İş bankası kart şifresi nasıl alınır ve unutulan kart şifresi nasıl yenilenerek alınır sizler için anlatmaya çalışacağız.  Kredi kartları hayatımızın o kadar içine girdi ki artık her işlemimizi kredi kartları veya banka kartları ile yapabiliyoruz. Artık en küçük bakkal ve marketlerde bile pos cihazı bulunmakta, alışverişlerimizi yaparken en güvenli yol olan kart şifresi kimi durumlarda bloke olabiliyor ve unutabiliyoruz veya yeni bir kartımız geldiğinde şifremizi belirlememiz gerekiyor. Yazımızın devamında iş bankası yeni kart şifresi veya unutulan kart şifresi nasıl alınır, nasıl değiştirilir ve kısa mesajla (sms) ile nasıl öğrenilebilir tüm detayları ile ele alacağız.

İş Bankası Kart Şifresi Nasıl Alınır?

İş Bankası kartlarının şifrelerinin belirlenmesi işlemleri aşağıda yer alan kanallar aracılığı ile yapılır. İş Bankası şifre oluşturmak için kullanılan bu kanallar şunlardır;

  • Kısa mesaj (SMS) ile kart şifresi oluşturabilir,
  • Müşteri Hizmetlerini arayarak şifre belirleyebilir,
  • İnternetten ve İşcep mobil üzerinden unutulan şifrenizi tekrar alabilirsiniz.

Şimdi bu kanalları ve iş bankası kart şifremizi alma ve değiştirme adımlarını inceleyelim.

SMS Mesajı Göndererek İş Bankası Kart Şifresi Alma

Cep telefonunuzdan aşağıdaki adımları izleyerek kısa sürede kart şifreniz SMS olarak tarafınıza gönderilecektir. Gönderilecek bu şifre geçici olacak ve ilk çipli işleminizde kart şifrenizi değiştirmeniz istenecektir.

  • Cep telefonlarının mesaj kısmına “SIFRE”, kart numarasının son 4 hanesi, doğum yeri ve kartın güvenlik kodunun ilk iki hanesi yazılmalıdır.
  • Mesajda yer alan bilgiler yazılırken aralarında birer boşluk bırakılmalıdır.
  • Oluşturulan mesaj 4402’ye gönderilmelidir. 

İş Bankası Müşteri Hizmetleri İle Kart Şifresi Oluşturma

İş Bankası müşteri hizmetlerinden şifre işlemleri Sesli Yanıt Sistemi ile kolay bir şekilde yapılır. Bunun için müşteriler, ilk olarak bankanın müşteri hizmetleri numarası olan 0850 724 07 24 hattı aramalıdır. Daha sonra yapılmak istenen işlem sorusuna ““Kart şifresi almak istiyorum” denilerek kart işlemleri sekmesine yönlendirilir. Bu aşamadan sonra son kullanmış olduğunuz 3 şifreden farklı olacak şekilde 6 haneli bir şifre oluşturmanız istenecek ve şifrenizi tekrar 2. kez girmeniz istenecek ve şifreniz kartınıza tanımlanmış olacaktır.

İş Bankası Kart Şifremi Unuttum Yeni Şifre Nasıl Alabilirim?

Artık yeni nesil ATM cihazlarında kart şifrenizi unutmanız durumunda “şifremi unuttum” şeklinde bir şık geliyor, eğer şifrenizi unuttunuz ve ATM cihazlarında 2 kez hatalı girmeniz durumunda bu seçenek karşınıza gelecektir. Bu tuşa basarak güvenlik adımlarını geçtiğinizde yeni kart şifresi oluşturmanıza izin verilecek ve kart şifrenizi alabileceksiniz. Aynı zamanda İş bankası unutulan kart şifrenizi yukarıda anlatmış olduğumuz SMS yöntemini kullanarak ve çağrı merkezleri ile iletişim kurarak alabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir Cevap Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir