İnternetten Alışveriş Yapamıyorum, ne yapmalıyım diyen kişilerin sayısı her geçen gün artıyor. Bunun sebebi kredi kartı ile internetten alışveriş yapanların sayısı günden güne artıyor. Kredi kartı kullanan kişi sayısı her geçen gün artarken yaşanan bu artış ne yazık ki kredi kartı dolandırıcılarının iştahını arttırıyor. Özellikle de kredi kartı ile internetten alışveriş yapılması konusunda yaşanan dolandırıcılık olaylarında her geçen gün akıl almaz yöntemler kullanılmaya devam ederken Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bu alanda yeni önlemler almayı sürdürüyor.

Bunlardan biride kredi kartını internet üzerinden kullanmayan kişilerin korunmasını amaçlayan kredi kartını internet alışverişine kapatma hizmeti olarak öne çıkıyor. Bilindiği üzere alınan yeni karar ile beraber tüm kredi kartları 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile kredi kartı kullanıcısının aksi yönde bir beyanı bulunmadığı takdirde kredi kartı ile alışverişe kapatılacak. Peki, kredi kartımla internetten online alışveriş yapamıyorum ne yapmalıyım diyen kullanıcılar için kredi kartını internetten alışverişe açtırma yolu nedir?

İnternetten Alışveriş Yapamıyorum, Neden?

Eğer kredi kartınızla online olarak internetten alışveriş yapamıyorum diyorsanız bunun bazı belli başlı sebepleri bulunmaktadır. Öncelikle bu sebepleri ortadan kaldırmalı ve daha sonra tekrar alışveriş yapmayı denemelisiniz. Eğer sorununuz halen devam ediyorsa. Müşteri temsilciniz ile irtibata geçiniz. Şimdi internetten neden alışveriş yapamıyorum sorununun cevaplarına bakalım.

İnternetten Alışveriş Yapamıyorum Diyorsanız Visa Veya Master Kartınızın Online Alışverişe Kapalı Olması Bir Sorun!

Türkiye’ de yaklaşık 200 milyon kredi kartı ve banka kartı bulunmaktadır. Bazı bankalar, müşterilerine çevrimiçi alışveriş için açtıkları bir kart sunmaktadır. Bazı bankalar, sanal alışveriş için kapalı kart isteyen tüketicilere kredi kartı sunmaktadır. Bu kartı sanal bir mağazada kullanmak için, internet alışverişi için açmanız gerekir.

Ayrıca, son resmi kararlardan sonra, tüm kartların İnternet alışverişine benzer şekilde üretileceği açıklandı. Yani sanal bir mağazada ödeme yapmakta sorun yaşıyorsanız, bunun sebebi kredi kartınızın online alışveriş için kapalı olması olabilir. Bu durumda, müşteri hizmetlerini arayın veya sanal alışveriş için kartı açmak için banka şubesine gidin. İnternet alışverişi yapmak için İnternet veya mobil şubelerde bir kredi kartı da açabilirsiniz.

İnternetten Online Alışveriş Yapamıyorsanız, Kredi Kartı Limitinizi Kontrol Edin!

Kredi kartınızda yeterli krediniz ve limitiniz yoksa, ödemenizi tamamlayamayız. Bu, tüketicilerin çevrimiçi alışveriş sırasında sıklıkla karşılaştıkları bir sorundur. Bunun nedeni, tüketiciler İnternet üzerinden bir hizmet veya ürün satın almaya çalıştıklarında, karttaki kullanılabilir dengeyi sık sık kontrol etmemeleridir. Sonuç olarak, bir satın alma işlemi sırasında ödeme yapmak için yeterli fon bulunmayabilir.

Ayrıca kart limitlerini ve kullanılabilir bakiyeyi birbirine karıştıran kullanıcılar tarafından da kullanılabilir. Bir kart limiti, müşterinin kredi kartı kullandığı banka tarafından tanımlanan bir limittir. Kullanılabilir bakiye, kullanabileceğiniz kart limitini belirten bir terimdir. Doğal olarak, kart limiti ile değil, o dönem için mevcut bakiye ile işlem yapma hakkınız vardır.

Bu iki terimi birbirine karıştırabilir ve yetersiz fon nedeniyle çevrimiçi alışveriş yapamayabilirsiniz. Bu durumda, kart limitini artırmak veya yeterli bakiye almak için karta ödeme yapabilirsiniz.

Online Alışveriş Kısıtlaması, Kredi Kartı Blokesi Olabilir? ” Hatalı Şifre Girilmesi”

Kartların engellenmesi ve bloke durumuna düşmesi birçok nedenden dolayı online alışveriş yapmanızı engelleyebilir. En yaygın olanı hesabınızdan üst üste alışverişlerin yapılası veya kart şifrenizi birden fazla kez hatalı olarak girilmesidir.Bir bildirim almazsanız, en yakın banka şubesine gitmek daha iyidir. Kart blokeye düşmüş, yani kart tüm alışverişlere kapalı.

Banka ile görüştükten sonra ödenmemiş borcu ödemeniz, internetten alışveriş için bir kart limiti açmanıza olanak sağlar. Bu işlem için tahmini bir süre sağlamanız gerekirse, kredi kartınızı 24 saat içinde kullanabileceğinizi söyleyebilirsiniz.

Bknz : Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırma

Yeni Alınan Kredi Kartlarında Online Alışveriş İçin Onay Gerekli

Eğer yeni bir kredi kartı aldınız ve internetten beğendiğiniz bir ürünü almak için hemen kredi kartınızı elinize alıp numaraları girdiniz, son ödeme tarihi ve güvenlik kodunu girdiniz ama alışveriş yapamıyorsunuz. Telaşlanmayın çünkü yazımızın başında da belirttiğimiz gibi yeni çıkan (BDDK)’ nın almış olduğu karar ile kredi kartı sahiplerinin sözlü veya yazılı beyanı ve rızası olmadan ilk kullanıma açılacak kartlar online alışverişe kapalı olarak gönderiliyor. Bunun için sizler bankanız ile iletişime geçerek internetten alışveriş blokesi işlemini kaldırmanız gerekmektedir.

Bunun için bazı bankaların kredi kartları nasıl internet online alışverişe açtırılır listeledik.

Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

Ziraat Bankası kredi kartını internet alışverişine açtırma işlemlerinizi yapmak için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan ilki Ziraat Bankası şubeleri arasından kendinize en yakın olan şubeyi tercih ederek kimlik belgeniz ile şahsen başvuruda bulunmaktır. Buna ek olarak Ziraat Bankası internet şubesi ve Ziraat Bankası ATM ‘leri üzerinden de kredi kartını internete açtırabilirsiniz.

SMS onayı vermek için ise Ziraat Bankası kredi kartı internet alışverişine açma işlemlerinde EONAY yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak kredi kartı numaranızın son 6 hanesini yazıp oluşturduğunuz mesajı 4757 numarasına mesaj olarak göndermeniz yeterlidir.

Bu işlemi her bir kredi kartı için ayrı ayrı yapmanız gerekmektedir. Yani ek kart kullanıyorsanız ya da Ziraat Bankasına ait başka kredi kartlarınız bulunuyorsa bu kartları da internet alışverişine açtırmak için onay mesajı göndermeniz istenmektedir. Kredi kartı ile internetten alışveriş yapamıyorum, diyenlerin imdadına yetişen yazımıza devam ediyoruz.

internetten alışveriş yapamıyorum ne yapmalıyım

İş Bankası Visacard Ve Mastercard Online Alışverişe Nasıl Açılır?

İş Bankası kredi kartını internet alışverişine ve kullanımına açma işlemleriniz için 0850 724 07 24 İş Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden hizmet alabileceğiniz için SMS onayı vermenize de izin verilmektedir. SMS onayı için kredi kartı ya da bankamatik kartı için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek ONAY yazdıktan sonra alışverişe açtırma işlemini yapmak istediğiniz kartın son altı hanesini yazarak 4402 numarasına kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir.

