finanskredirehberi.com

İnternetten Online Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır?

Tarih: 18.07.2017
Güncel: 01.11.2019
borcu yoktur yazısı

Sizlere bu yazımda resmi kurumlara yapmış olduğunuz işler karşılığı ödeme alabilmeniz için kurum tarafından tarafınızdan istenen sgk borcu yoktur yazısı hakkında bilgiler aktaracağım. Başta şunu söylemekte fayda görüyorum borcu yoktur yazısı alma işlemi genellikle vergi dairelerinden yapılmaktadır. Fakat gelişen teknoloji ile internet vergi dairesi kullanımı ön plana çıkmış ve bu iş biraz daha kolaylaşmıştır.Peki; internetten borcu yoktur yazısı nasıl alınır, detaylarıyla bir inceleyelim.

Borcu yoktur yazıları bizim kamu kurum ve kuruluşlarına dair, araç pulu ödemeleri, trafik cezaları, vergi borçları ve kdv borçları gibi tüm borçlarımızın veya alacaklarımızın son halini gösteren belgelerdir. Borcu yoktur belgesini vergi daireleri haricinde herhangi bir kurumdan almanız söz konusu değildir.

İnternet Vergi Dairesinden Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır ?

Vergi borcu yoktur yazısı almak 2 şekilde yapılabilir. Birinci yöntem bağlı bulunduğunuz vergi dairesi makamına bir dilekçe yazarak, firma yetkilisi iseniz bizzat kendiniz, adınıza bir çalışanınız gidecek ise vergi borcu yoktur yazısını almaya yetkili olduğuna dair firma yetkilisi tarafından imzalanmış bir dilekçeyi yanınızda bulundurarak alabilirsiniz.

borcu yoktur yazısı almak

Çalışana Ait Vergi Borcu Yoktur Yazısı Almak İçin Yetkilendirme Dilekçesi Örneği

“Vergi dairenize “3560200092” vergi numarası ile kayıtlı bulunan firmamıza ait vergi borcu yoktur yazısı almaya şirket çalışanlarımızdan Tufan TÜRK yetkilidir. Gereğinin yapılmasını arz ederim. ” Şeklinde bir dilekçenin çalışanın yanında bulunması gerekmektedir.

Vergi Dairesinden Borcu Yoktur Yazısı Talep Etmek İçin Gerekli Dilekçe Örneği

“Vergi dairenize “3560200092” vergi numarası ile kayıtlı bulunan firmamıza ait borcu yoktur yazısını talep etmekteyiz. Gereğinin yapılmasını arz ederim. Şeklinde bir dilekçe yazmanız yeterli olacaktır. ( Burada önemli olan husus dilekçeyi ne için istediğiniz olabilir dilekçenizde kamu kurum ve kuruluşlarından var ise kurum ismi belirterek yazabilirsiniz)

İnternet Vergi Dairesinden Borcu Yoktur Yazısı Almak İçin İzlenecek Yollar

İnternet vergi dairesi kullanıyor iseniz borcu yoktur yazısı nasıl alınır ? Çok fazla düşünmemeniz gerekiyor çünkü işlem olduklça basit.Fakat internet vergi dairesi kullanabilmek ve giriş yapabilmek için gerekli parola ve şifreleri önceden temin etmiş olmanız gerekmektedir. Giriş parola ve şifrelerinizin olduğunu varsayarak anlatımıma devam ediyorum. Eğer internet vergi dairesi şifreniz yok ise yine vergi dairesinden basit bir dilekçe ile temin edebilirsiniz.

 • İnternet Vergi Dairesine giriş yapıyoruz.
 • Dilekçeler Başlığı Altından Yeni Dilekçe Butonunu Tıklıyoruz.
 • Daha Sonra Açılan Ekrandan Borcu Yoktur Seçeneğini İşaretliyoruz.
 • Bir sonraki Ekranda Kurum İsmi Yazan Alana Hangi Kuruma Verecek İsek İsmini Yazıyoruz ( Örnek Olarak TÜBİTAK)

borcu yoktur yazısı başvuru

İnternet dairesinden alacağımız borcu yoktur yazısını eğer bir kurumdan ödeme alamak için alıyor ise son ekrandaki “Kamu Kurum Ve Kuruluşlarından Ödeme Almak İçin ” ibaresini işaretlememiz gerekmektedir.

İnternet Vergi Dairesinden Talep Edilen Borcu Yoktur Yazısını Çıktı Alma

Bu adımları izlediyseniz internet vergi dairesi borcu yoktur yazısı başvurusu işlemini yapmış bulunuyorsunuz. İşlemi yapmış olduğunuz gün içerisinde talebini yaptığınız vergi numarasına ait sorgulamalar yapılarak size bir çıktı şeklinde mail yoluyla gönderilecektir. Yazı e imzalı olduğundan dolayı bu çıktı resmi evrak yerine geçmektedir. Tüm resmi işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Bknz : https://intvrg.gib.gov.tr/

Dipnot olarak eğer borcu yoktur evrağınızda firmanıza ait borç gözükmekte ise, ödeme alacağınız kurum öncelikle evrakta gözüken meblayı kuruma ödedikten sonra kalan kısmını sizin banka hesabınıza geçecektir.

Borcu yoktur yazısı nasıl alınır ve internet dairesinden borcu yoktur evrağı nasıl temin edilir yazımızı beğendiyseniz konu altından yorum yapabilir veya sormak istediklerinizi bizlere iletebilirsiniz. Editörlerimiz kısa süre içerisinde sizlere cevap verecektir.

Tufan DEMİRCİ / Finans Uzmanı
İnternetten Online Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır?
Finans Kredi Rehberi sitesinin kurucusudur, Pamukkale Üniversitesi işletme bölümü mezunu olup özel bir şirkette Risk Analiz ve Finans Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Bankalar, krediler, faiz oranları ve kredi notu konularında araştırmalar yaparak finans alanında eğitici ve öğretici makaleler yayınlamaktadır.
İnternetten Online Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır? Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Nuri dedi ki:

  Eski site için kullanıcı adı şifre gerekiyor, bende yok. Yeni site kimlik bilgileri ile işlem yapabiliyor ama sizin anlattıklarınızdan farklı lütfen bununla ilgili bir açıklama yapın.

  1. Finans Kredi Uzmanı dedi ki:

   Eski İnternet Vergi Dairesi’den farklı olarak parolanızı ortaya, şifrenizi ise en alta girmeniz gerekiyor. Eğer şifreniz yok ise e-devlet üzerinden giriş yaparak sorgulayabilirsiniz.

 2. Halil gözen dedi ki:

  çok faydalı bir yazılı olmuş teşekkürler.

  1. Finans Kredi Uzmanı dedi ki:

   Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ek iş fikirleri video
Bayanlara Evde Yapabilecekleri İş İmkanları

Evden çalışarak para kazanmak her geçen gün daha...

para kazandıran iş fikirleri
Basit İşler Yaparak Para Kazandıran İşler

Son dönemde farklı pek çok iş imkânının ortaya...

x