödemesi yapmadan kredi imkanı tanınıyor. Kredi başvurunuzu Teknosa mağazaları üzerinden yapabiliyorsunuz ve buna ek olarak alt satırda başvuru işlemlerine yönelik detaylı bilgiler aktaracağız.

Yalnız bizlere en çok yöneltilen soruların başında ise: “Teknokredi başvuruları nasıl değerlendiriliyor?” geliyor ve buna ayrıntılı yanıt vermek istiyoruz. Teknokredi, ihtiyaç kredisi olduğundan ötürü, normal kredi değerlendirmesi süreci aktif oluyor. Bu da demek oluyor ki, kredi notu uygulaması ön plana çıkıyor. Yani daha önceden bankalar ile arası iyi olan, bankalara kredi veya kredi kartı ödemelerini düzenli yapan herkes, Tekno Kredi’den yararlanabiliyor. Doğal olarak kredi notunuz mutlaka iyi olmalı.

ING Bank Teknokredi Limitleri,Vadeleri Ve Faiz Oranları Nelerdir ?

Teknokredi limitleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir, aynı zamanda kampanyalı ve kampanyasız olarak vade seçenekleri ve faiz oranları da değişkenlik göstermektedir. Detaylar şu şekilde;

 • Teknokredi limitinin 500 TL ve en yüksek ise 15.000 TL olması gerekmektedir.
 • Kampanyalı seçenekte 12 aya kadar,kampanyasız seçenekte 60 aya kadar vade süreci aktif edilebiliyor.
 • Aylık faiz oranı kampanyalı başvuruda “Faiz Alınmıyor“, kampanyasız başvuruda ise % 1,39 olarak sabit olarak her müşteriye aynı uygulanıyor.
 • Bazı kredilerde şart olan hayat sigortaları, bu kredide yoktur.
 • Kredi tahsis ücreti, gibi ekstra ödemeler yok.
 • Bu krediyi şubeye gitmeden sadece Teknosa mağazalarından alabilir ve başvuruları da bu mağazalar üzerinden yapabilirsiniz.
 • Teknosa’nın internet sitesinden de sizler detaylı bilgiye ulaşabilir ve ayrıca başvuru yapabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden yapmış olduğunuz alışverişler ise, kredi limitinden az olamaz. 750-15000 TL arasında alışveriş yapabilirsiniz. Yani ben 5 bin TL kredi aldım ama 3 bin TL tutarında telefon alacağım, üzerini de nakit alacağım gibi durumlar söz konusu değildir.

ing bank tekno kredi başvurusu

ING Bank Teknokredi SMS İle Başvuru Nasıl Yapılır?

Teknokredi nasıl alınır derseniz ,Elektronik eşya kredisi olarak geçen İNG Bank Teknokrediye başvuru yapmak için, pek farklı yol bulunmaktadır. Bu yollar ise;

 • Cep telefonunuzun kısa mesaj alanına gelip büyük harfler ile TEKNOSA yazıp bir boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızın tamamını 2229’ SMS olarak göndermeniz gerekmektedir.
 • Başvurunuzun onay olarak mesajının gelmesinin devamında, Teknosa mağazalarındaki ING Bank Hizmet noktalarına giderek, krediye direkt olarak onay almanız gerekmektedir. Onay alınmayan Tekno Krediler, maalesef ki geçersiz olmaktadır. Evraklarınız elektronik ortam üzerinde aktif olacak ve sizler sıra bekleme, kredi onaylama, imza gibi prosedürler ile uğraşmayacaksınız. Atacağınız tek bir imza sonucunda, kısa süre içerisinde krediniz hazırlanacaktır.
 • Elektronik eşya kredisi olarak kayıtlara geçen bu krediyi, aldığınız kredi tutarından az olmamak durumu ile beraber, Teknosa mağazalarından istediğiniz herhangi bir ürünü sorunsuz olarak alabiliyorsunuz.
 • Doğrudan ING Bank teknokredi şubelerinden veya internet üzerinden başvuruları yapabilirsiniz ve bu da sizlere oldukça zaman kazandırmaktadır.

Teknokredi Kampanyalı (Faizsiz ) Başvuru İçin Örnek Hesaplama Tablosu

Eğer teknokredi kullanarak bir telefon almayı düşünüyorsanız, ve belirlediğiniz rakam teknosa teknokredi için uygunsa 5.000 TL için örnek maliyet ve geri ödeme tablosu aşağıdaki gibi olacaktır.

Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme Faiz
5.000 TL 3 AY 1.667 TL 5.000 TL Faiz Yok
3.000 TL 12 AY 250 TL 3.000 TL Faiz Yok

Gördüğünüz gibi kampanyalı başvuru seçeneğinde herhangi bir faiz bulunmuyor tamamen sıfır faizle geri ödemesini yapabiliyorsunuz. Yine dikkat etmişseniz rakam düştükçe taksit yani vade sayısıda artıyor 3.000 TL de 12 Ay vade olurken, 5000 TL olan rakamda vade sayısı sadece 3 oluyor.

Teknokredi Kampanyasız ( Faizli )Başvuru İçin Örnek Hesaplama Tablosu

Ben teknokredi kampanyasını kaçırdım ama faizli de olsa teknokredi kullanarak telefon almak istiyorum ne kadar faiz öderim diyorsanız onun tablosunu da hemen paylaşıyorum.

Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme Faiz
2.000 TL 10 AY %1,39 219 TL 2.188 TL 188 TL Faiz Ödenmesi Çıkmaktadır.
7.500 TL 18 AY %1,39 486 TL 8.744 TL 1.244 TL Faiz Ödenmesi Çıkmaktadır.

Kampanyasız yani faizli teknokredi başvurusu için vade oranı % 1,39 olarak belirlenmiş ve vade seçenekleride 60 aya kadar mevcut eğer ben faiz öderim yeterli uzun vadeli telefon alabileyim diyorsanız bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

ING Bank Teknokredi Çekebilmek İçin Teknokart Gerekli Mi?

Teknokredi’yi kullanmak istediğiniz zaman, herhangi bir Teknosa mağazaları üzerinden nakit kartı almanız gerekmektedir. Teknokredi kullanmak istediğinizi şube içerisinde bulunan görevliye aktardığınız zaman, Teknosa görevlileri sizlere bu kartı veriyor. Bu kartı almadan yapılacak olan başvurular değerlendirilmez ve bu yüzden almanız gerekmektedir.Buna aynı zamanda kimlik doğrulama işlemi diyebiliriz.

İlgili İçerik : N Kolay Kredi Nasıl Çekilir?

Nakit Kart teminini yapmanızın devamında, bu kart üzerinde yazan başvuru kodunu aralarında birer defa boşluk bırakarak vatandaşlık numaranızı ve başvuru kodunu yazarak 2229’a kısa mesaj olarak göndermeniz gerekmektedir. Gönderim ücreti yoktur, sizler ödeme yapmadan gönderebilirsiniz.

Yukarıdaki ilk iki adımı sorunsuz olarak tamamladığınız zaman, sizlerin cep telefonuna kredi için onay mesajı gelecektir. Teknosa mağazalarının içerisinde bulunan ING Bank Hizmet Noktası’nda başvuru kodunu alan görevliler bulunmaktadır ve bu numara ile beraber kimlik bilgilerinizi doğrulatın ve sözleşmeyi imzalayın. Bu işlemlerin ardından artık kredinizi almışsınız demektir. Kredi tutarınızı dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

ING Bank Teknokredi Alırken Nelere Dikkat etmeliyim?

Bilmelisiniz ki bu hayat sigortası ve işlem ücretleri TEKNOKREDİ paketinde bulunmamaktaıdr. Teknokredi başvurularınızı Hafta içi veya hafta sonu, TEKNOSA mağazalarında 10.00-22.00 arası kullanabilirsiniz

Teknokredi’nin aylık faiz oranı da Şubat ayında 60 aya kadar verilebiliyor ama unutulmamalı ki, ne yazık ki, sürekli değişen faiz oranlarını takip etme şansımız yok. Ancak cep telefonları veya tabletler gibi elektronik cihazlar için kullanılan bu kredinin güncel faiz oranlarını ING bank’ a ait bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Teknokredi Başvurumda Sorun Çıktı Ne Yapmalıyım?

Eğer TEKNOKREDİ başvurusu esnasında bir problemle karşılaşırsanız önce mağaza yetkilileri ile işlemlerini çözmeye çalışın halen problem çözülememiş ise ;

ING Bank Müşteri Hizmetleri 0850 222 0 600 numarası ile irtibata geçerek şikayet istek ve problemlerinizin çözümü için kullanabilirsiniz.

1 Yorum

 1. Aydın Turan
  5 Nisan 2018 at 12:01 — Cevapla

  Yeni telefon alımı yapmak üzereyken beni düşündüren maddi problemimi yazınız dahilinde çözmeye karar verdim. Teşekkür ediyorum.

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir