finanskredirehberi.com
Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? (Kredi Kartı Kapatma) | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Kredi Kartları > İninal Kart Nedir, Ne İşe Yarar? [Para Çekme-Yükleme]

İninal Kart Nedir, Ne İşe Yarar? [Para Çekme-Yükleme]

Tarih: 28.02.2020
Güncel: 28.02.2020
ininal kart kapatma

İninal kart nedir, ne işe yarar, tüm detayları ile ele alacağız, internet alışverişlerinde güvenli ödeme gerçekleştirmek isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisidir.  İninal alışveriş kartı, bankaların kredi kartlarında olduğu gibi hızlı bir şekilde ödeme gerçekleştirilmesini sağlar. İnternet üzerinde bulunan çok sayıda alışveriş sitesinden alışveriş yapmak için kullanılabilir. Alışveriş tutarı kart içerisine yüklenerek, nakit taşıma derdinden kullanılabilir. İnternet alışverişlerinde kredi kartlarının kullanımı, güvenlik açısından endişe duyulmasına neden olabilmektedir.

Gerçek alışveriş sitelerinde ayırt edilemeyecek şekilde hazırlanan sahte siteler nedeniyle, kredi kartı bilgilerini giren kişilerin hesapları çalınabilmektedir. Kredi kartı bilgilerinin internet gibi bir platformda paylaşılması, dolandırılma ihtimalini arttırmaktadır. Alışveriş siteleri bu konuda gerekli önlemleri alsalar bile, bu konuda kendilerini geliştirmiş olan kişiler bu bilgilere rahatlıkla erişebilir.

[safir_ads2 id=1]

İninal Kart Ne İşe Yarar?

İninal kart ile yapılan alışverişlerde herhangi bir bilgi paylaşılmasına gerek yoktur. İninal kart bilgilerinin çalınması söz konusu olsa bile, kart içerisinde bulunan miktar kadar kayıp oluşur. Kredi kartı bilgilerinin çalınması söz konusu olduğunda ise hem kart bakiyesi tamamen kullanılabilmekte hem de eksiye düşülebilir.

Bu durum, ödenmesi oldukça güç borçların oluşmasına neden olabilir. İninal kart kullanan kişiler, herhangi bir endişe duymadan internetten güvenle alışveriş yapabilmektedir. İninal kart, sanal kartlar arasında en popüler olan kart çeşitlerinden bir tanesidir. Bu kartın çeşitli online oyunlarda da geçerli ödeme yöntemlerinden biri olması, pek çok kişiyi kartı kullanmaya ikna etmektedir.

İninal Kart Nereden Nasıl Alınır?

İninal Kart satın almak isteyenler, çeşitli başvuru noktalarına müracaat edebilir. İnternetten satın alma imkanı da sunulmaktadır. Kartı bizzat satış noktalarından almak isteyenler PTT şubeleri, Migros mağazaları, Mjet, D&R, Teknosa, TveK, Vatan Bilgisayar, Kim Market ve seçkin gazete satı noktalarına müracaat edebilir. İninal cüzdan uygulaması indirilerek, anında hesap sahibi olunabilmektedir. Bu uygulama üzerinden sanal kart oluşturulabilir.

Hesaba giriş yapılarak kart siparişi de verilebilmektedir. İninal resmi internet sitesi üzerinde, en yakın satış noktasını bulma aracı yer almaktadır. Bu araç kullanılarak, en kısa sürede kart sahibi olmak için gidilebilecek noktalar tespit edilebilir. Kartını internetten alanlara da en kısa sürede gönderim yapılmaktadır. Vatan Bilgisayar, Teknosa, D&R, gittigidiyor, n11.com, hepsiburada.com online mağazaları üzerinden kart siparişi verilebilir.

İlgili Konu : Paycell Kart Ne İşe Yarar?

İninal Karta Para Yükleme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

İninal kart sahibi olmak oldukça kolay bir işlemdir. Karta para yükleme işlemi de çok kısa bir sürede gerçekleştirilebilir. İninal karta para yüklemek için çeşitli yükleme noktaları bulunmaktadır. Kart alındıktan hemen sonra bu noktalar üzerinden para yüklenebilir. İninal karta para yüklemek isteyenlerin başvurabileceği yükleme noktaları ve yöntemleri arasında:

 • PTTMatik,
 • PTT şubeleri,
 • Migros mağazaları,
 • Seçkin gazetelerin satıldığı noktalar,
 • ParaMara uygulaması,
 • ING Bank ATM’leri,
 • Tansaş mağazaları,
 • Başka banka hesaplarından EFT işlemi bulunmaktadır.

ininal kart kullanımı

Bu seçeneklerden herhangi biri kullanılarak, İninal karta istenilen bakiyeler yüklenebilir. İninal kart para çekme işlemi işlemi içinde kullanılabilecek bir karttır. İninal kart para çekme ING Bank ATM’leri ve PTTMatik’ler kullanılabilir. Kart üzerinden para çekme yöntemi çeşitleri henüz aktif bir şekilde kullanılamamaktadır. Bu hizmetin sağlanabilmesi için gerekli çalışmalar devam etmektedir. İninal para yükleme işlemi, bazı ödeme yöntemlerinde ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Diğer ödeme yöntemlerinde ise işlem ücreti alınmaktadır. Ücretsiz bir şekilde para yüklemek isteyenler ING Bank ATM’lerini ve ParaMara uygulamasını kullanmalıdır.

Özel Tasarım İninal Kart Ve İnnial Kart Yaş Sınırı Nedir?

Bankaların kredi kartlarını kullanabilmek için 18 yaşın üzerinde olmak gerekmektedir. İninal kart kullanımı için herhangi bir yaş şartının sağlanmasına gerek yoktur. 18 yaşın altında olan kişiler, online oyunlardaki ödemelerini gerçekleştirebilmek için kendilerine ait olan kartları kullanabilirler. Bu tarz kartlar, genellikle gençler tarafından çok kullanılmaktadır. Online oyunlardaki karakterlerin geliştirilmesi için oyun içi alışveriş gerçekleştirmek isteyenler, İninal kart ile ödeme yapabilir. Oyun severler için İninal kart tasarımında kişiselleştirmeler de yapılabilmektedir. Kullanılabilecek tasarımlar arasında;

ininal kart yaş sınırı

 • Wolf Team Ateş ve Barut İninal Kart,
 • Battle of the Immortals Kaos Kitabeleri İninal Kart,
 • Game Sultan Drakensang İninal Kart bulunmaktadır.

İninal Kart hizmeti paket olarak da satın alınabilmektedir. 10 adet İninal kart içeren paket 50 TL’lik bir ücrete sahiptir. 25’li paket ise 125 TL üzerinden satılmaktadır. 50’li paketler de satışa sunulmaktadır. 10’lu paketten faydalananlar, 1 adet İninal Kart’a ücretsiz olarak sahip olabilmektedir. 25’li paketlerde ise 2 kart ücretsiz olarak sunulmaktadır. 50’li paketten yararlananlar ise 5 adet kartı ücretsiz olarak alabilir.

İninal Kart Kullanım Ücretili Mi?

Banka kartlarının ve kredi kartlarının kullanım ücreti, kart kullanıcılarının canını sıkan konulardan bir tanesidir. Bu ücretler genellikle yıllık olarak tahsil edilmektedir. İninal Kart içerisinde herhangi bir bakiye bulunmuyorsa, kullanım ücreti alınmamaktadır. Karta para yüklendiği takdirde, her ay için kullanım ücreti alınır.

İlgili Makale : GarantiPay Nedir?

Alınan ücret çok yüksek bir tutar değildir, Diğer banka kartlarına göre oldukça düşük bir ücret tahsil edilmektedir. Aylık olarak ödenmesi gereken ücret 2 TL’dir. Kartta para olmadığı zamanlarda ödenmesi gereken bir ücret görünmediği için, para yatırıldıktan o dönemler için toplu bir kesinti yapılmamaktadır. Bu sayede, İninal Kart hesabı hiçbir zaman eksiye düşmez. Kart kullanım ücreti ödemek istemeyenler, kart kullanımına gerek olmayan dönemlerde para yükleme işlemi gerçekleştirmemelidir.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
İninal Kart Nedir, Ne İşe Yarar? [Para Çekme-Yükleme]
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git