İş Bankası internet şubesi üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin ise hesaplarına girdikten sonra sırası ile kartlarım / kart ayarlarım / alışveriş tercihlerim / kart seçimi ve son olarak internetten alışveriş tercihlerinde bulunmanız yeterli olacaktır. Kredi kartımda limit var ama internetten alışveriş yapamıyorum ! Şeklinde dert yananların işlemleri uygulayarak kredi kartlarını hızlı bir şekilde online alışverişe açtırabilirler kartlarını.

Halkbank Kredi Kartını İnternet Alışverişi Kullanımına Açtırma

Halkbank kredi kartını internet alışverişine açtırma işlemlerinizi Halk Bankası şubeleri, Halk Bankası internet şubesi ve Halk Banka ATM’leri üzerinden kredi kartı menüsünü kullanarak yapmanız mümkündür.

Bunlara ek olarak Halk Bankası kredi kartını internet alışverişine açtırma işlemi için cep telefonunuza banka tarafından gönderilen mesajı onaylayabilir ya da SMS onayı vermek için ONAY yazıp 3404 numarasına mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Halk Bankası dialog müşteri hizmetleri telefon numarası olan 0850 222 0 400 numarasını arayarak sırası ile önce 1 ardından da 0 tuşuna basmanız durumunda bu işlemi yapabilirsiniz.

internetten online alışveriş yapamıyorum

Finansbank Kredi Kartını İnternetten Alışverişe Nasıl Açılır?

Finansbank kredi kartı internet alışverişine açma talepleriniz için Finansbank internet şubesi ve Finansbank ATM menülerinde yer alan kredi kartı bölümünü ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Cardfinans internet alışverişine açma işlemleri için SMS onayı vermek isteyen kişilerin cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne INTERNET yazıp bir boşluk bırakarak kredi kartı numaranızın son 4 hanesini de ekleyerek oluşturduğunuz bu mesajı 2273 numarasına göndermek olacaktır.

İlgili İçerik : Bekleyen Provizyon Nedir?

Vakıfbank Kredi Kartını Online Alışverişe Açık Hale Getirme

Vakıfbank kredi kartını internetten online kullanımına açık hale getirmek için onay vermek isteyen kişilerin Vakıfbank internet şubesi, Vakıfbank müşteri hizmetleri telefon numarası, Vakıfbank şubeleri ve Vakıfbank ATM’leri üzerinden işlemlerini kredi kartı menüsü üzerinden yapmaları mümkündür.

Vakıfbank kredi kartı internet alışveriş kullanımlarına SMS onayı ile de açılabilmekte olup bunun için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne büyük harflerle VB yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kimlik numaranızı da ekleyerek oluşturduğunuz mesajı 5724 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak ( Yapı Kredi Bankası )

Yapı Kredi kredi kartı internet alışveriş açma taleplerinizi Yapı Kredi internet şubesi, Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası ve Yapı Kredi ATM’leri üzerinden yapılabilmektedir. World Kart internet alışveriş açma işlemleriniz için kısa mesaj ile yapmak isterseniz cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden AÇIK yazıp bir boşluk bırakarak ardından Yapı Kredi Bankası müşteri numarası bilginizi de ekleyerek oluşturduğunuz bu mesajı 4944 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma ( Garanti Bankası )

Garanti Bankası kredi kartını internet alışverişi onayı için Garanti Bankası şubeleri, Garanti Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası, Garanti Bankası internet şubesi ve Garanti Bankası ATM’leri üzerinden ulaşabileceğiniz kredi kartı menüsü üzerinden işlemlerinizi yapmanız mümkündür.

Buna ek olarak Garanti Bankası internetten alışveriş onayı vermek için müşterilerine SMS gönderme kolaylığı da sunmaktadır. Bonus Card internet alışverişine açtırma onayı vermek için ONAY yazıp ardından kredi kartınızın son 6 rakamını ekleyerek 3340 numarasına göndermeniz yeterlidir.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir