Kredi kartı gibi kullanılabilen İninal kart nedir hangi alanlarda nasıl kullanılır ve nerelerde geçer diyen kullanıcılarımıza bu yerler hakkında detaylı bir rehber hazırladık. İnternet alışverişlerinde güvenli ödeme gerçekleştirmek isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisidir. İninal alışveriş kartı, bankaların kredi kartlarında olduğu gibi hızlı bir şekilde ödeme gerçekleştirilmesini sağlar. İnternet üzerinde bulunan çok sayıda alışveriş sitesinden alışveriş yapmak için kullanılabilir. Alışveriş tutarı kart içerisine yüklenerek, nakit taşıma derdinden kullanılabilir. İnternet alışverişlerinde kredi kartlarının kullanımı, güvenlik açısından endişe duyulmasına neden olabilmektedir.

Gerçek alışveriş sitelerinde ayırt edilemeyecek şekilde hazırlanan sahte siteler nedeniyle, kredi kartı bilgilerini giren kişilerin hesapları çalınabilmektedir. Kredi kartı bilgilerinin internet gibi bir platformda paylaşılması, dolandırılma ihtimalini arttırmaktadır. Alışveriş siteleri bu konuda gerekli önlemleri alsalar bile, bu konuda kendilerini geliştirmiş olan kişiler bu bilgilere rahatlıkla erişebilir. İşte bu durumları bertaraf etmek için İninal ön ödemeli kart imdadımıza yetişmektedir.

İninal Kart Nedir, Ne İşe Yarar?

İninal kart bir banka hesabına gerek olmadan ve kredi kartı sahibi olunmadan ininal kart hesabına havale ve eft yada diğer yöntemler ile para yatırılarak kredi kartı özelliklerine sahip olabileceğiniz yurt içinde ve yurt dışında fiziki ve online olarak ödemeler yapabileceğiniz bir ön ödemeli karttır.

İninal kart ile yapılan alışverişlerde herhangi bir bilgi paylaşılmasına gerek yoktur. İninal kart bilgilerinin çalınması söz konusu olsa bile, kart içerisinde bulunan miktar kadar kayıp oluşur. Kredi kartı bilgilerinin çalınması söz konusu olduğunda ise hem kart bakiyesi tamamen kullanılabilmekte hem de eksiye düşülebilir.

Bu durum, ödenmesi oldukça güç borçların oluşmasına neden olabilir. İninal kart kullanan kişiler, herhangi bir endişe duymadan internetten güvenle alışveriş yapabilmektedir. İninal kart, ön ödemeli kartlar arasında en popüler olan kart çeşitlerinden bir tanesidir. Bu kartın çeşitli online oyunlarda da geçerli ödeme yöntemlerinden biri olması, pek çok kişiyi kartı kullanmaya ikna etmektedir.

İninal Ön Ödemeli Kart Nereden Alınır, Fiyatı Ne Kadar?

İninal Kart satın almak isteyenler, çeşitli başvuru noktalarına müracaat edebilir. İnternetten satın alma imkanı da sunulmaktadır. Kartı bizzat satış noktalarından almak isteyenler PTT şubeleri, Migros mağazaları, Mjet, D&R, Teknosa, TveK, Vatan Bilgisayar, Kim Market ve seçkin gazete satı noktalarına müracaat edebilir. İninal cüzdan uygulaması indirilerek, anında hesap sahibi olunabilmektedir. Bu uygulama üzerinden sanal kart oluşturulabilir.

Ayrıca İninal resmi internet sitesi üzerinde, en yakın satış noktasını bulma aracı yer almaktadır. Bu araç kullanılarak, en kısa sürede kart sahibi olmak için gidilebilecek noktalar tespit edilebilir. Kartını internetten alanlara da en kısa sürede gönderim yapılmaktadır. Vatan Bilgisayar, Teknosa, D&R, gittigidiyor, n11.com, hepsiburada.com online mağazaları üzerinden kart siparişi verilebilir.Bknz

Satın alacağınız ininal kartları piyasada 10 TL ile 15 TL arasında farklılıklar göstermektedir. İninal Kartlar paket olarak da satın alınabilmektedir. 10 adet İninal kart içeren paket 50 TL’lik bir ücrete sahiptir. 25’li paket ise 125 TL üzerinden satılmaktadır. 50’li paketler de satışa sunulmaktadır. 10’lu paketten faydalananlar, 1 adet İninal Kart’a ücretsiz olarak sahip olabilmektedir. 25’li paketlerde ise 2 kart ücretsiz olarak sunulmaktadır. 50’li paketten yararlananlar ise 5 adet kartı ücretsiz olarak alabilir.

ininal nerelerde geçerli

İninal kartı kullansanız da kullanmasanız da aylık olarak 2 TL bir kesinti yapılacaktır.

İninal Kart Nasıl Kullanılır?

İninal kartın kullanım olarak bir banka kartından farkı yoktur. Hatta bu kart tipi, kendini son zamanlarda iyice güncelleyerek birçok yenilik de getirdi. Herhangi bir bankada kredi veya banka kartınızı internet bankacılığı ve mobil uygulamalar üzerinden takip edebiliyorsunuz. Aynı şekilde telefonunuzdan İninal uygulamasını indirerek de ininal kart takibi yapabiliyorsunuz. Birden fazla kartınız varsa da tamamını buraya ekleyebilirsiniz.

Aynı zamanda mobil uygulama ve internet bankacılığını kullanarak kartlarınıza bakiye yükleyebilir, kartınızdaki güncel bakiyeyi öğrenebilirsiniz. Hesap hareketleri takibi yaparak da aynı şekilde kartınızın genel durumunu kontrol edebilirsiniz. Yine İninal kartta da aynı banka kartı gibi şifre bulunmaktadır. Şifrenizi oluşturduktan sonra her türlü işletmede, internette veya bakkal dükkanında bile alışveriş yapabilirsiniz.

İninal Kart Nerelerde Geçer ve Kullanılır?

İninal kart temel olarak internet alışverişi için kullanılan bir kart gibi görünse de, tıpkı kredi kartı gibi tüm pos cihazları ile işlem yapılan bir karttır. Bankalardan bu kartı ayıran temel özellik ön ödemeli olmasıdır. Yani herhangi bir kredili bakiyeniz bulunmuyor. Sadece yatırdığınız tutar kadar çekim ve harcama yapabiliyorsunuz.,

İninal kart tüm internet sitelerinde geçtiği gibi, normal esnaftan da alışveriş yapabilirsiniz. İçinde para olması durumunda (tüm limitler aşağıda yer almaktadır.) her yerde geçen bir karttır. Bazı pos cihazlarında sorun yaşandığına dair geri bildirimler olsa da, bu çok nadir rastlanan bir durumdur. Artık hemen hemen tüm pos cihazları yeni nesil olduğundan, ininal kartın geçmediği yer yok denecek kadar azdır.

Genel olarak ininal geçen yerler ve siteler şunlardır;

  • Gıda Sektörü
  • Alışveriş
  • Market
  • Eczane
  • Giyim
  • Tekstil
  • Yeme – İçme
  • Tatil
  • Konaklama
  • Hastane

Gibi sektörlerde rahatlıkla aynı bir kredi kartı gibi kullanabilirsiniz. İninal kredi kartını kullanabileceğiniz ve online olarak ödeme yapabileceğiniz siteler ise yurt içi ve yurt dışı tüm siteler üzerinde kullanabilirsiniz. Kısaca “Mastercard” ibaresi geçen her sitede kullanabilirsiniz.Şu sitede geçer bu sitede geçmez gibi bir uygulama yoktur.

İninal Kart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır, Ücret ve Kesintileri Nelerdir?

İninal kart 5 TL karşılığında birçok iş yerinden satın alabileceğiniz bir karttır. İninal kart içinde bakiye yüklü veya boş şekilde satılan karttır. Migros mağazalarında 30 TL karşılığında satılan kartın içinde 25 TL bakiye oluyor. Yani kartı satın aldığınızda aslında içine bakiye yüklemiş de oluyorsunuz. Bakiye yükleme yerleri ve ininal karta bakiye yüklerken uygulanacak genel kesinti ücretleri şunlardır;

Bakiye Yükleme Ücretleri Tahsil Edilecek Tutar
PTT Matik ve PTT şubelerinden %1,15 (100 TL’de 2.19 kesinti yapılır.)
Banka ATM’lerinden %1,15 (100 TL’de 2.19 kesinti yapılır.)
İninal ile EFT/Havale ile Yükleme Ücretsiz
İninal Mobil Uygulama ile Karttan Yükleme 2 TL
ŞOK, Teknosa, N Kolay 2 TL

Ayrıca İninal Kart ile ATM’lerden nakit çekim ücreti de %1,15’dir. Yani 100 TL çektiğinde hesabından 102.19 çekmiş olursun. Bunun için de hesabında yeterli bakiye olması gerekmektedir.

Bir ininal karttan başka bir ininal kartına para aktarmak yani transfer yapmak isterseniz de 1 TL ücreti vardır. Bu aktarım işlemlerini de 7/24 ininal internet şubesi veya mobil uygulaması üzerinden yapabilirsiniz.

[safir_note type=”sari” text=”İninal kart ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınızı 0850 311 77 01 müşteri hizmetleri destek numarası ile paylaşabilir yazılı olarak ise [email protected] adresine e posta ile bildirebilirsiniz.”]

Dilerseniz bir başka ön ödemeli kart olarak karşımıza çıkan Turkcell Paycell Kart Nasıl Kullanılır, başlıklı makalem ilginizi çekebilir.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir